בית פורומים בחדרי חרדים

בריוני ג' מכריזים: מ-ל-ח-מ-ה!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/3/2015 09:10 לינק ישיר 
בריוני ג' מכריזים: מ-ל-ח-מ-ה!!!

חילול ה' נורא:

בוואלה:

http://news.walla.co.il/item/2839839

במעריב:
http://www.nrg.co.il/online/11/ART2/684/981.html

הציבור החרדי של לומדי התורה, אינו חצר, חסידות, קהילה, עדה או כל גוף מוגדר אחר. הוא ומוסדותיו אינם שייכים לשום אדם או ארגון פרטיים.

כבני תורה, אנו מבינים ומכירים כי מי שגדול יותר בתורה - דעת תורתו גדולה יותר. וכל אחד ואחד ב ו ח ר להתכופף לגדולי התורה מרצונו הפרטי, לפי חובתו והכרתו, כאשר צווינו בתורה "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך... לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל".

התורה השאירה לנו את ההכרעה על מי זה נאמר, איש איש לפי קטנות דעתו. רק כאשר הסנהדרין יושבים בלשכת הגזית אין הדבר מסור לנו, שנאמר "ועשית על פי הדבר אשר יגידו לך מן המקום ההוא ".

איש לא יקבע עבורינו מיהו אותו גדול אשר אליו נשמעה. בפרט לא פוחזים קלי דעת וחתומי חוטם, שמתיימרים לקבוע עבורינו מהו הניחוח שעולה באפינו. גם אין לשום אדם, גדול ככל שיהיה, סמכות לכפות את עצמו על הציבור בכח. הגדול מבטא את דעתו, דעת תורה, והשומע ישמע. ומי שאינו שומע - הדבר בינו לבין קונו.

איננו קהילה בשטעטל כבימי קדם, בה כולם מחוייבים לסור למרות המרא דאתרא הנבחר על ידי כולם. אין מרא דאתרא בארץ, ולא שייך שיהיה דבר כזה עד ביאת גואל בגלל ריבוי הדעות והמנהגים. אין שום מינוי רשמי ל"רב הכולל" או משהו בדומה. אין מוסד כזה בישראל (יש את הרה"ר לאו למי שדוקא רוצה...).

לא נערכו בחירות למען הרב שטיינמן, ולא קיבלנו את מרותו מעולם, ולכן הוראותיו אינן מחייבות אותנו. שיטותיו שונות מרבותינו הרב שך והרב אלישיב ולמעלה בקודש, ואנו מתכופפים למנהיגנו שממשיך את דרכם ממנה לא סרנו. אנו מכירים כי להגראי"ל יש זכות לדעה עצמאית, וכבודו במקומו מונח. אך אנו הולכים בעקבי רבותינו, ולא בדרכו - אם כי את דבריו אנו שונים, באשר תורה היא וללמוד אנו צריכים.

עצם הכפיה והרדיפות לבד, הם עצמם סיבה מספקת לפרוש מאותה הדרך. בפרט כשהיזמה מגיעה משמשים ואנשי חצר עלובים ותאבי שררה, בני בליעל ריקניים, ללא ריח תורה או כל תוכן אחר, בריונים מחוצפים וגסי רוח, בעלי אגרופין שמתגאים ומשתררים על הציבור שלא לשם שמים, ומטילים חיתיתם בארץ חיים. בריות שפלות אלו, אשר בינם לבין הגראי"ל, מזקני גאוני דורינו - אין ולא כלום, כניעה אליהם - היא עצמה הרס הדת שאין כדוגמתו.

יש לנו ברוך השם רבנים ומורי דרך גדולי תורה ותלמידים נאמנים לדרך שקבלנו מקדמת דנא, ובראשם מרנא ר' שמואל אוירבך, אשר אליו נשמע ולמוצא פיו נסור.

אלו הרשעים שמגלים פנים בתורה ומעיזים בו פניהם לבזותו ולבטלו חלילה ולכנותו בדברי גנאי, הם אפיקורסים ומבזי תלמידי חכמים עליהם נאמר "כי דבר השם בזה... הכרת תכרת" ואין להם חלק בזה ובבא, כמבואר בסנהדרין צט.

זה שאתם פ ח ד ת ם כל השנים למרוד בהרב שך והרב אלישיב בגלוי, זו הבעיה הפרטית שלכם. שמא באותם ימים רחוקים עדיין נותר בכם שריד של מורא וכבוד תלמידי חכמים, ויותר מסתבר שרק פחדתם מדעת הקהל. ואם כי רגנתם תמיד באהליכם - איש לא הכריח אתכם להכנע בפניהם מלבד אתם עצמכם. הם לא כפו עליכם מאומה.

חצופים הייתם, וחצופים נשארתם, ועוד התדרדרתם באופן מחריד בשנתיים האחרונות, ועוד אינכם בושים לתלות סרחונכם באילן גדול, מצוקי ארץ הגראי"ל שטיינמן ור' חיים קנייבסקי שליט"א. סורו מדרכינו ועזבונו לנפשנו, פן יבושו ויחפרו פניכם עדי עד.

תוקן על ידי קצרה ב- 23/03/2015 09:50:52

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:10 לינק ישיר 

עקב ההימנעות בבחירות: קריאה לחרם על תומכי הרב אוירבך

לאחר שראש "הפלג הירושלמי" הקיצוני קרא שלא להצביע ליהדות התורה, גורמים המזוהים עם המחנה היריב הרב שטיינמן הפיצו עלון שקורא לנידוי של תומכי אוירבך. "כשאני נאבק על חיי הוא יבוא וישגע את כל היהדות החרדית לא להצביע?"

יקי אדמקר

אחרי הבחירות, המלחמה על מנהיגות המחנה החרדי-ליטאי עולה שלב: גורמים חרדיים המזוהים עם מחנהו של המנהיג המרכזי הרב אהרון לייב שטיינמן הפיצו בימים האחרונים עלון פנימי, שבו הציגו תוכנית של נידוי וחרם חברתי נגד הקבוצה היריבה של הרב שמואל אוירבך בירושלים. הסיבהאי הצבעתם למפלגת יהדות התורה בבחירות לכנסת.

"זכותו וחובתו של כל מחזיק תורה לסלק ממסגרתו כל מסית ומדיח וכל מי שנותן ידו למלחמה נגד גדולי התורה", נכתב בעלון, כשהכוונה לאנשיו של הרב אוירבך. "זכותם וחובתם של כל אב ואם לשמור מכל משמר את נפש בניהם ובנותיהם, שלא ייחשפו לרבנים, מורים ומורות, המשחיתים את נפשם בתעתועי שווא ומדוחים של מבינים בעם, שומרי מסורת והשקפה, בהתרסה גלויה ונסתרת נגד גדולי הדור מפיהם אנו חיים והסתה נגדם ונגד שלוחיהם. זו חובה ראשונה במעלה וציווי התורה ללא רחמים והססנות".
נוסף על כך, ביקשו גם אותם גורמים להרחיק בנות ממורות או חברות "שנפשם הושחתה במזיד או בשוגג" ויש להיפרד מהן ולסרב "סירוב מוחלט ללמוד אצל מורות סוררות ומסיתות בסתר". כמו כן, גם הורים לילדים בתלמודי תורה (מוסדות יסודיים, י"א) התבקשו "להתארגן בכל מקום ולדרוש מההנהלה מלמדים ללא חשש אפיקורסות זו, לאור הנעשה כבר של הדחת ילדים תמימים והשחתתם דעתם והכוונתם לישיבות מחנכות אפיקורסות".

ואם לא די בכך, "על מתפללי בתי המדרשות להשליט בהנהגת הקהילות רק רבנים יראי שמים שאינם נגועים באפיקורסות זו". עוד הוסיפו כי "תתכנסנה ועדות להפעיל את תכנית ההפרדה בהיקף נרחב, כמובן רק על פי ההלכה ועל פי גדולי ישראל שליט"א ובמסגרת החוק בלבד".
גורם בכיר במפלגת "דגל התורה", המהווה חלק מסיעת יהדות התורה, אישר את הפרטים: "הולכת להיות הפרדה של הקהילות, זה ייעשה עם הרבה שכל ושיקול דעת". לדבריו, "לא ייתכן שמישהו שחושב עליי ועל כל גדולי התורה שאנחנו נהיה ביחד, נלמד ונתפלל ביחד. יותר גרוע מהמצב הקיים, לא יכול להיות. כשאני נאבק על חיי, על חיי ילדי וילדיו ומוסדותיו והוא יבוא וישגע את כל היהדות החרדית לא להצביע?"

המתיחות בין שני הפלגים החלה לאחר מותו של "פוסק הדור", הרב יוסף שלום אלישיב, בשנת 2012. מי שנכנס לנעליו היה הרב שטיינמן מבני ברק, אולם אנשיו של הרב הירושלמי אוירבך, הנחשב לקיצוני יותר ובעל מחנה קטן יותר, סירבו לקבל עליהם את המנהיג החדש.

המתח בין הצדדים הגיעו לשיא במהלך הבחירות האחרונות, כשהפלג של הרב אוירבך סירב לתמוך ברשימת יהדות התורה לכנסת, אולם תחילתו בבחירות לרשויות המקומיות כשהפלג של אוירבך הציב מועמדים משלו שנאבק מול המועמדים של הרב שטיינמן ברשויות המקומיות. מאז, פועלים אנשיו של הרב שטיינמן בניסיון להדוף את אנשיו של הרב אוירבך אל מחוץ לגדר.

תוקן על ידי קצרה ב- 23/03/2015 09:32:04

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:11 לינק ישיר 

"לא לסייע למשפחה נזקקת שלא הצביעה לחרדים"
עורך השבועון החרדי "בקהילה" דב גרינבוים כתב במאמר המערכת כי לדעתו "טוב יעשו ארגוני העזר בציבור לו ינפו ויסננו היטב את אלו שהצביעו ברגליהם נגד העצמת הכוח החרדי. שישמיטו ויוקיעו את כפויי הטובה שבמחננו שבאדישות לא יצאו לקיים את חובתם"
מנדי גרוזמן | 22/3/2015 15:50
,
הבחירות מאחורינו, אבל המתיחות עדיין שוררת באוויר - וכעת הגיעה שעת הנקמה: עורך השבועון החרדי "בקהילה", אברהם דב גרינבוים, קרא לארגוני החסד החרדיים שלא לסייע למשפחות שאביהם לא הצביע למפלגה החרדית, אם בשל הצבעה למפלגה אחרת או כיוון שנמנע מהצבעה כלל. 
"טוב יעשו ראשי 'יד למשפחה' ושאר ארגוני העזר בציבור החרדי לו ינפו ויסננו היטב הדק את אלו שהשבוע הצביעו ברגליהם נגד העצמת הכוח החרדי", כתב גרינבוים בטורו השבועי. "ישמיטו ויוקיעו את כפויי הטובה שבמחננו שבאדישות לא יצאו לקיים את חובתם. יסירו ויכרתו את במות היחיד שקידשו מלחמה נגד ההנהגה החרדית".
גרינבוים לא פירט למי בדיוק התכוון, אך רמז שכוונתו גם לאלו שהצביעו בעבור מפלגתו החרדית-ימנית של אלי ישי או שנמנעו מהצבעה. "שני צדדים למטבע" הסביר "אלה המושכים ללאומניות שלא חסרה בציבור החרדי, ואלה שנמשכים לקנאות המתרבה ברחובותינו. הקנאים והלאומנים לא מסתדרים עם הרבי שלהם בכל השנה. מה הוא מבין". 
 הם מקבלים את מיטב הדיבידנדים של הציבור החרדי וכל הטבה אחרת, וכשהם מתבקשים לתת מעצמם אחת לארבע שנים, קול אחד עבור היהדות הנאמנה - מפנים עורף".
בשיחה עם nrg הבהיר גרינבוים כי לא התכוון לאותם אלה שבשל הוראות רבותיהם הצביעו לאלי ישי או לא הצביעו כלל, אלא רק לאלו שהחליטו זאת על דעת עצמם. "היהדות החרדית סובלת מתסמין קבוע של 'גם לי יש דעה'. זה מתבטא בין היתר באלו שלא מצביעים בהוראת רבותיהם, אם בגלל לאומניותם הפושה ואם בגלל קנאותם המלומדת. שניהם גם יחד 'נוקמים' בציבור החרדי כולו והירידה בסך המנדטים שהחרדים הכניסו לכנסת, נזקפת בין היתר לזכותם". עוד הוסיף: "מי שלא אוכל איתנו מרור, לא ייסב עמנו לשולחן עורך". 
לגבי קריאתו שלא לתת להם סיוע, למרות שיש מתוכם שנזקקים לכך, גרינבוים הצדיק זאת באמרו "אין כל צורך להכביר במילים על אי זכותם להשתתפות בקונצזוס החרדי על זכויותיו וחובותיו. מי שמוציא את עצמו מהציבור בשעת צרה, לימדונו חז"ל, לא יכול להיות שותף עמנו בשעת שמחה". הוא אף הוסיף ואמר "אין מנוס כי אם לא לתת למי שלא חלק מעמנו, את מה שאנחנו עמלים להשיג בלא כוח

"את הלאומניות ראינו במפלגת הנפל של אלי ישי" כתב גרינבוים, "מנסים לעשות סיבוב בדרך לכנסת. לנגח את ליצמן, גפני, דרעי. בפעם שעברה הם נגחו גם בישי. ככה זה. מכים בממסד. למה לא

תוקן על ידי קצרה ב- 23/03/2015 09:23:57

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:13 לינק ישיר 

יופי, הצלחתם לדחוף כתבות לעוד אתרים? עכשיו ה"חילול השם" יהיה מושלם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:17 לינק ישיר 

ב"ה, יש לכם "זכות קיום" חדשה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:20 לינק ישיר 
תגובת השולחן ערוך לקמפיין המרושע!

(קרדיט סיון רהב מאיר)

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי נכבדות ב- 23/03/2015 09:42:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:28 לינק ישיר 

גם אם זה לא בסדר, רק תבינו שרק סיבכתם את עצמכם עם כל הציבור החרדי ולא רק הצד הליטאי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:30 לינק ישיר 

הבריונים, המחריבים, הנלחמים - מדברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:34 לינק ישיר 

חילול ה'.... מי שמדבר. אתם ערב רב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:38 לינק ישיר 

והטרור נמשך:

ראש הכולל מעיד: ''הגר''ח הורה לזרוק אברך שהשתתף בכינוס 'הפלג'''  

מי שחשב שהפילוג הליטאי דווקא יישכח בציבור התורני לאחר תקופת הבחירות הסוערת צפוי להתבדות. העובדה שמחד זכתה אמנם' דגל התורה' לניצחון בכך שהגדילה את כמות המצביעים באופן משמעותי אולם מאידך העובדה שאיבדו במפלגה את הנציג השלישי (השביעי ברשימה הכללית) ח"כ יעקב אשר לא תרמה אף היא לפיוס הבושש מלהגיע.
חוד החנית של המאבק הפנימי היה השתתפותם של אנשי הפלג הירושלמי בכינוס באיצטדיון ארנה של תנועת בני תורה. כעת מתברר כי בכוללים רבים המשתייכים לממסד הליטאי הוחלט להרחיק אברכים שהשתתפו באותו כינוס אותו רואים בדגל התורה כמרידה בזקני הדור.

אמש התראיין למרכז החדשות אחד מראשי הכוללים בבני ברק שסיפר על הוראתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי לזרוק אברך שהשתתף באותו כינוס.

הרב מספר למאזינים כי "הכולל שלנו בנשיאות והכוונת מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, בכינוס הזה השתתף אברך חשוב מהכולל שלנו בכינוס ההתרסה הזה נגד גדולי הדור (נאמרו שם בכינוס דברים: ש'התומך ביהדות התורה מסייע לעוברי עבירה' שזה התרסה מחוצפת נגד גדולי ישראל), נכנסנו קמיה נשיא כוללנו מרן הגר"ח ושאלנו כדלהלן: 'יש בכולל שלנו אברך תלמיד של ר' שמואל שלומד ברצינות והוא הלך לכינוס ב'ארנה' מה לעשות עימו?".

"מרן שליט"א השיב על אתר", מספר ראש הכולל, "בזה הלשון: 'לסלק אותו מיד-מיד!', אני שאיני מורגל במלחמות, ביקשתי להיוועץ עם הגאון רבי יצחק זילברשטיין והתקשרתי אליו לכולל "בית דוד" בחולון והצגתי בפניו את תשובת מרן הגר"ח וביקשתי לשמוע ממנו, 'איך ראוי לנהוג?' ,השיב לי הגר"י זילברשטיין בסיפור: 'מעשה היה, באברך חולה במחלה הארורה שעלה למו"ח מרן הרב אלישיב וביקש ממנו ברכה, ובתוך כדי הדברים, סיפר למרן הגרי"ש שהוא דיבר נגד מרן הרב שטיינמן, מיד נענה הגרי"ש, 'לא רוצה לשמוע! אין רפואה למכתך!' הוסיף הרב זילברשטיין, 'מרן שר התורה הוא בעל רוח הקודש וחובה לשמוע לדבריו!'".

הרב לייבי מציין, כי מאז, לא פגשתי את האברך שהלך לארנה ועדיין לא סילקתי אותו ואני מקבל טרור של הטרדות חסר תקדים.

"יש אדון - איני מכיר אותו באופן אישי - שדיבר איתי בצורה מאוד בוטה נגד גדולי ישראל והוא אמר לי 'אני אטפל בך באופן ממוקד, ואני לא אעזוב אותך עד שתחזיר אותו.' יש להם מערכת משומנת של עשרות אנשים שהתקשרו עד השעה 4 בבוקר כולל נשים לאשתי ואמרו לה 'אתם יותר גרועים מהנאצים'... אני עוסק מלבד תפקידי גם כמסייע בעזרה רפואית, אין באפשרותי להשבית את הטלפונים", הוא מספר.

"מול מי הם נלחמים?! מול גדול הדור? נכנסתי פעם עם רופא בכיר למרן ראש הישיבה ופניו של ראש הישיבה שליט"א היו כאובות, ביקש הרופא לדעת מה התפריט שהרב אוכל, שאל הרופא את מרן, הרב אוכל לפעמים עוגות עם קצפת? נענה ראש הישיבה ואמר כמשיח לפי תומו: 'כמדומה לי שלא בירכתי 'מזונות' בשישים שנה האחרונות מלבד על דייסה'... ומול היהודי הזה הם נלחמים... אנחנו לא ניכנע! אנחנו נלך באש ובמים ע"פ הוראות גדולי ישראל! לא אכנע לטרור פלילי של עשרות אנשים שמנסים להכניע אותי בטרור", מבהיר ראש הכולל וקורא: "במקום לעשות טרור לראשי כוללים, תקימו כוללים משלכם ותגייסו כספים למוסדות משלכם ותעזבו אותנו".

האזינו לראיון עם ראש הכולל באדיבות 'מרכז החדשות'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:46 לינק ישיר 

באוזני עוד מהדהדת ההוראה הטלפונית שלכם ביום הבחירות, ללא הפסקה, רק לא ג' רק לא ג', אז מי שלא רוצה גימל שלא יבקש מגימל ....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 09:54 לינק ישיר 

תלכו עם זה עד הסוף

ואנחנו רק נְיַדֵּעַ את התורמים בחו"ל* על המצוות שלכם.

ובוודאי שהם ישמחו לעזור לכם להשמיד את בני התורה!

___
*בחו"ל ובכל מקום שנשארו שפויים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 10:02 לינק ישיר 

אם כבר מידעים תורמים מחו"ל לא יותר פשוט לגייס אותם לנזקקיכם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 10:03 לינק ישיר 

מה קרה?
לא טוב לכם באיש מצליח?
גם הרב מאזוז מאס בכם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 10:06 לינק ישיר 

אני לא גבאית צדקה...

אך אני עובדת עם אנשים אמידים שתורמים למוסדות שונים

אם אני אדע בוודאות, על מוסד שמפלה מסיבות פוליטיות
או חושב שהוא נוסד כדי לקדם אג'נדה פוליטית
אני אשתף את התורמים במידע
והם יעשו כהבנתם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 10:08 לינק ישיר 

כברהיה כתב:
יופי, הצלחתם לדחוף כתבות לעוד אתרים? עכשיו ה"חילול השם" יהיה מושלם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תהיה הגיוני זה קונטרס שנכתב במטרה להיות מופץ אז בסופו של יום כשזה מעניין גם הכתבים החרדים באתרים החילונים נתקלים בזה (אגב בדיוק כמו הפשקוולים שאתה כותב שנתקל בהם גם נוער חלש יותר ונכנס לו הרהורים עד כמה הצבא "טוב")

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בריוני ג' מכריזים: מ-ל-ח-מ-ה!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.