בית פורומים בחדרי חרדים

נער שהוכרח לעבור טיפול כימותרפי ברח ויובא לבית החולים באזיקים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/7/2015 13:13 לינק ישיר 
נער שהוכרח לעבור טיפול כימותרפי ברח ויובא לבית החולים באזיקים

נער בן 15 מטבריה שהוכרח על ידי בית המשפט לעבור טיפולים כימותרפיים שמסייעים לו להחלים ממחלת הסרטן, ברח אתמול מבית החולים. בעקבות כך, בית המשפט הורה למשטרה להביאו לטיפול באזיקים.דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/7/2015 17:10 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/7/2015 17:12 לינק ישיר 

האמת. שיש כאן שאלה אתית קשה מאוד.
בשוויץ ועוד מדינות מתירים לאדם להתאבד מפאת מחלות, אז להכריח טיפול נשמע לי דיקטטורי מעט, אפילו על פי תורה איני בטוח שאדם מחויב לטפל בעצמו אם זה כרוך בכאבים וקושי.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/7/2015 17:14 לינק ישיר 

אולי הוא צפה בסרטון ובכתבה של רבי קלמן גולדשמידט?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/7/2015 17:17 לינק ישיר 

קרדיולוג כתב:
האמת. שיש כאן שאלה אתית קשה מאוד.
בשוויץ ועוד מדינות מתירים לאדם להתאבד מפאת מחלות, אז להכריח טיפול נשמע לי דיקטטורי מעט, אפילו על פי תורה איני בטוח שאדם מחויב לטפל בעצמו אם זה כרוך בכאבים וקושי.


נשלח מהאנדרואיד שליאולי זה שונה כאן בגלל שמדובר בקטין..דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/7/2015 17:18 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/7/2015 17:52 לינק ישיר 

הנה מה שיספרו על זה בעוד 200 שנה:
בעת הישנה, בתקופת המדינאים, האמינה הרפואה בטיפולים כימיים למחלות אוטואמוניות וסירבה לקבל שיטות טבעוניות אחרות, תוך נקיטת צעדי מאסר.
בדומה למאה ה14 אז ריפאו את כל המחלות בהקזת דם, ודרכי רפואה חדשים שיצאו מתוך האוניברסיטאות הראשונות, התקבלו כמעשי כישוף, ורופאי המודרנה הועלו על המוקד כמכשפים.....


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/7/2015 23:46 לינק ישיר 

מה הסיבה שהוא ברח?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/7/2015 23:48 לינק ישיר 

כי כימותרפיה זה לא פיקניק.


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2015 00:41 לינק ישיר 

נער ברח מטיפול בסרטן; ביהמ''ש: להביא אותו באזיקים  

 
  
 
פרסום ראשון: נער בן 16 ברח מטיפולים כימותרפיים בבית החולים רמב"ם כשהוא סרב להמשיך בטיפולים המכאיבים ודורש לאפשר לו שלא להילחם בסרטן. הנער מסתתר כעת בדירת מסתור כששוטרי תחנת טבריה עורכים חיפושים אחריו. "הטיפול הזה לא יעזור לי והוא רק יזיק לי. אני לא מוכן לעשות טיפולים כימותרפיים, אני אלחם עם תפילות והכל ייעלם", אמר הנער ל-nrg.

א', בן למשפחה חרדית מהעיר טבריה, חולה בסרטן מזה מספר שנים והוריו נלחמו בעבר נגד מתן טיפולים להחלמה מסרטן בשל הכאבים שהם גורמים לילד. לפני כחצי שנה הורה בית המשפט לענייני משפחה בעיר לכפות על המשפחה לטפל בילד. ההורים שהתנגדו לטיפול הרפואי חוייבו לעשות כן בצו בית משפט והילד החל סדרת טיפולי הקרנות בבית החולים רמב"ם בחיפה.

מדירת המסתור שבה שוהה הנער הוא סיפר כי לפני מספר שבועות המחלה חזרה אליו שוב והרופאים התחילו לבצע בו טיפולים כימותרפיים אגרסיביים מאוד והוא לא מוכן עוד להמשיך זאת: "אחרי שבוע כל השיער נשר לי ואני מתבייש לצאת החוצה. אחרי הטיפול האגרסיבי הראשון של הכימותרפיה התחילו להיות לי תופעות לוואי ויצאו לי שני חיידקים בבטן והיה לי קוצר נשימה וכמעט מתתי בטיפול נמרץ", מספר הנער בקול רועד.

לדבריו המניע של הבריחה מבית החולים הוא סירובה של הרופאה לתת לו לצאת לנוח בבית יומיים ולהתאוורר מהטיפולים הכואבים: "אני מבקש מהרופאה להשתחרר הביתה לפחות ליומיים לנשום אוויר, ולהיות עם החברים והיא לא הייתה מוכנה לשחרר אותי, אז אמרתי לאבא שאני מתחנן שילך אליה שוב ושוב וביקשתי טיפה חופש. היא לא הייתה מוכנה בשום אופן לשחרר אותי ואמרה שבפעם שעברה לא חזרתי בזמן לטיפול אז היא לא סומכת עליי שאם אלך אני אחזור לטיפולים.

"הבטחתי לה שאני אחזור ושתיתן לי להתאוורר כי אני תקוע בחדר כבר חודש שלם. היא לא מוכנה לשמוע אותי. היא שיקרה ואמרה לי שבית המשפט אוסר עליה לשחרר אותי הביתה. אמרתי שאני לא מוכן לקבל טיפול עד שאני יוצא הביתה וקמתי והלכתי".

לדברי המשפחה, במהלך החודשים שחלפו אושפז הנער בחדר טיפול נמרץ במצב קשה והוא סובל מכאבי תופת. הוא מבקש לאפשר לו לשוב לביתו, למות בשלווה ולא להילחם יותר.

לטענתו ולטענת הוריו, בבית החולים הובהר להם כי אחוזי הסיכוי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן שאוכלת את גופו עומדים על 40 אחוזים בלבד והוא לא מוכן לקבל את הטיפולים במחיר של כאבי תופת והתמודדות קשה.

ההורים שכרו את שירותיו של עו"ד אפרים דימרי על מנת שייצג אותם בבית המשפט. הבוקר הוא הגיש לבית המשפט המחוזי ערעור על החלטת בית משפט השלום להשיב את הילד לטיפול במחלת הסרטן בבית החולים כשהוא אזוק באזיקים ובכוח.

לדבריו: "גם ככה הרופאים לא נותנים לילד הזה הרבה סיכויים לחיות. הילד סובל מאוד בטיפולים הכימותרפיים ולאחרונה אושפז בעקבותיהם בטיפול נמרץ. לאחר שיצא מסכנת חיים ברח אתמול בבוקר ממיטת חוליו. נכון שהחוק מגדיר מהו קטין ומהו בגיר אך הנער בדעה צלולה, מתחנן ומבקש שיניחו לו והוא לא מעוניין להמשיך בטיפולים הכואבים. גם לנער בן 16 יש אפשרות להחליט על חייו במיוחד כשמדובר בטיפולים קשים כל כך ובסיכויים נמוכים מאוד". דימרי אף עדכן: "היום בבוקר הודיעו לנו ששוטרים מחפשים אותו ברחבי העיר טבריה אבל המשפחה לא מוכנה להסגיר אותו".

לפני שנה, בחודש יוני עלה סיפורו של הנער לכותרות לאחר שסרב לקבל את הטיפולים ולא היה מוכן להתמודד שוב עם הסרטן שאובחן בגופו לפני כשש שנים. המחלה מסוג לוקמיה לימפטית חריפה קיננה בגופו והוא טופל אז בכימותרפיה והבריא. בחודש פברואר בשנה שעברה אובחן כי המחלה חזרה לגופו והוא עבר ניתוח לכריתת הגידול במרכז הרפואי 'בני ציון' בחיפה. הנער והוריו סרבו להמשיך את המאבק שוב במחלה וביקשו להרפות, אך חוות הדעת של הרופאים וגורמי הרווחה הביאו את בית המשפט לכפות את הטיפול על הנער. בהחלטתה בשנה שעברה כתבה השופטת ורד ריקנטי־רוסהר כי "הטיפול הכימותרפי דרוש לשם שלמות גופו של הקטין והתועלת מנקיטה מיידית בטיפול עולה לאין שיעור על הסיכונים הכרוכים בה".

"המחלה ברת טיפול"

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה: "אנו נדהמים מהעובדה שבסיפור העצוב הזה מפנים אצבע מאשימה כלפי בית החולים. בית החולים מטפל בנער כבר למעלה משנה, תוך השקעת זמן ואנרגיה בלתי נדלים של כל הגורמים בבית החולים, על מנת להציל את חייו - כולל פניות חוזרות לרשויות הרווחה ובית המשפט. 

"מדובר בנער החולה במחלה אונקולוגית ברת טיפול – בתנאי שהמשפחה תשתף פעולה ותביא את הקטין לטיפולים. מכיוון שגם הורי הנער המשמשים אפוטרופוסים על פי דין, וגם הנער עצמו, לא משתפים פעולה עם הצוות הרפואי, ונשמעים לעצתם הבלתי מקצועית של גורמים אחרים, התערבו רשויות הרווחה והחוק, ובצו בית משפט חוייבה משפחתו להביאו לטיפול. 

בית חולים אינו בית מעצר – האחריות על השהיה של קטין בבית חולים לקבל טיפולים היא של הוריו. כל זמן שבית משפט לא הורה למשטרה לוודא שמטופל נשאר באשפוז, אין לנו אין שום אפשרות למנוע בכח יציאה של נער בן 16 שנמצא בהשגחת הוריו – מבית החולים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/711/646.html?hp=1&cat=402&loc=1

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/1/2016 09:16 לינק ישיר 

מרגש: הנער החרדי שלא רצה טיפולים - ניצח את הסרטן

לפני כחצי שנה רעשה המדינה לאחר שבית המשפט חייב נער חרדי בן 16 לעבור טיפולי כימותרפיה בניגוד לרצונו. לאחר מאמצים רבים הנער הסכים לעבור את הטיפול, ולאחרונה גם ניצח (בריאות, וידאו)

כיכר השבת
|
ג' בשבט תשעו   18:04  13.01.16 
 (צילום: באדיבות חדשות ערוץ 2)
צפו במדור וידאו
אאא

לפני כחצי שנה רעשה המדינה לאחר שבית המשפט חייב נער חרדי כבן 16 חולה סרטן לעבור טיפולי כימותרפיה בניגוד לרצונו. הנער אף ברח מבית החולים, אך שוטרים איתרו אותו והחזירו אותו לבית החולים.

הנער מצידו לא היה מעוניין בטיפול ואף פרסם סרטון וידאו מתוך בית החולים בו קרא לציבור לבוא ולהפגין כנגד החלטת בית המשפט. לאחר התערבות רבנים הנער הסכים לקבל את הטיפול.

כעת, ששה חודשים לאחר מכן, הנער ניצח את המחלה. בראיון ל"חדשות 2" הוא סיפר על מה שעובר עליו כיום. "אני בריא, אני אוכל טוב. משחק עם חברים ומסתובב בחוץ" הוא אומר. "לכל אלה שעזרו, תמכו והתפללו אני רוצה להגיד תודה רבה. וגם תודה רבה לקב"ה שהציל אותי מהמצב הזה. וגם תודה לרופאים שעזרו הרבה".

הנער שלח מסר לציבור: "אני רוצה להגיד לכל הילדים שחולים במחלה שלי, לא להתייאש. גם כשחשבו שאין לי הרבה סיכויים הצלחתי להבריא וניצחתי את המחלה. בתפילות לבורא עולם אפשר לנצח כל מחלה".
מקור: http://www.kikar.co.il/190455.html
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/1/2016 10:31 לינק ישיר 

איך עבר את המחלה 
ע"י טיפולים או ע"י דברים אחריםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2016 11:10 לינק ישיר 

זה לא הפעם הראשונה שהנער המיוסר הזה מבריא מהסרטן, יהי רצון שההבראה הפעם תהיה עד 120
ושידע מכאן ואילך רק אושר ובריאות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נער שהוכרח לעבור טיפול כימותרפי ברח ויובא לבית החולים באזיקים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר