בית פורומים בחדרי חרדים

למה לא ג' !!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/3/2015 15:10 לינק ישיר 
למה לא ג' !!!

בכל דיון כאן בפורום, המושכל ראשון הוא שבחירה ביהדות התורה היא האפשרות הכי פחות רצויה.
אחד סותם את האף ומציית לדברי הרבנים, השני מעדיף  להצביע למפלגה חילונית או חילונית למחצה, והשלישי בכלל מעדיף להמנע, העיקר לא לעשות את הדבר האיום והנורא, להטיל ג' לקלפי.

אינני חושב שזה המצב הכללי בציבור החרדי.
עובדה היא שכ90 % מצביעים ג',  ואין אפשרות שמסה כזו עושה את מה שהיא לא רוצה לעשות.
יש מספיק אנשים שאינם ממושמעים והולכים לפי נטיית ליבם ושכלם. אבל בקרב גולשי הפורום זוהי תמונת המצב.

ועכשיו אעיז ואשאל: למה ומדוע?

נציגי יהדות התורה  רציניים, חרוצים, כנים, איכותיים, אנושיים, מקצועייםמייצגים חרדי אמיתי  כמות שהוא נראה באופן טבעי, ולא מתייפיפים..

אפשר לומר שגם אם נבדוק אותם בין יהודים מן השורה בציבור אותו הם מייצגים, הם יעמדו בסטנדרטים גבוהים למדי. מדובר באנשים יראי שמים, מעורבים נגישים ואהובים על סביבתם, לא יהירים ומתנשאים, עובדים מסביב לשעון, ונותנים תפוקה לבוחריהם פי שנים או שלוש מח"כ  במפלגות אחרות.

חכ"י יהדות התורה מעוררים כבוד בהופעותיהם המקצועיות במליאה ובוועדות, עד שאפילו מלאך רע בגלובס מציע למנות את גפני לשר האוצר, ואין חולק כי ליצמן הפך את מחסן הבריאות למשרד מתפקד.

משך עשרות שנים לא נחקר או נחשד איש מהם בפלילים, וכמעט כל משרד שנפל לידם שודרג לגמרי.

כל משפחה חרדית, ולאו דוקא חרדית, נהנתה מהשגיהם.

חוק רפואת שיניים חינם שנחקק ממש לא מזמן- תוך מלחמת עולם, חסך וממשיך לחסוך אלפים רבים לכל משפחה.

חוק הבטחת הכנסה לאברכים הושיע משפחות רבות במשך שנות דור.
שלא לדבר על מניעת פיגועים קטנים יומיומיים. תארו לעצמכם רק חוק פיקדון של חצי שקל על כל בקבוק שתיה גדול, חוק איסור פרוות לשטריימל,  ועוד כל מיני דברים קטנים שאמורים לשבש לנו את החיים.

חוק הגיוס נוהל בכשרון רב, וכמפלגת אופוזציה קטנטונת הצליחו נציגנו לגרום להפלת הממשלה הנוראה בתמרונים שעוד ילמדו בבתי ספר למדעי המדינה. זאת בלי לעורר שנאה נוספת לחרדים.

הכנסת האחרונה עשתה הכל כדי להוכיח לנו כמה רע עוד יכול להיות פה, ועד כמה דרושה נציגות חרדית לוחמת אמיתית, וכמה הנציגות הממופדלת מסוכנת לעתידנו.

אולי תואילו להסביר על מה אתם מקטרים?

שאלתי מופנית לחרדים בלבד. אני מבין היטב למה מואי ושרית מתנגדים לנציגות חרדית. כמו"כ לעציצים יש מספיק אשכולות אחרים.

אשמח לתשובות ענייניות

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:19 לינק ישיר 

אתה מחפש אינטרסים צרים או ציבוריים???

ציבורית בהחלט שאפשר להצביע על המפלגה כמלפגה איכותית...

אינטרסים צרים? אני אשכנזי, ויהדות התורה לא סייעה לי מעולם... להיפך. ואיני חפץ להרחיב בשמות הפולטיקאים...
מה גם שהיהירות שכתבת שאין בהם היא שקר.... אוהו כמה יהירות יש בהם.... לפחות ברובם... מאיפה להתחיל? ממנחם שפירא? או מליצמן? או אולי לעבור דרך יעקב אשר? או שאתה מעדיף לעבור לזייברט? אוהו כמה יהירות....

ודווקא אלי ישי סייע בידי יותר מפעם אחת כשהיה בש"ס.... אז למי נראה לך שאצביע? למפלגה שצבע העור של נבחריה דומה לשלי או אולי למפלגה שבפועל עזרה לי ולא התנגחה בי? ואידך זיל גמור.

תוקן על ידי DETA22 ב- 09/03/2015 15:23:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:19 לינק ישיר 

למה לא כחלון?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:27 לינק ישיר 

DETA22 כתב:

אינטרסים צרים? אני אשכנזי, ויהדות התורה לא סייעה לי מעולם... להיפך. ואיני חפץ להרחיב. ודווקא אלי ישי סייע בידי יותר מפעם אחת כשהיה בש"ס.... אז למי נראה לך שאצביע? למפלגה שצבע העור של נבחריה דומה לשלי או אולי למפלגה שבפועל עזרה לי ולא התנגחה בי? ואידך זיל גמור.

מה פירוש לא סייע לך מעולם?

פנית אליהם ולא חזרו אליך??  

יש בכנסת עוד מפלגה כמו יהדות התורה שאפשר להשיג את חבריה ישירות ובוודאות גם תטופל כראוי??

באופן אישי נהנית גם נהנית מתקציבים למוסדות החינוך ועוד ועוד שחכ"י ג' הם המובילים במאבקים על כך.

לעומת זאת אם אין לך משהו חזק מאד נגד סודנים אשמח לדעת במה עזר לך אליהו ישי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:29 לינק ישיר 

א. יהדות התורה לא לחמה מספיק נגד הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי בשנת2003 למרות שהם היו בקואליציה ואם אני לא טועה שלטו גם בועדת הכספים. ב. לא מחוקקים מספיק חוקים טובים בשביל הציבור. מישהו יכול להסביר לי מדוע מוצרים כמו מטרנה ואיזומיל הם לא בפיקוח ??? יש לפעמים הרגשה שהם לא מספיק אפקטיביים בכל מה הקשור לכלכלה ויוקר המחיה. ג. יותר מדי חלשים במשא ומתן קואליציוני, לא דורשים את המגיע לנו. ראו את הדוח של יעקב ריבלין על יוקר הדיור לפני כשבועיים בקהילה. ההישגים של אורי אריאל למתנחלים בדירות בשטחים ועוד מול ההישגים הדלים של יהדות התורה בתחום זה.

תוקן על ידי הרפתקאה ב- 09/03/2015 15:29:59

תוקן על ידי הרפתקאה ב- 09/03/2015 15:30:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:33 לינק ישיר 

הרפתקאה

ביתר עילית

בית שמש

רמת שלמה

אלעד

מי יזם את כל אלו??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:33 לינק ישיר 

קצרה כתב:
למה לא כחלון?

כי חכ''י יהדו''ת מייצגים את התורה, את החרדיות, את היהדות, את הצרכים הקטנים ואישיים שלי ושלך כמו תקציבי החינוך והרווחה לסוגיהם. את כל מה שאנחנו. כמו שמודה אפילו הממורמר שהגיב מעליך.
גם אם יש לך ולרבך איזשהם השגות על דרכי ניהול המאבק, עדיין זו המפלגה שמייצגת אותנו ב90 אחוזים יותר מכל אופציה אחרת.
מי שמצפה למפלגה שתתאים את עצמה לכל תת זרם במאת האחוזים מוזמן לעבור לעולם הדמיון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:34 לינק ישיר 

אני אצביע ג' בשמחה ובגאווה ולא רק בגלל הוראות הרבנים.

בקדנציה האחרונה נוכחתי לראות מה הם עשו בשבילי במשך כל השנים.

ראיתי מה קיצצו לי והבנתי מה היה לי...

מילגת הדתות לאברכים ירדה מ900 שקל לארבע מאות שקל.

התשלום למעונות יום עלה בכמה מאות שקלים בחודש.

וזה מבלי שאגע בשאר החוקים האנטי דתיים.

די להתמרמרות! די די די!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:37 לינק ישיר 

DETA22 כתב:

אינטרסים צרים? אני אשכנזי, ויהדות התורה לא סייעה לי מעולם... להיפך. ואיני חפץ להרחיב בשמות הפולטיקאים...
מה גם שהיהירות שכתבת שאין בהם היא שקר.... אוהו כמה יהירות יש בהם.... לפחות ברובם... מאיפה להתחיל? ממנחם שפירא? או מליצמן? או אולי לעבור דרך יעקב אשר? או שאתה מעדיף לעבור לזייברט? אוהו כמה יהירות....

ודווקא אלי ישי סייע בידי יותר מפעם אחת כשהיה בש"ס.... אז למי נראה לך שאצביע? למפלגה שצבע העור של נבחריה דומה לשלי או אולי למפלגה שבפועל עזרה לי ולא התנגחה בי? ואידך זיל גמור.

