בית פורומים בחדרי חרדים

גל''צ: מתנ''ס בבית שמש מפריד בין דתיים לאומיים לחרדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/7/2015 09:35 לינק ישיר 
גל''צ: מתנ''ס בבית שמש מפריד בין דתיים לאומיים לחרדים

פרסום ראשון: אחרי שנים של פעילות משותפת, במתנ"ס ברמת בית שמש א' מפרידים את ימי הפעילות. ימי שני ורביעי לחרדים, השאר לדתיים הלאומיים. "זה עצוב"
אוריה אלקיים

המתנ"ס הקהילתי ברמת בית שמש א' החל להפריד ימי פעילות בין דתיים לאומיים לחרדים - כך אנחנו מפרסמים הבוקר (רביעי) לראשונה. בעוד בימים ראשון, שלישי וחמישי הוא פתוח לילדי השכונה כולם כפי שהיה מהיווסדו, בימים שני ורביעי יוקדש המתנ"ס הקהילתי לילדי השכונה מהמגזר החרדי.

בשכונה שבה כולם דתיים, חלקם בני הציונות הדתית והשאר חרדים, להורים רבים לא ברור מה הטעם להפרדה. "לא מקובל עלי שצריך להנגיש את המתנ"ס לציבור החרדי ולכן צריך לדחוק את השאר החוצה", אמרה חנה, אחת האמהות, "מלבד העובדה שרובה המוחלט של השכונה שומרי מצוות, הסינון על איזה איזה בית ספר אתה שולח לא קשור לשום ערך מלבד חיצונית".

אחת מעובדת המתנ"ס התבקשה שלא להופיע לעבודה בימים של החרדים במתנ"ס, לטענתה בגלל לבושה שאיננו צנוע מספיק. במקומה, ובמקום עובדות נוספות, יגיע למתנ"ס סגל חרדי. בנוסף, , מי מתושבי השכונה שיגיע לשאול ספרים בספריית המתנ"ס בימים שני ורביעי יתקל בדלת סגורה, כשהסיבה לכאורה היא שהספרים לא מתאימים לאורח החיים החרדי.

נעמי, שם בדוי, העובדת במתנ"ס, החליטה עם ההכרזה על ההפרדה להתפטר מתפקידה. נעמי ביקשה שלא להיחשף מחשש שבמציאות הפוליטית בבית שמש, הנשלטת על ידי החרדים היא לא תוכל למצוא עבודה חדשה."אני בעד אחדות", היא אמרה לנו, "בקיץ שעבר כל המדינה היתה באחדות ועכשיו אני מרגישה שזה לא כל כך אחדות. זה עצוב".

לא רק בחודשי הקיץ, אלא גם במשך שנת הלימודים הבאה תימשך ההפרדה בין החרדים ליתר האוכלוסייה בשכונה, אז היא תחול בחוגים לילדים. ההורים המוחים פגשו את מנהל המתנ"ס וניסו להבין ממנו מדוע מבוזבזים משאבים על אותם חוגים לשתי קבוצות נפרדות, ובהקלטות משם הוא נשמע אומר: "המטרה שלי היא שתהיה פה פעילות שמתאימה לכולם. יש כאלה שמקפידים על דברים מסוים, כמו שאתם מקפידים על דברים מסוימים. זה מה שפעל".

וכך במציאות הפוליטית של בית שמש, שבה חילוקי דעות שבים ומתעוררים בין מגוון המגזרים בעיר, המתנ"ס ברמת בית שמש א' הופך לזירת ההתגוששות הבאה.

22/07/15 | 07:20
מקור: http://glz.co.il/1064-66157-HE/Galatz.aspx

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/7/2015 17:28 לינק ישיר 

מחפשים על מה לריבדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/7/2015 18:04 לינק ישיר 

הנה זה מתחיל.

וכאשר עושים זאת לחרדים, הם לא מבינים למה לא כולם אוהבים אותם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/7/2015 19:50 לינק ישיר 

יום שני חסידים, רביעי - ליטאים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גל''צ: מתנ''ס בבית שמש מפריד בין דתיים לאומיים לחרדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר