בית פורומים בחדרי חרדים

ארץ ישראל השלמה ? ציונות? או אידשקייט?!! חסידי חבד כנסו!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/2/2015 11:33 לינק ישיר 
ארץ ישראל השלמה ? ציונות? או אידשקייט?!! חסידי חבד כנסו!!!

 

 

 

ת'אמת שאינני יודע איך נקלעתי כאן לקבוצה. אמנם כתלמידו וחסידו של האדמו"ר מויזניץ שליט"א שמרביץ בנו תורת, משנת וניגוני חב"ד, חש אני הערצה רבה לרבי מליובאוויטש זי"ע ולחסידות חב"ד ככלל. גם הרי אין אחד שלא נהנה מחב"ד, אם בוורשה או בכל מקום אחר בקצוות תבל. בכל אופן היות וצורפתי לקבוצה ואני רואה את שיג ושיח חלק מהחברים אודות אגודת ישראל, בנימה עוקצנית ודורסנית שלא בדרך חב"ד והרבי, החלטתי להתייחס בקוצר האומר.

"אגודת ישראל איז אידשקייט"

שח לי בהזדמנות הרה"ח משה גבירץ שיחי' לאוי"ט, המזכיר המיתולוגי של אגודת ישראל העולמית מזה 62 שנה: "זכיתי להיכנס אל כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע בחודש סיון תשמ"א. כשהגעתי לבניין המפורסם בשכונת קראון הייטס, זיהה אותי מרחוק המזכיר החסיד ר' בנימין קליין. בברכת 'שלום עליכם' חמה ולבבית קידמני כשהוא מוסיף ומבקש: "במטותא ר' מוישה, הרבי חלש ועייף, אנא אל תדבר עמו בנושאי האגודה כלל". התבקשתי - הבטחתי.

והנה תיכף עם בואי בקודש פנימה, מקבל אותי הרב'ה בסבר פנים יפות ולאחר שאלות קצרות על מטרת בואי לארה"ב שאל אותי: "נו ר' מוישה, וואס הערט זיך איך אין אגודת ישראל (בריש מודגשת)"? והרבי ממשיך ומדבר על אגודת ישראל, מייסדיה ומנהיגיה כשהוא מונה את מועדי הכנסיות הגדולות על פני כל השנים, מיקום ההתכנסות והמשתתפים.

"חייכתי" אומר ר' מוישה, ואמרתי לרבי שאני כעובד אגודת ישראל לא זוכר בעל פה את כל הפרטים וכי איך זוכר הרבי כל פרט וציון דרך. נענה לי הרבי כשחיוך נסוך על פניו ואמר: 

"אתה חי בתוך אגודת ישראל, כך שאין מחובתך לדעת הכל. אבל אנחנו מחוץ לארץ, צריכים לדעת על כל מה שנוגע לאידשקייט ואגודת ישראל איז דאך אידשקייט, לכן אולי זוכר אני היטב את כל הפרטים"...

***

כולנו, החונים על דרך החסידות המסורה לנו ממרן אור שבעת הימים זי"ע, אחים לדעה. בני איש אנחנו. לכולנו אב אחד ומטרה אחת - להפיץ מעיינות התורה והחסידות ולחנך את צאצאינו בדרך המסורה לנו מרבותינו הקדושים. 

חסידות ושלמות תרי רעין דלא מתפרשין. החסידים חתרו לשלמות מקסימאלית בכל ענין ותחום. כך חונכנו, כ"א בשדה גידול שלו, כשהצד שווה שבהם שכולם משתייכים לשדה החסידות.

וביותר חסידות חב"ד, הרבי לא ויתר על קוצו של יוד בכל תחום וענין. ליובאוויטש החמירו בחומרות יותר מדרך הציבור. ליובאוויטש הקריבו מעצמם למען הציבור יותר מאשר הציבור עשה לעצמו.

חב"ד הוא חוד החנית של הציבור החסידי. לא רק בהפצת חסידות. חב"ד כגור וויזניץ הינם חלק אינטגרלי מהציבור החסידי. אין ביננו שום הבדל. כולנו בדרך החסידות צועדים. המכנה המשותף שלנו רב על השונה. וכשהיה מי שיצא נגד חב"ד והרבי, התאזרו כל החסידים מפולין ומרומניה עוז להתייצב ולהגן על כבודם – כבודו.

***

אני מלא פליאה על מי שמוצא מכנה משותף רחב יותר עם ציבור לאומי ציוני מאשר עם ציבור החרדים ויראים לדבר ה'. וכי הרבי היה לאומן? האם במאבקו על שלמות הארץ שנבע מרוחב ראייתו הברורה והזכה היו מניעים לאומניים ציונים, או שטובת הציבור ובטחון יושבי הארץ עמדו לנגד עיניו?

שלמות התורה לא נחשבת? שלמות העם, אחים לדעה, לא קיימת? 

וכי אחיכם ואחיותיכם אינם נאנקים מעול הגזירות? מקיצוצי הקצבאות, מהפגיעה המתמשכת בכל קדשי הדת. חב"ד הייתה הראשונה במלחמת הדת ובמסירות הנפש עליה. האם אווירה לאומנית הזויה גוברת על עיקרה של החסידות?

וכי ישנו ספק בכלל לאחד מכאן, מיהם העומדים על משמר הדת בארצנו כהיום? מי הדואגים לאידשקייט? מי הלוחמים למען עתידנו וזכותנו לחיות בארצנו? מי-הם הקרובים אל חב"ד באמת? מרנן האדמו"רים או אלו שרוצים להיות מרנן על גבה של חב"ד (עד כ"ו אדר. אח"כ חב"ד מיותרת)?!..

אלי ישי מול מאיר פרוש? מי מהם נציג חב"ד? האדמו"ר מויזניץ מול הגר"מ מאזוז מי מהם מטמיע את תורת חב"ד בעם? אגודת ישראל או יחד, מי מהמסגרות מכילה את ציבור החסידים באמת? הלכה מול לאומניות מה יותר היה חשוב לרבי?

לקשור את חסידות ליובאוויטש עם ההזויים שבעם היא בעיטה ברבי ובמשנתו, באדמו"רי חב"ד למעלה בקודש ובדרכם. עכ"פ בעיניי כמעריץ ואוהד.

כשאח שלי, כמו אלפי בחורים חסידים, הולך בי"ט כסלו להאומה לשמוע דבר החסידות, לומד ונבחן על תניא, הוא עושה זאת מתוך ידיעה והבנה כי חב"ד היא תנועה חסידית שורשית הניצבת בשורה אחת עם כל עולם החסידות. האם הוא יעשה את זה גם כשחב"ד תזוהה עם לאומניות. קשה לי להאמין.

"ולהצביע בעד הרשימה היותר חרדית, ולהשפיע גם על זולתו בזה". "להצביע בעד החרדים לדבר השם". "וכבר ידוע פסק תורתינו הקדושה, לעולם יראה עצמו שקול וכו' וכל העולם שקול, ובעניין הבחירות, הרי לפעמים על-ידי קולות בוחרים מתי-מספר יכולה להשפיע במשך הזמן שלא תתקבל איזה גזירה או גם לבטל מהגזירות הקיימות כבר, ומי הוא זה בימינו אלה היכול לומר אני את נפשי הצלתי".

לבטל מהגזירות הקיימות זה לא האתגר המונח לפתחנו?

***

וכמה מילים על שלמות הארץ. השנים שחלפו. הפינויים של חבלי ארץ ע"י ממשלות ימין לימדו אותנו כי שלמות ארץ ישראל היא לא ענין של ימין או שמאל. את חברון פינה נתניהו. את ימית – שמיר. ואת ההתנתקות הוביל שרון שהוכתר ע"י הימין להנהיג את ישראל.

אף מפלגת מדף או רוח, ימין קיצון ככל שתהיה, לא תשמור על שלמות הארץ כי אם במילים וברצון טוב, לא במציאות. ההיסטוריה תוכיח זאת. לחובבי גימיקים – בכבוד. למי שדואג לשלמות הארץ באמת זה רק באמצעות מפלגות מבוססות וקבועות.

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל מעולם לא הסכימה על פינוי אף שעל מארצנו הקדושה. אין החלטה כזאת וגם לא יהיה.

מורי ורבי מויזניץ שליט"א מקברניטי אגודת ישראל - נגד מסירת חלקים מארץ ישראל ולא יסכים לכל מהלך כזה או אחר, ויחד עמו שאר מרנן חברי המועצת.

קצת נסחפתי באורך הדברים. אבל הרגשתי חייב. 

ולא דיברתי על העזרה והסיוע למוסדות חב"ד ע"י נציגי אגודת ישראל. על העזרה למוסדות חב"ד שמוסדות הגרעינים התורניים הלאומניים מחבלים בהם וברישום אליהם. תנו להם את הכח להפריע לחב"ד.

 

**>


תוקן על ידי יועץבכיר ב- 19/02/2015 11:34:14תוקן על ידי יועץבכיר ב- 19/02/2015 11:36:57
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/2/2015 12:46 לינק ישיר 

הכותב כנראה מקורב לחב"ד אבל עדיין לא הפנים שכמו שמאיר פרוש הוא נציג חב"ד אז גם ישי ושטבון וביבי ובוז'י הם נציגי חב"ד וגם דרעי וגפני הם נציגי חב"ד למרות שרק לאחרונה הם התחילו להפנים את זה. אפילו דב חנין... הוא נציג חב"ד למרות שלא כ"כ ברור כמה הוא מודע לזה... ולכל האמור אין קשר להצבעה בפועל של החב"דניקים שכציווי הרבי מצביעים למפלגה חרדית כאנשים פרטיים ולא כקבוצה - בשונה מויז'ניץ, גור, בעלזא וכו'

ובקשר לשלמות הארץ סברותיך טובות אבל עבור חב"ד מה שקובע זה דברי הרבי לעסקני האגודה לאחר "התרגיל המסריח":

עמדתי מאז ומקדם זה כמה עשיריות שנים וגם נתפרסם כמה וכמה פעמים במשך שנים אלה שמטעמי פקוח נפש (מן הערבים) אסור לתמוך במפלגה המנהלת משא ומתן עם הערבים על דבר החזרת שטחים מארץ הקודש להערבים... ואיסור תמיכה בממשלה במנהיגיה בנוגע לאירגון והקמת ממשלה כי אז בדרך ממילא זוהי תמיכה באחריותם נגד הערבים, החזרת השטחים יהודה שומרון ועזה, ועוד, פקו"נ דבני ישראל שליט"א! ועמדתי זו לא השתנתה כלל וכלל... אסור להרשות למפלגה הנ"ל להקים ממשלה אפילו לרגע אחד... ע"ד שאלת כבוד מועצת גדולי התורה מעולם לא עלה בדעת מי שהוא לפגוע בכבוד ישראל בכלל ובכבוד מועגה"ת שליט"א
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 13:01 לינק ישיר 

יועץ בכיר כתב דברים של טעם ומלאי הגיון היוצאים מן הלב.

אדמה,
הרבי הסביר לעסקני האגודה מדוע הורה לנציגיו לא להצטרף לתרגיל, וזה מוסכם.
הרבי הסביר שאסור לסייע למפלגה שמנהלת מו''מ, ובענין זה לצערינו נכללות כל המפלגות הגדולות, בשינויים קוסמטיים. אם הערבים היו מוכנים ביבי היה כבר נותן להם את מעלה אדומים, וזה לא סוד.

