בית פורומים בחדרי חרדים

עדיף להיות משוגע שמח מנורמלי עצוב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/7/2015 00:11 לינק ישיר 
עדיף להיות משוגע שמח מנורמלי עצוב

אולי נתקלתם בזה. סטיקר, עם צבעים עליזים וטקסטורה מעולצת; כיתוב חתרני: "עדיף להיות משוגע שמח מנורמלי עצוב". ביני לביני מקפצים להם כמה פרצופים מחוייכים עטורי פאות (=אימוג'י נ נח סטייל), כשעל ראש הליצנים בוערת הכיפה.

הרכב שעליו ראיתי את הסטיקר המתגרה, טמן בחובו נהג שדווקא ענה על ההגדרה של 'נורמלי עצוב'. הוא התרווח על המושב בגבולות המותר לאברך היושב בסובארו אברייכים, ובעיניו נמתח דוק של עצב. מן הסתם, לאחר שראה את הסטיקר, נהנה כל כך מההברקה הסחבקית שדיברה היישר אל הדַכְדֶכֶת שפקדה אותו, והוא דאג להשיג לעצמו גם כן אחת כזו. נטלו לסטיקר אחר כבוד, תחבו באחורי מכוניתו, ונסע. מבסוט.

לא הרבה אחרי שהמכונית נעלמה באופק, כבר מצאתי את עצמי מסתכל באנשים שברשות הרבים, בוחן לאיזו בחינה יש לשייכם: נורמלים או משוגעים, עצובים או שמחים, כמו גם שילובים אפשריים בין שתי הקטגוריות. כבר ממבט ראשון, ניתן היה לומר שרובם המוחלט היו נורמלים. לגבי העצב, אי אפשר היה לקבוע בוודאות, אם כי הצחקוקים הקלים שנשמעו אחת לכמה זמן כשהציצו האנשים בפיסות המתכת המאירות שהחזיקו בידם, חיזקו קצת את ההשערה.

התגודדות אנשים. גם כאן הרוב נראים כמו נורמלים. אבל אחד מהם היה משוגע בוודאות. בכל הצצה והצצה שהצצתי בו נחשפתי לתהומות עמוקים של שיגעון, שהשתבשו והיטרפו  בקורטוב של שמחה. ככל שגדל השיגעון כך רבתה השמחה. ככל שרבתה השמחה כך גדל גם השיגעון. פינג פונג. הרמוניה מוחלטת של איבוד חושים.

אבל יש גם עניין שהכל מתהפך, כידוע, ופעמים שהמשוגע השמח יקבל פתאום איזו התראה אחרונה לפני ניתוק מהמציאות השמחה. ואז השיגעון שהוביל אותו לשמחה, יפיל אותו אל מעמקי העצב והדכאון, והוא נהיה משוגע ועצוב. איזה עצוב זה: גם משוגע, וגם עצוב. אבל זה עצוב רק לזמן קצר, רק עד שהשיגעון יתגבר עוד, ותבוא השמחה שוב.

טוב, חלאס לערבב לכם את השכל. הנה הפואנטה:

פעם, לפני לא הרבה שנים, הנורמליות – הייתה הנורמה. לנורמליים הייתה את הפריבילגיה להישאר נורמלים, בלי שום צורך לספק הסברים. דווקא האנשים המשוגעים הם אלו שהתעקשו תמיד לספק הסברים, אבל זה אולי בגלל שהם היו משוגעים.

לאט לאט, עם הזמן, הנורמליות כבר לא נתנה מענה לכל הקשת הרחבה של האנושות, והשיגעון החל תופס תאוצה.

בתחילה בשוליים, אחר כך בשוליים היותר רחבים. אנשים החלו רוקדים על טנדרים, מסתובבים ומסתובבים עד שהכל מסתובב. עומדים הפוך, על הראש. משתגעים עוד ועוד רק בשביל לברוח מעצמם.

פתאום אנשים עושים דברים מוזרים רק בגלל שהם מוזרים, ובגלל שאנשים אוהבים לראות את הדברים המוזרים האלו. מוזר. נהיה טרנד שאתה לא יודע אם אתה נורמלי או משוגע. אם אתה אחראי בכלל למעשיך. אתה כבר לא שורד אם לא תהיה קצת משוגע, גם קצת מכוח האינרציה הסביבתית המדבקת.

ואתה רק מחפש קצת שקט מכל השיגעון הזה. ומה שנשאר לך זה הספסל הירוק הקבוע, שמקבל את פניך תמיד בסבר פנים יפות. כשהשקט משתלט על הכול, וכל רעשי הרקע ובהלות וטירופי הזמן נעלמים, אפשר לשאול בשקט: למה לא להיות נורמלי שמח? מה רע בזה?

וזה הזכיר לי משפט חכם: עדיף להיות עשיר ובריא, מאשר להיות עני וחולה...

לילה טוב.
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/7/2015 00:20 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/7/2015 00:36 לינק ישיר 

  

רק דבר אחד לא הבנתי, איך כל זה קשור לפלג האשדודי? הם משוגעים שמחים או משוגעים עצובים?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/7/2015 21:35 לינק ישיר 

כל המשוגעים שמחים...
אבל כבר חילק בעבר זמורת כרם שיש בהם שתי מינים: יש את המשוגעים (שע"ח) ויש את המקולקלים (מרקוביץ).דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/7/2015 21:46 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/7/2015 21:51 לינק ישיר 

אבל הכת הנ"ל לא זה העניין שלשמו התכנסנו. 

אפשר להתייחס לסטיקר הזה כקשקוש חביב, אבל זה מסתיר אמת גדולה ועצובה. במקרה דנן, הנ נח משכנעים אנשים שקצת קשה להם עם הנורמליות, שזה דבר שאכן קורה, כי החיים של אנשים נורמליים מורכבים גם מרגעים עצובים ו'משעממים' ויש אנשים שרוצים לברוח מזה - להשתגע. והם משתכנעים. לא קופצים על הטנדרים בגלל זה, אבל כל אחד לפום חורפיה וכפי השכל אשר חננו האל, משתגעים קצת. 

וזה קצת מטריד.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/7/2015 22:37 לינק ישיר 

יוסיף דעת יוסיף מכאוב


אין שכל - אין דאגות


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עדיף להיות משוגע שמח מנורמלי עצוב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר