בית פורומים בחדרי חרדים

דוד פדידה- בוש והיכלם!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/4/2015 22:28 לינק ישיר 
דוד פדידה- בוש והיכלם!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4644684,00.html

אין חולק על כך שיש דפוסי התנהגות בציבור החרדי שראוי וחשוב לשנותם, אבל להוציא את זה החוצה??? זה יועיל משהו? הרי גם כך הרשת מלאה בנאצות על הציבור שלנו, על חוסר האחריות כביכול אצלנו  (כאילו האסון בערד לפני כמה שנים היה אצלנו, כאילו האסון בבאר שבע לפני שבועיים היה אצלנו...), אז ללבות עוד יותר את האש? להוסיף חילול ה'??? תקרא את התגובות לכתבה ותדע שכל החילול ה' רשום עליך. 

האמת די הערכתי אותך על כישוריך הרבים, אבל כעת אני פשוט בז לך. 

אל תשכח איזה ציבור מפרנס אותך. אני בהחלט קורא לכל האמנים שמשתפים איתך פעולה להתרות בך להוריד את אותה כתבה משמיצה, או שיפסיקו לעבוד איתך. כי אני ואני מאמין שרבים כמוני לא מתכוננים לפרנס אדם שביד אחת מתפרנס מאיתנו וביד השניה סוטר לנו.

תוקן על ידי כושי101 ב- 06/04/2015 22:29:51

תוקן על ידי כושי101 ב- 06/04/2015 22:35:38

תוקן על ידי כושי101 ב- 06/04/2015 22:42:13

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:31 לינק ישיר 

סורי, לא מצליח להעלות את הכתבה

תוקן על ידי כושי101 ב- 06/04/2015 22:33:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:39 לינק ישיר 

תרבות ההתנפלות: אסון ידוע מראש
זה מתחיל מגיל צעיר: בתלמודי התורה מסתערים הילדים על חצאי ממתקים; בטיש רואה כל פעוט את אביו דוחף בניסיון להשיג קצת "שיירים" מהרבי; הילד הקטן מביט במלחמות פוניבז' - ומחונך לצאת ולשרוף פחים על כל מה שלא מוצא חן בעינינו. אנחנו חייבים להפיק את הלקחים התרבותיים
דוד פדידהפורסם:  06.04.15 , 13:28
*************** name="f11fb14db" width="150px" height="1000px" frameborder="0" allowtransparency="true" scrolling="no" title="fb:like Facebook Social Plugin" src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?action=recomm&app_id=117633148253098&channel=http%3A%2F%2Fstatic.ak.facebook.com%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F6Dg4oLkBbYq.js%3Fversion%3D41%23cb%3Df297b7bff8%26domain%3Dwww.ynet.co.il%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.ynet.co.il%252Ff8bc401cc%26relation%3Dparent.parent&color_scheme=light&container_width=0&href=http%3A%2F%2Fwww.ynet.co.il%2Farticles%2F0%2C7340%2CL-4644684%2C00.html&layout=button_count&locale=en_US&sdk=joey&show_faces=true&width=150" dymonitor"="" data-adid="2177||524|||" style="margin: 0px; padding: 0px; border-style: none; outline: 0px; vertical-align: baseline; position: absolute; visibility: visible; width: 123px; height: 20px; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;"><*

(צילום: שלומי כהן, "כיכר השבת")
(צילום: שלומי כהן, "כיכר השבת")

ישנה אמת אחת ברורה שצריכה להיאמר בעקבות האסון הנורא בהלוויית "פוסק הדור", הרב שמואל הלוי ואזנר: בחברה החרדית, שאף אני נמנה עליה, מחנכים כבר מגיל צעיר להתנפל ולרדוף אחר מה שרוצים להשיג.

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

בתלמודי התורה הילדים מסתערים על חצי ממתק כזה או אחר; בטישים בחצרות החסידויות רואה כל ילד קטן את אביו - דוחף ומשתולל בניסיון להשיג קצת "שיירים" מה"רעבע" (הרב). הילד הקטן רואה את המלחמות על המקומות בהיכלי הישיבות הליטאיות בימים הנוראים. הוא רואה את ההתנהגות בחדרי האוכל ובאולמות החתונות. הוא רואה את ההתפרעות המוגזמת במסיבות פורים ובית השואבה, בהיכלי הישיבות ואיפה לא?

קראו עוד בערוץ היהדות :

שבר על שבר / הרב גרוסמן נפרד מהרב ואזנר ומתלמידו שנהרג בלוויה

כל מה שרציתם לדעת על פסח

מאז ומעולם מתאפיינים אירועים חרדיים בהתנהלות פרועה ואגרסיבית, והתפרעויות ודחיפות הם חלק מהנורמה. אגב, לא רק כשמדובר בלוויות ובאסונות. בחג הסוכות האחרון נאלצה המשטרה לסגור מופע ענק שערכה חברת ההפקות שלנו בכיכר ספרא שבירושלים, רק בגלל שהציבור לא נשמע להוראותיה.

זה כבר מזמן לא קומץ קטן

מגיל צעיר מלמדים ילדים שעל כל דבר שלא מוצא חן בעינינו, יוצאים להפגין ולשרוף פחים, וזה כבר מזמן לא ״ערב רב״ וקומץ קטן.

דעה אחרת
חרדים, לא כל אסון הוא "עונש משמים"
יצחק טסלר
אם בלוויית אריק איינשטיין היה אדם נמחץ למוות, הייתם קובעים שאלה פירות הבאושים של התרבות החילונית הקלוקלת - זו שגוררת את הציבור אחר הבלים עד אובדן חיים. וכשזה קורה בלוויית "פוסק הדור"? תתפלאו, יצחק טסלר לא מאשים אף אחד

מדובר בחלקים רחבים מאוד מהחברה החרדית, וכל אחד מאותם עילויים הקוראים לעצמם ״בני תורה״ - בטוח לחלוטין שהוא, ורק הוא, מייצג את היהדות הנאמנה. לכן מותר לו לקרוא ״נאצי״ לשוטר שמסכן את חייו עבורו, ואין לו ספק בכלל שמותר לגזול זמן של חצי מדינה בהפגנות סוערות, רק כי הוא חושב אחרת מכולם.

במרחק של מאה מטרים בקו אווירי, מהמקום שבו נהרג האברך מרדכי גרבר, מתקיימות על בסיס יומי מלחמות חורמה בין ה"מחבלים״ ל״שונאים״ בהיכל ישיבת פוניבז׳. עזבו לרגע את פרטי הסכסוך עצמו; עזבו את הביזוי הנורא של תלמידי החכמים ושל היכל הישיבה.

איך הגענו למצב שבישיבה, שהיא אולי החשובה ביותר במגזר החרדי, מגדירים עצמם תלמידי ישיבה כ״מחבלים״ ו״שונאים״? איך ייתכן שהתרגלנו למציאות הזאת? תעצרו רגע ותחשבו: אתם פוגשים בחור מישיבת פוניבז', והשאלה הראשונה שאתם שואלים אותו היא האם הוא "מחבל" או "שונא"? והבחור? – הוא עונה בגאווה ובראש מורם: ״אני מחבל״, אני ״שוינא״ (במלעייל).

סביר להניח שאילו היה מתרחש אסון דומה בלוויית מנהיג של מגזר כזה או אחר, מיד היו הנשמות הטובות 
*************** id="*********s_iframe_/6870/ynt.spot.1/ynt.spot.1.Judais/ynt.spot.1.debate_0" name="*********s_iframe_/6870/ynt.spot.1/ynt.spot.1.Judais/ynt.spot.1.debate_0" width="300" height="250" scrolling="no" marginwidth="0" marginheight="0" frameborder="0" dymonitor"="" data-adid="2087||1800|||" style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline: 0px; vertical-align: bottom; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;"><*
מן המגזר החרדי, דואגות להזכיר את חובת חשבון הנפש המוטלת על אותו המגזר. אז אולי העובדה שאסון שכזה התרחש בהלווייתו של מי שהתרחק כל חייו ממחלוקת ומפוליטיקה, והיה מקובל על כולם - נותנת לנו רמז עבה שהחובה מוטלת על כולנו, מכל העדות ומכל המגזרים.

אחיי החרדים, ניקח זמן לחשבון נפש אמיתי, בלי חיפוש אשמים והטלת אחריות. את הלקחים המקצועיים יפיקו מי שצריכים להפיק, אבל את הלקחים התרבותיים כולנו חייבים להפיק. די למחלוקות ולשנאת החינם!

• דוד פדידה, מבכירי המפיקים במגזר החרדי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:41 לינק ישיר 

בהחלט מאמר מטופש של אדם שראוי לכל גינוי מאיפה המציא את השטויות האלו על חינוך לדחוף לשרוף פחים ועוד טוען שזה חלק מרכזי ולא שוליים אם לא היו מדרגות סביר להניח שכל המאמר המטופש היה מחכה לאירוע אחר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:44 לינק ישיר 

אדם שרוצה לכתוב מאמר לציבור החרדי לא כותב אותו בynet, שיכתוב בבחדרי או בכיכר, או אפילו שינצל את ההזדמנות וידבר על זה בתכנית הקול הבא שלו...

כשזה נכתב בynet זה לא מיועד לצחבור החרדי וחבל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:47 לינק ישיר 

להוציא החוצה?!

חלילה!

לטאטא מתחת לשטיח ביחד עם שאר הרעות החולות.

האמת כואבת!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:50 לינק ישיר 

ודאי שצריך להסיק מסקנות ואולי אפי' לערוף ראשים, אבל למה בתקשורת החילונית? למי זה יתרום?  תראה את התגובות לכתבה ותבין מה כתבה כזו עושה לחילוני המצוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:54 לינק ישיר 

בסוף הכתבה נכתב באותיות מודגשות: "דוד פדידה, מבכירי המפיקים בציבור החרדי" וטוב שנכתב, כי לפני כן לא הבנתי מה מכשיר אותו לנתח ולמתוח ביקורת קטלנית על ציבור גדול כל כך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:55 לינק ישיר 

אתה באמת חושב שב"יתד נאמן" יכניסו טור כזה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:55 לינק ישיר 

אני לא יודע מה איתכם, אבל אני מעדיף שהילד שלי ידחוף בטישים ובעוד אלף ואחד מקומות, רק שלא ייצא דוד פדידהאו כמו אחד מהילדים שעוברים אצלו!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:56 לינק ישיר 

סביר מאוד להניח שאם פדידה העילג הזה לא היה מקבל חינוך חרדי, הוא היה יושב היום בכלא על מעשיי עבריינות של דקירות עם סכין בשכונת התקווה במהלך מסיבת מחזור, או דקירות עם שברי בקבוק באצטדיון טדי במהלך משחק של ביתר ירושלים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:58 לינק ישיר 

כותב הכתבה צודק בכל מילה.

גם לדעתי אברך נהרג, נוספים נפצעו קשה ואנוש, את הדין צריך לתת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:59 לינק ישיר 

כשהילד שלך ירמוס מישהו וימעך לו את האיברים הפנימיים מדוחק שיהיה בארועים שאתה עורג להם כל כך, וכתוצאה מזה יסבול מסיוטים לכל חייו, נדבר.

אתה מבין שלא רציתי להעלות מקרה אחר...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 22:59 לינק ישיר 

חוצמזה כתבה:

להוציא החוצה?!

חלילה!

לטאטא מתחת לשטיח ביחד עם שאר הרעות החולות.

האמת כואבת!

חבל שאתה מעוות את דברי פותח האשכול

נראה לי שזו גם הדיעה של כולם שחובה לטפל ברעות החולות... אבל לא להוציא את הכביסה בynet אלא במקום ראוי יותר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 23:04 לינק ישיר 

חוצמזה כתב:
כשהילד שלך ירמוס מישהו וימעך לו את האיברים הפנימיים מדוחק שיהיה בארועים שאתה עורג להם כל כך, וכתוצאה מזה יסבול מסיוטים לכל חייו, נדבר.

אתה מבין שלא רציתי להעלות מקרה אחר...

נשלח מהאנדרואיד שלי

למען ה'! איך התיאורים בווינט על ילדים שמסתערים על ממתקים אמורים לשנות דפוסי התנהגות בתוך הציבור החרדי?

תוקן על ידי כושי101 ב- 06/04/2015 23:05:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2015 23:05 לינק ישיר 

ייתכן שהוא בונה על "הפקת לויות"?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דוד פדידה- בוש והיכלם!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.