בית פורומים בחדרי חרדים

בוגרי 'חיידר' מביסים 'לומדי ליבה', מואי, בשבילך.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/3/2016 20:29 לינק ישיר 
בוגרי 'חיידר' מביסים 'לומדי ליבה', מואי, בשבילך.

אחרי התלונות, הדימום מהאף וביטולי השאלות: החרדים - הדור הבא של רואי החשבון - קריירה - TheMarker

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2016 23:53 לינק ישיר 

באמת צריך לעשות סדר בדברים.

אני באופן אישי בוגר החינוך החרדי, ותמיד הגעתי בין 10% הראשונים בכל הבחינות המקצועיות, באחת גם הגעתי למקום הראשון בין כלל הנבחנים באותו המועד.

ממילא אין לי בעיה עם האמור, ואני אפילו שמח.

רק ניתוח הדברים יסביר לך במה מדובר.

במרכז האקדמי לב לומדים ראיית חשבון: במכון לב, במכון טל, בלוסטיג ובתוכנית דעת ותבונה. בכולן התלמידים הם בוגרי ישיבות תיכונות ומיעוט של חרדים שעשו מכינה או בוגרות של בית יעקב שלמדו לימודי ליבה (והבינו שחייהם ו"גדולים" זה שני מסלולים מקבילים שאינם נפגשים).

מבין החרדים, הרי אלו שבאו הם שנים מעיר ואחד ממשפחה, המוכשר שהצליח להתמודד עם הלימודים ולסיים אותם. כך שאין צורך לשמוח כל כך, כי ממילא אלו שמגיעים הם המוכשרים ביותר ובעלי כח הסיבולת הגדול יותר, אלו שהיה להם אומץ לשחות כנגד הזרם העכור של החברה החרדית בענייני השכלה (ויודגש שלא בכל הנושאים אני כותב זרם עכור).

אם אתה רוצה לדבר על "חרדים" רגילים", אולי תבדוק את אחוז המעבר בקריית אונו למשל. 

בנוסף, כדאי מאד שתבחן את אחוזי ההתחלה והסיום של לימודים אקדמאים על ידי בוגרי "חדר", הן ברמה הכללית כמה מאלו שיוצאים לעבוד מתחילים וכמה מאלו שמתחילים מסיימים.

באופן מפתיע תגלה שמרבית החרדים שגומרים אקדמיה למדו בישיבות תיכוניות, שמבין אלו שלא למדו בישיבות תיכוניות בוגרי בתי ספר של החינוך העצמאי יש להם יסוד חזק יותר להתקדם מאשר בוגרי "חדר" וכד'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 00:34 לינק ישיר 

מואי כתב:

אני באופן אישי בוגר החינוך החרדי, ותמיד הגעתי בין 10% הראשונים בכל הבחינות המקצועיות, באחת גם הגעתי למקום הראשון בין כלל הנבחנים באותו המועד.

הדא הוא דכתיב שנה ופירש אובססיבי מכולם

תוקן על ידי ליטאישעבר ב- 21/03/2016 01:24:25

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 00:51 לינק ישיר 

מואי כתב:

ממילא אין לי בעיה עם האמור, ואני אפילו שמח.

רק ניתוח הדברים יסביר לך במה מדובר.

במרכז האקדמי לב לומדים ראיית חשבון: במכון לב, במכון טל, בלוסטיג ובתוכנית דעת ותבונה. בכולן התלמידים הם בוגרי ישיבות תיכונות ומיעוט של חרדים שעשו מכינה או בוגרות של בית יעקב שלמדו לימודי ליבה (והבינו שחייהם ו"גדולים" זה שני מסלולים מקבילים שאינם נפגשים).
דברתי לפני מספר שנים עם בחור שלמד במכון לב ולמד בישיבה קטנה הוא  אמר לי שבשנה ראשונה הוא היה כמו זומבי בכיתה ולא הבין מי בעד מי ומי נגד מי .
לעומת בחורים מישיבות תיכוניות ששחו בחומר והחומר הנלמד במתמטיקה ואנגלית לא היה סינית עבורם .
מבין החרדים, הרי אלו שבאו הם שנים מעיר ואחד ממשפחה, המוכשר שהצליח להתמודד עם הלימודים ולסיים אותם. כך שאין צורך לשמוח כל כך, כי ממילא אלו שמגיעים הם המוכשרים ביותר ובעלי כח הסיבולת הגדול יותר, אלו שהיה להם אומץ לשחות כנגד הזרם העכור של החברה החרדית בענייני השכלה (ויודגש שלא בכל הנושאים אני כותב זרם עכור).

בנוסף, כדאי מאד שתבחן את אחוזי ההתחלה והסיום של לימודים אקדמאים על ידי בוגרי "חדר", הן ברמה הכללית כמה מאלו שיוצאים לעבוד מתחילים וכמה מאלו שמתחילים מסיימים.
יש אחוזי נשירה גבוהים מאוד מאוד .
ואלו שלמדו בחיידרים וישיבות שצלחו את מסלול ויה דולורוזה -דרך היסורים בדרך אל התואר הם מוכשרים מאוד.

באופן מפתיע תגלה שמרבית החרדים שגומרים אקדמיה למדו בישיבות תיכוניות, שמבין אלו שלא למדו בישיבות תיכוניות בוגרי בתי ספר של החינוך העצמאי יש להם יסוד חזק יותר להתקדם מאשר בוגרי "חדר" וכד'.

בוגרי בתי ספר של חינוך העצמאי למדו חשבון ואנגלית .לעומת תלמידים שלמדו בחיידר לאסונם הגדול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 00:58 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

דברתי לפני מספר שנים עם בחור שלמד במכון לב ולמד בישיבה קטנה הוא אמר לי שבשנה ראשונה הוא היה כמו זומבי בכיתה ולא הבין מי בעד מי ומי נגד מי .לעומת בחורים מישיבות תיכוניות ששחו בחומר והחומר הנלמד במתמטיקה ואנגלית לא היה סינית עבורם .

זה היה בשנה הראשונה לאחר מכן הוא אמר שהוא עקף את רובם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 01:01 לינק ישיר 

אמתצמח כתב:
שרית560 כתבה:

דברתי לפני מספר שנים עם בחור שלמד במכון לב ולמד בישיבה קטנה הוא אמר לי שבשנה ראשונה הוא היה כמו זומבי בכיתה ולא הבין מי בעד מי ומי נגד מי .לעומת בחורים מישיבות תיכוניות ששחו בחומר והחומר הנלמד במתמטיקה ואנגלית לא היה סינית עבורם .

זה היה בשנה הראשונה לאחר מכן הוא אמר שהוא עקף את רובם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא עקף אף אחד.
כל המנטרות שאפשר להשלים פער של 12 שנה בחצי שנה היא פנטזיה ואגדה לא מציאותית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 01:08 לינק ישיר 

דווקא שרית היא ההוכחה הגדולה והמנצחת להשכלתם הנמוכה של בוגרי לימודי ליבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 05:23 לינק ישיר 

לא היה לי בכלל ספק שזאת תהיה תגובתך. ובכן, אינני יודע את העובדות במספרים כפי שאתה אינך יודע עובדות במספרים, ואם בהרגשהעסקינן אז שני תשובות בדבר, 1. כל מכרי הלומדים באותן מוסדות הן חרדים הכי רגילים שיש 2. מעניין מאד שהסרטונים המצחיקים שהם הפיקו (אתה יודע בודאי למה כוונתי) פונים לבוגרי חיידר רגילים לחלוטין (לפי הדמויות בסרט)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 07:13 לינק ישיר 

אינני יודע מספרים כדי להיכנס להשוואות

אני השלמתי לימודי ליבה והוצאתי תואר, והשאלה שלי היא סתם שאלת תם: מי אומר שלימודי מתמטיקה הכרחיים בכל המקצועות?
וזאת למודעי שהסיבה שמתמטיקה נחשבת ללימוד עיקרי בבגרויות זה שיפשוף המח! וכהוכחה ליכולותיו של התלמיד, ואם כך לימודי גמרא בעיון יכולים לספק את ההוכחה פי כמה וכמה
נכון שברוב המקצועות יש הרבה שימוש במתמטיקה, אבל לא כל מושגי המתמטיקה השימושיים נלמדים ביתר עיון כך שכאשר מגיעים ללימודים מעשיים חסר רענון לכל תלמיד ולתלמיד חרדי גם מושגים בסיסיים, תכלית בחור רציני משלים בפועל לימודי ליבה בקלות זה מוכח!
יש תלמידי המגזר שיודעים מתמטיקה ברמות על!!! צאו למכינות ותראו...
ולעומת זאת בחור שיודע סברא טובה יכול לפלפל כעורך דין פי כמה וכמה, ולחשב ענייני רפואה הרבה יותר...
מהנדס תורני יתפלפל הרבה יותר על ביצוע של מבנה בעייתי זה מוכח.
וכן בכל תחום שהוא
חשיבה תורנית היא חשיבה בריאה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 07:50 לינק ישיר 

גלמרוביץ כתב:
חשיבה תורנית היא חשיבה בריאה!

מסכים מאד.

רק שיש לדאוג בבוא הזמן לגבי מי שלא ממשיך ללמוד בישיבה, ליצוק אותה למקומות נכונים.

ואדרבה, כל הזמן אני טוען, שאין בעיה שיתחילו בחדר, ילמדו ישיבה קטנה וישיבה גדולה וכד', רק ידאגו בשלב שבו אנשים רוצים לצאת ללמוד שיגיעו לרמה אקדמית גבוהה.

מכיוון שזה לא המצב, וזה לא בגלל שאין יכולת אלא בגלל שזו האידאולוגיה שלא לתת השכלה גבוהה, אני רואה דרך זו כדרך פסולה מתחילתה.

נ.ב. גם אצל החרד"ל יש חדרים, ישיבות קטנות וכוונות גדולות, אבל אין דרך פעולה מסודרת להשלמת השכלה ברמה למי שרוצה לצאת (זו "בעיה" פרטית שלו), ממילא אינני רואה טעם שילדי יתחילו במסלול מהחדר (אלא שלאחר ישיבה תיכונית ילכו לישיבה גדולה).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 08:21 לינק ישיר 

מואי כתב:

.

לידיעתך 100% מעבר בקמפוס החרדי זה כמה שנים ברציפות..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 08:35 לינק ישיר 

נהדר.

אנשים צריכים להאמין בעצמם.

אם כי מניסיון אין צורך ממש בידע באנגלית ומתמטיקה לעבור את הבחינות.

נ.ב. בשביל התעניינות גרידא, מה אחוז אלו שמתחילים לעומת אלו שמסיימים, כי תמיד בסוף יוצאת הודעה שאיחדו כיתות של גברים ונשים כי לא היו מספיק תלמידים לשנת השלמה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 08:49 לינק ישיר 

בתור אחד שלמד חלק מהזמן עם התלמידים שנבחנו עכשיו ממכון לב אני רוצה לציין שהתלמידים החרדים בכיתה ברובם היו עם רקע של ישיבה תיכונית כמו מערבא והיישוב. רוב התלמידים בכלל לא היו חרדים. יש לציין שהיה חרדי אחד חסיד שגדל בחוץ לארץ ואינני יודע אם למד שם לימודי חול או שלא. התלמידים החרדים ברובם הגדול היו בעלי ציונים מהשכבה הגבוהה בכיתה. ההתרשמות שלי הייתה שבסופו של דבר הרקע התיכוני שלהם זה לא היה הסיבה להצלחה שלהם כי למזרוחניקים ברובם היה רקע תיכוני יותר משמעותי ולא בהכרח היה קשר בין הרקע הזה להצלחה בלימודים. מה שכן נכון הוא שהרקע התיכוני נתן להם את האפשרות לצאת מהכולל ללימודים בגלל שממילא באו ממקום שהוא לא מסלול חרדי רגיל אז הם כבר רגילים לא להיות כמו כולם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 09:06 לינק ישיר 

רק שיש לשים לב שבאוניברסיטאות, התלמידים "הרגילים" נגשים למועד אביב, בעוד המכללות למועד סתיו, כך שלטעון שיש עליונות על האוניברסיטאות זה להשוות סוגי תלמידים "שונים".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 09:11 לינק ישיר 

מי אמר שכדי להתפרנס חייבים השכלה אקדמאית?

אני מכיר עשרות רבות של אינסטלטורים, נגרים, מתקיני מזגנים, נפחים וכו' וכו', שמכניסים כל חודש הרבה יותר מאשר רואה חשבון או עורך דין ממוצע.

אלא מאי, שזה יותר מכובד להיות עורך דין עם חליפה מאשר אינסטלטור. אבל השאלה כאן היא לא מה מכובד אלא מה יכול להביא פרנסה, ובכדי להביא פרנסה לא צריך השכלה אקדמאית. צריך סייעתא דשמיא והרבה כח רצון...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2016 11:19 לינק ישיר 

סקופער כתב:

מי אמר שכדי להתפרנס חייבים השכלה אקדמאית?

אני מכיר עשרות רבות של אינסטלטורים, נגרים, מתקיני מזגנים, נפחים וכו' וכו', שמכניסים כל חודש הרבה יותר מאשר רואה חשבון או עורך דין ממוצע.

אלא מאי, שזה יותר מכובד להיות עורך דין עם חליפה מאשר אינסטלטור. אבל השאלה כאן היא לא מה מכובד אלא מה יכול להביא פרנסה, ובכדי להביא פרנסה לא צריך השכלה אקדמאית. צריך סייעתא דשמיא והרבה כח רצון...

עצמאים מרויחים יותר? כן, אבל לא כולם. אפילו לא רובם. העצמאי המצוי מכניס סדרגודל של משכורת, וחשוף לסיכונים גדולים בהרבה משל שכיר. הוא חייב להיות במיטבו 100 אחוז של הזמן, קריסה של העסק היא בעצם קריסה שלו, אקיצער לא כזה דבש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בוגרי 'חיידר' מביסים 'לומדי ליבה', מואי, בשבילך.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.