בית פורומים בחדרי חרדים

ושוב חסיד בעלזא שהתפקר מאיר נאור מזנב בחרדים ומעודד נושרים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/2/2015 22:50 לינק ישיר 
ושוב חסיד בעלזא שהתפקר מאיר נאור מזנב בחרדים ומעודד נושרים

מאיר נאור עוזר לדתיים לחזור בשאלה

מאיר נאור התנתק מהדת ומהמשפחה לפני עשור. היום הוא 
עוזר ליוצאים בשאלה ולחרדים שרוצים להיות דתיים

מתי עזבת את הדת?

"לפני עשר שנים, בגיל 24, סיפרתי להורי שהחלטתי להיות חילוני. הם אמרו לי שאם ככה אז אין לי מה לעשות בבית ומצאתי את עצמי ישן בפארק עד שחברים סיפרו לי על עמותת 'הלל', שעוזרת ליוצאים בשאלה".

מאיר נאור
מאיר נאור

באיזו חסידות היית?

"אני התשיעי מבין 13 ילדים. המשפחה היא מחסידי בעלז בירושלים, אוקראינים, קהילה ליברלית יחסית לאחרות. כמה שנים אחרי שיצאתי בשאלה ביקרתי כמה פעמים אצל האדמו"ר ובקהילה, כולל עם שיער ארוך, ותמיד קיבלו אותי יפה".

אבל אתה לא בקשר עם המשפחה.

"היום אני כבר שנתיים לא בקשר עם המשפחה בכלל".

ואיך אתה עוזר לאנשים כמוך?

"את ארגון 'ובחרת — ארגון יוצאי המגזר החרדי' הקמתי לפני שלושה חודשים, אחרי שנה של פעילות בפייסבוק. התחלתי בפעילות בעקבות התאבדות של שניים מחברַי, שיצרה גל של התאבדויות בקרב היוצאים בשאלה. בשבועות הראשונים ניסינו לייצב את המצב. ביצעתי הרבה פעילויות חירום, כולל הקפצות במהלך ניסיונות התאבדות. אחר כך התחלתי בפרויקטים של תעסוקה ואירוח. הקמנו קבוצת פייסבוק של יוצאים בוגרים, שעוזרים ליוצאים הצעירים יותר. הקבוצה הפכה להיות תוססת ופעילה מאוד. בשלב השלישי, שמתי לב שיש מגוון של תתי־זרמים בתוך היציאה מהמגזר החרדי, שאין להם מענה בשום מקום. לדוגמה, היוצאים שבאים מבית חרדי אבל רוצים להיות דתיים, משפחות שלמות שיוצאות יחד עם הילדים, או חד־הוריות, שמנהלות מאבקים משפטיים ואף אחד לא תומך בהן. בעקבות זה החלטתי להקים את הארגון".

הרשויות מסייעות לך?

"יש מגוון רחב של גופים שעוזרים ל'ובחרת' — רוח חדשה, ישראל חופשית, קרן הרצוג ועוד הרבה גופים".

מה הדבר הכי קשה ביציאה בשאלה?

"יש אובדן של זהות, שהיא אבסולוטית מאוד, שבה תלויים גם האמונה, אורח החיים והיכולת להתפרנס. אובדן כזה, שמקיף את כל חלקי החיים, הוא קשה ביותר".

איך הרגשת ביום שיצאת בשאלה?

"בודד מאוד. למזלי, פורום 'תפוז' הפנה אותי לעמותת הלל, שעזרה לי למצוא מקום מגורים ראשון, עבודה ראשונה, וזה מה שהציל אותי".

המלצת למישהו לא לצאת?

"אני לא ממליץ לאנשים איך לפעול. אני שואף להציג לאדם את מגוון האופציות ולתמוך בו, כדי שיוכל לבחור את הטוב ביותר בשבילו, בלי אילוצים".

יש לך חרטות?

"כן. אם בזמנו היה ארגון שמציע אפשרויות נוספות, אולי הייתי מוצא דרך ביניים, או שהבחירה שלי היתה אמיתית יותר".

http://www.haaretz.co.il/magazine/tozeret/.premium-1.2564083

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 23:24 לינק ישיר 

מה קורה שם בבעלז?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 23:52 לינק ישיר 

מעניין, שלפחות על משקפיים של פלסטיק הוא לא מוותר!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 23:53 לינק ישיר 

לשם מה לתת פרסומת לכל הזבלים הללו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 23:57 לינק ישיר 

דת כתב:
מה קורה שם בבעלז?
‎קל להאשים את החסידות, ואת שיטת החינוך הקלוקל וכו' אבל את האמת צריכים לאמר יש בכל מקום -קייליקער'ס- ומטבע הדברים בקהילה כ"כ גדולה יש יותר מקהילה בינונית ומטה. (מי שעוקב אחרי יודע שאינני מאוהדי חסידות בעלזא הגדולים.. אבל מה שנכון נכון)‏

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 00:04 לינק ישיר 

שואג_לטרף כתב:

יש לך חרטות?

"כן. אם בזמנו היה ארגון שמציע אפשרויות נוספות, אולי הייתי מוצא דרך ביניים, או שהבחירה שלי היתה אמיתית יותר".

מכל המשפטים בכתבה, זה תפס את עיניי, התעקשו בין הכל ללא כלום, ויצאו עם כלום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 00:06 לינק ישיר 

כל אדם שיבעט בציבור החרדי בין אם נהיה חילוני או שסתם מעודד מרידה כמו אותם נשים , יקבל פירסום וחשיפה בלי שום פורפורציה אז אין מה להתרגש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 00:10 לינק ישיר 

מורידין ולא מעלין
שנה ופירש קשה מכולם
דאעש לטיפולכם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 01:39 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:
כל אדם שיבעט בציבור החרדי בין אם נהיה חילוני או שסתם מעודד מרידה כמו אותם נשים , יקבל פירסום וחשיפה בלי שום פורפורציה אז אין מה להתרגש

אף על פי כן, צריך לבעוט בשביל המצווה ולא לעשות מהבעיטה קרדום לחפור בו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 01:43 לינק ישיר 

מזכיר לי את הארי פוטר...
ממתין לקסם שיהפוך אותו למאושר....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 01:45 לינק ישיר 

מסכן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 02:31 לינק ישיר 

בדקתי בספר של בעלז ואין שם כזה משפחת נאור.
כתוב בכתבה שהם אוקריאינים, יתכן, כי בבעלז יש היום עשרה אחוזים של בעלי תשובה שהם חילונים בעברם.
ככל הנראה שהוא מיוצאי המשפחות האלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 04:34 לינק ישיר 

דת כתב:
מה קורה שם בבעלז?
אני אגיד לכם מה יש שם בבעלזא. אני הייתי עד בשבוע שעבר לדו שיח בין בעל מכולת ודיין מבעלזא. הדיין בא בטענות על דיסק שהוא קנה יום קודם שהוא שבור והוא רוצה שיחליפו לו. שאלו אותו: למה? הדיין טען שהוא החזיק את זה וזה נשבר לו. מהון להון מתברר שזו היית אשמתו. הדיין אמר זה שמשווק לכם עושה הרבה כסף על הדיסקים הוא יכול להחליף את זה בחינם!!! אמרו לו מצטערים אין חינם אצלינו, מוכנים להתחשב ולמכור לך במכיר עלות. ואז ממוחו הקודח של הדיין נפל רעיון.. הוא ביקש מבעל החנות את רשימת האנשים שקנו את אותו דיסק והוא יעתיק מהם... זה מה שקורה בבעלזא, אה, שכחתי לציין אותו דיין צדיק כבר מזמן לא קונה באותה מכולת, אחרי שהשאיר חוב גדול עבר לעשות חובות במכולת אחרת. כן חברים, זה מה שקורה בבעלזא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 05:37 לינק ישיר 

NICKER כתב:
אני אגיד לכם מה יש שם בבעלזא. אני הייתי עד בשבוע שעבר לדו שיח בין בעל מכולת ודיין מבעלזא. הדיין בא בטענות על דיסק שהוא קנה יום קודם שהוא שבור והוא רוצה שיחליפו לו. שאלו אותו: למה? הדיין טען שהוא החזיק את זה וזה נשבר לו. מהון להון מתברר שזו היית אשמתו. הדיין אמר זה שמשווק לכם עושה הרבה כסף על הדיסקים הוא יכול להחליף את זה בחינם!!! אמרו לו מצטערים אין חינם אצלינו, מוכנים להתחשב ולמכור לך במכיר עלות. ואז ממוחו הקודח של הדיין נפל רעיון.. הוא ביקש מבעל החנות את רשימת האנשים שקנו את אותו דיסק והוא יעתיק מהם...

מחיר עלות של דיסק?
משהו כמו.. שקל

אלא אם כן רצית להרויח שוב על אותו דיין את עלות הוצאת הדיסק, שזה לא הוגן, כי הוא כבר ישלם פעם אחת טבין ותקילין על הדיסק את הוצאות הוצאת הדיסק

תרשה לי לנחש שהחנות לא הסכים לתת לו דיסק בשקל
כי אם זה היה כך מן הסתם הוא היה משלם להם את השקל

אגב, הרב וואזנר מתיר להעתיק דיסקים שלא לשם מסחר, כלומר אם אתה מעתיק לעצמך ולא לאחרים על מנת לקבל תשלום

ובקשר לנושא האשכול
כמה חבל שנותנים במה כולל תמונה, לאדם חלש אופי שלא עמד בנסיון, ונוצח במלחמת היצר
מה מעניין אותי איך הוא נראה היום ואיך הוא נראה פעם
מעדיף לראות פניהם של צדיקים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 06:52 לינק ישיר 

גייט מיט די גארטל אינטער די טוכעס???

דרייט זיך מיט סלונימער בוחרים???

אויף דעם האט מען זיך געשלאגן מיט נבוכדנצר????

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 07:36 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
מחיר עלות של דיסק?
משהו כמו.. שקל

אלא אם כן רצית להרויח שוב על אותו דיין את עלות הוצאת הדיסק, שזה לא הוגן, כי הוא כבר ישלם פעם אחת טבין ותקילין על הדיסק את הוצאות הוצאת הדיסק

תרשה לי לנחש שהחנות לא הסכים לתת לו דיסק בשקל
כי אם זה היה כך מן הסתם הוא היה משלם להם את השקל

אתה מניח משום מה שהזבן הוא זה שמכין את הדיסק, ואז זאת באמת העלות השולית פחות או יותר, אבל קרוב לוודאי שהוא קונה את הדיסקים מספק אחר ואז מחיר העלות זה מחיר הקנייה שלו שהוא נמוך ממחיר המכירה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ושוב חסיד בעלזא שהתפקר מאיר נאור מזנב בחרדים ומעודד נושרים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.