בית פורומים בחדרי חרדים

מכה ליהדות התורה! חסידים רבים יצביעו לאלי ישי. לדעתי הם טועים!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/3/2015 17:41 לינק ישיר 
מכה ליהדות התורה! חסידים רבים יצביעו לאלי ישי. לדעתי הם טועים!

נתקלתי כמו רבים אחרים במהלך התקופה האחרונה בקבוצות חסידיות רבות מכלל החוגים החסידיים שמתכוונים להצביע ביום הבחירות לתנועת יחד של אלי ישי, המדובר בעיקר בחסידים מודרניים, או בחסידים עצמאיים (מסוג אלו שהצביעו בעיריית ביתר לרשימתו של זיידא) או בכלל חסידים ממורמרים על הממסד וכל זאת כמובן מלבד חסידות חב"ד אשר תומכת ב 90% באלי ישי.

מי שיבדוק בהיסטוריה שלי יראה את אהדתי הרבה לאלי ישי האיש ולתמיכתי בו בכל הנוגע לעוול שעשה לו אריה דרעי. אך עם כל זאת אני חושב שהקבוצות החסידיות הנ"ל עושות טעות חמורה. הם אינם מבינים שהצבעה למפלגה אינה הצבעה לאיש - יהיה נחמד והגון ככל שיהיה, אלא הצבעה לכח שאמור לייצג את האינטרס החרדי.

אילו אלי ישי היה עומד בראש מנגנון חרדי כמו ש"ס או יהדות התורה, לא היה דבר טוב מכך. ישי ברמה האישית הוא אדם נפלא. אך ברגע שישי עומד בראש מנגנון שאינו מחויב לאינטרסים החרדים נטו, ברגע שמפלגתו ונציגיו מחויבים לעוד אינטרסים מלבד האינטרס החרדי, אין סיכוי שמפלגתו תהווה משקל רציני עבור האינטרסים החרדיים האלמנטריים!

נכון, הוא אמנם יצביע בעד החוקים הרלוונטיים לציבור החרדי, אך בחיים הוא לא יילחם עבורם. הוא לא יחרף את נפשו או ייתנה את הישארותו בקואליציה כפי שלמשל יהדות התורה תעשה זאת, עבור תקציבים למוסדות החרדים, עבור תקציבים לכיתות לימוד חרדיים, לישיבות, לתיכונים, לסמינרים, לילדים חרדים ולמשפחות חרדיות בכלל. גם עבור חוקים הנוגעים לחרדים ולא לדתיים לאומיים, כמו חוק הגיוס וכיוצ"ב, הוא יתמוך אך בשום פנים ואופן לא יחרף את נפשו עבורם. לא בגלל שחלילה הוא לא ירצה, אלא בגלל שמפלגתו מחויבת לאג'נדות נוספות ואחרות ואין מצב בעולם שניתן לדרוש את הכל.

אין מה לעשות, אלי ישי עם כל הרצון הטוב יהיה מחויב רבות לציבור הדתי לאומי חרד"לי שכזכור היה שותף מלא ופעיל למזימותיהם הרעות של האחים המנוולים לפיד ובנט להשמדת הציבור החרדי.

לכן לדעתי, טעות חמורה בשיקול הדעת עושים רבים מהחוגים החסידיים שמתכוונים להצביע לאלי ישי. זו טעות שכולנו נשלם על עליה ביוקר!

תוקן על ידי המכולת ב- 15/03/2015 18:31:51

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 17:48 לינק ישיר 

החסידים הנ"ל הצביעו כבר בבחירות שעברו לרשימתו של מרזל, מי שיבדוק ימצא נוכחות חזקה של מרזל קרוב ל10% ברוב הריכוזים החרדיים, מעולם לא הצלחתי להכנס לראש המטופש של האנשים הנ"ל, כחלק מציבור שנתון תחת איום קיומי, להצביע לפי גחמות וסימפטיה, ולא למי שמחוייב להגן עלינו, אך זה נושא למחקר לסוציולוגים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 17:50 לינק ישיר 

אילו היית מכיר קצת את אלי ישי לא היית כלל אוהד אותו.
אתה כנראה מכיר אותו רק מהראיונות הנחמדים איתו בתקשורת .
הקלטת חולה על ערש דווי בבית חולים לפני מיתתו זה מהמעשים הכי פחות חמורים של הבר נש שפושט את טלפיו לומר שהוא צדיק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:02 לינק ישיר 

רק היושב בשמים יודע מה בליבו של אדם. האדם יראה לעיניים...

יחד עם זאת התחושה שלי היא שרמת היראת שמים בקרב 5 הח"כים של יחד היא לפחות שווה לזו של אלו המקבילים בג'. באשר לש"ס לא נרחיב...

עבורי המילה "חרדי" לא אומרת הרבה, זה מושג פוליטי-עיתונאי חדש. בבית אבא-סבא תמיד שמעתי את השאלה האם פלוני "ירא שמים" או לא.

באשר ל"יחד" ההרגשה שלי היא שהם יראי שמים ובעלי מוסר ומידות טובות. ובוודאי הדבר חל על רבותיהם, על כן יש לי אמון בהם ובשולחיהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:05 לינק ישיר 

אין ספק שיראת שמים מיוחדת גרמה לשטבון להצביע בעד ממשלת לפיד, ובעד כל גזירות לפיד מלבד הגיוס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:06 לינק ישיר 

אמרי_בינה כתב:

באשר ל"יחד" ההרגשה שלי היא שהם יראי שמים ובעלי מוסר ומידות טובות. ובוודאי הדבר חל על רבותיהם, על כן יש לי אמון בהם ובשולחיהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:06 לינק ישיר 

נראה לי שהפעם הם דוקא עושים נכון בראיה כללית.
מפלה של אלי ישי זה מפלה לכל החרדים.זה יהיה ברור לכולם מתי שכבר יהיה מאוחר לתקן. עדיף ככה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:35 לינק ישיר 

תם_יושב כתב:
החסידים הנ"ל הצביעו כבר בבחירות שעברו לרשימתו של מרזל, מי שיבדוק ימצא נוכחות חזקה של מרזל קרוב ל10% ברוב הריכוזים החרדיים,

אתה טועה. מדובר במשתייכים לקהילות החסידיות שהצביעו בפעם הקודמת ליהדות התורה. עשיתי בדיקת עומק בעניין ונתקלתי ברבים רבים שכאלו.

זה עצוב מאוד ומגלה עד כמה שיקול הדעת של אנשים יכול להיות מוטעה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:39 לינק ישיר 

אמרי_בינה כתב:

עבורי המילה "חרדי" לא אומרת הרבה, זה מושג פוליטי-עיתונאי חדש. בבית אבא-סבא תמיד שמעתי את השאלה האם פלוני "ירא שמים" או לא.

בציבור החר"דלי יש המון יראי שמים שתמכו במזימת הארורים לפיד ובנט ימ"ש להשמיד את הציבור החרדי בארץ ישראל.

לא מצביעים לא לחרדי ולא ליר"ש. מצביעים למי שידאג לאינטרסים שלך.

עם כל הצער, אלי ישי ומפלגתו לא יוכלו לדאוג לאינטרסים שלך הקיומיים כפי שיהדות התורה תדאג להם. אין מצב שכזה.

תוקן על ידי המכולת ב- 15/03/2015 18:41:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:47 לינק ישיר 

אני ואשתי הצבענו תמיד ג
שוקלים להצביע יחד

יש מלא חסידים,ליטיאים, כמובן ספרדים, חבדניקים, עמך ימניים, חרדלניקים מאכוזבי בנט, וכמובן הגוש המצביע תמיד לנץ.

ליחד פוטנציאל אדיר מעבר לסקרים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:49 לינק ישיר 

אמרי_בינה כתב:

רק היושב בשמים יודע מה בליבו של אדם. האדם יראה לעיניים...

יחד עם זאת התחושה שלי היא שרמת היראת שמים בקרב 5 הח"כים של יחד היא לפחות שווה לזו של אלו המקבילים בג'. באשר לש"ס לא נרחיב...

לא מדובר בבחירות לרבנות, לכן היר"ש לא רלוונטית.
השאלה לאיזה אינטרס ידאגו.

כיצד הצביע למשל שיטבון בהצבעה על חוק צוהר?
האם אתה מודע למה שקרה מאז בתחום הרישום לנישואין?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:49 לינק ישיר 

גם אני חושב שהם טועים, אבל רובם יצביעו יחד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 18:56 לינק ישיר 

לדעתי, הציבור הכלל חסידי לא מרגיש מיוצג.
פרוש לא באמת מייצג אותם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 19:13 לינק ישיר 

יש המון כלל חסידים, בעיקר כאלה שהם ממשפחות חסידיות ואין להם בפועל אדמו"ר שיצביעו לישי. 

כך גם מהשוליים המודרנים בציבור הליטאי, שלא מרגישים חלק מהציבור ובודאי ציות לדעת תורה לא בראש מעייניהם.

ההצבעות האלה הם בעיקר הצבעות מחאה של ממורמרים שתמיד היו ויהיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 19:27 לינק ישיר 

למה הם חושבים שאלי ישי יציל אותם ויעזור להם.
מחכים לראות איך ירדפו אחרי מקלב וגפני שיעזרו להם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 19:30 לינק ישיר 

פותח האשכול.

הטעות נמצאת בהנחת הסיכום.

"מוסדות שס וג'"

זו עיקר הבעיה. שאלו ח"כים שעובדים בשביל מוסדות( בג') ולהיפך: ראשי המוסדות עובדים אצלם (בש"ס).

הגיע הזמן - אולי - לנציגות חרדית שתרענן את הקיים, תקים מוסדות משלה ובד בבד תשמור על האינטרסים של כל חרדי באשר הוא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מכה ליהדות התורה! חסידים רבים יצביעו לאלי ישי. לדעתי הם טועים!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.