בית פורומים בחדרי חרדים

ראש הישיבה התיכונית שמכעיס את החרדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/5/2016 11:11 לינק ישיר 

אם ההגנה שאתה זוכה לי היא משרית, אתה מבין היכן אתה נמצא, היא כדרכה ב"קודש" לא מגיבה עינינית, רק קללות וגידופים .לפחות זכיתי לאי צביעה באדום או סימני פיסוק, בצוק העיתים, גם זה משהוא 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:12 לינק ישיר 

אור_היום כתב:

לדעתי, השימוש בשם "ישיבה" הוא הפרת זכויות יוצרים.
ישיבה היא בית מדרש לתורה ולא בית חינוך לנוער חרדי.

למה מקימי התיכונים החרדיים מתעקשים להשתמש בשם "ישיבה"?

יבוא בעל "זכויות היוצרים" ויתבע את זכויותיו. למה אתה מתערב?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:27 לינק ישיר 

סתם נחיתי
א. ההסתכלות שלו על הדלים כמודל לחיקוי.
ב. איזה ישיבה חרדית מקבלת הקצאה תוך שלוש שנים.
ג. מה כל כך מפריע לו שיש בנות בבנין הרי כל הטיעון שלו שצריך אינטרקציה והוא קיבל אותה ובגדול.
ד. אם הוא קורא למימון הישיבות החרדיות "נזק" לאיזה יחס הוא מצפה מהחרדים "דעליך סני לחבריך לא תעביד"
ה. הוא עצמו אומר שאם הוא יצליח זה יהווה פרצה אז בדיוק נגד זה החברה החרדית נאבקת .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:46 לינק ישיר 

לא קראתי את הכתבה עדיין, אבל דבר אחד לא ברור לי:

א. לאן שואף בצלאל כהן להגיע?

ב. איך הוא חושב שצריך להיראות החינוך החרדי? לבנים ולבנות?

ג. על מה צריך לשים דגש בתלמודי תורה ובבתי ספר?

יש לי עוד כמה שאלות אליו, אבל נכון לעכשיו די בזה. אבקש ממנו כאן שיכתוב לנו משנה סדורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:48 לינק ישיר 

ככה פונים אל "המיינסטרים החרדי"? עמ כתבה בישראל היום?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:51 לינק ישיר 

פינטשיב ושרית העירו שבאמריקה יש משמעות אחרת לשם ישיבה.
זה נכון, אבל לא רלוונטי.

בהונולולו גן ילדים נקרא אוניברסיטה והגננת נקראת פרופסור.
אבל פה בארץ מי שיקרא לתיכון שלו אוניברסיטה, ולעצמו פרופסור, יעמוד לדין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 11:51 לינק ישיר 

סקופער כתב:

לא קראתי את הכתבה עדיין, אבל דבר אחד לא ברור לי:

א. לאן שואף בצלאל כהן להגיע?

ב. איך הוא חושב שצריך להיראות החינוך החרדי? לבנים ולבנות?

ג. על מה צריך לשים דגש בתלמודי תורה ובבתי ספר?

יש לי עוד כמה שאלות אליו, אבל נכון לעכשיו די בזה. אבקש ממנו כאן שיכתוב לנו משנה סדורה.

הוא עונה על זה בצורה ברורה בכתבה

לדעתו רוב ככל הישיבות יהפכו לתיכוניות, הוא קורא למימון הישיבות החרדיות נזק.

הציבור הדלי הוא המודל לחיקוי מבחינתו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 12:02 לינק ישיר 

למותר מלציין שאת ילדיו הוא שולח לישיבות מרכזיות במיינסטרים החרדי, כי כמובן להם זה מה שמתאים,
מאלו שנופלים תחת ידיו, יש גם כאלו שלהם זה יתאים, במידה ויתאמץ לבדוק, עם ברק בעיניים, כפי שעושים אנשי ישיבת אופקים ועוד .
טוב אלו הילדים שלו, ואלו של אחרים .
ומדוע הוא מוכר את מרכולתו בשדות זרים
לכל השאלות והתמיהות ישנה תשובה אחת, ואחריתה.. עדי אובד .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 12:46 לינק ישיר 

נו, בנציון, איפה 'מתקפת החינניות' הרגיל שלך? מחמאות למבקריך עם סימני קריאה, ציטטות חז"ליות חינניות, וכדו'? 

תוקן על ידי בזמן ב- 27/05/2016 12:47:41

תוקן על ידי בזמן ב- 27/05/2016 12:50:32

תוקן על ידי בזמן ב- 27/05/2016 12:51:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 12:47 לינק ישיר 

אליהו1000 כתב:

במאמר האחרון שפרסמת לאחר פרשת המשגיח, כתבת שלמרבה הצער גורמים חרדים מפריעים לפעולות מניעה בתחום זה, הגבתי בצורה מנומסת, תוך פירוט הפעולות הנעשות,
תוך בקשה לפרוט המקומות בהם הופרעו פעולות מניעה,
ותוך בקשה לציין מה אתה עשית בתחום זה במוסד שתחת ידך,
מאחר והתגובה היחידה שזכיתי לה, הינה גידופים וחרפות, אשמח להשאיר אותך בדיוק בפרופיל שאתה יצרת לעצמך אל תשכח על כל אחד שהיה יכול , אם לא היה נתקל בך, לעלות בתורה וב"זכות" המפגש איתך, שינה מסלול את המאמר בפרקי אבות הפנקס פתוח, והיד רושמת וכל הרוצה ללות יבוא וילווה, והגבאים נפרעים ....

אתה מקיים תען כסיל כאיוולתו,
בצורה מהודרת,
תבורך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 13:09 לינק ישיר 

עוד ס"מ בדרך למשואה המיוחלת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 13:16 לינק ישיר 

כידוע לכולם, ר' בצלאל כהן קורא וכותב בפורום זה (ולדעתי זו יותר מחוצפה, להגיב בגידופים קצרים לניק אחד ולא להמשיך להגיב. אם כבר אז כבר!), אבל חוץ מזה יש לו פורום משלו וגם בלוג, וכל מי שרוצה להכיר את האיש ועקרונותיו ראוי שיפנה לשם.

בנימה אישית אומר, שאני מחובר לפורום אבל די מאוכזב מהבלוג, ובעיקר מאז המאמר על הגרי"ד מבוסטון. אם עד היום נשאל רב"כ 1,000 פעם במה הוא יותר חרדי מדת"לי, וענה כל מיני תשובות פתלתלות (וגם כתב ע"ז בבלוג), מאז שהוא רואה בעצמו חלק מהאורתודוכסיה המודרנית וודאי הוא לשאלות רבות.

האורתודוכסיה המודרנית אמנם נתלתה בגרי"ד, אבל היא עצמה בעיקר בנויה מאנשים כמו ביתו של נשיא ארה"ב. הם הרבה יותר חילוניים מדתיים, הרבה יותר מודרניים ונאו-רפורמים מאורתודוכסיים. בקיצור סוג של מסורתיים של הארץ, אולי קצת פחות. הגרי"ד עצמו ראה בעצמו מזרוחניק (ראו בספרו "חמש דרשות"), ולא האמין האורתודוכסיה המודרנית (הוא קרא לה קצוצת כנפיים או משהו כזה).

מאז, עוד כהנה וכהנה התפתלויות של הקשר עם המודרנה אבל לא עם הציונות הדתית. ברור שיש דרך כזו, אבל היא מאוד לא ישיבתית, גם בנציגות שלה בחו"ל. גם ככלל אין לי מושג למה הוא כ"כ התחיל לאהוב אנשים רחוקים ממנו שמאלה ולא מסוגל לקבל את המקבילים שלו (פא"י והצה"ד) או הרחוקים ממנו ימינה (חרדיים).

מבחינת הדרך בה הוא הולך, לדעתי יש לה מקום. סה"כ מדובר בדרך מאוד פא"יניקית, פא"י זו קהילה מכובדת שבעיקר נשענת על האסכולה הגרמנית. זה שהרב שך לא אהב אותם, לא הופך אותם לנטולי שורשים או סמכות (לדעתי גם דרכו של החזו"א ובולט על חלק מתמידיו האדוקים, סגנון פא"יניק מעט – חוץ מזה שבאמת היה לו קשר אישי לתנועה).

לגבי הטענה שישיבה זה מקום שלומדים בו רק תורה, זה שקר גס. בוולוז'ין למדו גם מקצועות חול כידוע (לכל מי שעדיין מאמין לאגדות צוואת רח"ב, תשיגו את הספר "הישיבה הליטאית בהתהוותה", יש שם קישורים למסמכים והוכחות ברורות שלמדו בוולוז'ין לימודי חול, ובקצת מאמץ אפשר להשיג את המסמכים האלה בנט). גם הבא"ח בספרו "אמרי בינה" מביא שתי דרשות בשבח מקום שלמדו בו גם תורה וגם מקצועות חול באותו חדר.

בכל מקרה, רב"כ, שבסה"כ כן צועד בדרך כבושה, גם אם לא רק בדרך אחת, יכול לקבל לגיטימציה, אם רק יחדל מלא להגדיר את עצמו ולעמוד מול כולם. וכאן אולי נבקש ממנו הסבר, במה הוא שונה מכ-ו-ל-ם, ולמה הוא לא מסוגל להגדיר את עצמו?

ר' בצלאל, בבקשה -

תוקן על ידי הדיבוק ב- 27/05/2016 13:21:57

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 13:21 לינק ישיר 

אליהו,אם כבר, תשתף אותנו בהנאה להתקיף לגופו של אדם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 13:37 לינק ישיר 

דעתי בנושאים הנידונים ידועה לרבים פה. עם זאת כשפניתי למושא הכתבה בניסיון לברר את דיעותיו נתקלתי בזלזול מוחלט, ומעבר לזה בכתבה היום הוא סותר לחלוטין דברים שפרסם בחודש האחרון בקבוצת הפייסבוק שלו. אחר כל היחס הצעתי לו את עזרתי הדלה לישיבה שלו, ואני עדיין מחכה ליחס

נשלח מהאנדרואיד שלי

תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2016 14:01 לינק ישיר 

אליהו1000 הוא זה שמשמיץ בלי גיבוי, גם באשכול על ההסברה, כל ילד יודע שאין שום הסברה ופעילות מניעה וחשיבה בנושאים כמו אותו משגיח, אפילו אותו אליהו1000 לא יכל לנקות את ראש הישיבה מהתנהגותו הרשלנית באותו מקרה ולאחריו. אז יש כמה מוסדות , בעיקר לבנות, שמתנהלת בהן פעילות הסברה, בדר"כ כי משרד החינוך מחייב או כדי לקבל לכך תקציב כל שהוא, אז יוצא לו הברברן אליהו1000 וטוען שלכן כל האשמות שקר. כשכאמור כל אחד יודע שזו אמת לאמיתה, ובצלאל כהן אומר את האמת בלי לפחד אליהו1000 ודומיו רואים רק את טובת המגזר, לפי דרכם, לנגד עיניהם, סבלו של הפרט, העוול שנעשה ליחיד, אותו בא לתקן הרב בצלאל ודומיו אין זה  מעניינו של התעמולן אליהו1000.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ראש הישיבה התיכונית שמכעיס את החרדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.