בית פורומים עצור כאן חושבים

לקיים בנו חכמי ישראל - בקשו רחמים על הגר''ש וואזנר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/3/2015 00:26 לינק ישיר 
לקיים בנו חכמי ישראל - בקשו רחמים על הגר''ש וואזנר

החמרה במצב הגר"ש וואזנר: מורדם ומונשם 
07/03/2015 23:55:00
משה ויסברג
לאחר שבשבת חל שיפור קל במצבו של בעל ה'שבט הלוי' הגר"ש וואזנר, הערב אירעה החמרה והוא מורדם ומונשם בקומה השישית של המחלקה הפנימית בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק • תפילות בכל רחבי העולם היהודי • התפללו: הגאון רבי שמואל בן רחל לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראלדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2015 09:20 לינק ישיר 

אייזן,

אף שאשכולך לא תואם כנראה את חוקת הפורום, ואולי יוסר משום כך בהמשך, מ"מ יישר כחך שעוררת. והנני מצטרף לתפילת הרבים לקיים בנו חכמי ישראל לרפו"ש במהרה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2015 14:21 לינק ישיר 

ג"א מצטרף להנ"לדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/3/2015 16:08 לינק ישיר 

ספרן כתב:
אייזן,

אף שאשכולך לא תואם כנראה את חוקת הפורום, ואולי יוסר משום כך בהמשך, מ"מ יישר כחך שעוררת. והנני מצטרף לתפילת הרבים לקיים בנו חכמי ישראל לרפו"ש במהרה.


אני חשבתי לתומי שיש רגעים שצריך להתעלות מחוקים

אבל אני מקבל את הדברים

אולי כבר ניכנס לנושא נוסף מה הקריטריונים שבו קוראים לאחד מהרבנים רשכבה''ג ?

מי נותן את התואר ?


העיתונים ?

החסידים ?

או שזה משהו שמקובל ברוב הציבור החרדי ?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2015 16:48 לינק ישיר 

אני מתפלל שלא יתייסרדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/3/2015 19:06 לינק ישיר 

אני מתייסר מהמחשבה שמכניסים אדם מבוגר לקומה הששית של ביה"ח הזה ממנה אף אחד לא יצא חי
לצערינו הרב, עם כל ההערכה לבית חולים חרדי וכו' וכו', יש שם בעיה קשה בתחום של הצלת חיים במקרים כאלו של אנשים מבוגרים מאד, שמירה מזיהומים וקריסת מערכות, מהיכרות עם כמה וכמה מקרים אישית. בעיני זה כאילו אומרים כמו פתיאמי, בגיל שלו אין לו סיכוי, לפחות שלא יתייסר מבית חולים שיש בו טלויזיה, ומנפ"מ אם יקח חודש או יומיים. 
אבל הכל ענין של קשר רגשי, לפני כמעט שנה היה משגיח מפורסם באיזור ה90 שהונשם והורדם וקראו לכל המשפחה לעמוד סביבו ביציאת נשמה, אבל הוא יצא מזה, והוא חזר לנאום בישיבה ובאירועים. בשביל חלק מחברי הפורום זה לא כל כך משנה, העיקר שלא יתייסר, אבל לאוהביו ולשומרי מצוותיו, כל יום שהוא איתם שווה זהב. ולכן יש להתרחק ממעיני הישועה. סליחה על ההשמצה, בכל מקרה האשכול יוסר, וגם מדובר בענין רציני.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2015 23:17 לינק ישיר 

מישהו כאן חושב ברצינות שתפילה יכולה לשנות מצב רפואי?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/3/2015 23:33 לינק ישיר 

ייתכן כתב:
מישהו כאן חושב ברצינות שתפילה יכולה לשנות מצב רפואי?


בוודאי, הנה הוא פתח אשכול וקיבלנו אינפורמציה על איזה ב"ח לא בסדר ומוסר על אלה שמזלזלים וחושבים שאדם בגילו חייב מיתה.
בקיצור תפילות פועלת תמיד.

נזכרתי בעוד דבר, אפי' תפילות אישיות עוזרות, (לא רק תפילות רבים שהרבים מתעוררים לעזור כנ"ל)

ברצוני שתשימו לב למה שאני מדגיש בצבע כחול.


זוכי פרס רפפורט בביו־רפואה ל-2015: פרופ' שורק מהאוניברסיטה העברית וד"ר אלינב ממכון ויצמן

שני החוקרים הציגו, כל אחד בתחומו, מחקרים פורצי דרך להבנת מנגנונים ביולוגיים העומדים בבסיס מחלות כמו סרטן, סוכרת, מחלות דלקתיות, וכן את הקשר הביולוגי בין תחלואה למצב נפשי

עידו אפרתי

22.02.2015 11:27

הזוכים בפרסי רפפורט למצוינות בתחום המחקר הביו־רפואי לשנת 2015 הם פרופ' חרמונה שורק מהאוניברסיטה העברית בירושלים וד"ר ערן אלינב ממכון וייצמן. הפרסים – בגובה 60 אלף דולרים לחוקר בכיר ו-40 אלף דולרים לחוקר צעיר - יוענקו על ידי קרן משפחת רפפורט בטקס שייערך במוזיאון תל אביב לאמנות ב-15 במארס.

 

שורק ואלינב הציגו, כל האחד בתחומו, מחקרים פורצי דרך להבנת מנגנונים ביולוגיים העומדים בבסיסן של מחלות כמו סרטן, סוכרת, מחלות דלקתיות והשמנת יתר, וכן את הקשר הביולוגי בין תחלואה למצב נפשי.

פרופ' שורק הוכיחה במחקרה כי תהליך התקשורת בין תאי העצב בגוף האדם נתון לבקרה של המיקרו רנ"א (מולקולות רנ״א הקטנות מגן רגיל פי 100 ומעורבות בתהליכי שכפול החומר הגנטי ויצירת חלבונים) שיכולות לווסת את פעילותה של סדרה שלמה של גנים בבת אחת ולפקח על תהליכים שלמים. על פי ממצאי המחקרים של שורק, במצבי לחץ עולה באופן קיצוני רמתו של מיקרו רנ״א כזה גם במוח וגם במעי, למשל במחלת קרוהן, ועלולה להחמיר את מצב החולים. לכן קיימת חשיבות גדולה לפיתוח דרכי פיקוח על המיקרו רנ״א.

כיום ידוע שקיים קשר בין המימד הפיזי לזה הנפשי בגוף האדם, ומחקרים מראים כי טראומה נפשית משפיעה על מבנה הגנים. על פי אותו היגיון, באמצעות יצירת תרופות בעלות רצפי רנ"א הופכיים החוסמים מיקרו רנ"א טבעיים, ניתן לרפא מחלות גופניות ונפשיות. המחקר פורץ הדרך של הפרופ' שורק כבר משמש בסיס לתרופה ניסיונית לטיפול במחלת קרוהן; ומדידת רמת המיקרו רנ״א עשויה לספק מדד אובייקטיבי לאבחון טראומות נפשיות, כדוגמת הלם קרב, וטיפול בהן.

בדצמבר 2014 דווח ב"הארץ" על מחקרה של שורק בנוגע להשפעה הפסיכולוגית והבריאותית של חשיפה ארוכת טווח לטרור וחשש קיומי ביטחוני. ממצאי המחקר הצביעו על קשר בין חשש מאיומי טרור ובין עלייה בקצב הלב - אחד הגורמים המגבירים את הסיכון למחלות לב. "במהלך קריירת המחקר של פרופ' שורק, שנמשכת למעלה מ-35 שנה, עובדת פרופ' שורק בהצלחה רבה עם מדענים ורופאים ומשלבת במחקריה כלים מתחומי הגנומיקה, גנטיקה של אוכלוסיות, ביולוגיה מולקולרית, ביו־רפואה ונוירו־ביולוגיה. שילוב מוצלח זה תרם לתובנות יסוד בתחום הנוירו־ביולוגיה, שחלקן תורגמו מהמעבדה למיטת החולה", נכתב בנימוקי ועדת הפרס.

בספטמבר האחרון פורסם מחקרו של ד"ר ערן אלינב בכתב העת Nature ועורר הדים רבים בקהילה המדעית ובציבור הרחב. על פי המחקר, ממתיקים מלאכותיים עלולים להגביר את הנטייה לחלות בסוכרת. ממצאי המחקר של אלינב תומכים באפשרות כי ממתיקים מלאכותיים מגבירים את אי־הסבילות של הגוף לגלוקוז ואת הסיכוי לחלות בסוכרת מבוגרים.

 

מבחינה ביולוגית גילה אלינב במחקרו כי כל עוד התקשורת בין המיקרו־אורגניזמים לגוף האדם תקינה – האדם בריא; אך כאשר התקשורת נפגעת, או לא תקינה, האדם חשוף למחלות כגון סרטן, השמנה, מחלות דלקתיות, סוכרת ועוד. גוף האדם מכיל מיקרו־אורגניזמים שכוללים חיידקים, וירוסים, פטריות, טפילים ועוד. מחקרו של אלינב שם דגש על הבנת מנגנון התקשורת בין המיקרו־אורגניזמים וגוף האדם על מנת לפענח את השאלה הנצחית: "מה עושה אותנו בריאים?".

ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי "מחקרו של ד"ר ערן אלינב מתמקד ביחסי הגומלין המתרחשים בין החיידקים המאכלסים את המעיים ומארחם האנושי. מערכת מורכבת של חיידקי מעי שוכנת בתוך גופינו מיום לידתנו ועד ליום מותנו. לאחרונה, הוכח שמערכת חיידקי המעי משפיעה בצורות שונות ומשמעותיות על הפיזיולוגיה שלנו ועל הרגישות שלנו להפרעות שכיחות רבות כגון השמנה, סרטן, סוכרת ועוד".

בשנת 2010 החלה קרן רפפורט להעניק את פרסי רפפורט למצוינות בתחום המחקר הביו־רפואי. הפרסים מוענקים מדי שנה למדענים בגין מחקר רפואי, או ביו־רפואי, שיש בו מצוינות, פריצת דרך או חידוש, כשבנוסף, על המחקר להיות בעל השלכות טיפוליות ממשיות ויישומיות לטובת האנושות. "המחקר הביו־רפואי הוא זה הפורץ את הדרך להבנת מנגנוני המחלות, ומשום כך מהווה יסוד חשוב במערך הנסיונות למצוא להן מרפא. תוצאות המחקר משפרות כבר למעלה ממאה שנים את הרפואה המודרנית והביאו לפיתוחן של תרופות מצילות חיים רבות ומכשור אבחוני וטיפולי מתקדמים ביותר. במקביל, הן מקדמות את בריאות הציבור ואת יכולתנו למנוע מחלות – פיתוח חיסונים, הבנת הרכב המזון שאנו אוכלים והבנת השפעות הסביבה אשר מנעו מחלות ממיליונים רבים - טוב למנוע מחלה מאשר לטפל בה", אומר הפרופ' אהרן צ'חנובר, זוכה פרס נובל לכימיה לשנת 2004 ויו"ר ועדת פרס רפפורט למחקר ביו־רפואי. "ישראל היא אחת המדינות המובילות בתחום המחקר הביו־רפואי, ואת החדשנות המחקרית הזו אנו לומדים להכיר כשפוגשים את האנשים שמאחורי שולחן המעבדה והמיקרוסקופ. זוכי השנה בפרס רפפורט למדע מדגימים היטב את המצוינות וההובלה של ישראל בתחום חשוב זה"תוקן על ידי maxmen ב- 08/03/2015 23:39:49
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2015 01:49 לינק ישיר 

יתכן, כמה מוזר, כן!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/3/2015 02:05 לינק ישיר 

ותשובה ''ותפלה'' וצדקה מעבירין את רוע הגזירהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2015 03:00 לינק ישיר 

והנה הוכיח לך אייזין בהוכחה שאין למעלה הימנה. ועל כך אוסיף ראיה אדירה מאין כמותה: כתיב אלוקים תעשה שיבוא. מכאן שניתן לבקש מה' שיעשה שיבוא.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/3/2015 08:26 לינק ישיר 

יתכן

העלית שאלה חשובה מאד.

האם תפילה משפיעה על המציאות, ואיך?

ויש להוסיף שאלות אבחנה:

איך בודקים אם תפילה משפיעה?

נדמה לי שאם יש תרופה חדשה, אז בודקים:

האם התרופה משפיעה - דרך ניסוי שלה על קבוצת מתנדבים, והשוואה לקבוצה שמקבלת פלצבו.

(ממילא בודקים גם אם התרופה מזיקה באופן זה או אחר)

ובימינו אנו גם מבקשים שנדע איך התרופה פועלת או אמורה לפעול. כלומר לשבץ את השימוש בה בתוך תיאוריה רפואית.

האם ניתן ליישם את הדגם הזה לגבי תפילה?

תיאוריה יש לנו. המתפלל מאמין (או מאמין שהוא יודע, או יודע שהוא יודע) שיש אלוקים ששומע תפילה. והוא פונה אליו, וביד אלוקים לעשות.

עכשו: איך בודקים.

היה אשכול גדול של מיכי על הנושא ואיני יודע למצאו. אבל יש בעיה בדרך כלל עם תפילות. הן אינדיבידואליות.

אם אני מסתכל על חיי, אני יכול לציין שהיו תפילות שהתפללתי מכל הלב, או מה שנראה לי קרוב לזה, ואכן, קיבלתי את בקשתי. החולה החלים או לפחות זכה להמשיך לחיות.

האם זו היתה תפילתי? זה כבר יותר מדי לומר. וכי אני כל כך חשוב שרק תפילתי השפיעה? אבל בשעה שאני עומד, ב18 או עם תהלים, בבית כנסת או בבית או בכותל, ומבקש - זה מה שאני יכול לעשות.

אבל דומה שלא אוכל לספק הוכחה אמפירית. גם אין לי קבוצת ניסוי ולא תהיה לי. לא אוכל להתפלל שפלוני יחלים ולומר בו זמנית: אבל על פלמוני לא אתפלל כדי שתהיה קבוצת ניסוי...

ועוד משהו: דומה בעיני שאין דומה תפילה על אדם שאני מכיר לתפילה על אדם שאין לי איתו קשר. ב"יתד נאמן" לעתים מתפרסמות מודעות עם שמות ובקשה להתפלל עליהם. כשאני זוכר, אני מזכיר אותם. אבל יותר קשה להתחבר לתפילה הזו. אני מדמיין לעצמי את החולה (וזה לא קשה מדי) וקל יותר לבקש, אבל עדיין סביר שאנו מתפללים יותר על מי שמוכר ויקר.

בהתחשב בכל זאת, קשה לי לחשוב על ניסוי שיספק הוכחה במובן הרגיל, המדעי, של הוכחות.

ועם זאת, עדיין לפי מערכת האמונות שלי (שאני סבור כמובן שהיא נכונה), אני ממשיך להתפלל. וסבור שאני גם לעתים נענה.

אולי תנסה גם אתה?

_________________

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2015 08:27 לינק ישיר 

וכמובן, בהתחשב במפנה באשכול, שמשמש עכשו לדיון בהתאם לכללי הפורום, ראוי להשאירו.

ותעמוד הזכות הזו גם לרב ולכל החולים בעז"ה.

_________________

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/3/2015 08:37 לינק ישיר 

הבדיקה פשוטה - להשטוות אחוזע החלמה בצבור מתפלל לעומת צבור אחר, בנכוי פרטמרים אחרים שבהם יש שוני (כמדומני שבבני ברק אורך החיים של גברים ארוך מהממוצע בארץ ושל הנשים - איני חושב. אולי כי הנשים מתפללות על בני זוגן?)
ואגב - יל"ע כאשר אתה עושה משהו שהוא חטא בעיני נשוא התפילה/השתמשות בזכות, האם זה מועיל לו (נפ|מ לאשעןל לרפואת הרב ווזנר)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/3/2015 09:39 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/3/2015 10:11 לינק ישיר 

maxmen כתב:
מישהו כאן חושב ברצינות שתפילה יכולה לשנות מצב רפואי?


בוודאי, הנה הוא פתח אשכול וקיבלנו אינפורמציה על איזה ב"ח לא בסדר ומוסר על אלה שמזלזלים וחושבים שאדם בגילו חייב מיתה.
בקיצור תפילות פועלת תמיד.מקס,
תוכל לתת הסבר מעשי איך צריך להתפלל כדי שתפלה תתגשם?.
(אין צורך שתתן קישור לאשכול שלך בעניין התפלה).
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > לקיים בנו חכמי ישראל - בקשו רחמים על הגר''ש וואזנר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.