מכאן ועד לתלות ברבי בוקי סריקי כאילו הוא היה מעודד הצבעה למלפגות חילוניות או חילוניות למחצה המרחק הוא גדול יותר מאשר המרחק מירושלים לברוקלין.
שלמות התורה בערה ברבי פי כמה מכל דבר אחר, ובאופן לחלוטין בלתי מתפשר.
הציונות היתה בעיני הרבי כקוץ ממאיר, ומלחמה בפשרנות בענייני הדת בפרהסיה של ארץ ישראל היתה כאש בעצמותיו

אתם פשוט מבזים את הרבי ומייצרים רושם כאילו הוא היה חרדי על תנאי.
הפכתם פרט אחד ממשנתו לעיקר העיקרים כאשר כל האמצעים כשרים בדרך, כולל התאבדות,  ואתם בנקודה זו מזכירים את התנהגות הפלסניקים, הקנאים הירושלמיים, ודומיהם.

תוקן על ידי תובלקין ב- 19/02/2015 13:04:52
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 13:05 לינק ישיר 

יועץבכיר כתב:
 

 

 את חברון פינה נתניהו. את ימית – שמיר. ואת ההתנתקות הוביל שרון שהוכתר ע"י הימין להנהיג את ישראל.

רק תיקון חשוב. יאמר לזכות שמיר שהוא לא פינה אף שעל!

בגין פינה את ימית, שמיר התנגד.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 13:27 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
יועץ בכיר כתב דברים של טעם ומלאי הגיון היוצאים מן הלב.
אדמה,
הרבי הסביר לעסקני האגודה מדוע הורה לנציגיו לא להצטרף לתרגיל, וזה מוסכם. הרבי הסביר שאסור לסייע למפלגה שמנהלת מו''מ, ובענין זה לצערינו נכללות כל המפלגות הגדולות, בשינויים קוסמטיים. אם הערבים היו מוכנים ביבי היה כבר נותן להם את מעלה אדומים, וזה לא סוד.
מכאן ועד לתלות ברבי בוקי סריקי כאילו הוא היה מעודד הצבעה למלפגות חילוניות או חילוניות למחצה המרחק הוא גדול יותר מאשר המרחק מירושלים לברוקלין. שלמות התורה בערה ברבי פי כמה מכל דבר אחר, ובאופן לחלוטין בלתי מתפשר. הציונות היתה בעיני הרבי כקוץ ממאיר, ומלחמה בפשרנות בענייני הדת בפרהסיה של ארץ ישראל היתה בכאש בעצמותיו. 
אתם פשוט מבזים את הרבי ומייצרים רושם כאילו הוא היה חרדי על תנאי.


לא יודע למי אתה מתכוון שאתה כותב "אתם". ולא יודע מאיפה בדברי לעיל או בכלל בפורום אתה מוצא את ה"בוקי סריקי" שהזכרת. מקווה שאתה לא כותב על אוטומט (מההוספה שלך על הפלסניקים וכו' נראה לצערי שזו תקות שוא).

בשונה ממך ומהכותב הקודם אני לא מתיימר לעסוק בפרשנות לדברי הרבי או בתחזיות מי עלול ח"ו לתת שטחים ומצ"ב בשנית מה שרשמתי לעיל וכנראה לא שמת לב:

"ולכל האמור אין קשר להצבעה בפועל של החב"דניקים שכציווי הרבי מצביעים למפלגה חרדית כאנשים פרטיים ולא כקבוצה - בשונה מויז'ניץ, גור, בעלזא וכו'" - אם אתה רוצה באמת ובתמים לשכנע חב"דניקים (כולל רבני חב"ד) שהמעשה הנכון זה להצביע ג' - דבר איתם פרונטלית באחד על אחד. קמפיינים רשמיים או קמפיינים לא רשמיים באינטרנט מעולם לא השפיעו משמעותית על ההצבעה של חסידי חב"ד (מה שאין כן ההיפך...) ויעידו על כך מערכות הבחירות הקודמות.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 14:49 לינק ישיר 

דעתו הבהירה של הרבי ניתן לקרוא בספר בין אור לחושך של הרב וולפא וחוברת יהדות התורה והמדינה של הרב אוריאל צימר. לפוליטיקאים העלובים שמוכרים לוקשים שכאילו מצילים את היהדות כשבפועל עושים נזקים ומושכים אשמח מיותרת ( שמתם לב שכבר 3 מערכות בחירות מספרים לנו על גזירת הגיוס, כשבפועל הגזירה התחילה כשבפוליטיקאים החרדים היו בהגה ), והיחידים שנהנים זה כמה מאות איש המקורבים, את הניגוד בין התורה והמדינה הם מזמן שכחו, אז בבקשה על תשייכו את האגודה לתורה יותר ממרזל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 15:47 לינק ישיר 

עוד כמה נקודות:

1. בקשר ללאומנות וציונות. מי כפה על שר הסעד הראשון מטעם אגו"י לצרף את חתימתו ל"עבודה זרה בשיתוף" של "מגילת העצמאות" ? מפלגה שהח"כ הבכיר שלה היה "מנכ"ל המדינה" היא ממש לא האנטי-תזה לציונות.

2. הרב מזוז היה קרוב כל השנים לחב"ד - עוד מימי אביו הי"ד בתוניס. הרב מזוז קורא קבוע של "כפר חב"ד" וגם כתב בו מס' פעמים ושמר תמיד על קשרים חמים עם חב"ד

3. לשיטת הרבי העיקר הוא "ופרצת". הש"סניקים בינתיים הצטרפו, אם האגודאים גם יצטרפו זה יכול יותר לפעול על החב"דניקים מאשר ויכוחים באינטרנט:
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 15:51 לינק ישיר 

חבל לנסות לשכנע חבדניקים, אם אנשים מסוגלים לכתוב שליט"א על אדם שלא יכול למות,,, שום דברי טעם והגיון לא יעזרו, דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 16:29 לינק ישיר 

תמשיכו לעוות את דברי הרבי. למרות שהוא חי הוא מנוע מלהכחיש. כנראה מפחד הבריונים שהשתלטו על 770.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 16:48 לינק ישיר 

היצל כתב:
דעתו הבהירה של הרבי ניתן לקרוא בספר בין אור לחושך של הרב וולפא וחוברת יהדות התורה והמדינה של הרב אוריאל צימר. לפוליטיקאים העלובים שמוכרים לוקשים שכאילו מצילים את היהדות כשבפועל עושים נזקים ומושכים אשמח מיותרת ( שמתם לב שכבר 3 מערכות בחירות מספרים לנו על גזירת הגיוס, כשבפועל הגזירה התחילה כשבפוליטיקאים החרדים היו בהגה ), והיחידים שנהנים זה כמה מאות איש המקורבים, את הניגוד בין התורה והמדינה הם מזמן שכחו, אז בבקשה על תשייכו את האגודה לתורה יותר ממרזל.


לפי דבריכם אתם פשוט הופכים את הרבי לאדם לא רציני.

בחירות תשמ''ט היו הפעם היחידה בהם הואיל הרבי לפרש את דעתו למפורט לאיזו מפלגה להצביע.

השאלה המרכזית שעמדה על הפרק היתה המו''מ המדיני כשהבחירה היתה בין שמיר של ''אף שעל'', לבין שימון פרס עם ה ''מזרח תיכון חדש''.
ברקע היתה פסילתו של הרב מאיר כהנא, התפתחות האינתיפאדה הראשונה, לחץ אטומי של ארה''ב לקידום השלום,ומפלגות כמו מולדת של גנדי, התחיה וצומת, שהיו התחליף למרזל והבית היהודי של היום.
למרות הכל הורה הרבי מפורשות לפעול בכל הכח למען אגודת ישראל, על רקע ההחרמה של הרב שך. 
לפי כל הטיעונים שלכם , בימים כתיקונם הרבי היה אמור לכוין לאחת ממפלגות הימין.
נמצא שהמחלוקת עם הרב שך היתה חשובה יותר מפיקוח נפש רח''ל?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 16:51 לינק ישיר 

גזירת הגיוס התחילה עם קום המדינה, והמאבק נגדה מנוהל בעיקשות בין חכ''י אגו''י בהכוונת החזו''א וכל גדולי ישראל עד היום והרבי בכללם, לבין רודפי הדת המתחלפים כל מערכת בחירות בשיטת ''כל המיצר לישראל''.
הרבי באופן כללי היה בשיטה של ''למשוך אש'' !דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 17:07 לינק ישיר 

אם לאחר הדברים הנ"ל אתם מוצאים לנכון כהתגוננות ליפול על הקטע המשיחיסטי אז תעלו את הנושא בבקשה רק ביום הבחירות אבל לא לפני ה5 הדקות האחרונות לסגירת הקלפיות.

אבל אם זה באמת חשוב לכם לשכנע אז השיטה היחידה לדעתי לשכנע חב"דניקים להצביע למפלגה שאתה חפץ ביקרה זו השיטה הידועה המוכרת והאהובה על הפוליטיקאים - ביזנס:  מי שמאד-מאד חשוב לו שאנשי חב"ד המתלבטים יצביעו עבור יהדוה"ת/ש"ס/יחד או אפילו בנט שייגש נא לחב"דניק הקרוב ויציע לו עיסקה: אתה החב"דניק (אחרי שאשכנע אותך שזה בהתאם לשיטת הרבי) תצביע ג/שס/קץ ואני בתמורה יוצא איתך קבוע ל"מבצעים", מתחיל שיעור חדש וקבוע בחסידות וכו'

בקשר לתשמ"ט - בתשמ"ט זה היה מושכל ראשון ומובן מאליו שאגודת ישראל אוחזת ומונחית ע"י החלטות המועצג"ת בכנסיה הגדולה ה'תרצ"ג ולכן לא היתה אז לחב"דניקים כל סתירה בין שלמות הארץ ואחדות תלמידי הבעש"ט. זה השתנה בהמשך עם התרגיל המסריח ועם החבירה ל"דגל התורה"

תוקן על ידי אדמה10 ב- 19/02/2015 17:09:48
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 17:18 לינק ישיר 

                                                         מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך

מבלי להתפלסף ולקרוא את האשכול ולהביא ציטוטים שמראים (יש לי בשפע) שרבני חב"ד לדורותם התנגדו התנגדות נחרצת לציונות אני יודע דבר אחד:

הרבי לא נתן לכף רגלו לדרוך בישות הציונית במשך כל חייו- וזה אומר הכל על יחסו לציונים ולציונות. בשבלי זה ההוכחה הטובה ביותר, להיותו אנטי ציוני אמיתי.

גם אני , כמו הרבי , נמנע לבקר במקום בו שולטים הציונים ("מדינת ישראל").דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/2/2015 17:48 לינק ישיר 

אתה באמת מצפה שננסה לשכנע את החבדניקים אחד על אחד?  בל תשחית. הרבה יותר קל לשכנע חילוני מסורתי לתת את הקול שלו לרבש''ע. לחבדניק המצוי יש דברים חשובים יותר.
הקטע המשיחיסטי הוא לא בריחה מהנושא. זוהי הדך לבטא את התסכול אחרי כל דיון עם חבדני''ק שמוכיח שוב ושוב את חוסר התוחלתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 21:47 לינק ישיר 

עוד "נציג חב"ד" בהתהוות למרות שאף חב"דניק לא יצביע למפלגה שלו:
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/2/2015 21:51 לינק ישיר 

דברוני אל תכליל את כל אנשי חב"ד. ושנית, אגודת ישראל של פעם זה לא מה שהיום. וכל סיפורי ההסטוריה  לא יעזרו, כי הרבי הרי הורה רק פעם אחת להצביע ג' ואח"כ שכל חסיד צריך להצביע למפלגה החרדית ביותר, רוב חסידי חב"ד מבינים שהכוונה להצביע "קץ". דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ארץ ישראל השלמה ? ציונות? או אידשקייט?!! חסידי חבד כנסו!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.