בית פורומים בחדרי חרדים

חג הפוטושופ – היום שבו כלי תקשורת חרדים מעלימים שרות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/5/2015 11:48 לינק ישיר 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 11:49 לינק ישיר 

מה עבר לאנשי אתר "בחדרי חרדים" בראש כשפיקסלו את תמונות השרות החדשות, כולל השרה לשיוויון מגדרי? למה שכחו למחוק את הרגליים? ולמה בסופו של דבר זה לא מצחיק. ● עורך האתר אבי גרינצייג: זה מה שהקוראים רוצים

ש תאריכים עם כתבות ידועות מראש. למשל בחג העוני, יום פרסום נתוני העוני של הביטוח הלאומי, יהיו כתבות מקרר ריק. בפסח יש תמיד חשש שעיריות ינסו למנוע מכירת חמץ. וביום הצגת הממשלה לנשיא? זהו חג הפוטושופ. זה היום שבו אתה מחכה לדעת איזה כלי תקשורת חרדים ימחקו באמצעות פוטושפ את תמונותיהן של שרות הממשלה (כפי שנהג ביטאונה של דגל התורה "יתד נאמן" ב-2009, למשל) או למצער יפקסלו אותן (כלומר יטשטשו את תמונתן).

אבל אתמול רוב כלי התקשורת החרדים נהגו בבגרות. היומונים המפלגתיים שנחשבים לשמרניים ביותר (בעיתון אחד בדקתי בעצמי. היתר על פי בדיקה שערך אחד הגולשים בדף פייסבוק שלי) פשוט ויתרו על התמונה. לתחנות הרדיו החרדיות וקווי הנייעס 0קווי חדשות טלפוניים) יש את היתרון של העדר חומר חזותי. האתרים החרדיים נחשבים לאמצעי התקשורת המתקדמים יותר. כיכר השבת וחרדים 10 העלו את התמונה כמות שהיא, עם הנשים. ו"בחדרי חרדים"? הוא פיקסל לשרות איילת שקד, מירי רגב ולשרה לשיוויון מגדרי גילה גמליאל את הפנים.

אותה תמונה, מציאות שונה: הראשונה של חיים צח מלע"מ, השנייה המפוקסלת של "בחדרי חדרים" והשלישית המצונזרת בשבועון יום ליום של ש"ס 

פעם כשהיו מתפרסמות ידיעות מהסוג הזה הן היו עוסקות בעיתונאים חרדים אלמונים שיושבים במערכת מרוחקת. היום מדובר בחבר'ה שגולשים עם כולנו בפייס ובטוויטר ונחשפים גם לכמויות העצומות של נשים חשופות ברשת. לכן התגובה המיידית שלי היתה לצייץ, משהו כמו: מה עבר לאנשי בחדרי חרדים בראש כשפיקסלו לשרות הממשלה את הפנים". רבים מהגולשים הוסיפו את התהיה: מילא שפיקסלו את הפנים, אבל איך השאירו את הרגלים חשופות. בעקבות הביקורת מיהר האתר להסיק מסקנות ופקסל לשרות גם את הרגליים. עורך בחדרי אבי גרינצייג הודה לי על החשיפה הגדולה. תגובתו המפורטת בהמשך.

ביטאון ש"ס "יום ליום" בחר לא לפקסל את השרות אלא פשוט להעלים אותן כליל. את המקום שנשאר הוא ניצל והעביר אליו את השר החדש לשירותי דת מש"ס דוד אזולאי. התמונה פורסמה בעמודו הראשון של העיתון. השרים של ש"ס ללא ספק יעבדו בשיתוף פעולה עם השרות ובעיקר עם שרת המשפטים אילת שקד, אבל לעבוד עם שרות זה כנראה דבר אחד ולהראות אותן - דבר שונה לגמרי.

לאתרים החרדים ובין היתר "בחדרי חרדים" היו לאחרונה רגעים יפים בהרבה מזה של פיקסול חברות הממשלה. הם למשל מובילים מסע לחץ ציבורי על הממשלה לתפוס את יוזמי קמפיין החרד"קים נגד החיילים החרדים ולהעמיד אותם לדין. הקמפיין הזה נובע מרצון להפסיק את ההסתה נגד החיילים, אבל גם מדאגה לתדמית הציבור החרדי. על רקע זה אולי היה אפשר לצפות מאנשי "בחדרי חרדים" לקצת יותר רגישות גם בנושא הדרת שרות.

חג הפוטושופ. מותר להצטלפ עם נשים. אסור להראות אותן - גרסה עם רגלים חשופותתמונה לפני פקסול: לע"מ

ואחרי השעשוע יש לי כמה הערות. הראשונה היא שאתר שלא רוצה תמונות נשים שלא יכניס תמונה של הממשלה. השניה היא שדי מגוחך שסגן השר יעקב ליצמן מצטלם ביחד עם השרות, אבל אתר חרדי לא מכניס את התמונה. והשלישית היא שאסור להשלים עם התופעות האלו משום שאחר כך זה מתדרדר למפרסמים שלא מוכנים להעלות תמונות נשים ולמדרכות נפרדות. ובמילים אחרות: בסופו של דבר "בחדרי חרדים" משתף פעולה עם העלמת הנשים מהמרחב הציבורי. ההסבר שזה מה שהקוראים רוצים הוא בעיני לא תרוץ לכלום.

עורך "בחדרי חרדים" אבי גרינצייג הגיב בפייסבוק לשאלתי מה עבר להם בראש: "Shahar Ilan, לבקשתך, הסבר קצר וממצה לנושא טשטוש תמונות הנשים ב'בחדרי חרדים' . בניגוד אולי למה שנראה לגולש החילוני, אין מדובר בהכרח באיסור הלכתי או באיזו חומרה מיוחדת, ובוודאי שאין בזה כדי לשקף את הערכתנו לנשים המדוברות (באופן אישי, יצא לי לשוחח כמה פעמים עם איילת שקד, בחירה נבונה לתפקיד מורכב, ואני מקווה שהיא תשכיל להוביל את השינוי המצופה במערכת המשפט).

"הסיבה פשוטה להחריד: אתר חדשות מסנן ידיעה זו ומקדם אחרת - כי הוא יודע מה ימשוך ויעניין את הגולשים שלו. כך בכל פרט, השיקול המרכזי של כלי תקשורת הוא סיפוק הצורך החדשותי של צרכניו, ובהתאם לדרישתם. מכיוון שרוב מוחץ של גולשי 'בחדרי חרדים', הורגל זה מכבר לעיתונות פרינט 'נקייה' מתמונות נשים (ולאו דווקא מטעמים של הלכה, כמו ממקום של שימת גדר), הרי שגם כשהוא מגיע לרשת - הוא מחפש אתר חדשות חרדי למהדרין, שיספק לו את כל הנעשה והנשמע בצורה 'נקייה', וכפי שהורגל. בשבילם אנחנו שם".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 11:52 לינק ישיר 

ולהסתכל בפני אדם רשע מותר? אולי צריך לפקסל את אריה דרעי? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 11:54 לינק ישיר 

ב'יום ליום' בטח היו רוצים  לשים את הפרצוף של מכלוף במקום ביבי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 12:14 לינק ישיר 

האם בקריאת מגילת ר. בחג שבועות בבתי כנסת של חסידיות מסוימות הם קוראים את שמות הגיבורות במלואן, מקצרים לאות הראשונה או שקוראים להן גב' (או אלמנת) אלימלך/מחלון/כליון?

ובעיקר בחדרים שלהן איך מלמדים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 12:21 לינק ישיר 

כבר לפני כמה ימים שאלתי מתי ייצא התמונה המפוקסלת/מצונזרת ואכן היא יצאה כמובן.
כמו כן חשבתי לפתוח אשכול שכזה עם כותרת מפציצת רייטינג כמו : הרגליים של מירי רגב כן או לא?
בקיצור נראה לי אישית מגוכח כל העניין ושוב יגחכו על האתר בכל העולם .אני במקומם הייתי מוותר על התמונה .אולי עדיף ציור במקום?
בציור אתה יכול להעלים יותר בקלות את מי שלא נברא למין הנכון.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 20:11 לינק ישיר 

ishhakav כתבה:

ולהסתכל בפני אדם רשע מותר? אולי צריך לפקסל את אריה דרעי? 

"זה רשע זה".(מרן ע"ה בוידיאו הידוע)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 20:18 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2015 20:18 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חג הפוטושופ – היום שבו כלי תקשורת חרדים מעלימים שרות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר