בית פורומים בחדרי חרדים

האם הכל פוליטיקה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/3/2015 19:01 לינק ישיר 
האם הכל פוליטיקה?

לא פעם, פרשנים חילונים 'מודדים' את גדולי ישראל על פי כוחם הפוליטי. לנו ברור שהפוליטיקה היא הכרח, אבל גדלותם היא מכח תורתם.
בימים האחרונים אני חושש שגם אלינו חדרה התופעה.
במה דברים אמורים?
בימים אלו, שוכב בבית החולים עמוד ההוראה הגר"ש וואזנר לרפו"ש, מאחרוני פוסקי הדור הקודם (יחד עם הגר"נ קרליץ לרפו"ש) וחייו בסכנה.
כולנו זוכרים את האשכול הענק והמתעדכן על מצבו של הרב אלישיב.
עשרות דיווחים על כל שינוי במצבו ותפילות בכל אתר ואתר.
כך היה גם עם הרב עןבדיה.
ואילו כעת, אין אשכול מתעדכן, איו עדכונים שוטפים, ומלבד תפילות ביח'ל אין עצרות המוניות.
כיצד דווקא הפוסק שמוערך ומקובל בכל החוגים, נשכח כעת?!
האם רק בגלל חוסר השפעתו הפוליטית?

בושה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:03 לינק ישיר 

צודק בכל מילה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:08 לינק ישיר 

כנראה שהרב ווזנר זכה שלחסידיו המובהקים אין אינטרנט, דבר שהרב ווזנר נלחם עליו בחרוף נפש. בניגוד למקורבי הרב עובדיה והרב אליישיב שעל כל פיפס העבירו דרך האינטרנט לאתרים השונים ולפלאפונים למיניהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:10 לינק ישיר 

ומה עם הגר"מ אליהו זצ"ל? הרי אין לדבר סוף.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:10 לינק ישיר 

יש צדק בדבריך. הרב וואזנר נהנה מקונצנזוס חרדי. 

ה' ישלח לו רפו"ש במהרה. הדור צריך אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 19:56 לינק ישיר 

אין להרב וואזנר דובר
ולכן אין עדכונים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 20:21 לינק ישיר 

ואולי בני משפחתו לא רוצים עדכונים שוטפים ולכן יש עדכון כללי מידי כמה ימים?

בגדול אשמח לקבל עדכונים שוטפים אבל יכול להיות שזה כך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 22:36 לינק ישיר 

ישיביש
עם כל הכבוד לפורום, הוא עדיין לא מדד לגדלותו של אדם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2015 23:04 לינק ישיר 

חשבתי שדברי מובנים.
הפורום (בין השאר) הוא מדד לחברה.
על גדלותו של הרב וואזנר אין צורך בכלל לדבר.
אני מלין על האדישות וחוסר העניין (בהשוואה לגדולים אחרים בעלי השפעה ציבורית רחבה יותר) של הכותבים כאן, כתבי האתר, כתבי שאר כלי התקשורת החרדים ובכלל המון העם.
אני לא מרגיש בציבור את התכונה והמתח שאפפו את הציבור בזמן מחלתו של הרב אלישיב.
מישהו יכול לספר לי על בית כנסת שמרו בו תהלים בליל שבת האחרון או בזה שלפניו לרפואת הרב, מלבד יח"ל ובתי הכנסת של קהילת "שבט הלוי" ?! כי אני יכול לספר על עשרות ומאות שעשו זאת בזמן מחלתו של הרב וואזנר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2015 00:51 לינק ישיר 

אז אולי הפורום הוא מדד לחברה מאוד מסויימת.
אולי הפורום לא זה שמשקף את החברה הזאת השייכת להגר"ש שליט"א.
וזה רק לשבחו ומעלת גדולתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2015 01:10 לינק ישיר 

כמה פעמים פתחתי היום את האתר כדי להתעדכן במצבו של הרב, אך לצערי אין מי שמעדכן, למרות שליבנו יוצא מדאגה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2015 15:26 לינק ישיר 

אני גם לא חושב שהאינטרנט הוא מדד לתחושות של חרדים, אחרי הכל מי שגולש פה לא מייצג את החרדי הממוצע לפחות לא אברכים, שמתנזרים מאינטרנט, לפחות ברמת סינון שמסננת את האתרים האלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2015 15:41 לינק ישיר 

כמה נקודות בעניין הזה:

המציאות כיום היא שעם יח"צ נכון אפשר לעשות כמעט הכל. אפשר לקחת רב שיכול להיות מלמד בכיתה ח' ולעשות אותו גאון עולם בעיני הציבור, ואפשר לעשות גאון עולם לרב מלמד בחיידר בעיני הציבור.

סתם דוגמא קטנה המראה מה יח"צ יכול לעשות.. הגר"ש אויערבך הוכנס חזק מאד לקונצנזוס הליטאי ע"י נתי גרוסמן. בכל יום שקמת ופתחת יתד היה שם את שמו של הגר"ש אויערבך אחרי שמו של הגרי"ש זצ"ל, בין במכתב ובין סתם במאמר המערכת. כך הוא ניסה להכניס בראש של האנשים שאחרי הגרי"ש זצ"ל מגיע תורו של הגר"ש.

הגר"ש וואזנר, שה' ישלח לו רפואה שלימה בקרוב, מעולם לא עסק ביח"צנות, מעולם לא עסק בפוליטיקה, כל חייו עסק בלימוד התורה הקדושה ובהעמדת תלמידים. לכן, רוב האנשים שלא באו במגע עם ספריו או פסקיו לא ממש מתחברים לעניין הזה.

יחד עם זאת, הדאגה שהייתה לגר"ע יוסף ולגרי"ש אלישיב מעבר לכך שהינם גדולי ישראל הייתה גדולה יותר כיוון שהם היו מנהיגי העדה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2015 18:18 לינק ישיר 

yeshivish כתב:
מישהו יכול לספר לי על בית כנסת שמרו בו תהלים בליל שבת האחרון או בזה שלפניו לרפואת הרב, מלבד יח"ל ובתי הכנסת של קהילת "שבט הלוי" ?!

בויזניץ הורה האדמו"ר לומר תהילים אחר תפילת ליל שבת ואמר לאחמ"כ קדיש (נדיר), ובסעודה ג' הזכיר ב'תורה' את שמו שמואל בן רחל וביקש כי יתפללו עבור "פוסק הדור" כלשונו.
גם היום התקיימה תפילת תשב"ר ע"י אלפי תלמידי הת"תים בב"ב בביהמ"ד הגדול בויזניץ בראשות הגרח"מ ואזנר שליט"א שגם דיבר ברגש רב לילדי הת"תים אודות כח תשב"ר בביטול גזירות קשות. כמו"כ עורר את הילדים הרה"צ נחמן בידרמן, והאדמו"ר מויזניץ הופיע לאמירת התהילים ואמר קדיש אחריו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם הכל פוליטיקה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר