בית פורומים בחדרי חרדים

''עשיתי מצווה'': הלוחם שצולם עוזר לפלסטינית במחסום

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/7/2015 00:51 לינק ישיר 
''עשיתי מצווה'': הלוחם שצולם עוזר לפלסטינית במחסום


  

מחסום תפוח שבשומרון נחשב לאחד המחסומים הכי חמים בגזרה. עשרות פיגועים וניסיונות לפיגועים בשנה מתרחשים בסביבתו, כשחוליות מחבלים מנסות לבחון את ערנות הלוחמים ומנסים להחדיר אמצעי לחימה לישראל, או כדי לבצע פיגועי דקירה.

שלשום, בזמן שהיה במשמרת במחסום, הבחין סמ"ש (סמל שני) אוסאמה שיבאן, לוחם מג"ב בן 22, באישה פלסטינית בשנות השישים לחייה, כשהיא יורדת ממונית סמוך למחסום ואוחזת בידיה סלים ושקיות.

סמ"ש שיבאן הסביר שבתחילה כלל לא התייחס לפלסטינית, כיוון שמדובר בדבר שבשגרה. "כל יום מגיעים למחסום פלסטינים עם תיקים, שקיות וסלים כדי לעבור לכפרים הסמוכים שבהם הם מתגוררים. זה דבר שבשגרה, אבל הפעם ראיתי אישה מבוגרת, מתקשה מאוד בהליכה, שעמדה חסרת אונים ולא ידעה מה לעשות עם כל השקיות והסלים הרבים שהיו לה. היה ברור לי שאני עוזר לה", הוא הסביר.

שיבאן יצר קשר עם מפקדו וביקש ממנו אישור לעזור לאישה לסחוב את הסלים מהמחסום, עד לצומת במרחק של כ- 100 מטר. המפקד הסכים לבקשתו, בתנאי שאחד הלוחמים ילווה אותו ממרחק מסוים, מחשש שמחבלים עלולים יהיו לפגוע בו.


"עוזר לכולם, יהודים וערבים"
אוסאמה ניגש לפלסטינית והציע לה את עזרתו. "היא הייתה מאוד מופתעת וגם חשדנית, היא שאלה למה אני עוזר לה. הסברתי לה שאני עוזר לכולם, יהודים ערבים, ושאנחנו לא רק שומרים על ביטחון באזור, אלא עוזרים גם לאנשים", סיפר שיבאן, "היא שמחה שעזרתי לה וחייכה".


מתברר שנהג המונית שהוריד את הפלסטינית במחסום, לא הסיע אותה לכפר 'יסוף' מאחר שלא היה לה כסף לשלם לו עבור הנסיעה. כאשר סמ"ש שיבאן הגיע יחד עמה לצומת, הוא המתין עד שהגיעה למקום מכונית שאספה אותה עם הסלים.


"כשהגענו לצומת היא בירכה אותי שאלוהים ישמור עליי והודתה לי בחמימות רבה. שמחתי לעזור לה. בסופו של דבר אני לא רק לוחם אלא גם בן אדם. לקחתי בחשבון שאני מסכן את חיי, בגלל שהייתי חשוף ומחבלים יכול לפגוע בי, אבל מבחינתי עשיתי מצווה ואם היה קורה לי משהו, אז לפחות הייתי יודע שזה בגלל מעשה טוב שעשיתי", סיכם שיבאן.

עובר אורח שהבחין במחווה האנושית של הלוחם, תיעד את האירוע והעלה את התמונה לעמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים", שם היא גרפה למעלה מ- 2,000 לייקים ועשרות שיתופים. "לא ידעתי שצילמו אותי, עשיתי את זה מכל הלב, לא כדי להתפרסם", הסביר שיבאן.


http://www.mako.co.il/pzm-soldiers/Article-c8da6e4a426be41006.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2015 01:54 לינק ישיר 

ערבי עוזר לערביה......דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ''עשיתי מצווה'': הלוחם שצולם עוזר לפלסטינית במחסום
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר