בית פורומים בחדרי חרדים

ריטלין - בעד או נגד ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/9/2016 12:49 לינק ישיר 
ריטלין - בעד או נגד ?

בימינו גם ההורים וגם המורים מעדיפים שלא להתאמץ עם ילדים מאתגרים ומעדיפים לדחוף להם ריטלין וכדומה

האם באמת אין מה לעשות ? אי אפשר להתאמץ ?

איך הסתדרו בדורות קודמים בלי זה ?

ובמבחן התוצאה האם בימינו הילדים שקטים ורגועים יותר ?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 13:04 לינק ישיר 

במקרה שלך הייתי ממליץ על דייטראנה במינון הכי גבוה. או לפחות ריטלין LA פעמיים ביום. כולי האי ואולי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 14:11 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:
במקרה שלך הייתי ממליץ על דייטראנה במינון הכי גבוה. או לפחות ריטלין LA פעמיים ביום. כולי האי ואולי...

נראה שאתה מאוד בקי בשמות ובמינונים

מעניין מאיפה ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 14:14 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:
רעלטלין - בעד או נגד ?

בימינו גם ההורים וגם המורים מעדיפים שלא להתאמץ עם ילדים מאתגרים ומעדיפים לדחוף להם רעלטלין וכדומה

האם באמת אין מה לעשות ? אי אפשר להתאמץ ?

ובמבחן התוצאה האם בימינו הילדים שקטים ורגועים יותר ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 14:39 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:

ואוו שאלה חזקה.
תגיד. איך הסתדרו בדורות הקודמים בלי רכב? בלי מכונת כביסה ויבוש? בלי לשאול מה היה בדורות הקודמים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 14:40 לינק ישיר 

מי אמר שבדור קודם הסתדרו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 14:54 לינק ישיר 

למשמע המילה הזו קצת התכווצתי. ריטלין, או בשמו הרפואי "מתילפנידאט", הינו חומר פסיכואקטיבי, שתפקידו להמריץ את מערכת העצבים המרכזית.
יש לו השפעה מרגיעה, והוא ניתן כטיפול להפרעות קשב וריכוז.
עכשיו נשאלות השאלות הבאות –
"האם כל ילד שהוא קצת יותר פעיל וקצת קשה לו להתרכז, או פחות מתאים למסגרת משאר הילדים, צריך להיות מאובחן כסובל מהפרעות קשב וריכוז?
האם כל ילד כזה הסובל מהפרעה כלשהי של קשב וריכוז (כמו כמעט כולנו) צריך להיות מאובחן?
האם אין דרך לעזור לילד ולעודד אותו ללא תרופות, או שבכימיה מטפלים בכימיה, ורטלין זה חובה?".

יש הורים שיגידו שאין ברירה. הילד לא מתפקד, הם לא מצליחים להשתלט עליו. בלי רטלין, אין להם חיים. כן, עד כדי כך. יש הורים שיגידו שאין מצב שהחומר הזה או כל חומר אחר נכנס לגוף של הילדים שלהם, והם יעשו הכל בשביל לעזור לו באמצעות כל טיפול שאינו תרופתי. אני אמנם שייכת לקבוצת ההורים השנייה, אבל לא שופטת את קבוצת ההורים הראשונה. אני רק יכולה להמליץ לכל הורה לבדוק טוב טוב מה הוא מכניס לגוף של הילדים שלו, ומה אותו הורה יכול לעשות עם הילד ועבורו, חוץ מלהזין אותו בכימיקלים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 15:03 לינק ישיר 

נגד

יש תרופה יותר יעילה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 15:21 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:

מעניין מאיפה ?

ראיתי את התיק הרפואי שלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 17:06 לינק ישיר 

ריטלין הוא כלי נפלא, לעזור לילדים (גם למבוגרים) בעלי הפרעת קשב וריכוז. אלו שמתנגדים לזה הם ברובם בורים שמדברים בלי לדעת. וגורמים נזקים עצומים לילדים שעם השלמת החומר הכימי שחסר להם בגוף הם יכולים לפרוח, ללמוד ולהצליח, ובלי זה הם נידונים לחיים של סבל וכישלון. 
ריטלין ניתן ע"י רופא נוירולוג, ולאחר אבחונים מקצועיים. מי שמתנגד לזה מטעמים אידאולוגיים הוא בעיני בדיוק כמו מי שתומך בהמתת חסד וכדו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 17:49 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:

מעמיק2 כתב:

מעניין מאיפה ?

ראיתי את התיק הרפואי שלך.

תגובה מאוד "אינטליגנטית",
ועל כך נאמר כל הפוסל... .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 17:53 לינק ישיר 

asher177 כתב:

ריטלין הוא כלי נפלא, לעזור לילדים (גם למבוגרים) בעלי הפרעת קשב וריכוז. אלו שמתנגדים לזה הם ברובם בורים שמדברים בלי לדעת. וגורמים נזקים עצומים לילדים שעם השלמת החומר הכימי שחסר להם בגוף הם יכולים לפרוח, ללמוד ולהצליח, ובלי זה הם נידונים לחיים של סבל וכישלון. 
ריטלין ניתן ע"י רופא נוירולוג, ולאחר אבחונים מקצועיים. מי שמתנגד לזה מטעמים אידאולוגיים הוא בעיני בדיוק כמו מי שתומך בהמתת חסד וכדו'

כנראה שאתה תלמיד של מערכת הפסיכולוגיה הדוגמתית והמקובעת,
יש חיים ללא ריטלין,
ובדומה גם ללא תרופות פסיכיאטריות אחרות,
ואני לשם שינוי מדבר מידע ועם קבלות,
וכיום אחרי כל מה שראיתי שום פסיכולוג או פסיכיאטר מדופלם ככל שיהיה לא מרשים אותי,
לעיתים להיפך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 18:12 לינק ישיר 

מחקר חדש גילה כי השימוש במתילפנידאט – החומר הפעיל בריטלין, קונצרטה ותרופות אחרות עבור הפרעת קשב – מעלה את הסיכון למחלות לב בילדים.

מחקר חדש אשר פורסם ב-31 למאי, העלה כי השימוש במתילפנידאט מעלה את הסיכון למחלות לב בילדים. מחלות אלו הן "אוטם שריר הלב" (המכונה גם "התקף לב"), ו"הפרעות קצב".

המחקר כלל מידע אודות 114,647 ילדים עד גיל 17 מדרום-קוריאה, אשר אובחנו עם ADHD וקיבלו לפחות מרשם אחד לריטלין או תרופה אחרת המכילה מתילפנידאט.

בין השנים 2008 ל-2011, 1224 ילדים פיתחו בעיות לבביות בפעם הראשונה. סה"כ, 864 ילדים פיתחו בעיות בקצב הלב, 395 לקו בלחץ דם גבוה, 57 קיבלו התקפי לב, 67 לקו בשבץ ו-44 באי-ספיקת לב.

תחת הכותרת "ממצאים עיקריים", ציינו החוקרים: "המחקר גילה עליה משמעותית בסיכון הכולל להפרעות בקצב הלב הקשורה לטיפול במתילפנידאט בילדים וצעירים עם ADHD. זיהינו גם קשר בין זמני החשיפה לתרופה לבין בעיות לבביות אחרות".

החוקרים ציינו במסקנותיהם: "יש לשקול בזהירות את היתרונות של שימוש במתילפנידאט אל מול הסיכונים הלבביים הפוטנציאליים של תרופות אלו בילדים ומתבגרים".

יהודה קורן, דובר עמותת מגן לזכויות אנוש אומר: "מחקר זה מצטרף לשורת מחקרים אשר גילו סכנות חמורות והיעדר תרומה חינוכית בשימוש בריטלין. לצערנו הרב, מידע חשוב זה לא מקבל את תשומת הלב הראויה מהתקשורת עקב הלחצים של בעלי אינטרסים כלכליים. כיום, ההורים הם חומת ההגנה היחידה של הילדים מפני השימוש הפרוע בתרופות מסוכנות אלו".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 18:59 לינק ישיר 

תתנו לילדים שלכם נשיקות במקום ריטלין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 19:13 לינק ישיר 

אכן, תראו איזה מעמיק יצא לנו מהדורות הקודמים...

לו היה אז ריטלין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2016 19:55 לינק ישיר 

פרדי_פלברה כתב:

אכן, תראו איזה רוגוטשובער יצא לנו מהדורות הקודמים...

לו היה אז ריטלין...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ריטלין - בעד או נגד ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.