בית פורומים בחדרי חרדים

'תיקון היסטורי''; גם מוסדות חרדים יזכו ב'תעודת גמר'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/7/2015 00:48 לינק ישיר 
'תיקון היסטורי''; גם מוסדות חרדים יזכו ב'תעודת גמר'

 

  במשרד החינוך החליטו להעניק תעודות גמר גם למוסדות הנמצאים שלא בפיקוח כגון בתי ספר מקצועיים ומוסדות חרדים ● המשמעות: הקלה בהשתלבות בתעסוקה בעתיד ● דרעי: "הצעד יתן נקודת פתיחה טובה יותר לחיים של עשרות אלפים"

יעקב אמסלם

לראשונה בתולדות המדינה, משרד החינוך יכיר בתלמידים ממוסדות לא מפוקחים שסיימו 12 שנות לימוד ויעניק להם תעודת גמר שתסייע להם בהשתלבות בתעסוקה הולמת בעתיד. בכלל המוסדות בארץ, קיים הנוהל, אך מוסדות אשר לא מפוקחים על ידי משרד החינוך, לא קיבלו תעודות כאלו מה שיצר לדברי שר החינוך נפתלי בנט 'נכות' מובנית לתלמידים באותם מוסדות.

בין המוסדות שתלמידיהם יקבלו את התעודות, יהיו בתי ספר מקצועיים ומוסדות חרדיים שאינם מפוקחים על ידי משרד החינוך כגון ישיבות תיכוניות המשלבות לימודי חול. "לא יתכן מצב שבו תלמיד שהשלים 12 שנות לימוד, יתקשה למצוא תעסוקה כיוון שלמד בבתי ספר שאינם שייכים למשרד החינוך", אמרו במשרד החינוך. בנט הוסיף בחשבון הטוויטר שלו כי "במשך שנים המדינה יצרה "נכות" מובנית לתלמידי בתי ספר מקצועים".

המהלך נעשה במשותף עם משרד הכלכלה ומשרד החינוך. "מדובר בתיקון עוול היסטורי שגרם לפגיעה בתלמידי החינוך המקצועי ולקשיים גם בצבא וגם בשוק התעסוקה לאחר מכן", אמרו היום במשרד הכלכלה והוסיפו כי "השר דרעי ביקש ממשרד החינוך לקיים יחד עם אנשי משרד הכלכלה את התנאים הדרושים לכך שתלמידי מערכת החינוך הטכנולוגי במשרד הכלכלה יזכו לאותם הכרות להם זכאים תלמידי משרד החינוך".

"זהו צעד משמעותי", מסר בתגובה שר הכלכלה אריה דרעי. "שייתן נקודת פתיחה טובה יותר לחיים הבוגרים לעשרות אלפי ילדים שנמצאים במקומות הזקוקים לסיוע". לדבריו, "בתי הספר של משרד הכלכלה מכשירים אלפי תלמידים מדי שנה, ועד היום המערכת התייחסה אליהם כתלמידים סוג ב'. אני קורא לשר החינוך לתקן גם את הפגיעה בתלמידים הנובעת מאי מתן ציוני מגן בבגרות".

http://www.kolhazman.co.il/51186

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > 'תיקון היסטורי''; גם מוסדות חרדים יזכו ב'תעודת גמר'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר