בית פורומים בחדרי חרדים

ר' נפתלי! ומה תגיד על א מפורש'דיגע רמב"ם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/5/2016 08:05 לינק ישיר 
ר' נפתלי! ומה תגיד על א מפורש'דיגע רמב"ם?

http://www.bhol.co.il/101438/תקנות-חדשות-בכנס-הרבבה-של-גור-וואטסאפ-רק-עם-חילוני-או-גוי.html

לסיום דיבר הדיין הגאון רבי נפתלי נוסבוים שהקריא את התקנון המפורסם בחסידות, ופסק כי מי שלהוריו יש מכשירים לא כשרים, הוא אינו מחויב בכיבוד אב ואם ואסור לו לבקר אותם.

והנה שנינו ברמב"ם הלכות ממרים פרק ו, הלכה י"א  "אפילו היה אביו רשע ובעל עבירות, מכבדו ומתיירא ממנו"

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 08:15 לינק ישיר 
להלן תשובות אפשריות

1. כאן חוששים שהבן יתקלקל בחברת האב בגלל הסמארטפון.

2. הרמב"ם פסק להלכה, אני פוסק מדין חסידות.

3. ברמב"ם תשאל חבדניקים ובריסקרס, אותי תשאל על ירושלמי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 08:15 לינק ישיר 

אתה פשוט מצחיק אותי , אם התקנות המקוריות שלהם עוברות על איסורי דאורייתא של ממש וזה לא מזיז להם אז אתה מצפה שאיזה משפט מהרמבם יזיז להם??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 08:58 לינק ישיר 

הגאון ר' נפתלי אמר רק שמצד מצוות כיבוד אב איננו חייב לבקר אותם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 11:25 לינק ישיר 

הגאונים לא למדו רמב"ם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 11:56 לינק ישיר 

אור_היום כתב:
הגאון ר' נפתלי אמר רק שמצד מצוות כיבוד אב איננו חייב לבקר אותם.

לא אמר שאינו חייב אלא אסור.
עברית קשה שפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 12:58 לינק ישיר 

מה דעתכם על בעלי תשובה, שמגדלים משפחה לתפארת, אך יש להם בעייה חמורה עם ביקורי בית בבית הוריהם, כשההורים מתעקשים להפעיל את הטלוויזיה 24/7  ???

איה נעלמה מצוות כיבוד אב ואם?
או שמא דעתכם שאכן הם חייבים במצוה זו, גם בידיעה (כפי שהסטטיסטיקה מוכיחה) שהדבר עלול לסכן את חינוך הערכי של ילדיהם הצדיקים.

ככל החזיון הזה קורא גם בסמטרפונים. כל מי שעיניו בראשו ובוחן את הדבר באובייקטיביות, וגם כל מי שאין לו עינים בראשו אך הוא שומע לעיני העדה - הם גדולי התורה מכל החוגים והעדות - ולאחרונה גם מהחוגים החרדליי"ם - כי דין הסטרטפון כמוהו כטלוויזיה. אכן מר לנו מאוד כי לצערנו עשרות אחוזים מאנשים שומרי תורה ומצוות לא אימצו את הפקודה הזאת, ותאוותם גדולה מהרציונל של האיסור.

הנה בסך הכל הרב נוסבוים (אדם פרקטי ות"ח ענקי ובלתי מתלהם) - השווה את הסטרפון לטלוויזיה. לומר שדין אחד להם.
אז כמובן מואי ושרית וכל הפמיניסטיות שבלהקה - לא מסכימים להשוואה הזאת, ומסתבר יותר כי לחלקם אף יש מכשיר טלוויזיה בבית, הכל למען מצוות הליברליות והקידמה והפתיחות.
אבל עדיין מדובר בפסק הלכה הגיוני ועמוק - כי אברך צדיק שמתנזר מכל חולאת הטכנולוגיה, ומייקר את חיי השטעטל הפרימטיביים, אך יותר יהודיים, וכל עסקו בתורה וביראת שמים, וכך הוא גם שואף לחנך את ילדיו באופן זה, מותר לו למנוע עצמו מביקורים בבית הוריו, שאינם שומעים למצוות רבותינו, כדי לא לקלקל את עצמו ואת חינוך ילדיו.
מה גם, כפי שהניסיון מעיד, הרי אדרבה, מוטב להם להורים הסוררים לוותר על ביקורי בנם האברך ומשפחתו, כיון שאם האברך רוצה להיות 'בתלם' לבקר אצל הוריו כמו תמיד, עם כל המשפחה - הרי בהכרח יתגלעו ויכוחים 'בתוך הבית פנימה' - כאשר הנכדים התמימים הצדיקים ישאלו את אביהם:   אבא, מדוע סבתא יש לה מכשיר של שבבניקים?   מדוע סבא לא מתייחס אלינו, ועיניו משוקעות בתוך המכשיר?    האם הסבתא גם מחללת שבת?  - הבן ואשתו יסמיקו, ההורים הפוסחים על שני הסעיפים גם הם יסמיקו, וההפרה של 'כיבוד אב ואם' עלולה להיות מביכה וחמורה יותר.

מוטב איפוא, כי גם הורים יכירו בכך, כי בצוק העיתים, ובדרך כלל 'לאור החינוך שהם העניקו לילדיהם לפני עשרים שנה' - הרי הבנים הללו גדלו והצליחו וגם עשו פרי, והם מסכימים בכל לב לשעבד את לבם ומחשבותיהם למען הבורא יתברך וגדולי וצדיקי הדור - ולכן כבר לא יסכימו לבקר אצלם כ"כ.

אגב, כפי שהידוע לי, באמריקה זה קורה המון, כשהורים מודרניים מגדלים לתפארת בחורי ישיבות ששלחו ללמוד בארץ הקודש, בישיבות העילית, ובסוף יש איזה מין ריחוק מתחייב, כי במשפחה הרחבה הם נחשבים ל'חניוקים', ומודרים בדעת או שלא בדעת מהרבה טקסי משפחה ומסיבות חג וכדומה. זו בעיה כאובה שאין לה פתרונות קלים. צריך הרבה חכמה וסבלנות לשני הצדדים, כדי לקיים גם בית יהודי חשוב שהרוחניות בראש מעיינו, ועם זאת לאפשר גם את קיום כיבוד אב ואם, להורים שהם בדרך כלל מסורים, והם בעצמם גם גרמו לחינוך הקדוש הזה.

התוצאה והשורה התחתונה של פסק הרב נוסבוים קצת מוזרה, אך במעט התבוננות והכנעה כנ"ל תגיעו בעצמכם למסקנא כי הוא די צודק בדבריו.

אכן, עברית שפה קשה, מצוה דבר עוד יותר קשה (לפעמים)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 13:27 לינק ישיר 

יוחנן, כתבת יפה (מה שכבר כתבתי בתשובה 1).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 14:12 לינק ישיר 

עם הכל ולמרות הכל - מואי מפתיע מדי פעם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 14:22 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

יש המון דברים הצריכים תיקון
בטרם יטפלו בסלולרי!
דברים שהיו עוד טרם עידן הסלולרי לכל תינוק!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 16:21 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

כשמגיע מגיע...

והפעם גם שחור כתום די מפתיע... קישור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 17:48 לינק ישיר 

פרדי_פלברה כתב:
יוחנןש כתב:

כשמגיע מגיע...

והפעם גם שחור כתום די מפתיע... קישור

נשלח מהאנדרואיד שלי

גם אני מצטרף לאמירת שאפו. אם כי הרשו לי להסתייג ולומר כי הכתיבה שבקישור לא יצאה מקולמוסו של 'שחור כתום', שכתיבתו מאופיינת בסגנון קצר, מתלהם, כועס ועממי [בקיצור: חרדי לשעבר - ערס כיום]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 18:40 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

הוא צחק עליך. למקרה שלא הבנת...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 19:01 לינק ישיר 

asi414 כתב:
הוא צחק עליך. למקרה שלא הבנת...

לא , הוא לא הבין ובעברית פשוטה קוראים לזה הפוך על הפוך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 23:08 לינק ישיר 

יוחנן אתה עוסק בשטיפת מוח.

סמארטפון לא דומה לטלויזיה, כי תכני הטלויזיה מכתיב מישהו אחר,  ואילו המחזיק במכשיר חכם הוא זה השולט על התכנים. והדרא קושיא לדוכתא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 23:45 לינק ישיר 

ישראל גרינהויז, חסיד גור לשעבר בפ"ב כותב כך:

מישהו סיפר שבכינוס של גור אמרו שבן לא צריך לבקר אבא שמחזיק אייפון, וכל האתרים גועשים. קאט דה בולשיט. ביררתי אצל כמה מחברי שהיו בכנס, מה בדיוק נאמר שם. ובכן, יש אנשים מבוגרים שיש להם בבית מחשב לא מסונן, והוא נגיש לילדים שמגיעים לשם. השאלה היתה אם להביא את הנכדים לסבא, כשיש סיכון שהם ייחשפו לאינטרנט לא מסונן. אף אחד לא העלה בכלל את השאלה על בן בוגר, שאחראי למעשיו. ברור שבן צריך להגיע להוריו, ולבקר אותם ולא את האינטרנט.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ר' נפתלי! ומה תגיד על א מפורש'דיגע רמב"ם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.