בית פורומים בחדרי חרדים

כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/7/2015 23:43 לינק ישיר 
כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!

תקדים: מאות מורות חרדיות ברשת "מגן הלב" התאגדו בהסתדרות החדשה

במבצע בזק ומרשים חתמו מאות עובדות 'מגן הלב' על טופס ההצטרפות לאיגוד עובדים בהסתדרות • יו"ר חטיבת המועצה הדתית בהסתדרות, עו"ד רפי מלאכי: "מקווה שגם יתר עובדי מערכת החינוך החרדית יבואו בעקבותיהן"


חברי כנסת ונציגים חרדים בהנחת אבן הפינה למוסדות מגן הלב באשדוד, צילום: עוזי ברק
חברי כנסת ונציגים חרדים בהנחת אבן הפינה למוסדות מגן הלב באשדוד, צילום: עוזי ברק

עובדות רשת 'מגן הלב', מוסדות לחינוך מיוחדת באשדוד, התארגנו במבצע בזק והתקבלו כחברות מן המניין בארגון 'ההסתדרות החדשה'. לדברי מורות בארגון החדש, ההתארגנות יצאה לדרך לאחר שבהנהלת המוסד ביקשו לקצץ בשכרן של העובדות ולפגוע בתנאיהן.

עמותת מגן הלב, שלה מעל ל-500 עובדות חרדיות, מפעילה את רשת צוהר הלב שלה מסגרות לחינוך מיוחד הנותנות מענה לכל סוגי הלקויות. מאז נודע על ההתארגנות מופעלים על העובדות מכבשי לחצים במטרה לגרום להן לסגת מהחתימה ולמוסס את ההתארגנות, אם כי בשלב זה נראה שההתארגנות הפכה לעובדה קיימת.

אחת מעובדות 'מגן הלב' מספרת ל'בחדרי חרדים' כי "בתקופה האחרונה הבהירה הנהלת 'מגן הלב' לעובדות כי בשל גירעון אליו נקלע המוסד מבקשת ההנהלה לקצץ במשכורותיהן של העובדות ולפגוע בתנאיהן. בין היתר דובר על אי הכרה בשנות וותק שנצברו, בתארים שהושגו במאמץ רב, ובכלל – החופש הגדול החל ולעובדות, שקיבלו 'כנהוג במקומותינו' מכתבי פיטורין קולקטיביים שנשלחו אליהן כמידי שנה בסוף שנה"ל, לא היה מושג מה יהיה היקף המשרה שלהן בשנה"ל הבאה, אם בכלל תהיה להן משרה".

לאחר שגם למנהלות המוסד לא היתה תשובה לגננות, לסייעות ולכל הצוות הפרא-רפואי שגישש באפילה והפניות הרבות שהועברו להנהלה לא זכו אף הן למענה, החליטו העובדות לפנות ל'הסתדרות'.

מי שנרתם לקליטת העובדות כחברות מן המניין באיגוד היה יו"ר חטיבת המועצות הדתיות ונציג ש"ס בהסתדרות, עו"ד ר' רפי מלאכי. מלאכי נרתם אישית למיזם כאשר הוא מגיע לאשדוד, שם עקב מקרוב אחר מבצע ההחתמה.

בשעות הערב של יום חמישי הושג היעד במלואו כשיותר מ-50% מעובדות המוסד חתמו על הטפסים (לפי החוק די בשליש), כך שההתארגנות קיבלה גושפנקא רשמית. הטפסים הועברו מיד להסתדרות שם שקדו על הזנת הנתונים מזכיר חטיבת המועה"ד בהסתדרות עמיאל עשתר ורכזת החטיבה אודליה מעודה, בתיאום עם אגף ההתארגנות והמח' המשפטית.

עם השלמת הצעד פנה עו"ד מלאכי להנהלת 'מגן הלב' והודיע להם כי ההתארגנות הוכרה לפי החוק, כאשר מרגע זה על ההנהלה להכיר בועד העובדים המגובה חוקית בידי ההסתדרות, כאשר המשמעות היא כי חל איסור לפגוע בעובדים שיזמו את ההתארגנות או לנסות לפורר את ההתארגנות. במקביל, הבהיר מלאכי כי "אנו מושיטים את ידינו להנהלה ואנו מבקשים לעבוד עמם בשיתוף פעולה, במטרה להצעיד את המוסד על דרך הלך אך בלא לפגוע בעובדות".

"הופתעתי מנכונות הצוות ובעיקר מהגישה שבה פעלו" אמר מלאכי, "העובדות הדגישו לאורך כל הדרך כי הן חשות הכרת הטוב להנהלת המוסד, שעד כה שילם לעובדות את כל המגיע להן וזאת בשונה ממוסדות אחרים. אך מאחר והגיע רגע שבו נראה היה שתנאיהן עומדים להיפגע והן שרויות באי וודאות כאשר התברר כי מי שישלם על הגירעון שנוצר יהיו העובדות, אין להן ברירה אלא להתאגד".

מלאכי הוסיף ואמר כי - "אנו בהסתדרות רואים בנשים אלו פורצות דרך ונחשוניות. בזכותן יצטרפו להסתדרות עובדים ועובדות נוספים, בעיקר מקרב מערכת החינוך החרדית, שלמרבה הצער מועסקים לא פעם בתת תנאים כאשר אין להם כל הגנה והם אפילו לא זוכים לזכויות הבסיסיות. מדובר בנשים שלא פעם הן המפרנסות העיקריות כאשר בעליהן הן אברכי כולל, ולמרות זאת יש מי שמרשה לעצמו לפגוע בהכנסותיהן. ארגון ההסתדרות, בהנחייתו של היו"ר מר אבי ניסנקורן, ישמח לתת גב לעובדים ולעובדות ויסייע להם לקבל את המגיע להם תמורת עבודתם מבלי שניתן יהיה לפגוע בהם".

חלק נוסף וחשוב לא פחות הוא כאשר ההתארגנות, זכתה לגיבוי הלכתי מלא מצד רבנים ומורי הוראה אליהם פנו העובדות, והם אשר הבהירו כי במידה וההסתדרות תתחייב לפעול לפי דין תורה אם יתעוררו חילוקי דעות בין העובדים להנהלת המוסד, אין כל מניעה לצאת לדרך כאשר ההיפך הוא הנכון. מדובר, כפי שאמר אחד מרבני העיר, "בהצלת עשוק מצד עושקו ומצווה לפעול כן".

בצעד חריג הורה מלאכי, בגיבויו המלא של ניסנקורן, להכניס את הסעיף הקובע כי ההתנהלות תהיה לפי דין תורה והדבר אף עוגן בידי המחלקה המשפטית בהסתדרות."אין למנהלי המוסדות ממה לחשוש"
עו
עו"ד רפי מלאכי

לבחדרי חרדים נודע כי מאז הוכר ארגון העובדים מופעל מסע לחצים על עובדות 'מגן הלב' במטרה לגרום להן לסגת מההתארגנות ולמוסס אותה, לאו דווקא מצד הנהלת "מגן הלב".

עו"ד רפי מלאכי מבהיר כי "לאחר שההתארגנות הוכרה חוקית לא ניתן לפגוע בה שכן כל ניסיון לפנות לעובד לשנות את דעתו ולחזור בו מההתארגנות, עשוי להביא עמו קנס של בין 70 עד 100 אלף שקלים לכל עובד וזאת בהתבסס על פסיקות קודמות שניתנו בעניין. אין לי ספק כי בהנהלת 'מגן הלב' ישמחו לעבוד עמנו בשיתוף פעולה, כאשר ההסתדרות יחד עם ההנהלה ישמחו לפעול כדי להעלות את המוסד על דרך המלך אך כל זאת ללא כל פגיעה בעובדות".

הוא גם מרגיע את דאגתם של מנהלי המוסדות - "אין כל סיבה לחשש. כפי שבכלל הציבור ההתארגנות היא נוהל קבוע כך הגיע הזמן שהנוהל יהיה מוכר בציבור החרדי. שיהיה ברור: אנו לא נגד מנהלי המוסדות. אנו מעריכים את עבודתם, אך אנו סבורים שגם לעובדים יש זכויות ואנו נפעל יחד עמם על מנת שהזכויות שלהם ישמרו. והכל, הא מדגיש, יהיה לפי ה'חושן משפט'".

תגובת "מגן הלב" לא התקבלה עד לרגע פרסום הכתבה. לכשתתקבל - נפרסמה
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/7/2015 23:45 לינק ישיר 

מגן הלב  
ראש מוסד: הרב חנוך זייברט
מנהל גב' רייזי זייברט
כתובת הנרקיס 3
תא דואר
  3271
עיר אשדוד   77132
ארץ ישראל
מידע נוסף...


פרטים נוספים:
טלפון 1:
טלפון 2:
פקס
מספר עמותה:
איש קשר:
  972-8-8579900
 
  972-8-8663562
  580263614
הרב משה זייברט  

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/7/2015 23:57 לינק ישיר 

מקווה שזה יהיה תקדים לרשתות הגנים, ולשאר המוסדות החרדיים, בהם מנוצלים העובדים והעובדות ללא רחמים.

חלומי לראות את גולדקנופף ודומיו מזיעים הרבה מול שביתת הגננות עד שיקבלו כל תנאיהן.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 00:00 לינק ישיר 

כה ייתן ה' וכה יוסיף!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 00:03 לינק ישיר 

א. ראש עיריית ב"ב, חנוך זייברט גר באשדוד?
ב. הוא ראש המוסד ואשתו המנהלת? מישהו הזכיר נפוטיזם ולא קיבל?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 00:05 לינק ישיר 

הוא עבר לבני ברק מאשדוד.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 00:15 לינק ישיר 
מגיע לי תמלוגים על שינוי הכותרת...

תקדים: מאות עובדות רשת החינוך של זייברט התאגדו בהסתדרות

במבצע בזק ומרשים חתמו מאות עובדות על ההצטרפות לאיגוד עובדים • יו"ר חטיבת המועצה הדתית בהסתדרות: "מקווה שיתר עובדי מערכת החינוך החרדית יבואו בעקבותיהן" • מגן הלב: "מקדמים בברכה. כבר השבוע ניפגש עם הוועד"


אילוסטרציה, צילום: פלאש90. הנחת אבן פינה ל'מגן הלב'. צילום: עוזי ברק
אילוסטרציה, צילום: פלאש90. הנחת אבן פינה ל'מגן הלב'. צילום: עוזי ברק

עובדות רשת 'מגן הלב', לחינוך מיוחד, התארגנו במבצע בזק והתקבלו כחברות מן המניין בארגון 'ההסתדרות החדשה'. לדברי המורות ההתארגנות יצאה לדרך לאחר שבהנהלת המוסד ביקשו לקצץ בשכרן ולפגוע בתנאיהן.

עמותת מגן הלב, שמרכזה באשדוד הוקמה על ידי ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, ולה מעל ל-500 עובדות חרדיות. היא מפעילה את רשת צוהר הלב שלה מסגרות לחינוך מיוחד.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 00:19 לינק ישיר 

גם תגובה יש שםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 00:30 לינק ישיר 

רגע רגע, האם יש בב"ב גנים של מגן הלב?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 00:32 לינק ישיר 

לעצם העניין, זו התפתחות משמעותית של העובדים החרדים הנעשקים, מול העסקנים המושחתים.

אני מקווה שזה יהיה תקדים שיוביל להתאגדות דומה בשאר המקומות.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 00:38 לינק ישיר 

סקופער כתבה:

מקווה שזה יהיה תקדים לרשתות הגנים, ולשאר המוסדות החרדיים, בהם מנוצלים העובדים והעובדות ללא רחמים.


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 00:48 לינק ישיר 

כמו בכל מהפכה בהיסטוריה, שהתחילה במעשים קטנים שהצטברו לדבר הגדול שקוראים לו מהפכה, כך גם כאן זה מה שנראה, ואין לי ספק בכך.

תרשמו: תוך כמה שנים ואולי אפי' פחות מכך, רוב העובדים והעובדות החרדיים יהיו מאוגדים כמו שצריך.

מה שקרה עד עכשיו, זה שהח"כים שנשלחו לכנסת ע"י הציבור, לא ממש עזרו לציבור בזה, ואפי' המשיכו לעזור לעסקנים ע"י תקציבים וכדו'. וכן, גם העיתונות החרדית, אם יש דבר כזה, לא ממש תקפה את הנושאים הללו. יותר קל לריבלין ולבלום לכתוב על מאבקי ליצמן-גפני, מאשר לכתוב על העושק של גולדקנופף ודומיו. כן, צריך מישהו חרדי כמו מוטי גילת, שכל שבוע ישוב ויזכיר לנו מי הם המושחתים. כן, להוקיע אותם בריש גלי. במקום זה, הם ממשיכים לשבת במזרח באירועים, הם ממשיכים לצחוק לנו בפרצוף כל הדרך לבנק, ואנו, הציבור העשוק, גם ההורים המשלמים וגם העובדות העשוקות, ממשיכות להתכופף.

חסר לי איזה מלאלה יוספזאי חרדית: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%9C%D7%94_%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%96%D7%90%D7%99
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 01:19 לינק ישיר 

סקופער כתב:
כמו בכל מהפכה בהיסטוריה, שהתחילה במעשים קטנים שהצטברו לדבר הגדול שקוראים לו מהפכה, כך גם כאן זה מה שנראה, ואין לי ספק בכך.

תרשמו: תוך כמה שנים ואולי אפי' פחות מכך, רוב העובדים והעובדות החרדיים יהיו מאוגדים כמו שצריך.מה שיקרה עכשיו זה שיפעילו את "הגדולים".

רק אם "הקטנים" ישכילו להתעלם מ"הגדולים" תהא כאן הצלחה, אחרת זו תהא פארסה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 10:24 לינק ישיר 

למטבע שני צדדיםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/7/2015 14:29 לינק ישיר 

בהצלחה!!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/7/2015 15:15 לינק ישיר 
מהפכה צריכה אנשים קטנים שיזיזו אותה

כמו שתואר בכתבה, נעשתה התארגנות דיסקרטית והחתמת בזק בליווי של פקיד שאשכרה ירד לשטח וטיפל בעניין בזריזות, ירבו כמותו במגזר שלנו.
מה שגרם להצלחת המהלך:
הדיסקרטיות שבה נקטו
שיש מישהו בעמדת כוח שאיננו חושש 
העובדות לא הרגישו חסרות ישע וניסו להפעיל את העסקנים שיפעלו למניעת הפיטורים, הן הבינו שיש להן זכויות ואין סיבה שהזכויות הללו לא ידרשו בקול רם וללא בושה.
במגן הלב חלק נכבד מבעלי המקצועות הפרא רפואיים אינם חרדים, כנראה (השערה שלי בלבד) שהם היו את הנחשוניות שנתנו אומץ לכולן.  דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כל הכבוד לגננות של זייברט!! המהפכה מתחילה!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.