בית פורומים בחדרי חרדים

הגרח"ג מאמר בהפלס מדהים מדהים מדהים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/5/2015 12:09 לינק ישיר 
הגרח"ג מאמר בהפלס מדהים מדהים מדהים

מעשה בבעל עגלה בחודשי החורף בארצות הצפון כשהיו נוסעים בעגלות, היו האוזניים קופאות מן הקור והיו רגילים לרדת מן העגלה ולקחת שלג ולשפשף את האוזניים לחממם, פעם אחת הפטיר בעל העגלה על הנס שהנסיעה הייתה בחורף שיש שלג בדרכים, ומה היו עושים אילו נסענו בקיץ... נזכרנו בסיפור זה כהיום, כאשר רבו הרוגנים על הנס שיש לנו ממשלה וצבא הנלחמים בעוז ובסירות נפש, ומי יודע מה היה אלמלא הם... ואמנם מה היה אלמלא הם!!! אלמלא הם: לא היו נהרגים יהודים, במקום האלפים שנהרגו והרבבות שנפצעו עד היום. אלמלא הם: היינו חיים בשלום, באושר ועושר ושלווה ובכבוד מלכים, כאשר חיו כל היהודים בארצות ישמעאל, עד אשר החלה צרעת הציונות על פני האדמה. אלמלא הם: הייתה כל גולת מרוקו ותימן וילדי טהרן יראים ושלמים, כאשר היו בשבתם בארצותיהם. אלמלא הם: גם הדור הצעיר שגדל כאן, היו הרבה מהם שומרי תורה ומצוות. אלמלא הם: לא הייתה האנטישמיות בחוץ לארץ כאשר הייתה, ולפי דרכי הטבע קרוב הדבר כי גם שואת אירופה לא הייתה כאשר הייתה, אלמלא לא נתגאה הכבשה להיות זאב. אלמלא הם: לא הייתה הפריצות הנוראה והמתועבה שוררת כיום על פני חוצות ארץ הקודש. אלמלא הם: היו גם הרבה מיהודי חוץ לארץ – אשר אליל הציונות בהמיית הכפירה, מעבירתם על דעת קונם, - קרובים יותר אל התורה והמצוות. ומה גדולה האכזריות ומה נורא הכאב נוכח האמת הלזו, אשר ממרים חיי כל היושבים בארץ הקודש בגשם ורוח, והורגים לאלפים מהם, אך ורק למען שהמושלים יהיו מושלים, אוי לנו שכך עלתה בימינו. ומי יודע אלמלא הם אם עדיין היינו בגלות. [הרב חיים גריינמן. התפרסם בקובץ התורני "לחושבי שמו" שיצא לאור בכסלו תשל"ד, מיד לאחר שנסתיימה מלחמת יום-כיפור. סקירה על הנושא הופיעה בגליון "הפלס", י"ט אייר תשע"ה]

תוקן על ידי אפגעהיטן ב- 08/05/2015 12:09:49

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2015 13:19 לינק ישיר 

אוקיי.בסדר.הבנו.
הציויינים אחראים לכל הרוע שבעולם.
עכשו שאלה:מה עושים עם זה?
האם רצונכם לפתור את הבעיה,או נוח לכם להתחפר בתוכה,כמו תולעת בצנון?
מאד נחמד להיזכר בראדין,להתגעגע לליז'נסק,לספר סיפורים מסלובודקא.ולפנטז על גאולה ניסית שתרד מן השמים.
אבל מה לעשות?
הקב"ה לא עובד אצלכם.תתחילו אתם לעבוד אצלו!
הוא מנהיג את העולם בדרך הטבע.מדינות,מפלגות,פוליטיקה.כל מה ש"מאוס" בעיניכם.
כל היכולת של ה"ערב רב" ימ"ש להזיק ולהרע לכלל ישראל נובע מהעובדה שהם האוחזים כרגע בהגה.
כמה ברכה תהיה לכלל ישראל אם אנחנו,שומרי התורה,נהיה המנהיגים?
אתם באמת באמת מאמינים שבתורה נמצאות כל התשובות לכל הבעיות?
אז תתחילו לחשוב במושגים של הנהגה!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2015 13:29 לינק ישיר 

ה"מאמר" לא נכון היסטורית.

[א] נכון שהיו תקופות טובות בארצות ערב.
אבל גם בגרמניה 1910 היה טוב.

[ב] בר דעת שרואה מה קורה בסוריה,
יבין שאין מציאות שהם כך מעוללים לאחיהם,
ולא היו מעוללים כך ח"ו רח"ל ליהודים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2015 14:10 לינק ישיר 

הרב שך מתהפך בקברו כשנתי גרוסמן מקושש קנאות אצל זה שחשב שהוא חזון איש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2015 22:56 לינק ישיר 

עוד עיוות מרגיז של " משומדי ההשקפה "
מסעי הצלב זה בגלל הציונים? גזרות ת"ח ת"ט זה בגלל הציוניים?  גזירת הקנטוניסטים זה בגלל הציוניים?
עוד מעט יספרו לנו שחמלניצקי היה יו"ר ההסתדרות הציונית והצאר הרוסי היה בכלל ציוני ...
מה זה כל הש-ט-ו-י-ו-ת  הללו? 
החברה החרדית הפכה יהודים  מעם של  חכמים יודע ספר, לבורים ועמי ארצות מוחלטים!
הם אפילו לא יודעים שהם בורים מוחלטים!
אין שום ביקורת על מה מאכילים אותך. חינכנו דור שקונה כל לוקש , מאמין לזבל ושקרים.
אם כל כך כיף הייה לכם בפולין ובליטא  לכו לכו לשם!  בבקשה בזריזות וכמה שיותר מהררר....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2015 23:26 לינק ישיר 

מכובדי momeir
אני ממליץ לך לא להתלהם.ארץ ישראל שייכת לכל יהודי-גם לחרדים.
ואי אפשר למחוק במחי יד את הדברים השליליים שעוללו ראשי הציונות.
הטענה שלי היא:"מה התיקון? ומה אתם עשים עבור זה בפועל?"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 01:36 לינק ישיר 

משום מה יש לי ההרגשה שיש כאן טעות בייחוס המאמר להגרח''ג. זה לא מזכיר את הסגנון שלו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 02:32 לינק ישיר 

ואם יש צורך לומר זאת, הרי שמטרת פותח האשכול היא לגרור תגובות שליליות ולנגח את הגר"ח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 06:54 לינק ישיר 

אפגעהיטן כתב:
כאשר חיו כל היהודים בארצות ישמעאל, עד אשר החלה צרעת הציונות על פני האדמה. אלמלא הם: הייתה כל גולת מרוקו ותימן וילדי טהרן יראים ושלמים, כאשר היו בשבתם בארצותיהם. אלמלא הם: גם הדור הצעיר שגדל כאן, היו הרבה מהם שומרי תורה ומצוות.  

כרגיל, לשקר לא עולה כסף.

במגרב לא פתחה אליאנס סניפים (והמשכילים הגיעו לצרפת דווקא ולא לארץ ישראל), במצרים וטורקיה שהיו ארצות מתקדמות היהודים לא למדו השכלה? ומה קרה באירן בלי קשר לציונות? ועיראק בבגדד?

בגרמניה היהודים החרדים לא הבינו שלא נלחמים את המלחמה של אתמול?

הדגם היחיד הוא רוסיה שבה ה"גדולים" העדיפו את המיעוט על הרוב וניסו בדרכים שונות לעכב את יזכות היהודים לרכוש השכלה (יכולת הייתה, מרבית האנשים שהבינו את השקרים פרקו עול), ומה הייתה התוצאה:

רוסיה - קומוניזם.
פולין - אילוץ חוקי ללמוד השכלה שכבר לא נלחמו בו.
וליטא - בה כמעט לא נשארו יהודים חרדים.

מביאים ארצות נחשלות ומציגים הצגה כאילו בזכות שלא הייתה בהם ציונות, לא למדו השכלה. אדרבה תביאו הוכחות מארצות שזכו לקידמה תרבותית.

ועליהם כבר אמרו חז"ל: "זו דרך חיים, זו השקפת עולם, זו אמונה בצדקת השקר".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 11:03 לינק ישיר 

מתלבטים נעלבים רדופים מסכנים , דיי , קדימה תתחילו להגן ולהסביר את עצמכם ארבעים שנה שהקהילה קיימת ! . . . . להזכירכם כהן גדול ששמונים שנה טעה , פי 2 מ * חיי * הקהילה שלכם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 12:16 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 12:47 לינק ישיר 

האם מישהו יכול לוודא את מהימנות הדברים בייחוסם להגרח"ג?
אם הוא כתב כן, ידוע שהוא היה איש חכם ומבין קצת יותר מכמה ניקים גסי רוח פה, לא רק בתורה אלא גם במילי דעלמא. וכנראה שלמרות שגם הוא ידע שהיו גזירות ורדיפות רבות גם בלי קשר לציונות, [הוא לא היה תמים ובטח לא ניסה לשכנע את קהל עדתו בשקרים ולתלות הכל-בכל-מכל-כל בציונות] מ"מ הוא כנראה התכוון לכלול את הציונים יחד עם כל שאר היהודים פורקי העול, כמו המשכילים [שלא כולם היו ציונים] או שאר היהודים הכופרים והחוטאים ברחבי העולם, ולהגדיר כמו הח"ח הקדוש וכמו תלמידו הגר"א וסרמן זצ"ל ועוד, שהצרות הגדולות לעם היהודי נגרמו בעטיים של יהודים שעזבו ופרקו את עול חיי התורה.
זו השקפת רבים מגדולי ישראל, שכל הצרות לעם ישראל באות בגלל עזיבת התורה וחטאים, וחזרה בתשובה היא הפתרון, ולא הקמת מדינה וצבא, בוודאי לא כפרניים שבהם הנזק יהיה יותר מתועלת. גם את חורבן ביהמ"ק והגלויות תלו הנביאים וחז"ל הקדושים ורוב רבותינו הראשונים והאחרונים בכך שישראל חטאו, ולא בהיעדרו של צבא מאומן ומשוכלל.
אני לא בטוח שנכון לכתוב את הדברים כאן, כיון שידוע שהפורום שורץ ניקים גסי רוח שהגדרתם כחרדים מטושטשת ודלילה ביותר והם עוסקים רוב הזמן בהשמצת הציבור החרדי, וכשם שמצוה וכו', ואל תוכח לץ, אבל אני כותב עבור אותם יחידים שבאמת רוצים לשמוע ולחשוב.
נדמה לי שגם החזו"א זצ"ל התבטא בצורה דומה בשיחתו עם ב"ג.
נכון שיותר נעים וכייף לחשוב במושגים של גויים, שהצבא והממשלה פותרים בעיות וסיכונים, ובכלל בעולם רואים צדיק ורע לו רשע וטוב לו, והחילונים היום שולטים במדינה מה שגורם רגשי נחיתות לאחדים מאיתנו, ותשוקה למצוא חן בעיני הפריץ ולהצטרף אליו בחלק מהערכים, אבל מה לעשות ואנו יהודים שומרי תורה, וגדולי ישראל מלמדים אותנו את רצון ה', ואם גדולי ישראל אומרים שזו התורה - אנו עוצמים עיניים ומאמינים שהצרות באות בגלל חטאים ולא בגלל שאין לו מטוסים ופצצות. ואדרבה לפעמים דווקא המטוסים והפצצות יגרמו את ההיפך, כי אם תיפול פה למשל פצצה איראנית גרעינית [סיכוי סביר למדי, למעשה המקום הכי צפוי לזה הוא ישראל] - לא יעזור לי שצוללות ישראליות יכתשו את אירן עד אבק, וגם אם צה"ל המהולל יצליח להחריב את כדוה"א כולו זה לא ינחם אותי.
אני מדגיש: כתבתי "אם גדולי ישראל אומרים". אבל ברור שיש כאן כאלה שגם אם גדו"י כולם היו אומרים יחדיו את הדברים, זה לא היה משנה להם והיו ממשיכים לשפוך רפש מביביהם ומערותיהם. אז ניקים שאינם חרדים, שאין להם באמת רב חרדי משום סוג וצורה שהם שומעים לו - תחסכו ממני ומהפורום את הרפש. דעותיכם ידועות לכולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 13:21 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 14:25 לינק ישיר 

כמו תמיד הדברים הרבה יותר מורכבים ומסובכים. לא רק שאין פה שחור-לבן, אלא שבלי סוף גוונים מעורבים.

השלטון וההשפעה החילונית באר"י אכן מחד השפיעו לחילוניזציה והתדרדרות בקרב שכבות אוכלוסיה מסויימות בעיקר בשנות קום המדינה. אך לאידך אין ניתן להתכחש לתרומת המדינה בהקמת ומימון חינוך דתי וחרדי, ישיבות ומוסדות תורה, בתי כנסת ומקוואות, מערכת חוקי כשרות ונישואין, השרשת מסורת בקרב המונים שבחו"ל היו מתבוללים לגמרי  ובמקביל תיקצוב חיי קהילות  של מאות אלפי יראים ושלמים.

אך בעיקר, בהכירי היטב את מצב היהודים באירופה וארה"ב, שם רק כ20% קשורים איכשהו לשמירת תומ"צ ברמה כלשהי. יכולני לומר שעם כל החסרונות שבאר"י, הרי ש80% מיהודי התפוצות בסכנה ממשית של נישואי תערובת והתבוללות גמורה, ואילו יהודי אר"י החילונים, אצל רובם ככולם יש סיכוי שגם נכדיהם יהיו יהודים וממילא תמיד יש תקווה שיתקרבו לשמירת תומ"צ. ועל כך יש להחזיק טובה למארגני, מחזיקי ומגיני הישוב בארץ ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 18:50 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2015 19:02 לינק ישיר 

אני רוצה להוסיף על דבריו של אמרי בינה:מה אתם עושים לתיקון המצב?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הגרח"ג מאמר בהפלס מדהים מדהים מדהים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.