תוקן על ידי DETA22 ב- 09/03/2015 15:23:52

האם רק במקרה 2 מהשמות שבחרת להזכיר אינם חכי''ם?
גם אם לבקשה האישית שלך לא נענו, ועד שלא תפרט אותה כאן איש לא יוכל להכחיש זאת, הרי שנעזרת בהם ואתה עדיין נעזר בהם באופן יומיומי. אם ניקח את רפואת השיניים כדוגמא, אז אם לא ילדיך נהנים, אזי נכדיך. וכן הלאה.
אם אתה הומלס בבני ברק וחונה באדום לבן, ומנהל חנות שפתוחה אחרי 12.00 בלילה, ועוד כמה תנאים יוצאי דופן, ייתכן שבאמת לא נהנית מהם באצבע קטנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:42 לינק ישיר 

למה לא?
כי האדמו"ר מגור בעל ה"לב שמחה" זי"ע
אמר שח"כ לא יהיה יותר משתי קדנציות ולכן הוא החליף והכניס את ליצמן וכמובן רק לשתי קדנציות

והנה ליצמן בגד ברבו ונשאר  כבר הרבה יותר משתי קדנציות לכן לא מצביעים לג' כי הח"כ אינם ממושמעים לגדולי ישראל

מרן הגרי"ש אלישיב זי"ע אמר לגפני שידאג שביה"ח ביקור חולים לא ייסגר, הוא לא עשה כלום בענין, והוא ביחד עם ליצמן כאשר היו בקואליציה, סגרו את ביקור חולים, והפקירו עשרות עובדים חרדים לחרפת רעב ללא בושה והתנצלות כלל.
 לכן לא מצביעים לג' כי הח"כים אינם ממושמעים לגדולי ישראל

ביטול הקצבה לאברכים, בוטל ע"י הבג"ץ כאשר היו בקואליציה
גזירות הגיוס וחוק טל נעשה כאשר היו בקואליציה
, וגם עכשיו גפני וליצמן לא מוכנים להבטיח ךלעשות משהו בנידון גזירת הגיוס

לא מצביעים ג'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:44 לינק ישיר 

אני הייתי מפריד בין דגל לאגודה.
חכ"י אגודה למעט אולי ליצמן לא בולטים בכלום חוץ מבהופעות מביישות בתקשורת ואני גם לא חושב שיש הישג מרשים שרשום על שמם.
חכ"י דגל בהחלט מרשימים ופעילים בכל התחומים,ואכן זו אופציה מכובדת גם ללא קריאת הרבנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:47 לינק ישיר 

גפני היה זה שצעק בתשמ"ט
שאסור שח"כ כל כך הרבה שנים וחייבים להחליף

ומה עכשיו, כל זמן שלא יחליפו אותו לא מצביעים ג'

הח"כים העומדים בראש הרשימה שיתפטרו מיידית
והבאים אחריהם ייכנסו לכנסת

מה יקרה עם יהדו"ת וש"ס לא יעברו את אחוז החסימה בגלל הטענות שמועלות כאן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:49 לינק ישיר 

אם הוא מוצלח למה שיתפטר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:53 לינק ישיר 

זה מה שטען אז משה גפני

אבל גפני הבין שלאחר חמש עשרה שנה בכנסת צריכים להתפטר גם אם הוא טוב

עכשיו שיבצע זאת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 15:56 לינק ישיר 

הרפתקאה כתב:
א. יהדות התורה לא לחמה מספיק נגד הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי בשנת2003 למרות שהם היו בקואליציה ואם אני לא טועה שלטו גם בועדת הכספים. חוץ מלהתאבד הם עשו הכל. ב. לא מחוקקים מספיק חוקים טובים בשביל הציבור. מישהו יכול להסביר לי מדוע מוצרים כמו מטרנה ואיזומיל הם לא בפיקוח ??? יש לפעמים הרגשה שהם לא מספיק אפקטיביים בכל מה הקשור לכלכלה ויוקר המחיה. אתה מתייחס אליהם כאילו היו מפלגה של 35 מנדטים לפחות. כמפלגה קטנה הם השיגו את המקסימום האפשרי יחסית לכוחם, אין מפלגה בהסטוריה הישראלית בגודל כזה שהשיגה לציבור שלה השגים כאלו, ואם נגדיל את כוחה היא תשיג עוד. בקדנציה האחרונה הבדל של מנדט אחד הפך את הקערה.   ג. יותר מדי חלשים במשא ומתן קואליציוני, לא דורשים את המגיע לנו. ראו את הדוח של יעקב ריבלין על יוקר הדיור לפני כשבועיים בקהילה. ההישגים של אורי אריאל למתנחלים בדירות בשטחים ועוד מול ההישגים הדלים של יהדות התורה בתחום זה. במשך דורות הוכרזה יהדו''ת כמפלגה שכוחה בסחיטה... עקב השגיה במו''מ. ואז כל הממורמרים שלנו טענו שאין הצר שווה... בקשר לדיור כבר ענה לך קודמי. אפשר להוסיף לרשימה עוד ועוד. אפילו בחריש שנכשלה עקב טעות של משרד עו''ד החזק במדינה בשילוב אווירת השנאה, נעשה עבודה מייגעת וקשה. לא מודדים רק הצלחות. 

תוקן על ידי הרפתקאה ב- 09/03/2015 15:29:59

תוקן על ידי הרפתקאה ב- 09/03/2015 15:30:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 16:03 לינק ישיר 

הציבור החרדי בניגוד לשאר המדינה תלוי בבחירות ממש לצורך חייו האישיים והחכים המייצגים אותו דואגים לו ככל יכולתם.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > למה לא ג' !!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.