בית פורומים בחדרי חרדים

"כל ישראל ערבים" שע"י ועד הרבנים - מישהו מקבל מהם תמיכה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/5/2016 04:49 לינק ישיר 
"כל ישראל ערבים" שע"י ועד הרבנים - מישהו מקבל מהם תמיכה?

לאחרונה נתוודעתי לכמה וכמה מקרים על מנויים לתוכנית "ערבים" בקופת הצדקה "ועד הרבנים לענייני צדקה" שאחד מן ההורים נפטרו רח"ל והשאירו משפחה עם יתומים, וכשבאים לבקש תמיכה במסגרת התוכנית דוחים אותם בטענות שונות ומשונות ובדרישות הזויות  למשל בצורך להבאת מסמכים מוסמכים להוכיח שהנפטר היה בריא ושלם לפני שנים בעת חתימת החוזה (אגב אני כאדם בריא ב"ה אין לי שום מסמך לעת עתה שיכול להוכיח זאת) ועוד כהנה וכהנה, כל מקרה והתרוץ שלו.
לאחר מחקר קצר ניסיתי לחפש ולא מצאתי ולו אף מקרה בודד מהשנה האחרונה, משפחה שנתמכת הלכה למעשה מהתוכנית 'ערבים' שע"י 'ועד הרבנים'
.
האם גם אתם נתקלתם בזה?

האם יש כאן אחד שיכול להעיד על משפחה מהשנה האחרונה שקיבלו תמיכה במסגרת התוכנית?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 09:07 לינק ישיר 

לכל הפונים באישי, אני מדבר על תוכנית 'ערבים' ספציפי לא על שאר התמיכות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 09:09 לינק ישיר 

קיבלתי באישי

אני לא רוצה לכתוב בניק שלי מסיבות ששמורות אצלי

לאחרונה נפטרה אישה ב*** **** בשם ר. ד. אחרי שנה וחצי במחלקה האונקולוגית
השאירה בעל ושישה ילדים
היה מנוי בערבים
אל תשאל איזה סבל הוא עובר
גם בדיבור עם הרבנים העומדים מאחורי הקופה לא עזר שום דבר
פשוט מצאו תירוצים לא לשלם

בעלה י. אברך שיושב ולומד תורה ועבר שבעה מדורי גיהינום, ממשיך לעבור גיהינום בגללם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 09:45 לינק ישיר 

למיטב ידיעתי, בכל תכנית ערבים, בין של ועד הרבנים ובין של קופת העיר, הכסף נשמר ליתומים לצורך חתונתם, כך שזה בכל מקרה לא מסייע בניהול הכספי השוטף. 

אז שאלתך מצטמצמת, האם מישהו חיתן ילד והיה זכאי לתמיכה ולא קיבל? רק תחדד את השאלה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 09:47 לינק ישיר 

עיין בעלון ההרשמה של קופת העיר בעיון ותבין הכל.

בועד הרבנים בגלל התחרות עם קופת העיר נאלצו לעשות כל מיני צעדים מסוכנים שהביאו את התוכנית למצב בעייתי מאוד מבחינת היכולת שלה לעמוד בכללים, מה שמביא אותם למצב עגום מאוד.

אציין שגם אם יצליחו להוכיח את הבריאות של הנפטר, לצערינו עדיין יש בעיות רבות נוספות בערבים של ועד הרבנים, מה שנובע כנראה מכך שהקופה עצמה במצב קשה מאוד מכמה בחינות ואכמ''ל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 09:49 לינק ישיר 

בקופת העיר הכסף מועבר לחשבון נאמנות של רבנים המכירים את המשפחה והם נותנים ממנו (או מהריביות שנצברות במשך השנים) גם לפני החתונה במקרה הצורך. בניגוד לועד הרבנים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 10:38 לינק ישיר 

מנגו_מלון כתב:
למיטב ידיעתי, בכל תכנית ערבים, בין של ועד הרבנים ובין של קופת העיר, הכסף נשמר ליתומים לצורך חתונתם, כך שזה בכל מקרה לא מסייע בניהול הכספי השוטף. 

אז שאלתך מצטמצמת, האם מישהו חיתן ילד והיה זכאי לתמיכה ולא קיבל? רק תחדד את השאלה...

אכן, אני מדבר על משפחות שחיתנו ילדים ולא קיבלו את התמיכה שמגיע להם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 14:21 לינק ישיר 

לאחר פניות רבות באישי שמאששת את הטענה שבתכלס' אף אחד לא מקבל מועד הרבנים את התמיכה שהובטחה להם במסגרת תוכנית 'כל ישראל ערבים'.
אולי מישהו מרים את הכפפה ועורך תחקיר מקיף סביב התנהלות 'ועד הרבנים' בהקשר הנ"ל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 14:36 לינק ישיר 
בעלון "ערבים" של קופת העיר מצהירים:

רק ב"ערבים":

אין פיגור ואין חובות לתכנית ערבים והתכנית נותנת מענה מיידי לכל מקרה רח"ל.
הכספים עוברים מיד לח-ן מיוחד עבור המשפחה, והמשפחה יכולה לעקוב אחר החשבון.
הכספים מושקעים בבנק באופנים סולידיים לפי הוראות רבני ערבים ובהתאם להנחיות גדולי הדור.
במקרה הצורך הכספים משמשים גם לחיי היומיום של האלמנה והיתומים, לפי הכרעת הרב מטעם המשפחה / הקהילה וכנהוג בקרנות הצדקה שע"י קופת העיר.

ובמקרה הזה מכלל הן אתה שומע לאו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 14:39 לינק ישיר 

ווארשווער כתב:
לאחר פניות רבות באישי שמאששת את הטענה שבתכלס' אף אחד לא מקבל מועד הרבנים את התמיכה שהובטחה להם במסגרת תוכנית 'כל ישראל ערבים'.
אולי מישהו מרים את הכפפה ועורך תחקיר מקיף סביב התנהלות 'ועד הרבנים' בהקשר הנ"ל?
חוששני שתחקיר כזה יגרור איכשהו להגדרת עצור מזדמן באילת או בלאס וגאס כ"אסיר עולם התורה" וכו'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 15:37 לינק ישיר 

כברהיה כתב:

בקופת העיר הכסף מועבר לחשבון נאמנות של רבנים המכירים את המשפחה והם נותנים ממנו (או מהריביות שנצברות במשך השנים) גם לפני החתונה במקרה הצורך. בניגוד לועד הרבנים.

לפי מיטב ידיעתי זה שקר כי הריביות בוודאי הולכות לממציא הרעיון למי שיודע את החוזים וההסכמים בקופת העיר.לא שאני יודע על ועד הרבנים.בכל מקרה נתון נוסף ועד הרבנים לא במצוקה כמו שקופת העיר לא במצוקה.חקירות על הלבנות הון ישנן בשני הקופות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 15:41 לינק ישיר 

מיטב ידיעתך משקר.
קופת העיר נותנים את הרווחים למשפחות. ממציא הרעיון אינו מקבל שם שקל.
קופת העיר קיבלה ניהול תקין + סעיף 46.
וועד הרבנים איבד ניהול תקין ואיבד סעיף 46, וערבים של וועד הרבנים גם הם ללא ניהול תקין.
וזה אומר הכל!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 15:47 לינק ישיר 

לועד הרבנים לענייני צדקה יש בקשה לפירוק מרשם העמותות, לקופת העיר אין שום חקירות מיוחדות.

בקשר לריביות אתה מקשקש בקומקום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 15:56 לינק ישיר 

אם יש בקשה לפירוק, למה שהם יחלקו למישהו כסף?
(אגב, אם זה יפורק, יש להניח שכל הכסף יועבר לקופת העיר, בהתאם לחוק הקובע העברת רכוש לעמותה שפעילותה דומה...)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 19:24 לינק ישיר 

בעקבות האשכול אני נוטה לבטל שם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2016 19:44 לינק ישיר 

באופן עקרוני אני לא חסיד של הקופות למיניהם, לדעתי כל קופה לא שקופה יכול להיות שם שחיתויות, ואני אישית מעדיף לתרום לקופות השכונה. ניהול תקין זה רק לגבי רשות המיסים, ולא מלמד כלום על הצדק והיושר בניהול כספי הצדקה, כידוע.  אבל מי שרוצה להשמיץ איזה קופה הוא צריך להוכיח זאת, שמעתי כבר סיפורים על כל מיני קופות ואנשים, וכשהתחלתי לברר התברר שלא דובים ולא יער, וכשמישהו מביא סיפור ממישהו שאפילו בראשי תיבות הוא לא מוכן לכתוב בניק האישי שלו, הדבר אומר דרשני! ואולי באמת לא מגיע להם? ואולי ביקש סתם איזה תמיכה ולא נתנו לו והחליט להשמיץ? הקריטריונים נקבעו לפי מחקרים וידע כלכלי ואם נחרוג מהקריטריונים אולי זה יהיה על חשבון מי שבאמת מגיע לו? כל זמן שאף אחד לא מזדהה, ועדיין לא שמעתם את הצד השני אין לכם להאמין, לבדוק ולברר זכותכם, אבל לא לקבוע

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "כל ישראל ערבים" שע"י ועד הרבנים - מישהו מקבל מהם תמיכה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.