בית פורומים בחדרי חרדים

האתר המום מדין תורה...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/3/2016 09:47 לינק ישיר 
האתר המום מדין תורה...

כותרת באתר על עשיר שהלך לעולמו וילדיו הלכו לדין תורה על הירושה.
האתר מקדים עם המילים "לא יאומן" על כך שהדיינים פסקו כדין תורה שהבנים הם היורשים והבכור מקבל פי שניים.

אתר חרדי, מה יש לומר..

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 09:52 לינק ישיר 

מה יש לומר?
יש לומר שהוא אתר נורמלי והגיוני .וההגיון אומר לחלק לכולם בשווה .
יתכן שפעם היה מקובל לדון כך אבל לא היום ומכיוון שזה נוגד את ההגיון והשכל הישר דהיום יש לדיינים למצוא כיצד אפשר לעקם את הדין וליישבו עם השכל הישר דהיום .
כמדומני שמקובל לתת לבכור סכום סימלי כדי לצאת ידי חובה של בכור מדין תורה ואת השאר מחלקים בשווה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 09:57 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

יש לדיינים למצוא כיצד אפשר לעקם את הדין וליישבו עם השכל הישר דהיום .

נשלח מהאנדרואיד שלי

ואי לשכינתא בגלותא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 09:58 לינק ישיר 

פעם גם היה מקובל שיום המנוחה מתבטא בזה שלא מבעירים אש שזאת מלאכה מסובכת, ואילו היום ליסוע באוטו ולא ללכת ברגל זאת יותר מנוחה.

הקביעה שלך שהתורה מתאימה לפעם, ודיניה לא הגיוניים כיום, זאת רפורמיות לשמה.

לא הבנתי קודם את השנאה האובססיבית שלך לחרדים, עכשיו אני מתחיל להבין...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:17 לינק ישיר 

אני רוצה לראות את אותם ניקים צבועים שאם הם היו בצד המפסיד אז היו מקבלים על עצמם את הדין.

נו באמת?! ספרו סיפורים לסבתא.
חוץ מזה אוסיף שאותו אח בכור הוא לא נבל ברשות התורה אלא מלך מלכי הנבלים .רשע מרושע וסופו שיאבד את נכסיו .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:24 לינק ישיר 

מעניין שכל אלה שמתקיפים כאן את הנוסח של הכותרת לא למדו מעולם את הגמרא במסכת בבא מציאה

בדיוק על זה קא בכה רבי יוחנן
"אמר רבי יוחנן: לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה. - אלא דיני דמגיזתא לדיינו? - אלא אימא: שהעמידו דיניהם על דין תורה, ולא עבדו לפנים משורת הדין " (בבלי, בב"מ ל' ע"א).

גועל נפש של אח שמנשל את כל אחיו ואחיותיו מירושת האב
ומסכים ב"רוב חסדו" לתת לכל אחות מאה חמישים אלף

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:27 לינק ישיר 

כל הדיינים שנזקקים. לירושת הבת, וניתנת סכום סמלי לבכור, מתלוננים שזה נגד כפשוטו של תורה!

אין אפשר לעוות את דין תורה הקדושה המקורי, בגלל חוקי המדינה וכדומה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

ברכת_החמה כתב:

מה יש לומר?
יש לומר שהוא אתר נורמלי והגיוני .וההגיון אומר לחלק לכולם בשווה .
יתכן שפעם היה מקובל לדון כך אבל לא היום ומכיוון שזה נוגד את ההגיון והשכל הישר דהיום יש לדיינים למצוא כיצד אפשר לעקם את הדין וליישבו עם השכל הישר דהיום .
כמדומני שמקובל לתת לבכור סכום סימלי כדי לצאת ידי חובה של בכור מדין תורה ואת השאר מחלקים בשווה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הלו הלו
אחד מי"ג העיקרים:"זאת התורה לא תהא מוחלפת!!!"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בתי הדין כפופים לחוק הירושה (תשכ"ה סעיף 7, ולחוק זכויות האישה תשי"א). בית הדין יכול לפסוק על פי דין תורה רק אם "כל הצדדים הנוגעים בדבר הביעו בכתב את הסכמתם לכך" (סעיף 155).

אם בית הדין ירצה לפסוק על פי דין תורה, יהיה צורך בחתימה של הבת שהיא מוותרת על הזכויות שהחוק מעניק לה, והיא מסכימה לחלוקה על פי דין תורה. זאת בגלל חוק המדינה הדורש הסכמת הצדדים כדי לדון על פי דין תורה. וכאן עולה השאלה מה יקרה אם הבת אינה מוכנה לחתום, או שהיא מבקשת תשלום עבור החתימה.
אם ירצה בית הדין לפסוק על פי חוק המדינה, יהיה צורך שהבנים, המוותרים על חלק מירושתם בשביל הבת, יבצעו פעולה המקנה את החלק שוויתרו עליו לטובת הבנות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:34 לינק ישיר 

אני לא מכיר את הסיפור, ולא יכול לקבוע על פי כתבה קצרה אם הבן הוא נבל או לא.
זה ממש לא נושא הדיון.

הנקודה היא הפסיקה של בית הדין על פי דין תורה.
האתר מגדיר את דין התורה כ"לא יאומן".
ניק אחד כותב שדין התורה הוא לא מתאים להיום והוא נגד ההיגיון, עפ"ל.
ניק שני מצטט גמרא שלא קשורה לעניין. יש דיני ירושה תורה, מה הקשר של "לפנים משורת הדין" ?
הניק השלישי מצטט את החוק במדינה שזה לא חוקי שבית הדין יפסקו על פי דין תורה.
מה יש להוסיף. הרפורמים כבר כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:38 לינק ישיר 

בעוד כולנו זועקים נגד חדירתם של הריפורמים לתוככי המדינה,
לא שמנו לב כיצד הריפורמה מחלחלת אט אט לתוכנו אנו.
הכתבה כפי שנוסחה, ובעיקר התגובות הנזעמות מעידות שדעותיהם
הכוזבות של הריפורמים מקננות במוחנו אנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:51 לינק ישיר 

ישיביש, גילית את אמריקה .
בעוד שבעבר כלל הכותבים היו חרדים, כיום אין כמעט כותבים באתר המזוהים עם המיינסטרים החרדי, וזה במקרה הטוב.
כלל הניקים מורכב מהספקטרום שבין דת"ל לחרדל"ש ועד חילוני זועק הבאים לחנך את החרדים הילידים .
הסיבה העיקרית שהאתר איננו מהווה קול ממשי בקהילה החרדית ( להבדיל מחדשות אם מהאתר ואם מניקים ) .
במיוחד בהתייחס לעבר, נעוצה בכלל הבסיסי שביקורת נשמעת כאשר היא מהמיינסטרים של החברה, בגובה העיניים שלה ומתוך אהדה אליה .כל מסר הטומן בחובו זלזול, פגיעה, שתלטנות וסלידה מהמבוקר, מהווה אולי קטרזיס לכותב, אבל חסר כל תועלת בשכנוע .
לנמוכי המצח שהשתלטו על הפורום דברי לא יועילו, מאחר והכתיבה מהווה אצלם תחליף לטיפול מקצועי, אבל חובת המחאה נשארה בעינה .
ואני, כמו עוד רבים נמנע מלהעלות בעיות אמיתיות שהעליתי בעבר, מתוך ידיעה ששום דיון מועיל לא יתפתח, ורק המנטרות השחוקות והלעוסות יבצבצו כנגד במסגרת המדור, אמור לי את שימך, ובחלום הלילה כולי רדום, אומר מה כתבת בלי לראות את הטקסט .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:53 לינק ישיר 

עכשיו אני מבין למה את ''מעמד ברכת החמה'' עורכים תמיד ברחבת הכותל העליונה... זה בגלל שברכת החמה שייך לרפורמים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:54 לינק ישיר 

לא מבין את כל הנזעקים כאן.
האם מנהלי המוסדות העושקים מדי חודש בחודשו את שכר הגננות נוהגים על פי דין תורה ??? "ביומו תתן שכרו"
מנהל מוסד חרדי שמפטר עובד בלי פיצויים נוהג על פי דין תורה ??? "הענק תעניק לו"
האם אפליה במוסדות חינוך בגלל רקע עדתי,איייפון,מהשלאיהיה זה ע"פ דין תורה ??? "ואהבת לרעך כמוך"

רק פה נזעקתם ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:57 לינק ישיר 

היורשים ביקשו כי שני רבנים ודיין ינהלו את התיק לפי דין תורה. ''מכיוון שהבוררות מתנהלת לפי דין זה, ''
כך מתנסח אתר חרדי?
אפשר לסנגר שכל ה''כתבות'' באתר הם העתבק

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2016 10:58 לינק ישיר 

אליהו1000 כתב:
ישיביש, גילית את אמריקה .
בעוד שבעבר כלל הכותבים היו חרדים, כיום אין כמעט כותבים באתר המזוהים עם המיינסטרים החרדי, וזה במקרה הטוב.
כלל הניקים מורכב מהספקטרום שבין דת"ל לחרדל"ש ועד חילוני זועק הבאים לחנך את החרדים הילידים .
הסיבה העיקרית שהאתר איננו מהווה קול ממשי בקהילה החרדית ( להבדיל מחדשות אם מהאתר ואם מניקים ) .
במיוחד בהתייחס לעבר, נעוצה בכלל הבסיסי שביקורת נשמעת כאשר היא מהמיינסטרים של החברה, בגובה העיניים שלה ומתוך אהדה אליה .כל מסר הטומן בחובו זלזול, פגיעה, שתלטנות וסלידה מהמבוקר, מהווה אולי קטרזיס לכותב, אבל חסר כל תועלת בשכנוע .
לנמוכי המצח שהשתלטו על הפורום דברי לא יועילו, מאחר והכתיבה מהווה אצלם תחליף לטיפול מקצועי, אבל חובת המחאה נשארה בעינה .
ואני, כמו עוד רבים נמנע מלהעלות בעיות אמיתיות שהעליתי בעבר, מתוך ידיעה ששום דיון מועיל לא יתפתח, ורק המנטרות השחוקות והלעוסות יבצבצו כנגד במסגרת המדור, אמור לי את שימך, ובחלום הלילה כולי רדום, אומר מה כתבת בלי לראות את הטקסט .

אני יודע שהכותבים רחוקים מלהיות חרדים, אך אני מצפה שהם ינסו לכתוב כתבות (גם אם יוצאות מגוחכות) שנראות כחרדיות.
אולי כדאי באמת שההנהלה תמנה יועץ לענייני חרדים שיוכל לייעץ לכתבים...
כיוון שלא מדובר בכלל בנושא חרדי אלא דתי נטו, מפתיע אותי שמלבד הטרולים האנטי דתיים הידועים, יש כאן עוד הרבה בעלי דעה רפורמית.

אני לא יכול להעיד על עצמי שאם שני מיליון שקלים היו עומדים על הכף הייתי עומד בניסיון ומקבל את דין התורה, ויתכן והייתי מוצא לעצמי ק"ן היתרים וטעמים מדוע המקרה שלי הוא חריג וכו' וכו', אבל כשעומדים כאן אנשים מהצד ללא שום נגיעה ופשוט פוסלים את דין התורה זה מזעזע מבחינתי.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האתר המום מדין תורה...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 12 13 14 לדף הבא סך הכל 14 דפים.