בית פורומים בחדרי חרדים

צופה במהלך לווייתו של מיכי מרק הי"ד - ולא מבין:

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/7/2016 15:24 לינק ישיר 
צופה במהלך לווייתו של מיכי מרק הי"ד - ולא מבין:

אלו לא חרדים.
אבל אלו לא בעלבתים פשרניים. מי שסובר שכן פשוט לא מבין מה זה 'ניכרים דברי אמת'.
אבל יש שם המון דיבורים שאינם בהלכה, ולא דמעות מעושות, אלא דברים אחרים שאיני יודע להגדיר, אבל אינם מצויים במקומותינו.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 15:34 לינק ישיר 

הסבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 15:45 לינק ישיר 

אף שלא זכיתי להבין מה הבין ומה ראה פותח האשכול. אך ברור כי טקס כה קדוש כמו לוייה, מגלה שוב ושוב עד כמה פעורה התהום בין היהדות החרדית לבין היהדות הדתית:
הישיבה המעורבת בהספדים
כיבוד הספדים לאשה גלויית ראש הלבושה במכנסיים (כך סיפרו כאן)
הספדים בתוך בית כנסת ע"י בתו הצעירה
הספד ע"י בנו שאינו חובש כיפה
הספדים עם נימה חילונית, כלומר מלאי רגש, קריאה מתוך הכתב, נוסח מהוקצע, בלי הזכרת דברי תורה.
הספד על ידי בנו, תוך כדי שהוא מחובק ע"י אשתו (כנראה) - והכל ליד הארון קודש, ולעיני כל.

אכן מדובר בקהילה יקרה, עם ריבוי מוסרי נפש עבור האידיאלים שלהם, אך סו"ס סוג רפורמה בתורה ובהלכה שלא היתה מקובלת אפילו על רבותיהם הגדולים.
ה' ינקום דמו של הקדוש - שאכן מרנין היה לראות ולשמוע כי הוא היה עמל בתורה אמיתי, מחזה לא נפוץ בחוגו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 15:57 לינק ישיר 

בראייתי הדלה, ראיתי את האחדות ואת קבלת השונה והאחר, את כיבוד האינדיבידואליות של כל אחד מבני המשפחה, סגנונות שונים אך משפחה אחת מאוחדת, מלוכדת ומכבדת.
אכן צרם לי משהו, צרם מאד, אבל נשאיר זאת לפעם אחרת.
יהי זכרו המבורך, ברוך. רפואה שלמה לאמא וכוחות לכל המשפחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 15:57 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

אף שלא זכיתי להבין מה הבין ומה ראה פותח האשכול. אך ברור כי טקס כה קדוש כמו לוייה, מגלה שוב ושוב עד כמה פעורה התהום בין היהדות החרדית לבין היהדות הדתית:
הישיבה המעורבת בהספדים
הספדים עם נימה חילונית, כלומר מלאי רגש, קריאה מתוך הכתב, נוסח מהוקצע, בלי הזכרת דברי תורה.
הספד על ידי בנו, תוך כדי שהוא מחובק ע"י אשתו (כנראה) - והכל ליד הארון קודש, ולעיני כל.

אכן מדובר בקהילה יקרה, עם ריבוי מוסרי נפש עבור האידיאלים שלהם, אך סו"ס סוג רפורמה בתורה ובהלכה שלא היתה מקובלת אפילו על רבותיהם הגדולים.
ה' ינקום דמו של הקדוש - שאכן מרנין היה לראות ולשמוע כי הוא היה עמל בתורה אמיתי, מחזה לא נפוץ בחוגו.

מנין לך שהחרדים של היום לא הקצינו ועשו רפורמה בדת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 16:05 לינק ישיר 

בלוויה עברו על כמה איסורים של מצוות "ספאסנישט" שהיא החשובה ביותר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 16:10 לינק ישיר 

בגלל שהם לא מתנזרים מהחילונים יש בהם הרבה הנהגות שקיימות אצל החילונים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 16:15 לינק ישיר 

הם כנראה צפו בלוויה בשבוע שעבר והסיקו ממנה שאם לאשה חסידת גור מותר להספיד בלוויה במקום "צורך גדול " אז גם אצלם כשיש צורך בכך מותר לחרוג

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 16:27 לינק ישיר 

דוקא ההספד [החצוף, ללא ספק] של הבן גלוי הראש גרם לי למחשבות נוספות לגבי נתינת הרגשת ביתיות לחרדל"שים אצלנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 17:55 לינק ישיר 

מדובר ביישוב של הרפורמי יהודה גליק שהיה חברו הטוב של הנרצח.

תוקן על ידי אזנים_לכתל ב- 05/07/2016 18:49:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 18:00 לינק ישיר 

דווקא המנוח הקדוש הי"ד נראה, הן לפי התמונות והן לפי הסיפורים, שהיה צמא לתורה, ממש כמו אברך חריידי.

ולא נראה לי חס ושלום שהיה לו רפורמיזם. ניתן לשער גם כי סעיפי השולחן ערוך היו נר לרגליו.

אך למען קדושת הפתיחות והליברליזם בבית, התוצאה מורכבת, אפשר לדרוש לגנאי ולשבח, וראוי לקצר אך ללמוד מוסר השכל. רק נרמז: מה שאצלם זה גאווה אצלינו זה מהלך אנטי-חינוכי, ואנטי-תורני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 18:25 לינק ישיר 

יוחנן, תוכל לפרט מה מכל מה שכתבת הוא נגד ההלכה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 18:47 לינק ישיר 
יש לכם קשר ישיר עם אלוקים

כמה מהניקים כאן בחוצפתם העזה מחלקים ציונים לקדוש עליון שנרצח על היותו יהודי אני מכיר את הנרצח איש קדוש רוצף תורה צדקה וחסד ואתם במחי מקלדת מחלקים ציונים בשו ויכלמו 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 19:22 לינק ישיר 

דורוסישורם כתב:
יוחנןש כתב:

הישיבה המעורבת בהספדים

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש לנו מספיק מקורות בהסטוריה היהודית, לפחות מאז המצאת הדפוס, כדי לדעת איך נראתה קהילה יהודית בעבר. אם תמצא מימות החת''ס תיעוד ללוויה יהודית שבה המספיד עומד בביהכנ''ס מחובק עם אשתו, אני אנצור את עטי ל3 חודשים בל''נ

תוקן על ידי תובלקין ב- 05/07/2016 19:22:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 19:25 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
יוחנןש כתב:

הישיבה המעורבת בהספדים

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש לנו מספיק מקורות בהסטוריה היהודית, לפחות מאז המצאת הדפוס, כדי לדעת איך נראתה קהילה יהודית בעבר. אם תמצא מימות החת''ס תיעוד ללוויה יהודית שבה המספיד עומד בביהכנ''ס מחובק עם אשתו, אני אנצור את עטי ל3 חודשים בל''נ

תוקן על ידי תובלקין ב- 05/07/2016 19:22:44

הכוונה לקהילה חרדית מהמיינסטרים, לא מהיקים בהמבורג וכדומה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2016 20:37 לינק ישיר 

אף אחד כאן לא חילק ציונים. הלב נקרע והעינים דומעות.
דוקא בגלל ההרגשה המפתיעה שיש כ''כ הברה איכות אצל האנשים האלה, שביום יום אנו לא נתקלים בהם הכירות מספקת,[ והתקשורת עושה הכל לתאר אותם כסהרוריים, שזה לדאבוני טיפה מחלחל גם אצלינו] מציקה יותר השאלה מה בדיוק קורה סביבם.
יוחנן היטיב להגדיר זאת.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > צופה במהלך לווייתו של מיכי מרק הי"ד - ולא מבין:
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.