בית פורומים בחדרי חרדים

דוקטרינת "הרע במיעוטו" מחלחלת היטב למצביעי יהדות התורה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/1/2017 08:27 לינק ישיר 
דוקטרינת "הרע במיעוטו" מחלחלת היטב למצביעי יהדות התורה

איך הגענו למצב שבו דוקא מצביעי ג' מוכנים להבליג לאחר פגיעה בקדשי ישראל לעומת מצביעי ש"ס שבדר"כ מתונים יותר אך כעת אינם מוכנים לעבור בשתיקה על פגיעה כה אנושה בסטטוס קוו?!?

פשרה בכותל? 94% ממצביעי ש"ס בעד פירוק הממשלה

רוב הציבור החרדי מתנגד להקמת רחבת תפילה רפורמית בכותל המערבי. 94% ממצביעי ש"ס בעד פירוק הממשלה כדי למנוע פשרה עם הרפורמים, לעומת 60% ממצביעי 'יהדות התורה' (אקטואליה)

פרסום ראשון: מסקר של מכון רפי סמית, עבור מרכז ליב"ה, עולה כי 94%% ממצביעי תנועת ש"ס חושבים כי יש  לפרק את הממשלה במידה ותתקבל פשרה עם הרפורמים בכותל המערבי. 

השאלה הראשונה שנשאלה בסקר: "לאור פסיקת הרבנות הראשית וגדולי ישראל לאורך השנים שקבעו שקיימת קדושת הכותל לכל אורכו וקיים איסור לתת הכרה לתנועה הרפורמית. האם את/ה תומך/ת או מתנגד/ת לכך שיוקצה שטח בחלק דרומי של רחבת הכותל לתנועה הרפורמית לתפילות ועוד?".

94% מהנשאלים בקרב הציבור החרדי השיבו כי הם מתנגדים להקמת הרחבה הרפורמית.

נתון מעניין נוסף שעלה בסקר מעלה כי גם 70% מאלו שמגדירים עצמם דתיים מתנגדים להקמת הרחבה הרפורמית.

שאלה נוספת שנשאלו הנסקרים : "עקרונית, במידה ותתקבל פשרה כל שהיא שתאפשר לתנועה הרפורמית להתפלל בכותל, האם לדעתך המפלגות החרדיות צריכות או לא צריכות להציב זאת כקו אדום להישארותן בקואליציה?".

94% ממצביעי תנועת ש"ס ענו כי יש להציב זאת כקו אדום וכעילה לפירוק הממשלה. גם בקרב המגזר החרדי כולו יש רוב גדול לפירוק הממשלה במקרה של פשרה.

באשר למצביע 'יהדות התורה', 93 אחוזים מהמצביעים מתנגדים לכל פשרה בכותל לרפורמים. אך באשר לפרישה מהממשלה, רק כ-60 אחוזים חושבים שמדובר בקו אדום

קישור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 08:43 לינק ישיר 

אחרי הכל, אנחנו תלמידי הרב שך - אבי שיטת תן לי יבנה וחכמיה.
המנהיג שלעולם לא היה מפיל ממשלה על מה שלא קשור אלינו ישירות.

תוקן על ידי עובדתי ב- 23/01/2017 08:58:36

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 08:48 לינק ישיר 

כנראה שאלו זקוקים יותר לתקציבים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 08:52 לינק ישיר 

מצביעי ש"ס קוראים יותר את אתר כיכר השבת העומד בחוד החנית של הפירצה האיומה בחומת קדושת המדינה הציונית והכרתה ברפורמים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 08:52 לינק ישיר 

זה כי אנשים שחושבים עם הראש מבינים שבממשלה הבאה זה יכול להיות יותר גרוע לדוגמא יאיר לפיד ראש הממשלה והחרדים מחוץ לממשלה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 09:01 לינק ישיר 

הסיבה פשוטה.
מצביעי ש"ס ברובם הם בעלי גישה ציונית לאומית, בעוד מצביעי יהדות נתורה הם בעלי גישה 'גלותית' יותר.
הגישה החאדית היא 'תן לי יבנה וחכמיה'.
נכון שאנחנו מתנגדים לכך שהרפורמיות יתפללו בכותל, כשם שאנחנו מתנגדים לכך שהערבים מחללים את מקום המקדש וקודש הקדשים.
אבל לצערנו, אנחנו בגלות, ויד ישראל אינה תקיפה, ולמרות שאנחנו כואבים על כך, אנו דואגים לשמר את עולם התורה שיש לנו, ולא לצאת למאבקים אחרים שעלולים לפגוע בו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 09:25 לינק ישיר 

נכבדות, יש לכם תקוה. ה60% הם עצניקים בפוטנציאל כנראה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 09:36 לינק ישיר 

"תן לי יבנה וחכמיה" זו דרך יפה לומר "תן לי כסף".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 09:39 לינק ישיר 

משחרר כתב:
נכבדות, יש לכם תקוה. ה60% הם עצניקים בפוטנציאל כנראה.

לצערי אתה אפי' לא יודע כמה אתה צודק.
אם אותי למשל היו שואלים, לא הייתי מעלה על דעתי לומר שזה "קו אדום". ולא כי זה פחות חורה לי מל"נכבדות" ושות', אלא כי קוים אדומים לא דעת בעלי בתים קובעת, אלא דעת תורה, ואם גדולי התורה לא מורים על כך, למה שאני אומר כך.

ה60% שמשום מה ענו אחרת, כנראה פחות חדורים בתחושה הזו, וזה שורש ה"עצניקיות".

אבל נתפלל שד' ינחה גם אותם בדרך טובה ונכונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 12:06 לינק ישיר 

ש_שנהב כתב:

אין דבר שלצורך קידומו לא צריך כסף.
בשביל לשפר כבישים צריך כסף. בשביל חינוך צריך כסף.
צריך כסף גם בשביל ביטחון וגם בשביל התנחלויות.
רק שדורשים כסף לעולם התורה זה הופך בידי שונאי החרדים חדרישה לכסף ולא דרישה לחיזוק עולם התורה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 12:19 לינק ישיר 

נכבדות כתב:
איך הגענו למצב שבו דוקא מצביעי ג' מוכנים להבליג לאחר פגיעה בקדשי ישראל לעומת מצביעי ש"ס שבדר"כ מתונים יותר אך כעת אינם מוכנים לעבור בשתיקה על פגיעה כה אנושה בסטטוס קוו?!?

פשרה בכותל? 94% ממצביעי ש"ס בעד פירוק הממשלה

רוב הציבור החרדי מתנגד להקמת רחבת תפילה רפורמית בכותל המערבי. 94% ממצביעי ש"ס בעד פירוק הממשלה כדי למנוע פשרה עם הרפורמים, לעומת 60% ממצביעי 'יהדות התורה' (אקטואליה)

זה אותם שסניקים שישבו בממשלת רבין כששולמית אלוני היתה שרת החינוך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2017 12:27 לינק ישיר 

להיכן נעלמו בסקר מצביעי ברקת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2018 22:09 לינק ישיר 
השיטה חילחלה לפלג ה"י הל"ת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2018 23:42 לינק ישיר 

מאחר שגזירס הגיוס הנוירואה אשר פחד פחדים מחוללת שמויס נוראות ונוירואים על בחורי חמד וחמדים, ממילא עופר ברקוביץ הינו לכתחילה שבכתחילה ולמהדרין מן המהדרין. וכל המהרהר אחר יאיר לפיד וחבורסו מעיד על עצמו שאינו אלא מן קלי הקלים אשר אין בו דעת ודעתים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2018 23:47 לינק ישיר 

ש_שנהב כתב:

מדוייק. וכפי שהתבטא בזמנו אחד מגדולי ישראל על הפסוק שהקב"ה 'לא יקח שוחד' - וכי איזה שוחד אפשר לתת לו? והסביר: מנסים לשחד את הקב"ה בכך שנשיג כסף למוסדות התורה ונשתוק על פרצות חמורות בכבוד שמיים ובעניינים עקרוניים. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דוקטרינת "הרע במיעוטו" מחלחלת היטב למצביעי יהדות התורה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר