בית פורומים בחדרי חרדים

45 שנות מאסר לרופא שנתן כימותרפיה לשווא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/7/2015 08:50 לינק ישיר 

הרופא האונקולוג ד"ר פאריד פאטה שרשם כימותרפיה לשווא למטופלים בריאים, נשפט ל-45 שנות מאסר ויבלה את שארית חייו תחת סורג ובריח

ד"ר איתי גלפורסם: 10.07.15 ,   YNET 22:53

הרופא שנתן כימותרפיה לאנשים בריאים - הולך לכלא: כאבים בכל הגוף, נשירת שיניים ושיער, חולשת שרירים ומפרקים, ואף מוות: אלה התוצאות של מאות ממטופליו של הרופא האונקולוג ד"ר פאריד פאטה, המכונה "הרופא המפלצת". גזר בית המשפט בדטרויט שבארצות הברית את דינו – 45 שנות מאסר בפועל.

ד"ר פאריד פאטה, אונקולוג ממישיגן בן 50, הואשם בספטמבר האחרון בשורה של עבירות פליליות, לאחר שהונה יותר מ-550 מטופלים. הוא איבחן שהם חולי סרטן – אף שהיו בריאים, רשם להם כימותרפיה שלא לצורך, או טיפולים נוספים שכלל לא נזקקו להם. מטרתו הייתה אחת: לזכות ב- 34.7 מיליוני דולרים מחברות הביטוח הרפואי הפרטי.

טיפול שהורס תאים בריאים

כימותרפיה כוללת קבוצה של תרופות, הפוגעות בחלוקת התאים. יחד עם הרס תאי הסרטן המתחלקים ללא הרף, הטיפולים הכימותרפיים גם פוגעים בתאים בריאים ולפיכך הם עתירי תופעות לוואי, הכוללות פגיעה בפוריות, בחלל הפה, ירידה בספירות הדם, ופגיעה גם באיברים נוספים כמו בלב. חלק מתופעות הלוואי הן זמניות, אחרות נותרות לנצח.

לפני תחילת משפטו, פנה פטה לבני משפחות הקורבנות ואמר: "אינני יודע כיצד לרפא את הפצעים ולהביע את הצער והבושה שלי. באתם אליי בבקשת חמלה וכשלתי. כן, כשלתי". לורה סטדפילד, שאביה נפטר לאחר הטיפול הכושל שקיבל מד"ר פאטה, פנתה אל הרופא ואמרה: "פאריד פטה, אני שונאת אותך. אתה דוחה, אתה מפלצת. הרעלת, עינית ורצחת את אבי".

כמה ממשפחות הקורבנות העידו נגדו השבוע בבית המשפט. אחד מהם היה טדי האוורד. הוא אינו חולה סרטן, וכעת עליו ליטול תרופות לכל חייו בשל הטיפול המיותר שרשם לו פאטה ושגרם לסיבוכים רפואיים. "אני כועס בעיקר כי הוא שיקר" אמר הווארד, "הוא ידע שהוא משקר, הוא נתן לי תרופות שלא לצורך וכעת חיי התהפכו. אינני יודע כמה עוד נותר לי לחיות בגללו".

מטופלת אחרת היא מאגי דורסי, בת 43. היא העידה נגד פאטה בתחילת השבוע כשהיא ממררת בבכי, ובתה בגיל העשרה נאלצה להמשיך לקרוא את עדותה, בה סיפרה על מחלת הדם ממנה היא סובלת. פאטה קבע כי היא לוקה בסרטן והחל לה טיפול אגרסיבי בכימותרפיה, שלא לצורך. תופעות הלוואי לדבריה, פגעו קשות בבריאותה.

"אף שאני לא מתה, אני צל של עצמי" היא אמרה לבי המשפט, "חשתי ימים רבים שהטיפול לא נכון. הוא הרס את חיי, הוא פגע בי, בבעלי ובילדיי".

פרקליטיו אמרו כי גזר דין של מעל 25 שנים בכלא, יגזור את דינו למות בכלא בשל יתר לחץ דם ומחלת הסוכרת מהן הוא סובל. התביעה מצידה, דרשה את עונש המאסר המקסימלי בחוק - 175 שנים תחת סורג ובריח.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4678480,00.html

פרטים נוספים מעיתונות זרה מה שלא פורסם בישראל

ד"ר פאריד פאטה גורש בשנת 2008 מאיגוד הרופאים הלבנונים,

ד"ר פאריד פאטה הוא ערבי ממוצא לבנוני נשוי ואב לשלושה ילדים, הוא סיים את לימודיו בפקולטה לרפואה ב"אוניברסיטת יוסף הקדושה" בביירות, בשנת 2003 עזב לארצות הברית, וקיבל אזרחות לאחר 6 שנים, במהלך עבודתו שם התגלה שבעת עבודתו בביירות ביצע עבירות הונאה, ובשנת 2008 הסתדרות הרופאים בלבנון שללו את רשיונו הרפואי שלא בפניו,נשיא התאחדות הרופאים הלבנונית ד"ר אנטואן, סרב לפרט מה היתה הסיבה בגינה נשללה רשיונו.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 10:56 לינק ישיר 

aliel, הוא נוצרי ולא מוסלמי. מי יודע, אולי אפילו הוא עזר לצדל וצהל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 11:00 לינק ישיר 

בארץ לא היה מקבל שליש מזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 11:51 לינק ישיר 

גם הילד חיים בנה של האמא ממאה שערים שנתן כימותרפיה ללא הצדקה
וכשהגיע הנושא לבית המשפט הציוני
לא רק שלא פסק 45 שנות מאסר
אלא שיחרר את כל הרופאים להמשיך במלאכתם לילדים ולאנשים אחרים

רק ניתן צו ל'הדסה' שתחזיק את היחד עוד מספר ימים עד שיפוגו רפואת הכימוטרפיה ואז יועבר ל'תל השומר'

זה מנהג המדינה כאן  לתפארת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 13:22 לינק ישיר 

באמריקה הערך לחיי אדם הוא פחות מלכסף, כמה שנים קיבל רובשקין? הרבה הרבה יותר מאותו רופא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 16:43 לינק ישיר 

רובשקין קיבל 27 שנים.
מיידוף קיבל 150 שנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2015 20:24 לינק ישיר 

מאור עיניים, היכולת של הסיקריקים להזרים שקרים בתוך נימי הדם של מאמיניהם הינה באיכות מרשימה, עכשיו כאשר כל העסקנים שהיו מעורבים בפרשה, גילו מה שגילו, עדיין מאמיני הסיקריקים מאמינים בשקר הראשון שהפיצו, כמו שקהל מאמיניהם מאמינים שרק בגלל מה שבנו בגבעת ירושלים יחפרו בכל העולם קברים, ובגלל מה שהם חופרים בנשר, בגילה, ובעוד מקומות לא יחפרו הגויים, תמשיכו להאמין להם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/7/2015 07:42 לינק ישיר 

זה הזוי שיכול להיות מצב שרופאים מאבחנים מחלה בשקר גס, הורסים חיים של משפחה שלמה וגם את בריאותו של המנוצל, כדי ליהנות מכספי הביטוח שלו.
לדעתי, גם כאן זה עלול לקרות ולכן חברות הביטוח חייבות לדרוש חו"ד נוספת. גם המטופל צריך לדרוש זאת.
כבר שמענו סיפורים דומים בנושאי נותחים לא נצרכים. לכו תדעו מה יתברר עוד בהקשר לזה...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/7/2015 08:59 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
זה הזוי שיכול להיות מצב שרופאים מאבחנים מחלה בשקר גס, הורסים חיים של משפחה שלמה וגם את בריאותו של המנוצל, כדי ליהנות מכספי הביטוח שלו.
לדעתי, גם כאן זה עלול לקרות ולכן חברות הביטוח חייבות לדרוש חו"ד נוספת. גם המטופל צריך לדרוש זאת.
כבר שמענו סיפורים דומים בנושאי נותחים לא נצרכים. לכו תדעו מה יתברר עוד בהקשר לזה...

אין לי ספק שזה קורה לא רק בארה"ב אלא בכל העולם וגם בארץ, הכסף מעוור כל היגיון אנושי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/7/2015 13:28 לינק ישיר 

כשקוראים את הכתבה המזעזעת הזאת מיד אומרים  תודה לקל על מערכת הבריאות הסוציאליסטית שלנו....

אני רק מחכה עכשיו להגדרות  המדויקות של גאון הירדן מי זה רופא אמיתי ומי לא וכיצד נדע???
או שהוא מתמחה  רק ברבנים....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/7/2015 13:41 לינק ישיר 

דברוני

תיזהר שלא יתחילו להעניש על רישום כדורים פסיכיאטרים לשווא....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/7/2015 13:50 לינק ישיר 

כפי שכבר הסברתי לך אין לשווא, אלא טיפול תלוי תרבות!!!
 תרגיע כפי שכבר כתבו לך לכל משגיח  בישיבות הליטאיות יש כמה בכיס האישי למקרה חרום....

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > 45 שנות מאסר לרופא שנתן כימותרפיה לשווא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר