בית פורומים בחדרי חרדים

כמה אפשר לגנוב???

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/8/2015 23:05 לינק ישיר 
כמה אפשר לגנוב???

בימי בחורותי למדתי בישיבה קטנה בתנאי פנימיה מעולים הכוללים 3 ארוחות + 3 שבתות בחודש 
וכל זה בתשלום של 400 ש"ח ובני אברכים ומשפחות מצוקה קיבלו הנחה 

היום בישיבות קטנות ללא פנימיה שמגישים 2 ארוחות עלובות בקרוון וחצי לוקחים 700\800 ש"ח ללא שום הנחה 

השנה אחיין שלי עלה לישיבה ושמעתי על הברקה חדשה - משלמים גם על חודש לפני 
שזה אומר שהאבא משלם באב גם לחיידר וגם לישיבה 
למה? על מה משלמים לפני שהוא היה בישיבה פעם אחת? בשביל שיהיה לראש ישיבה כסף לצאת עם כל המשפחה לנופש?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2015 23:14 לינק ישיר 

תרגיע!

תבדוק נתונים

ואח"כ תתנצל בפני 'הגנבים'
(שאכן גונבים שינה ומנוח מעצמם, ואצים אנה ואנה לקבץ פרוטות בבזיונות למען הרבות תורה בישראל) 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2015 23:20 לינק ישיר 

תעשה חשבון כמה עולה בית מלון כוכב אחד ללילה אחד?
ואז תגלה שאתה עוד חייב כסף, די לרדת לקטנות !!!
תנוח דעתך, הכסף של הראשי ישיבות זה מהתרומות ולא מהלירות שאתה נותן להם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2015 23:23 לינק ישיר 

עשית פעם חשבון כמה עולה לך להחזיק את הילד בבית? 

משכורת למג"ש, משכורת למשיב, טבח, משגיח לילה, חשמל, גז, אוכל, וכו'
אבל את מי מעניין עובדות כשאפשר לקפוץ ולהאשים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2015 23:31 לינק ישיר 

מישהו יודע כמה משלמים שכ"ל עבור בחור בישיבה תיכונית? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2015 23:32 לינק ישיר 

לפי התגובות מעלי נראה שפעם היו מצליחים לגנוב יותר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 00:13 לינק ישיר 

אם זה עסק כ"כ מופסד אז איך זה שכל אברך קופץ ומקים ישיבה?? 
עדיין לא ראיתי ראש ישיבה שרעב ללחם ... 

כבר אמר פעם הרב שטיינמן למנהל בית ספר שלא חייבים כל הזמן להגיד לשם שמיים כי זה ממש לא בושה לעשות לשם כסף.... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 09:00 לינק ישיר 

בימי בחרותך היו למשל מזגנים בישבה בכל חור, 24/7?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 09:03 לינק ישיר 

יוקר המחי'ה עלה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 09:23 לינק ישיר 

הסכום באמת נראה גבוה יחסית לעבר ועדיין הכותרת לא הוגנת.
קודם צריך לדעת מה ההכנסות ומה ההוצאות .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 10:07 לינק ישיר 

פלדלפי כתבה:
כמה אפשר לגנוב???

בימי בחורותי למדתי בישיבה קטנה בתנאי פנימיה מעולים הכוללים 3 ארוחות + 3 שבתות בחודש 
וכל זה בתשלום של 400 ש"ח ובני אברכים ומשפחות מצוקה קיבלו הנחה 

היום בישיבות קטנות ללא פנימיה שמגישים 2 ארוחות עלובות בקרוון וחצי לוקחים 700\800 ש"ח ללא שום הנחה 

השנה אחיין שלי עלה לישיבה ושמעתי על הברקה חדשה - משלמים גם על חודש לפני 
שזה אומר שהאבא משלם באב גם לחיידר וגם לישיבה 
למה? על מה משלמים לפני שהוא היה בישיבה פעם אחת? בשביל שיהיה לראש ישיבה כסף לצאת עם כל המשפחה לנופש?

ראשי ישיבות הם אנשים שיודעים ללמוד והם התמקצעו בלימוד.
ולכן הם פותחים ישיבה כמו שקונדיטור פותח קונדיטוריה .
הם פותחים ישיבה בתור ביזנעס .
ומתיחסים לעובדים כמו עבדים ולהורי התלמידים הם מתיחסים בפטרונות .
ולהרבה ראשי ישיבות לא כולם יש עוד כמה צדיקים בסדום .
יש מטרה אחת בהקמת ישיבה לעשות כסף והרבה .

800 שח בישיבה קטנה בישיבת נחלת דוד לוקחים 1200-1300 שח לחודש .
אבל יחסית לישיבה תיכונית שמשלמים לחודש בן 1700שח ללא פנימיה ועד 4200 לחודש עם פנימיה זה זול .
אבל בישיבה קטנה לא לומדים כלום חוץ מגמרא .
ובחור שגמר ישיבה קטנה יוצא עם ידע אפסי במקצועות חול

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 10:13 לינק ישיר 

חיים_בלעו כתב:
מישהו יודע כמה משלמים שכ"ל עבור בחור בישיבה תיכונית? 

זה דמגוגיה....
וכמה משלמים בבינתחומי הרצליה.??

בישיבה נותנים למישיב משכורת קצת יותר גבוהה מאברך ולר"מ קצת יותר מזה ש400 שקל מתוך זה מגיע ממשרד הדתות (שהרי רושמים אותו כאברך)
בישיבה תיכונית יש צוות מקצועי ללימודי חול ויש צוות פדגוגי ומעבדה ומדריך ספורט וחדר מחשבים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 10:58 לינק ישיר 
חשבון לעשות, יודע??

נתחיל בדבר הכי טריוויאלי ובסיסי: מבנה לישיבה של 70-80 תלמידים השכירות שלו עולה איזה 15-20 אש"ח???
רק זה אומר 200-300 שקל בחודש פר תלמיד!!
תוסיף לפחות 10 משכורות גם אם מינימליות, תחלק ב70-80 תלמידים וכבר עברת את הסכום שאתה משלם לחודש.
לא צריך לחפש גנבים בכל פינה, תאמין לי שלחו"ל הוא לא טס מהגרושים שלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 11:30 לינק ישיר 

מועתק מאתר אחר - ואני חותם על כל מילה

ראשית ברצוני לברך אתכם, כל אחד בשמו הטוב ובתחומו, על ההישגים וביטול הגזירות של הממשלה הקודמת שפגעה בנו בכל תחום אפשרי, חוקתי, כלכלי, גיוס, קיצבאות, תמ"ת, ועוד גזירות שרבו מספור.

ברוך ה' ההסכמים הקואליציוניים הסירו את הגזירות – מי במיידי ומי בחקיקה. שאו ברכה.

אך בקשה לי אליכם: לאחרונה פורסם על מתווה של החזרת הקיצוץ בקיצבאות הילדים בצורה של חיסכון לגיל הנישואין והקמת הבית. גדולי ישראל אישרו לכם את המהלך, וגם בציבור הכללי ובממשלה קיבלתם מחמאות על הבגרות שגיליתם ועל אי המלחמה בנושא. יפה.

בכל מקום הצהרתם שבנושא תיקצוב הישיבות, הת"תים והסמינרים לא תהיה כל פשרה, והתקציבים יועברו במלואם ובחלקם גם רטרואקטיבית. נהדר.

וכאן אני הקטן, אב לבנים בישיבה ובת"ת, בנות בסמינר, ברוך-השם כן ירבו – רוצה לשאול אתכם: מה ייצא לי מזה? שכר הלימוד ברוב הישיבות הינו גבוה למדי, המחירים בסמינרים עצומים, תוספת לחשבון הבנק שלי בקושי תהיה על ידי הקיצבאות, למנהלי המוסדות ייכנס כסף רב שקוצץ באכזריות, ושכר הלימוד ייוותר על כנו. בזה אני בטוח!

בשעות הפנאי אני גם איש ציבור המסייע לציבור במסדרונות עירייה במרכז הארץ, בין השאר בנושאי ארנונה והנחות.

אין ספור פעמים שואלים אותי הפקידים או את האזרח-האברך: אתה מצהיר על הכנסה נמוכה, מביא אישורי הלוואה מגמ"חים. אם כך, מה זה הסכומים הללו – ארבעה ספרות ויותר – לכל המוסדות התורניים הללו? זו תרומה או שמא החזר הלואה?

ואני, מה אומר ומה אדבר? לולא ייתן האב 1200 ש"ח [לא כולל נסיעות ואברך פרטי], לא ימצא לבנו ישיבה. ולו לא ישלם טבין ותקילין לא תהיה לבתו תעודה מקצועית נכספת.

אני מתלבט אם לכתוב את המשפט הבא, אז אשתדל להתנסח בזהירות: בשנתיים הרעות של הממשלה הקודמת, לא שמתי לב שהחליפו ידידיי, מנהלי המוסדות, את רכבם לרכב קטן או פשוט יותר, למרות הקיצוץ, וד"ל. אולי תיראו אותם בקרוב עם ג'יפ…

ייאמר ברורות: אני מכבד ומוקיר מאד מנהלי מוסדות העמלים יום ולילה למען מוסדותיהם ולמען חינוך ילדי ישראל, מרביתם מכתתים רגליהם בארץ ובחוצה לה ומשפילים עצמם בבקשות תרומה מנדיבי עם, ולעיתים על חשבון משפחתם ובריאותם. אך ברוב המקרים הם אינם רעבים לפת לחם.

לאחר המונולוג הכואב הזה, בקשתי מכם ח"כי ונציגי יהדות התורה שנשלחתם על ידי גדולי ישראל ועל ידי 211,000 מצביעי ג' לצאת בקריאה למנהלי המוסדות, לאחר שיגיעו לחשבונות הבנק שלהם התקציבים החסרים והמלאים – להקל בצורה משמעותית את הנטל מההורים.

אמנם, לא כל המצביעים שולחים לכם משלוחי מנות בחג הפורים, ולא כותבים לכם מודעות ברכה ותנחומים בעיתונים, כמו מנהלי המוסדות היקרים, אבל גם הם זכאים ליהנות – ובכיסם – מחילופי השלטון שזכינו בסייעתא דשמיא.

ואולי תפילותיהם הזכות של מקוצצי קיצבאות הילדים, משוללי הבטחות ההכנסה, משלמי הדרגות הגבוהות במעון, הם אלו שהכריעו את הכף שם בשמים…

שם הכותב בדוי. הכותב הוא חבר מועצה מטעם יהדות התורה באחת העיריות במרכז הארץ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 11:45 לינק ישיר 

לצערי, אין לנו עיתונות חוקרת (גם האתרים באינטרנט חלשים מאד בעניין הזה) שפותחת את כל המספרים, ומראה לנו בדיוק לאן הולך כל שקל, ומדוע גם אם יכנסו עכשיו למוסדות החרדים עוד מיליארד שקל, השכר לימוד עדיין יישאר על מקומו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2015 11:57 לינק ישיר 

גפני יפתח מלחמת חורמה מול כל פקיד שינסה לקצץ שקל מהמוסדות החרדים
איכלר יצעק על כל במה "נאצים" וליצמן יחזיר את הכסף לתוכנית חיסכון

אבל כשזה עסקנים מול אנשים פשוטים הם תמיד מתיצבים לצד העסקנים .

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כמה אפשר לגנוב???
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.