בית פורומים בחדרי חרדים

דרעי: "אנו לא יודעים מה זה נרות חנוכה ורואים בזה מנגל?"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/12/2015 17:39 לינק ישיר 
דרעי: "אנו לא יודעים מה זה נרות חנוכה ורואים בזה מנגל?"

דרעי בוועידת הנגב והגליל על הסרטון של חברת הנדל"ן 'באמונה': "מה שקומם אותי בסירטון זה לא רק הוולגריות בה מוצגים המזרחיים, אלא הפטרונות התרבותית עלינו. וכי אין לנו רבנים? אין לנו מורשת?"

שר הפריפריה ופיתוח הנגב והגליל אריה דרעי התייחס לראשונה, בוועידת הנגב והגליל, לסרטון הגזעני שפרסמה חברת הנדל"ן 'באמונה', המשווקת דירות לציבור הדתי לאומי.

"תמיד מתקיפים אותנו למה אנחנו מציפים את השד העדתי והנה רואים שהתופעות האלו קיימות בשטח", אמר דרעי. "מה שקומם אותי בסירטון זה לא רק הוולגריות בה מוצגים המזרחיים, אלא הפטרונות התרבותית עלינו. כאילו אנחנו לא יודעים מה זה חנוכה ורואים בזה מנגל. וכי אין לנו רבנים? אין לנו מורשת?

"החברה הישראלית מפסידה שלא מוקירה ומעריכה את התרבות המזרחית.

"העבודה צריכה להתחיל במערכת החינוך, כל הנרטיב של תרבות המזרח כמעט לא קיימת. הרי העליה הגדולה מארצות ערב לא הגיעה מגירוש היהודים אלא מכמיהה שלהם לארץ ישראל. היכן הנרטיב הזה במערכת הלימוד? זה לא קיים. לומדים רק על ציונות מסוג מסויים".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 17:53 לינק ישיר 

alieel כתב:

דרעי בוועידת הנגב והגליל על הסרטון של חברת הנדל"ן 'באמונה': "מה שקומם אותי בסירטון זה לא רק הוולגריות בה מוצגים המזרחיים, אלא הפטרונות התרבותית עלינו. וכי אין לנו רבנים? אין לנו מורשת?"

לפי איך שדרעי עובד על מועצות החכמים והחכמות ועל מצביעיו - יש, אבל מצבם עגום.

שר הפריפריה ופיתוח הנגב והגליל אריה דרעי התייחס לראשונה, בוועידת הנגב והגליל, לסרטון הגזעני שפרסמה חברת הנדל"ן 'באמונה', המשווקת דירות לציבור הדתי לאומי.

"תמיד מתקיפים אותנו למה אנחנו מציפים את השד העדתי והנה רואים שהתופעות האלו קיימות בשטח", אמר דרעי. "מה שקומם אותי בסירטון זה לא רק הוולגריות בה מוצגים המזרחיים, אלא הפטרונות התרבותית עלינו. כאילו אנחנו לא יודעים מה זה חנוכה ורואים בזה מנגל. וכי אין לנו רבנים? אין לנו מורשת?

"החברה הישראלית מפסידה שלא מוקירה ומעריכה את התרבות המזרחית.

במקום לצעוק סתם, מה היתרון שמציעה "התרבות המזרחית"? יש שם יותר אקדמאים, יותר מדענים או יותר עבריינים?

"העבודה צריכה להתחיל במערכת החינוך, כל הנרטיב של תרבות המזרח כמעט לא קיימת. הרי העליה הגדולה מארצות ערב לא הגיעה מגירוש היהודים אלא מכמיהה שלהם לארץ ישראל. היכן הנרטיב הזה במערכת הלימוד? זה לא קיים. לומדים רק על ציונות מסוג מסויים".

יש תרבות הערסים והפרחות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 18:03 לינק ישיר 

המזרחים יותר חמים, וזו מעלתם, אך באופן טבעי גם יותר וולגריים. מישהו חולק על הנתונים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 18:15 לינק ישיר 

לא מציגים בסרטון את המזרחים כוולגריים. זה שטויות. הסרטון לא בא להציג מזרחים. הוא בא אנשים וולגריים. הטענה היא אם כבר - למה כשמציגים אנשים וולגריים בוחרים דמות עם מבטא מזרחי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 19:26 לינק ישיר 

כשאין הישגים מציפים שוב ושוב את הנושא העדתי.

ביום שדרעי ידבר על הישגיו ולא על עדתיות אדע שהוא התחיל לעשות משהו מאז חזר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 20:10 לינק ישיר 

ש_שנהב כתב:
לא מציגים בסרטון את המזרחים כוולגריים. זה שטויות. הסרטון לא בא להציג מזרחים. הוא בא אנשים וולגריים. הטענה היא אם כבר - למה כשמציגים אנשים וולגריים בוחרים דמות עם מבטא מזרחי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 20:16 לינק ישיר 

בס"ד

מכלוף. להזכיר לך מה אמרו הרבנים יוסף על המורשת של עדתך ורבניך? ...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 20:41 לינק ישיר 

בסופו של דבר המפלגה עם הכי הרבה כתבי אישום כולל על היושב ראש קשורה לדרעי. ואי אפשר להגיד שזה מגזענות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 20:57 לינק ישיר 

תגובת דרעי כל כך אמוציונלית ונוגעת עמוק בלב. אפילו מחיתי דמעה קטנה בסתר. 
זה גם נראה כל כך אמיתי שאני כמעט שוקל להאמין לדרעי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2015 21:26 לינק ישיר 

ש_שנהב כתב:

היה ראוי להכניס אחד מזרחי + אחד רוסי לשם השוויון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2015 20:21 לינק ישיר 

מואי כתבה:

ש_שנהב כתב:

היה ראוי להכניס אחד מזרחי + אחד רוסי לשם השוויון.

השני שם לבוש כמו רוסי
ודרעי סתם מנוול שמנצל את הציבור (המזרחי) ורומס את כבודו בכוונה לעשות לביתו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרעי: "אנו לא יודעים מה זה נרות חנוכה ורואים בזה מנגל?"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר