בית פורומים ספרים וסופרים

סידור נוסח ארץ ישראל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/12/2014 08:46 לינק ישיר 
סידור נוסח ארץ ישראל

מישהו יודע איך איפה וכיצד ניתן לרכוש את הסידור שהוא בנוסח ארץ ישראל הקדמון?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/12/2014 13:16 לינק ישיר 

אצל יאיר שאקי. yair_sh@shoresh.org.il

הסידור אינו נוסח א"י טהור, וגם יש בו אי דיוקים. נוסחאות שמונה עשרה מדוייקות יש בספר 'תפילת העמידה של ימות החול' מאת אורי ארליך, הוצאת יד בן צבי.

תוקן על ידי לוצאטי ב- 29/12/2014 13:16:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 15:22 לינק ישיר 

יש לדון על הסדור הזה משתי נקודות מבט:
נקודה כללית האם יש ענין הלכתי להחיות מנהג שלא קיים?
נקודה פרטית, הדיוקים, כגון, האם ייתכן סדור מנהג א"י שאין בו קדושה רבה ופיוטים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2014 01:57 לינק ישיר 

אני לא בא להתפלל בנוסח הזה אני רוצה אותו רק בשביל לימוד, כל מקרה אני מבקש עם מישהו יודע איפה ניתן השיג את הסידור זמרת הארץ המובא בויקיפדיה ערך נוסח ארץ ישראל ז"ל סדור תפילה נוסף המשחזר את נוסח תפילתם של בני ארץ ישראל למן תקופת התלמוד ועד לתקופת 'הגניזה' הנו סדור 'זמרת הארץ' בעריכת יצחק א. בן שעיה ועל פי עצותיו והנחיותיו של רבו הרב יהושוע בוך (הנחשב לבר סמכא בנושא מנהגי ארץ ישראל בתקופת התלמוד ובכתבי הגניזה הקהירית). בסידור מובאים נוסחי ומנהגי התפילה הקדומים של קהילת ארץ ישראל כפי הנמצא בידינו מן המקורות הארצישראלים: התלמוד הירושלמי, גניזת קהיר, מדרשי ההלכה הארצישראליים, ותורת הסוד הקדומה. לראשונה הובאו בסידור חטיבות המזמורים והשירים (פסוקי דזמרא) עם ברכותיהם ופסוקי השרשור המשולבים ביניהם לשחרית של חול ומועדים, כמנהגם של בני ארץ ישראל, תפילות העמידות בנוסח ארץ ישראל הקדום, סדרי הקריאה בתורה וההפטרות על פי מחזור הקריאה התלת שנתי, פיוטי הראשונים כְּיַנָי, הקלירי, שמעון בר מגס ועוד. כמו כן, שולבו בסידור סדרי העבודה בבית המקדש לקרבנות התמיד ולמוספים, לחול לשבתות ולמועדים, כדוגמת סדרי העבודה ליוסי בן יוסי הכהן, רס"ג, היעב"ץ ודומיהם. זאת ועוד לצד ממצאי המחקר האקדמי מטובי החוקרים כגון פרופ' ע. פליישר, ד"ר י. היינימן, י.מ. אלבוגן, י. לוגר ואחרים. הסידור מלווה בביאורים, הלכות, מדרשים וטעמים למנהגיהם של בני ארץ ישראל וגאוני ישיבת ארץ ישראל, המסבירים את שיטתם השונה מזו המוכרת לנו מן הסידורים הבבליים עליהם מבוססים רוב הסדורים בני זמננו. ביאור זה צויין תחת השם 'ארץ החיים', על שם כינויה של ארץ ישראל, ממנה תהא על פי המסורת והאמונה תחילת תחית המתים - רמז לתחייתו המחודשת של נוסח ארץ ישראל ומנהגיה המקוריים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2014 08:46 לינק ישיר 

בזמנו ניסיתי לברר אצל הרב בן חיים ולא ידע מאומה. אפשר לשאול אצל הרב בוך, הוא גר במודיעין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2014 12:40 לינק ישיר 

תודה רבה, השגתי את הפלאפון של הרב בוך ואני יצור אתו קשר בהקדם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2014 12:56 לינק ישיר 

עדכן אותנו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2015 12:57 לינק ישיר 

גם אני מחפש

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > סידור נוסח ארץ ישראל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר