בית פורומים בחדרי חרדים

מחאה בקמפוס החרדי של בר אילן: "ביטלו לנו את המסלול הנפרד"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/8/2015 23:20 לינק ישיר 
מחאה בקמפוס החרדי של בר אילן: "ביטלו לנו את המסלול הנפרד"


מחאה בקמפוס החרדי של בר אילן: לדברי הסטודנטים בוטל המסלול הנפרד אליו התכוננו והוצע להם להמשיך במסגרת מעורבת • תלמיד ל'בחדרי חרדים': "שנת לימודים ירדה לטמיון" • ההנהלה: "הסטודנטים ילמדו רק בנפרד - וכפי שהובטח"

 
צילום: ארכיון (אין קשר בין המצולמים לכתבה)
צילום: ארכיון (אין קשר בין המצולמים לכתבה)

מחאה במכינה החרדית בבר אילן: לדברי הסטודנטים בקמפוס החרדי של בר אילן, הודיעה להם ההנהלה כי בוטל מסלול הלימודים הנפרד לתואר אקדמי בפסיכולוגיה והברירה בידם להמשיך למסגרת המעורבת. 

לפני כשנה פתחה אוניברסיטת בר אילן את הקמפוס החרדי שלה ופתחה את כיתות המכינה לגברים ולנשים. מסלולי הלימוד לתואר, עליהם הכריזה האוניברסיטה, היו פסיכולוגיה וכלכלה. 

פתיחת הקמפוס לוותה בפרסומת מסיבית במדיה החרדית, ובמהלך השנה נפתחו שתי כיתות מכינה כשכל אחת מהן מונה כ-20 תלמידים. 

ראשי המכינה מטעם האוניברסיטה חזרו והצהירו במהלך השנה כי החזקת הקמפוס החרדי היא "שליחות" של ממש, בפרט כאשר מדובר בלימוד יוקרתי כפסיכולוגיה שכמעט ואינו קיים בציבור החרדי, ולכן לא יתנו לכל שיקול, כלכלי או אחר, לפגוע בתכנית. 

אלא שלטענת הסטודנטים החרדים הודיעו ראשי הקמפוס לסטודנטים, כי המסלול לתואר ראשון בפסיכולוגיה מבוטל. 

ל. אחד התלמידים, אב ל-3 ילדים סיפר ל'בחדרי חרדים' כי החל את לימודיו יחד עם חבריו לפני שנה, "הבהירו לנו מראש, שלא משנה מה תהיה כמות התלמידים הנרשמים, בכל מקרה יפתחו מסלול תואר לפסיכולוגיה עם סיום שנת המכינה, גם אם יהיה נרשם אחד". 

"למדנו עברית, מתמטיקה, אנגלית, סטטיסטיקה, כתיבה אקדמית ועוד שבע שעות ביום 3 ימים בשבוע. ואז ראינו שההרשמה לתואר מתעכבת, פנינו להנהלה והיא התחמקה. לפני כשבועיים, הופיעו בקמפוס החרדי ד"ר דב לויטן, ראש מינהל המכללות בבר אילן, פרופ' יוסף דויטש דיקן הפקולטה למדעי החברה של בר אילן ובכירים נוספים, והודיעו לנו חגיגית שייפתח רישום רק למסלול כלכלה אך לא לפסיכולגיה" מספר ל. לדבריו, "הם הסבירו לנו כי לא שווה להם כלכלית לפתוח לימודים לתואר - הברירה שהוצעה לנו? להמשיך במסלול המעורב". 

"אני וחברי נמצאים בפני שוקת שבורה" הוא אומר בכאב, "באוניברסיטה ידעו היטב במהלך השנה מי מיועד לפסיכולוגיה ומי לכלכלה, אולם איש לא טרח לעדכן אותנו מבעוד מועד. עבדו עלינו שנה שלמה". 

"הלומדים במכינה, רובם בני 25 ומעלה, בעלי משפחות, ואחד מהם בן 40 אב ל-8 ילדים. כולם השקיעו שעות רבות במהלך השנה האחרונה, ובמידה ובבר אילן לא ישנו את התכניות, יתכן וכל מה שלמדו ירד לטמיון", הוא אומר, "יש לפחות עשרה שהתכוונו להירשם לתואר בפסיכולוגיה, כאשר ההבטחה הייתה שלא משנה כמה נרשמים יהיו - 'בכל אופן יהיו לימודי תואר'". 

עוד מוסיף אחד התלמידים: "זכינו במהלך השנה לביקורים חגיגיים של ראשי האוניברסיטה, שלא חדלו להצהיר על על התרגשותם העצומה מהתממשות החזון הגדול של תלמידים חרדים המקדישים את זמנם ללימודים אקדמיים בין גבולות האוניברסיטה. באחד הביקורים אף הופיע דובר האוניברסיטה מר חיים זיסוביץ', וביקש מהסטודנטים לעשות שימוש תקשורתי בקמפוס החרדי, בתצלומים ובכתבות עיתונאיות, על מנת לפאר את שם האוניברסיטה. האם כל דבריהם היו מן השפה ולחוץ?". 

ד, תלמיד אחר הוסיף, כי אמנם יקבלו תעודות על לימודי המכינה "אבל איזו אוניברסיטה תתייחס לתעודות האלו? מישהו ערב לנו שההשקעה של כל השנה האחרונה לא הייתה לשווא?". 

תלמיד אחר, י. אומר כי התחייבו בפניהם על מגמה בפסיכולוגיה, כאשר מספר הנרשמים לתואר היו 11, ולמרות זאת הבטיחו שוב ושוב שתהיה מגמה בפסיכולוגיה: "רק אחד נשר במהלך החודשים האחרונים, כך שנותרנו עשרה. איך הם יכולים להפר את הבטחתם?". 

לדבריו, "ההנהלה הבכירה הודתה שמדובר בנושא כלכלי. שאלנו למה לא הודיעו לפני חצי שנה, והם השיבו כי מי שהריץ את הפרוייקט לא דאג לתאם זאת מול כלל הגורמים, כך שנוצרה בעייה שבשלב זה אין לה פתרון".תגובת האוניברסיטה:

חיים זיסוביץ, דובר האוניברסיטה אומר בתגובה לפניית 'בחדרי חרדים', כי הטענות אינן נכונות. לדבריו, "בדיוק כפי שהתחייבנו, הלימודים לבנים ולבנות יהיו נפרדים. הבנות בוגרות המכינה ילמדו פסיכולוגיה במסלול נפרד. הבנים ילמדו כלכלה במסלול נפרד". 

הוא אכן מאשר ש"מספר הבנים בוגרי המכינה המבקשים ללמוד פסיכולוגיה איננו מספיק לפתיחת מסלול", ולדבריו "לכן אנחנו מכשירים עבורם תכנית לימודים שתכלול שיעורים מתוקשבים באמצעות מחשב ותרגילים עם מתרגלים גברים". עוד מוסיף זיסוביץ, כי "בכל מקרה, גם הם ילמדו במסלול נפרד ולא מעורב". 

בתגובה לדבריו, אומר לנו אחד התלמידים: "לא אמרו לנו מילה על זה וכמובן מיותר לציין שבאנו לאוניברסיטה ללמוד ממרצים ולא לשבת מול מסך מחשב ולתרגל עם מתרגלים. ההבדל בין מרצה למתרגל הוא שמים וארץ". 

יצויין כי בימים אלו פותחת האוניברסיטה ברישום נוסף ללימודי המכינה.
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/8/2015 16:41 לינק ישיר 

לא נורא.

הם יכולים להתחפש לבנות רק ללימודים (אומרים שפעם המרצים שם היו מתחפשים לדתיים והיו צריכים להרצות עם כיפה).

אפשרות נוספת שכל פעם תבוא אישה של אחד התלמידים לשמור שלא יתחילו עם התלמידות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מחאה בקמפוס החרדי של בר אילן: "ביטלו לנו את המסלול הנפרד"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר