בית פורומים בחדרי חרדים

שנאה מזעזעת ! מדוע סירבו בעלי הדירה להשכיר דירה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/8/2016 00:46 לינק ישיר 
שנאה מזעזעת ! מדוע סירבו בעלי הדירה להשכיר דירה?

הלל קלמן, סטודנט חרדי באוניברסיטה העברית בירושלים, פרסם בשעות האחרונות ברשת הפייסבוק הקלטה בה נשמעת בעלת דירה בעיר המציעה את דירתה להשכרה כשהיא מצהירה כי היא מסרבת להשכיר את דירתה לחרדים. היא נשמעת אומרת כי "הדירה לא מתאימה לחרדים", ולאחר שקלמן מבקש ממנה להותיר לו את השיקול ולאפשר לו לבוא לראות את הדירה, היא אומרת כי "זה יגרום לבעיות ולכן אני לא מוכנה להראות לך את הדירה".

"באותם רגעים חשתי סוג של עצבות וכאב על כך שאלו הרגשות שהיא חשה כלפי הציבור החרדי" אומר קלמן, "זה מכאיב מאוד שזהו היחס, אני סבור שמדובר במקרה מצער ולצערי לא משהו חד פעמי. חברים שלי חרדים נתקלים לא מעט בתגובות דומות ממעסיקים בשוק העבודה כשהם מגיעים לראיונות במטרה להתקבל ולהשתלב בתעסוקה. חבל. כל כך קל לשנוא כשלא מכירים".

"אני אומר - 'אנשים אחים אנחנו', אנחנו צריכים לחפש את המכנה המשותף, לא את המפריד, להחזיק ידיים ולא להכות באגרוף. אנחנו לא צריכים לחכות לקטיושות בצפון או פצמ"רים בדרום כדי לארח אחד את השני. נכון שיש בינינו לפעמים חילוקי דעות אבל רב המחבר על המפריד וחשוב שנזכור זאת. לא רק בעת צרה".

קלמן מוסיף ואומר: "כבר כמה שנים אני שותף למיזם חיבור בין חרדים לחילונים בארגון "בליבה חומה" וראיתי בעצמי כיצד החומות יכולות ליפול ואנחנו יכולים לחיות יחד בכבוד והערכה הדדית. זה לא חזון אחרית הימים, זאת מציאות. אנחנו פשוט חייבים ללמוד להכיר אחד את השני ואז מפלס השנאה יירד".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 00:48 לינק ישיר 

יש למישהו טישיו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 01:47 לינק ישיר 

ושחילוני יגור בשכונה חרדית זה בסדר? כל מגזר זכותו לגור איפה שהוא רוצה וזכותו של המגזר השני לא לשתף פעולה עם זה. האשה צודקת (למרות שיכול להיות שהסטודנט הזה קרוב לחילוני מאשר לחרדי)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 08:09 לינק ישיר 

כואב הלב בשבילו (באמת).

גם אצל המוסלמים 20% הטרוריסטים פוגעים בשאר ה - 80%.

שיהא חרד"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 09:51 לינק ישיר 

א"א לקרוא את הכתבה בלי להתפוצץ מהצביעות, מה ההבדל בדיוק בין זה לוועדות איכלוס שלנו, אפשר לחשוב שאם חילוני היה מגיע לגור בביתר או באלעד היו נותנים לו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 13:00 לינק ישיר 

או שאנחנו בעד אינטגרציה ושילוב, או נגד. לכל צד יש יתרונות וחסרונות.
אבל הבסיס זה יושר אינטלקטואלי מינימלי, ומודעות עצמית. ציבורית כמובן:

http://www.kikar.co.il/207834.html
צעיר חרדי שביקש לראות דירה להשכרה באזור האוניברסיטה העברית בירושלים, נתקל בהתנגדות מצד בעלת הבית. לדבריה: "זה יגרום לבעיות". הסטודנט ל"כיכר השבת": "כואב שזה היחס" (ארץ)

לעומת (כדוגמה):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4257563,00.html

שכונות חרדיות בעפולה: אין כניסה בלי ועדת קבלה
ועדות קבלה מוכרות מישובים קהילתיים, אך מסתבר שגם לחרדים יש כאלה. הקהילות החרדיות הצעירות בעפולה פרסמו מודעה ב"יתד נאמן": "מי שרוכש דירה באופן עצמאי מזיק לעצמו ולרבים ולא יוכל להשכיר את דירתו או להתקבל לכולל, לתלמוד תורה וליהנות משירותי הקהילה על כל הכרוך בכך"
---------------------------------------------------------------------------

http://www.kikar.co.il/207591.html
מכתב עידוד ששלחו פעילים חילונים בקרית יובל לראש העיר ירושלים ניר ברקת, חושף כי מדיניותו - לא לאפשר הקמת בית ספר חרדי; "שילכו ללמוד בבית וגן". עסקנים חרדים: "גועל ושנאה"

לעומת
http://www.kikar.co.il/205044.html
רבני בני ברק הגיעו למחות בלשכת ראש העיר
בשעות הצהריים הגיעו רבני שכונת קריית הרצוג בבני ברק להביע את מחאתם הנחרצת על העתקת האולפנה של בנות הציבור הדתי לאומי ממרכז העיר לתוככי שכונת קריית הרצוג

מיכאל נכטילר בפייסבוק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 13:39 לינק ישיר 

העגלה של החרדים מלאה ואין בה מקום לאחרים.
העגלה של החילונים ריקה, אז זו רשעות שהם לא מעלים את החרדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 13:58 לינק ישיר 

מואי כתב:

הפורום הזה מלא במטומטמים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 14:34 לינק ישיר 

חבשמו כתב:

מואי כתב:

הפורום הזה מלא במטומטמים

איך פעם שאלו,
אם משוגע כואב,
והתשובה,
כואב, אבל לאחרים,
מי שמקיש מזה על מואי,
עושה זאת על אחריותו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 15:21 לינק ישיר 

מה יקרה בביתר עילית אם מישהו ישכיר למי שוועדת הקבלה לא חפצה ביקרו? מה קורה בישובים קהילתיים או בקיבוצים?
במדינות מתוקנות אפלייה כזאת היא פסולה ופלילית (בעיקר אם היא מאורגנת) בישראל היא נפוצה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 17:35 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
חבשמו כתב:

מואי כתב:

הפורום הזה מלא במטומטמים
????????

איך פעם שאלו,
אם משוגע כואב,
והתשובה,
כואב, אבל לאחרים,
מי שמקיש מזה על מואי,
עושה זאת על אחריותו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2016 08:19 לינק ישיר 

מישהו כתב כאן שההבדל בין החרדים לחילונים הוא שהעגלה החרדית מלאה.
זה לא נכון.
בכל המחלוקות בציבור שלנו, פונוביז', סאטמר, עציצים ודגלים ועוד - אף צד לא יודה שעגלת הצד השני מלאה. נמצאה העגלה אם כן ריקה, ומה בינה לבין החילונית?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2016 08:22 לינק ישיר 

אולי של הצד השני ג"כ מליאה אבל בזבל, והחילונית ריקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2016 08:33 לינק ישיר 

יבי כתב:

מישהו כתב כאן שההבדל בין החרדים לחילונים הוא שהעגלה החרדית מלאה.
זה לא נכון.
בכל המחלוקות בציבור שלנו, פונוביז', סאטמר, עציצים ודגלים ועוד - אף צד לא יודה שעגלת הצד השני מלאה. נמצאה העגלה אם כן ריקה, ומה בינה לבין החילונית?

צודק בכל מילה !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2016 08:44 לינק ישיר 

אתה לא מבין בנושא העגלה המלאה והריקה.

בא בן גוריון ואמר לחזו"א: הרי לנו יש התישבות, בטחון, ארץ ישראל, רפואה מדע וכד', אנו מקדמים את העם היהודי ואת העולם, ומה אתם עושים?

ענה לו החזו"א: אנו באמת לא עושים כלום מאלו. אבל אנו חייבים להאמין (או לפחות להעמיד פנים), שיש לנו עגלה מלאה (בהמשך קיום עם ישראל כפי שהיה לדבריו בעבר), כי אחרת באמת בשביל מה נבראנו? כאנשים חושבים, איך אנו יכולים לראות את עצמנו, אם לא נסביר לעצמנו שיש איזו תועלת בקיומינו בעולם.

כעת תאמין לי שכל חרדי שלא עושה כלום בחיים, מרגיש שהוא מעביר שולשלת, גחלת, לפיד לדורות הבאים. מה זה חשוב מה חושב עליו השכן?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > שנאה מזעזעת ! מדוע סירבו בעלי הדירה להשכיר דירה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר