בית פורומים בחדרי חרדים

כל ילד שנולד הוא מביתר עלית''

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/2/2016 21:32 לינק ישיר 

נתוני הלמ"ס מראים כי תל אביב בתחתית טבלת הילודה, בניגוד לבני ברק וההתנחלויות. הדמוגרף ארנון סופר אמר בגלצ: "מחצית ילדי כיתה א' דתיים - שינוי בספרי הלימוד, בתודעה ובתפישה".

נתונים עדכניים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כך שלכ-40% מהזוגות בעיר תל אביב-יפו אין ילדים. קיים ניגוד חריף בין מגמה זאת ובין שיעור הילודה הגבוה בעיר בני ברק ובשטחי יהודה ושומרון. מידע זה עולה בקנה אחד עם התחזית הידועה, לפיה הציבור החילוני בישראל יהפוך למיעוט.
נוכח המספרים החדשים שפורסמו, התראיין הדמוגרף פרופסור ארנון סופר אצל יעל דן וחשף: "החל מהשנה, מחצית מהילדים בכיתה א' יהיו דתיים. זה שינוי גלובלי בספרי לימוד, בתודעה ובתפישה".
פרופסור סופר התייחס לשיעור הילודה הנמוך בתל אביב. "זה לא נדיר כשמדובר בערים קוסמופוליטיות גדולות: ברלין, רומא, מדריד וניו יורק", הבהיר. "מה שמפתיע הוא שהאוכלוסייה הדתית המשכילה מביאה בכל זאת הרבה ילדים. הם שברו את המודלים הגלובליים".
"אני אומר בדאגה: כל בר מינן שאנחנו מובילים לקבר הוא מפא"יניק לשעבר, וכל ילד שנולד הוא במודיעין-עילית, בביתר-עילית או אצל המתנחלים", תיאר סופר, "שמות הרחובות 'פינסקר' ו'ארלוזרוב' ישתנו לרחובות 'הרבי X' ו'הרבי Y'".
הפרופסור לא נמנע מביקורת כלפי החילונות. לדבריו, "הנוער שאני מכיר מהשמאל לא יביא ילדים יותר ממה שהוא מביא. פריון האישה התל-אביבית הוא 2.2 ילדים בחייה. יש משהו 'מנוון' בעולם החילוני וכנראה שהנוער הדתי עומד לנצח - עם המהפכה שקשורה בזה. אני שייך לציבור החילוני ואני מאמין שתל אביב היא איום על ישראל. היא אדישה, מנותקת ואטומה למה שקורה סביבה".
http://glz.co.il/1363-76506-HE/Galatz.aspx

תוקן על ידי קופלה ב- 08/02/2016 21:34:14

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2016 21:34 לינק ישיר 

למה דאגה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2016 21:35 לינק ישיר 

עובדתי כתב:
למה דאגה?
 ציטטתי את הכותרת כמו שהיא,
עכשיו תיקנתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2016 21:45 לינק ישיר 

ורוח הקודש אומרת כן ירבה וכן יפרוץ.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2016 21:46 לינק ישיר 

קופלה כתב:

לא מדויק. אני מכיר אישית משפחה בעפולה שנולד להם ילד.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כל ילד שנולד הוא מביתר עלית''
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר