בית פורומים בחדרי חרדים

לכבוד הילולת רבי נתן מברסלב, בעשירי בטבת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/12/2014 07:01 לינק ישיר 
לכבוד הילולת רבי נתן מברסלב, בעשירי בטבת

שלום וברכה
ידוע שבחג ל"ג בעומר, מיליוני אנשים מדליקים מדורות וחוגגים מכוח כוחו והשפעתו של התנא האלוקי , רבי שמעון בר יוחאי.

גם התפרסם כבר שביום העצמאות הציוני בה' באייר מליוני אנשים חוגגים , בזכות כוחו והשפעתו של רבינו הקדוש, רבי נחמן בן פייגא, שבתאריך זה מצויינת הגעתו לאומן עיר הקודש, שמכוח קבורתו שם, ניתנה לו הרשות לתקן את כל הנשמות עד ביאת גואל צדק.

אממה, מכל החגיגות נפקד מקומו של רבי נתן מנמירוב, זיע"א, שבזכותו נותרו מקצת מספרי רבי נחמן בעולם, וכיוון שהרבה מספרי ברסלב, עוסקים גם ברבי שמעון בר יוחאי (ראה הק' ספר ליקוטי מוהר"ן חלק א' וכד') הרי גם השפעתו של רבי שמעון , גדלה בזכות המסירות של רבי נתן על הפצת ספרי רבינו הקדוש.

והנה היום הולדת של רבי נתן חל בט"ו בשבט, שזה בהחלט אירוע שנחוג בעיקר בגני הילדים, אבל ההילולה שלו מתרחשת , דווקא בעשירי בטבת , שלא רק שהוא יום תענית ציבור, אלא נבחר אף ליום "הקדיש הכללי".

לכן בשנה זו חל יום ההילולה של רבי נתן דווקא בראש השנה האזרחית כשמאות מיליונים ואפילו מליארדים חוגגים ושמחים, כדי להראות את הכוח של צדיק האמת ושל תורת ברסלב, לא רק אצל ישראל אלא על כל העולם ויושביו.

שנה טובה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 07:14 לינק ישיר 

משיגנע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 10:37 לינק ישיר 

פועל_בנין כתב:
משיגנע.

וְרָאִיתִי שֶׁכָּל הָעוֹסְקִים בְּבִנְיָנִים וּבְחוֹמוֹת
אֵין אֶחָד מֵהֶם יוֹצֵא נָקִי
וַאֲפִילּוּ עַכּוּ"ם
וְאַף עַל פִּי כֵן הָעוֹלָם עוֹסְקִים בָּזֶה, כִּי הוּא קִיּוּם הָעוֹלָם
כִּי אִי אֶפְשָׁר לִהְיוֹת בְּלא זֶה
וְעַל כֵּן בְּהֶכְרֵחַ שֶׁיִּהְיוּ בְּנֵי אָדָם שֶׁיִּהְיֶה לָהֶם חַשְׁקוּת לָזֶה
וְיֵשׁ בְּעִנְיָן זֶה כַּמָּה עִנְיָנִים וְחִלּוּקִים
אַךְ סוֹף כָּל סוֹף אֵינוֹ יוֹצֵא נָקִי
וְנִרְאֶה שֶׁזֶּהוּ פֵּרוּשׁ: 'כָּל הָעוֹסֵק בְּבִנְיָן מִתְמַסְכֵּן'
'מִתְמַסְכֵּן' הוּא לְשׁוֹן עֲנִיּוּת
וְגַם הוּא לְשׁוֹן סַכָּנָה

שיחות הר"ן ס"ו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 12:12 לינק ישיר 

כך נראה אדם שלא מאמין באמונה ברסלבית סטנדרטית, כזו שנמסרה לנו מדור דור, שהוא בונה לו אמונה מעוותת כזאת, שכאילו מיליוני הציונים שחוגגים ביום העצמאות את קום המדינה שהעבירה מאות אלפים על דתם, עושים זאת מכוח בואו לאומן של רבי נחמן הקדוש והטהור; וכאילו מיליוני הגויים שחוגגים את תחילת השנה של הנוצרים שהעלו מאות אלפי  יהודים על המוקד, עושים זאת בכוחו של רבי נתן הקדוש והטהור.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 12:46 לינק ישיר 

אינטרנטמא כתב:
כך נראה אדם שלא מאמין באמונה ברסלבית סטנדרטית,  

אתה צריך גם להסביר לצופים מה זה "אמונה ברסלבית סטנדרטית" , נניח אתמול הייתי בהלוויה של ברקמן בשול והיו שם אולי שלושים דחלילים בתחפושת של קונילמלים , שהסתובבו שם מסביב לרב ברנר וריכלו ביידיש על מי הגיע ומי לא הגיע ואחר כך כן הגיע דווקאט בינימין הרשלר ושאל על האוטובוס אז ונכנסו איזה מניין בקושי לאוטובוס וכל היתר נשארו בפינת מאה שערים והמשיכו לרכל.
אז זוהי אמונת ברסלב הסטנדרטית, שמצד אחד ישנה הספרות הברסלבית שמדברת על הצדיק ששולט בכל העולמות ומשפיע על כל האנשים ועל כל ההיסטוריה ומצד שני יש חבורה של לא יוצלחים , עלובים, חסרי תועלת, שפעם הכירו את לוי יצחק ואת שמואל שפירא וכל חייהם מתבזבזים במעשיות סבתא על הרב ההוא והרב הזה ועל רכילויות על שידוכים והבלים.
אז אני יכול להגיד לך, שהאנשים האלו באמת מאוד "סטנדרטיים", אני מכיר אותם שנים , אבל מעבר להיותם משעממים, חסרי תועלת ולא ממש חכמים, אני לא עניין באמונה שלהם ולא רואה קשר משמעותי בינם לבין רבינו הקדוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 18:56 לינק ישיר 

אשכול ראוי בימים טרופים אלה...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 21:05 לינק ישיר 

יפה שמישהו מפרגן שנה טובה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 21:50 לינק ישיר 

באשכול כזה ראוי להביא כמה מדבריו של רבי נחמן, אודות הפרעות שעוברים היהודים משכניהם הנוצרים החוגגים השבוע שנה חדשה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 21:57 לינק ישיר 

האשכול הזה הוא דוגמא חזקה למשפט:עם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2014 09:50 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:
באשכול כזה ראוי להביא כמה מדבריו של רבי נחמן, אודות הפרעות שעוברים היהודים משכניהם הנוצרים החוגגים השבוע שנה חדשה.

עסקן מטומטם מהעדה החרדית יכול לצווח ולהתלונן על הגויים או על הציוינים ולילל על גזירת הגיוס וכל השטויות האלו, אבל ההשקפה של רבי נחמן מברסלב רחוקה מכל קטנות המוחין הזו.

וְאָמַר, שֶׁעַל כֵּן כְּשֶׁיֵּשׁ, חַס וְשָׁלוֹם, אֵיזֶה גְּזֵרָה וְצָרָה לְיִשְׂרָאֵל מֵאֵיזֶה עַכּוּ"ם
אֲזַי טוֹב לְנַגֵּן הַנִּגּוּן שֶׁל אוֹתָהּ הָעַכּוּ"ם שֶׁמֵּצֵר לָהֶם, חַס וְשָׁלוֹם

ליקוטי מוהר"ן כ"ז

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לכבוד הילולת רבי נתן מברסלב, בעשירי בטבת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר