בית פורומים בחדרי חרדים

ירושלים:העיריה אישרה הקמת פירמידה מעוצבת במרכז העיר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/5/2015 12:15 לינק ישיר 
ירושלים:העיריה אישרה הקמת פירמידה מעוצבת במרכז העיר

היא תוקם בלב העיר, תתנשא ל־105 מטר ותהפוך לסמל חדש בבירה. נא להכיר: הפירמידה שתוקם במתחם קולנוע עדן, ואשר אושרה השבוע בוועדה המקומית

הצצה ראשונה למונומנט החדש של ירושלים: פירמידת החירות במתחם קולנוע עדן לשעבר במרכז העיר. האדריכל הבינלאומי דניאל ליבסקינד, שתכנן את המבנה שהוקם בגראונד זירו (ובליווי האדריכל הישראלי יגאל לוי), חתום על מה שיכול להפוך לסמל החדש של הבירה.

הפירמידה תתנשא לגובה של 105 מטר ויהיו בה 32 קומות. בארבע הקומות הראשונות יהיה לובי מפואר ויפעלו חנויות. שש הקומות הבאות ישמשו כמלון, ומעליהן יהיו 18 קומות של דירות יוקרה.

ארבע הקומות העליונות בקצה הפירמידה יוכשרו לטובת הציבור לתצפית ולמסעדה בשחקים.

חציו של המבנה הענק יהיה מאבן וחציו מזכוכית וישולבו בו אלמנטים יהודיים מסורתיים כגון מגיני דוד לאורכו של הבניין. בקומה תת־קרקעית יוכשר שטח למוזיאון שייעודו ייקבע בנפרד על ידי העירייה. בנוסף יוקמו שטחים תת־קרקעיים וחניון גדול המחולק לחמישה מפלסים. היקפי הבנייה מעל הקרקע יעמדו על 35,500 מ"ר עם 806 אחוזי בנייה.

למרות הגבהת המבנה, כיוון שמדובר בפירמידה, שטחי הבנייה לא יגדלו ולמעשה אף יקטנו במידת מה יחסית לתוכנית הקודמת שאושרה לפני כמה שנים.

הוועדה המקומית בראשות סגן ראש העירייה קובי כחלון, שאישרה השבוע את התוכנית, קבעה כי אישור התוכנית יהיה מוגבל בזמן לתקופה של כחמש שנים ואם בתקופה זו לא תחל הבנייה המיזם יתבטל.

כחלון: "נפגשתי עם היזם של המתחם ואחד התנאים שאמרתי למקדמיו היה שישאירו את האדריכל. הם גם השקיעו בתכנון המחודש השקעה רבה".

כל חברי הוועדה תמכו בפרויקט פרט לחבר המועצה פפה אללו. גובה הבניין חורג מהגובה המרבי שהוגדר בתוכנית המתאר העירונית (26 קומות) והנימוק שמדובר באטרקציה ולכן אפשר להתגמש אינו מקובל עליו.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 13:09 לינק ישיר 

כמה זה יעלה למשלם המיסים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 13:50 לינק ישיר 

חרות ממה? ממי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 13:59 לינק ישיר 

איפה זה קולנוע עדן?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 17:18 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 17:21 לינק ישיר 

פיינשמקער כתבה:

נראב לי משתלב יפה עם הולילנד וגשר המייתרים...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 17:22 לינק ישיר 

לא יעלה כלום. זה ע"ח היזם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 17:25 לינק ישיר 

כמה שוחד שולם כדי לקבל את האישור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 18:18 לינק ישיר 

מתי יהסו את המגדל המכוער הזה???
(ומה הקשר פירמידה?)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 19:49 לינק ישיר 

לבני ישראל שיצאו ממצרים לחרות עולם, "פירמידה החרות" צורם ואירוני בבת אחת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2015 23:29 לינק ישיר 

אני "לא מתלהב" מהפרוייקט מסיבה פשוטה.

אני אוהב ארכיטקטורה, אני אוהב חידושים, אבל התחושה היא שהפרוייקט הלזה בוגד ברוחה האמיתית של ירושלים.

זאת לא מנהטן, המוטו שלה לא אמור להיות סטייל של "עסקים", "תיירות", "מגדלים", "מרוצי פורמולה"...

ירושלים זאת עיר הדעת והחכמה, וכל האדריכלות שלה צריכה לבטא זאת.
הרהבתנות שבמגדל הזה לא משדרת לי את הרוח הזאת.

אולי אם היה לו יעוד פחות בלייני ויותר אידיאליסטי הייתי מרגיש אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ירושלים:העיריה אישרה הקמת פירמידה מעוצבת במרכז העיר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר