בית פורומים בחדרי חרדים

דרעי בהחלטה דרמטית ללומדי יורה יורה ישיבות וכוללים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/8/2016 18:55 לינק ישיר 
דרעי בהחלטה דרמטית ללומדי יורה יורה ישיבות וכוללים

*בהוראת שר הפנים הרב אריה דרעי:*

*מהפכה היסטורית ברשויות המקומיות: השכלה תורנית תוכר כתואר אקדמאי!*

בשורה גדולה לציבור החרדי: בחוזר מנכ"ל מיוחד שהפיץ שר הפנים הרב אריה דרעי, בתיאום עם נציבות שירות המדינה והצוות המקצועי במשרד הפנים, השכלה תורנית תוכר כתואר אקדמאי במכרזי התפקידים ברשויות המקומיות.

לפי חוזר המנכ"ל החדש, כל אדם המחזיק בתעודת סמיכה לרבנות ("יורה יורה") לפי אישור הרבנות הראשית, או באישור לימודים בישיבה גדולה או בכולל 6 שנים לפחות לאחר גיל 18, או שעבר שלוש מבחנים ברבנות הראשית - השכלה תורנית זו תוכר כתואר אקדמאי ויוכל להתקבל לתפקידים ברשויות המקומיות.

חוזר מנכ"ל משרד הפנים החדש מדגיש, כי על הרשויות המקומיות לפרסם את החלופות הנ"ל בכל מכרז שבו נדרש תואר אקדמאי כללי. משמעות ההחלטה היא, הכנסת מאות ואלפי בני תורה שסיימו בהצלחה מבחנים ברבנות או בכולל, לקבלה לתפקידי מפתח ברשויות המקומיות ברחבי הארץ.

את המהלך המהפכני הוביל שר הפנים הרב אריה דרעי, בתיאום עם נציבות שרות המדינה וכן עם עו"ד יהודה זמרת, היועץ המשפטי של משרד הפנים, מרדכי כהן, ראש מנהל רשויות מקומיות במשרד הפנים ומנכ"לית המשרד שחתמה על ההנחיה, אורנה הוזמן בכור.

השר הרב דרעי אמר: "אני שמח לבצע את המהפכה שהכרזתי עליה, בהכרת ההשכלה התורנית כתואר אקדמאי. לא ייתכן שצעיר המסיים תואר במדעי הרוח יוכל להתמודד ולהיבחר ויהיה עדיף על פני אברך שלמד והשתלם בלימודי היהדות. נפעל שהמהלך שמתחיל היום ברשויות המקומיות וימשך במשרדי הממשלה. אני בטוח שזה יפתח פתח לרבים בציבור החרדי המחזיקים בהשכלה תורנית להשתלב בתפקידי מפתח בשלטון המקומי ובשירות הציבורי כולו".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 18:55 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 19:06 לינק ישיר 

הבה נקווה שיובילו מהלך שיכיר בלימודים אלו כתואר ראשון לכל דבר ועניין. לא רק לרשויות מקומיות.
ולא רק מבחני רבנות. אלא גם דרשו, מפעל הש"ס, או כל מערכת דומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 19:09 לינק ישיר 

ה' ירחם, אנשים עוד עלולים חלילה לצאת לעבוד...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 19:11 לינק ישיר 

מדוייק יותר:

חוזר המנכ"ל החדש מציב 2 חלופות חדשות לציבור החרדי:

א. החזקה בתעודת סמיכה לרבנות ("יורה יורה") לפי אישור הרבנות הראשית.

ב. אישור לימודים בישיבה גדולה או בכולל 6 שנים לפחות לאחר גיל 18, וכן מעבר שלוש בחינות מתוך מכלול בחינות ברבנות הראשית. שתים מתוך שלוש בחינות אלו יהיו בדיני שבת ודיני איסור והיתר.

השכלה תורנית זו תוכר כתואר אקדמאי בכדי להתקבל לתפקידים ברשויות המקומיות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 19:13 לינק ישיר 

עובדתי כתב:

הבה נקווה שיובילו מהלך שיכיר בלימודים אלו כתואר ראשון לכל דבר ועניין. לא רק לרשויות מקומיות.

לא נראה לי, כי הרבנות הראשית כן מוכרת מטעם המדינה, מה שאין כן במה שהבאת. אלא אם כן היית ציני

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 23:09 לינק ישיר 

עובדתי כתב:

כנראה שבתור שר הפנים הוא יכול לקבוע רק לרשויות המקומיות, השאלה היא כמה ביקוש יש בעיריות לתפקידים שזקוקים לתואר ראשון,
אלו שעשויים להלחם נגד המהלך של דרעי הם המכללות לגברים חרדים שמלמדות לתואר ראשון שיסיתו את לפיד ואנשין להגיש צו מניעה בבגץ מסיבות שונות ומשונות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2016 23:46 לינק ישיר 

מדובר כמובן במשרות זוטרות בדרך כלל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2016 07:42 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:
עובדתי כתב:

לא נראה לי, כי הרבנות הראשית כן מוכרת מטעם המדינה, מה שאין כן במה שהבאת. אלא אם כן היית ציני

נשלח מהאנדרואיד שלי

בעבר מפעל הש"ס היה מוכר לצורך תואר בהוראה. אין סיבה לא להכיר בהם לעניינים אלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2016 07:43 לינק ישיר 

אופטימיסת כתב:
עובדתי כתב:

כנראה שבתור שר הפנים הוא יכול לקבוע רק לרשויות המקומיות, השאלה היא כמה ביקוש יש בעיריות לתפקידים שזקוקים לתואר ראשון,
אלו שעשויים להלחם נגד המהלך של דרעי הם המכללות לגברים חרדים שמלמדות לתואר ראשון שיסיתו את לפיד ואנשין להגיש צו מניעה בבגץ מסיבות שונות ומשונות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אך כחבר בכיר בקואליציה, הוא יכול לקדם חוק כללי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2016 09:13 לינק ישיר 

זה מדרון חלקלק!
יאה עניות לישראל.
חלילה לפרנס. חלילה לגרום לאשה ולילדים לחייך!
דרעי יתן את הדין על דילול בתי המדרש, ובעבור מה? בעבור ג ע ע ע ע ל ט! רחמנא ליצלן. כ ס ף! 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרעי בהחלטה דרמטית ללומדי יורה יורה ישיבות וכוללים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר