בית פורומים בחדרי חרדים

רופאה חרדית !!! חבל שאין נשים חרדיות רופאות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/3/2016 01:19 לינק ישיר 
רופאה חרדית !!! חבל שאין נשים חרדיות רופאות

שקראתי את הכתבה על סטודנטית לרפואה.
שהיא אישה חרדית חשבתי בליבי.
למה היא היחידה מדוע עוד סטודנטיות לא כולות ללכת בדרכה.
בעידן שנשים עובדות במגוון מקצועות .
וכי לא חבל שעוד נשים מוכשרות לא לומדות רפואה .
נכון שתנאי הסף לקבלה לרפואה בארץ מאוד קשים .
ולימודים בפקולטה נמשכים 7 שנים..
אבל כמה גאווה וקידוש השם היתה מביאה רופאה חרדית .

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 01:22 לינק ישיר 

מרתק: כך עליתי ארצה ולמדתי רפואה

בזמן שבמגזר החרדי קיימת מחלוקת קשה בין הרבנים סביב לימודי האקדמיה, רבקה כבר שם 4 שנים ומספרת את סיפור חייה • "אני רואה את עצמי מתמקדת ברפואה מונעת, עזרה בקידום הבריאות באוכלוסיה החרדית ובפרט אצל הנשים"

פישל רוזנפלד כ"ח אדר א' התשע"ו 18:34 08.03.2016
ראש הממשלה נתניהו בסיור בפקולטה לרפואה בגליל
ראש הממשלה נתניהו בסיור בפקולטה לרפואה בגליל

רבקה זך, סטודנטית שנה ד', אחרונה, מחזור ב' בתוכנית הארבע שנתית בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל רבקה סיימה תואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטה העברית ואחר כך פנתה ללימודי רפואה בפקולטה לרפואה של בר אילן. היא עלתה לפני כ- 20 שנה מברית המועצות. גרה בצפת ובמקור מירושלים. בת 30, נשואה ואימא לילד בן 4. משתייכת למגזר החרדי.

"באתי מבית של עולי ברית המועצות, בו יש חשיבות רבה לרכישת השכלה גבוהה בכל תחום שהייתי בוחרת. כילדה קטנה חלמתי להיות רופאה, אבל בתיכון מאוד נהניתי במגמת ביולוגיה ולכן הלכתי ללמוד מדעי החיים. מדעי החיים הוא מקצוע מסקרן, הנוגע במדע הבסיסי ויישומו בתחום המחקרי. בסיום לימודי התואר הראשון הרגשתי צורך ללכת לכיוון מחקרי ולהעמיק. אך למרות אהבתי לביולוגיה, הייתה חסרה לי התקשורת האנושית עם בני האדם. נושא המחקר הוא מאוד חשוב ואני רואה את עצמי עוסקת בזה בעתיד, אך לא רק בו. במסגרת מחקרית אין אפשרות נתינה לאחרים בטווח הקצר, כיוון שההשפעה על האנושות היא במרחק של עשרות שנים" אומרת רבקה זך.

באמצע התואר השני, שמעה רבקה על התוכנית הארבע שנתית בפקולטה לרפואה בגליל והחליטה להתמודד עם האתגר. בתהליך ממושך עברה את שלבי המיון והתקבלה ללימודים. רבקה רואה את תהליך הקבלה ללימודים כמשהו ניסי ולא טריוויאלי. בילדותה חזרה בתשובה, ואינה חרדית מבית. אורח חייה מציב בפניה אתגר בשילוב בין העולמות.

רבקה מספרת כי השאיפה שלה היא להיות רופאת נשים במגזר החרדי, "בעלי, עוד מתחילת הלימודים אמר לי: תלכי לתחום שאת אוהבת ורוצה. אחד הדברים שדחפו אותי ללימודי רפואה הוא מחסור חמור ברופאות נשים ובייחוד מהמגזר החרדי. רופאה דתית חרדית יכולה להבין את הניואנסים העדינים במהלך הענקת טיפול המתאים ביותר למגזר זה. בסוף הכשרתי כרופאה מומחית- ככל הנראה ארצה לשלב בין עבודה בקהילה ולבין עבודה בבית החולים. במסגרת עבודתי בקהילה אני רואה את עצמי מתמקדת גם ברפואה מונעת; עזרה בקידום הבריאות באוכלוסיה החרדית ובפרט אצל הנשים. הנושא שפחות בא לידי ביטוי במגזר זה, ולכן הייתי רוצה לעסוק דווקא בו. הייתי רוצה להוות כתובת לנשים באזור מגורי בכל נושא הקשור לרפואה בכלל ולקידום בריאות בפרט. בבית חולים אפשרות זו מצומצמת יותר וזמן האינטראקציה עם חולות קצר לעומת העבודה בקופת החולים. מבחינתי השילוב בין שניהם הוא אידיאלי".

עוד היא אומרת "יש הבדל משמעותי בין האוכלוסייה בפריפריה לאוכלוסיה במרכז הארץ מבחינת המודעות לשמירה על אורח חיים בריא ובריאות בכלל. סיבות רבות לכך, בין היתר המרחק הגיאוגרפי משירותי רפואה זמינים, המצב הסוציו-אקונומי הממוצע של המשפחות וכדו'. בפריפריה יש ריכוז גבוה של משפחות ברוכות ילדים. בנוסף יש הבדל משמעותי בגודל המשפחה החרדית שבה הנשים ולדניות, עם ממוצע גבוה של ילדים למשפחה. מכאן נגזרת מערכת יחסים אינטנסיבית בין הנשים לבין רופאי נשים".

רבקה נהנתה מאוד מלימודיה בפקולטה לרפואה בגליל, "אני מסיימת ארבע שנים של לימודים בפקולטה, אשר מנחילה לסטודנטים את החינוך לאנושיות, רגישות והסתכלות על המטופל כאדם. הפקולטה לימדה אותנו – בייחוד בקורס היל"ה (הקניית מיומנויות קליניות לרופאי העתיד) – לזהות את המעגלים הרחבים של המטופל: משפחה, קהילה שממנה הוא מגיע, עיר שבה הוא מתגורר, דת שבה הוא מאמין ולהתחשב בכך בהענקת טיפול אישי המותאם לו".

את הסטאז' רבקה לא תעשה בגליל אלא בירושלים בשל שיקולים משפחתיים. אך היא מעוניינת לחזור לגליל להתמחות אם תוכל. האופציה הזאת נמצאת על הפרק אך חשוב לה להדגיש שישנו קושי במציאת עבודה לבני הזוג בגליל. "אני רואה את עצמי מגדלת את משפחתי בעיר קטנה או יישוב, עם השקט, השלווה והנופים המרהיבים בגליל, מתמחה עם אוכלוסייה שהכרתי במהלך הלימודים,בבית חולים בינוני בגודלו המאפשר הענקת יחס אישי ואנושי לבאים בשעריו".

http://www.kolhazman.co.il/96719

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 08:30 לינק ישיר 

ד"ר רחל שכטמן היא רופאת משפחה בקופת חולים מכבי במודיעין עילית. מקצועית ומוערכת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 08:36 לינק ישיר 

חרדיות ממש איני מכיר אבל מהציבור החרדל"י מכיר ומכיר.
יש בקופת חולים מאוחדת בהר נוף שתי רופאות משפחה מצוינות ד"ר אלדר וד"ר הנהרט. וכן ד"ר קטן המפורסמת ובבית החולים ביקור חולים במחלקות נשים ויולדות יש עוד כמה שאת שמותיהן איני יודע אבל כשאשתי ילדה שם התרשמנו מאוד לטובה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 08:37 לינק ישיר 

כמובן שיש בסניף מאוחדת גם שני רופאים מצויינים ד"ר סלוצקין וד"ר נבידובסקי. כך שכל אחד יכול להיות מטופל על צד היותר צנוע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 08:51 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
  .
אבל כמה גאווה וקידוש השם היתה מביאה רופאה חרדית .

גאווה על מה?

בכל חברה יש בממוצע כמה מוצלחים. אז הנה אחת מוצלחת ועוד עלתה מברית המועצות אז היא גדלה בבית שמעריכים לימודים והשכלה וסביר שלא למדה בבית יעקב.

אולי גאווה שמצאו חרדית שיש לה בראש שכל במקום "גדולים"? זה יש גם אצל חרדיות שלמדו בבר-אילן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 08:55 לינק ישיר 

שרית
לכי תלמדי רפואה
אולי תמצאי מזור למה שאת צריכה !!!
....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 10:36 לינק ישיר 

רופא ישראלי שעבר במסלול רגיל של ישיבות לא תמצאו !! 
כל הדוגמאות זה אמריקאים וצפרתים או בעלי תשובה 

7 שנים לימודים זה אומר לוותר על האידיאל החרדי של נישואים מוקדמים והכי חשוב אומר שחייבים הורים שיתמכו בך כלכלית בתקופה הזאת 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 11:23 לינק ישיר 

מואי כתב:

אולי גאווה שמצאו חרדית שיש לה בראש שכל במקום "גדולים"? זה יש גם אצל חרדיות שלמדו בבר-אילן.

אנטומית על פי דרך הטבע, השכל למעלה והגדולים למטה. אם זה חלילה הפוך, זאל גאט אפהיטן. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 12:49 לינק ישיר 

גרשום כתב:

מואי כתב:

אנטומית על פי דרך הטבע, השכל למעלה והגדולים למטה. אם זה חלילה הפוך, זאל גאט אפהיטן. 

אכן יש "גדולים" שכל הזמן שכלם עסוק בפלג גופם התחתון (וזאת בהתבטאות עדינה),
אבל גדולי ישראל שאף את המותר להם מקדשים,
הם גדולי ישראל האמיתיים,
והבנת מואי וחבר מרעיו בגדולי ישראל ממחיש את מה שאמרו,
דעת (בכל המובנים) בעלי בתים היא היפך דעת תורה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 13:21 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

הם גדולי ישראל האמיתיים,

התכוונת כאן לרמוז על שלילת הסטיפלר שהוציא מכתב התקונס של גור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 13:24 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

אכן יש "גדולים" שכל הזמן שכלם עסוק בפלג גופם התחתון (וזאת בהתבטאות עדינה),
הם גדולי ישראל האמיתיים,
והבנת מואי וחבר מרעיו בגדולי ישראל ממחיש את מה שאמרו,
דעת (בכל המובנים) בעלי בתים היא היפך דעת תורה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני כבר לא מבין.

אני מניח שכגולש אינטרנט ובעל סמארטפון אתה לא "דעת תורה" אלא "דעת בעלי בתים".

אז תמיד אני קורא את מה שאתה כותב ונוהג ההפך, כדי להיות ב"דעת תורה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 13:46 לינק ישיר 

מי קידש את האימרה הזאת "דעת בעלי בתים היפך מדעת תורה"? זה מופיע בתלמודים, במשניות, באחרונים? אם התשובה שלילית, והיא כמובן שלילית, אין טעם לצטט אותה כי תלוי מיהם ה"בעלי בתים". יש בעלי בתים שדעתם הכי קרובה לדעת תורה בניגוד להרבה רבנים שדעתם רחוקה מדעת תורה. 

ע"ע פונוביז', חצרות אדמורים מסויימים, חלק מרבני ש"ס, רבני תימן הדרדעים ומתנגדיהם ועוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 13:49 לינק ישיר 

בניומין כתב:
שרית
לכי תלמדי רפואה
אולי תמצאי מזור למה שאת צריכה !!!
....

נשלח מהאנדרואיד שלי

עדיף שתלמד עברית. גם דקדוק וגם תחביר, שתלמד להשתמש נכון בסימני הכתיבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 13:56 לינק ישיר 

מרקה_פולה כתב:
מי קידש את האימרה הזאת "דעת בעלי בתים היפך מדעת תורה"?

אלו שרצו לסגור ויכוח במשפט מחץ ללא צורך לנמק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2016 14:00 לינק ישיר 

יגעתי ומצאתי שהראשון שהשתמש באימרה הזו הוא רבי יהושע פאלק. אבל הוא התכוון להלכה, לא לחיי היומיום.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רופאה חרדית !!! חבל שאין נשים חרדיות רופאות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.