בית פורומים בחדרי חרדים

תפיסת יועצי המשכנתאות- אף אחד לא שואל את השאלה האמיתית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/1/2017 15:07 לינק ישיר 
תפיסת יועצי המשכנתאות- אף אחד לא שואל את השאלה האמיתית

לאחרונה נתפסו שני יועצי משכנתאות בחשד שזייפו מסמכים ודאגו למשכנתאות בסדר גודל של 50 מיליון שקלים.
בתוך עמי אנוכי יושב ואני מכיר לא אחד ולא שניים שעושים את העניין הזה ומדובר בסדרי גודל עצומים.

ובואו לא נשכח שלא עכברא גנב אלא חורא גנב - הרבה אנשים חלקם יקרים ממש משתמשים באנשים אלו.

השאלה היא איך הגענו למצב שהציבור שבאמת אמון על זהירות בממון הזולת בצורה יוצאת דופן בא לידי זלזול כאשר מדובר בממון של מוסדות גדולים??

מי מתיר לבוא לקחת הלוואה בתנאים שהמלווה לא מוכן בתנאים אלו לתת את ההלואה ולהערים עליו ולהוציא ממנו את הכסף בגזילה.????

ולמה אצל הדתלי"ם לא שומעים על דברים כאלו ???

יש לי הסבר לכך אבל אני לא יעלה אותו כאן אבל בקצרה: הכל בגלל שהעניות מנוולת.

תוקן על ידי לומד1 ב- 30/01/2017 15:07:45

תוקן על ידי לומד1 ב- 30/01/2017 15:59:27

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 15:47 לינק ישיר 

היינו דאמרי אינשי בתר גנבא גנוב וטעמא טעים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 15:50 לינק ישיר 

לרוב הלווים כן יכולים לעמוד בהחזרים רק אין להם יכולת להראות זאת משלל סיבות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:01 לינק ישיר 

אל_קפונה כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

נו ומה זה משנה ??
מותר לך להערים על אדם שילווה לך כסף ? הרי מדובר במוסד פרטי לחלוטין. 

לשיטתך מותר להערים על גמ"ח או על אדם פרטי ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:03 לינק ישיר 

לומד אל תגלגל עינים לשמים בצדקנות דתלי"ת
בהחזרת משכנתאות או שאתה בנאדם ומחזיר את המשכנתא כמו שעון או שלא
חרדים מחזירים משכנתאות, המגזר בו הכי פחות תיקי הוצל"פ על משכנתא שאינה מוחזרת אצל חרדים

והסיבה שדווקא חרדים נאלצים "להגדיל" הכנסות כדי לקבל משכנתא, הוא מהסיבה הפשוטה שגובה המשכורת שלהם אינה עומדת על פי רוב בקריטריוני הבנק
השאלה היא מה אתה עושה עם המשכורת שלך, האם אתה נותן עדיפות ראשונה להחזר המשכנתא, שזה הדבר הנכון לעשות, או שאתה נותן עדיפות לצרכי הבית האחרים

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 30/01/2017 16:03:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:07 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

חרדים מחזירים משכנתאות, המגזר בו הכי פחות תיקי הוצל"פ על משכנתא שאינה מוחזרת אצל חרדים

והסיבה שדווקא חרדים נאלצים "להגדיל" הכנסות כדי לקבל משכנתא, הוא מהסיבה הפשוטה שגובה המשכורת שלהם אינה עומדת על פי רוב בקריטריוני הבנק
השאלה היא מה אתה עושה עם המשכורת שלך, האם אתה נותן עדיפות ראשונה להחזר המשכנתא, שזה הדבר הנכון לעשות, או שאתה נותן עדיפות לצרכי הבית האחרים

יש גם הרבה כאלו שגובה המשכורת שלהם הוא הרבה יותר גבוה ממה שכתוב בתלוש אם יש כזה בכלל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:09 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

אל_קפונה כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

נו ומה זה משנה ??
מותר לך להערים על אדם שילווה לך כסף ? הרי מדובר במוסד פרטי לחלוטין. 

לשיטתך מותר להערים על גמ"ח או על אדם פרטי ?

לא תמיד מערימים על המוסד לרוב אנשים עומדים בקריטריונים רק שאין להם מסמכים שמעידים על כך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:22 לינק ישיר 

זה כמו בפרות שביעית:
לא הולכים לצבא, עובדים בשחור, מערימים על הבנקים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:23 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

נו זה בדיוק הגישה החרדית עליה אני מדבר - אפשר לקחת כסף שלא שלך בהערמה עם תירוצים והצטדקויות...

מה זה התירוצים האלו ?? זה לא כסף שלך נקודה!!! אתה לא יכול להערים על המלווה!!!

בנוגע לנתונים שלך על "המגזר עם הכי פחות תיקי הוצלפ" - אני דיי משוכנע שאתה המצאת נתון ולא בדקת אותו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:52 לינק ישיר 

כתבה ב"ביזנעס":

היכן חברי הכנסת החרדים? כאשר נציגי הציבור הדתי-לאומי שמונים לא יותר משמונה ח"כים השיגו לציבור שלהם 2,300 דירות, הם – הח"כים החרדים, השיגו בקושי 87 דירות ושאילתא אחת. וזה קשור למעצר היועץ החרדי

נתן רוזנבלט 27.01.2017

מעצר יועץ המשכנתאות באשדוד, מצטרף למקרים רבים קודמים. שיהיה ברור: זה לא ייעצר בקרבן בודד באשדוד. שכולם יצעקו (אנונימית כמובן, שהרי אין אדם מעיז וכו') שזה מקרה בודד שלא מוכיח על השאר. זה ימשיך ממנו ללקוחות, ומשם ליועצים נוספים, שגם להם יש לקוחות, שכולם רימו ומרמים את הבנקים. גם אם היועץ לא זייף הוא לפחות ידע על כך. אומרים ש-90% מיועצי המשכנתאות מוציאים שם רע על כל השאר

כולם שואלים: איך ייתכן שכל-כך הרבה חרדים נתפסים בזה? מה, כולם רמאים? אם כן, אז איך זה שרק בתחום זה יש המון רמאים חרדים, ובכל אלפי התחומים הכלכליים האחרים אין כמעט רמאי חרדי אחד מתוך רבבות סיפורים? ואיך זה שהמגזר החרדי הוא ה"משלם הטוב ביותר" של משכנתאות עם כמעט אפס מימושים?

התשובה – כדרכם של יהודים – היא בשאלה אחרת: מדוע בכלל פונים ליועץ משכנתאות, מה היה רע בסדר הטוב ששרר עד לפני שנים לא רבות: זוג נכנס לבנק, חותם פה ושם, והכסף בדרך לקבלן. למה אנשים משלמים למישהו אלפי שקלים על משהו שאפשר לעשות לבד?

התשובה פשוטה: לבד זה לא הולך, בוודאי שלא בקלות! בנק ישראל מקשיח את תנאי המשכנתא, והבנקים עצמם מוסיפים חומרות משלהם. שום דבר לא מספק אותם. לא די בהצהרות הכנסה, לא די בתלושי משכורת, לא די אפילו במשכורת עצמה.

ניקח דוגמא פשוטה ומצויה: לפני חמש שנים, דירה בביתר עילית עלתה בערך 700 אלף שקל. יכולת לקבל 90% משכנתא שהם 640 אלף שקל. הצהרת שאתה מרוויח כך וכך, אם היה חסר, היית מביא גם הצהרת הורים שהם ישלמו, והכסף יצא לחשבון.

היום, אותה דירה כבר עולה 1.2 מיליון שקל. הבנק נותן רק 70% שהם 840 אלף שקל. עכשיו לך תסביר לבנק מאיפה יהיה לך להחזיר כל חודש 4,400 ש"ח כששניכם מרוויחים לא הרבה יותר מהסכום הזה. הצהרת הכנסה לא תעזור הרבה כי אולי אתה מעגל הרבה פינות… לא תוכל להסתייע בהצהרה מההורים שהם מתכוונים לשלם את זה, משום שהם עצמם לא עומדים בקריטריונים.

אה, ועוד משהו קטן: התקנות החדשות של בנק ישראל מחייבות הכנסה של פי ארבעה מהחזר המשכנתא. כלומר: אתם צריכים להרוויח לפחות 16 אלף שקל בחודש, ושזה יהיה בתלוש מסודר, שמופקד כל חודש בבנק.

אם אתם מכירים אברך כזה, נא הפנוהו לסניף הבנק הקרוב. כל השאר חייבים מאכער (סליחה, יועץ).

מה שמעצבן יותר, הוא, שהבנק לא באמת צריך את ההכנסות שלך. הוא יודע שהוא מסתמך על משכון הדירה (בנושא הזה אין שום קומבינות) וזה הביטחון האמיתי שלו. כל הבדיקות והטרטורים האחרים, הם או הוראה ישירה של בנק ישראל, או השראת רוחו על הבנקים ופקידיהם. פקיד (סליחה, יועץ. אוף) המשכנתאות מפחד ממנהל הסניף, שרועד מהחתם, שחושש מהיועץ המשפטי של הבנק, שמודאג מהמבקר, שמשקשק מהרגולטור, חד גדיא ביש גדא.

כאן נכנס המאכער לתמונה. הוא יודע את גבולות הטעם הטוב. הפקיד לא רואה, המנהל לא שומע, והחתם לא מדבר, ובא לציון גואל ופרנסה בשפע לכולם. זה הרבה יותר מהוראת היתר. זה סוג של שיתוף פעולה של שני הצדדים.

אז זהו, שהגבולות משתנים כל הזמן. מה שהיה טוב ולגיטימי לפני שנה הוא היום פלילי. אמנם מעולם לא עסקתי ישירות בתחום המשכנתאות, אבל כמתווך נדל"ן, אני יודע שמאות משפחות חרדיות הגיעו לאחרונה עד ביטולי חוזה. דיני תורה מתנהלים היום בכל בית דין כמעט, בשאלה האם ההוראות החדשות הם בגדר של "מעשה מדינה" שפוטר את הקונה מקנס בגין אי תשלום במועד.

יתרה מזו וחמור יותר: אלפים נוספים אינם יכולים לקנות דירה בשום אופן אם לא ישונו ההוראות. גם מי שיזכה בעזרת ה' במחיר למשתכן, לא יוכל לממש את הזכייה שלו. כי אין לו שום דרך להוכיח הכנסות בקריטריונים שהותאמו במיוחד למגזר האשכנזי חילוני/דתי לאומי. כמו המכרזים עצמם – עוד פאשלה נוראית של נציגנו, המתחרה עם הפאשלה בחריש.

וכאן נשאלת השאלה: היכן הח"כים שלנו? הרי הנגידה והאוצר צריכים שיתוף פעולה יומיומי עם ועדת הכספים. מה עשו נציגנו בוועדה על-מנת למנוע את הטרגדיה, ומה הם עושים היום.

זה מצטלם מצוין לשאול את ראש הממשלה במליאה על תת-סעיף בתקציב פיתוח בבית שמש רמה ד' (הוא הבטיח שיעביר לגורמים, כלומר גם השואל והעונה לא באמת התכוונו), ולהתלונן על האפליה באי שחרור מכרזים במודיעין עילית (אין אפשרות טכנית כזאת).

חברי הכנסת של הבית היהודי לא הגישו שאילתות ורצו לפרסם בארבע עיתונים יומיים. הם פשוט לחצו על השאלטר הנכון כשהבוס לחוץ מהחקירות, וקיבלו 2,300 דירות בשביל שמונה ח"כים, מול 87 דירות שקיבלו שלושה-עשר חברי הכנסת "שלנו" גם יחד. במקום להמתין לממשלת מעבר שלא יכולה לעשות כלום, חבל שלא דואגים כאן ועכשיו למה שיכול באמת לעזור לאלפי משפחות של מצביעים.

תוקן על ידי יוחנןש ב- 30/01/2017 16:53:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 16:54 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

נו זה בדיוק הגישה החרדית עליה אני מדבר - אפשר לקחת כסף שלא שלך בהערמה עם תירוצים והצטדקויות...

מה זה התירוצים האלו ?? זה לא כסף שלך נקודה!!! אתה לא יכול להערים על המלווה!!!

בנוגע לנתונים שלך על "המגזר עם הכי פחות תיקי הוצלפ" - אני דיי משוכנע שאתה המצאת נתון ולא בדקת אותו..
הנתון הזה בדוק ועוד איך. הבנקים שפעם לא רצו להביט לכיוון של תלוש מהכולל, הפכו עורם והקימו סניפים ייעודיים לחרדים שנחשבים לווים הכי בטוחים.
מה שקלקל זה הרגולציה שמאלצת אותם להציג מסמכים על חוסנם הכלכלי של הלווים.
מדינה שמאלצת את אזרחיה לעבוד בשחור, בתואנה של גיוס וכדומה, בונה מראש מערכת של ''שקר כדי לחיות''. וזה כך בעוד אלף תחומים נוספים. 
כך חיו ושרדו יהודים בכל הדורות ואל תבלבל במוח.
מה שמתחלף זה הפריץ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 17:10 לינק ישיר 

עובדה היא, כמעט ולא ניתן לראות בעיתונות החרדית מודעות של כינוס ומכירת דירות ע"י בנקים.
זה לא אומר שלחרדים יש יותר יכולת כלכלית. בהחלט אפשרי שהחרדים חכמים יותר, וכשאין ברירה פשוט מוכרים בעצמם את הדירה, במקום להפסיד 10-30% בגין מכירה ע"י כונס נכסים.
ההפסדים מורכבים מריביות גבוהות מאוד, הוצאות משפט (ישירות + חיוב לשלם את הוצאות הבנק), עלות הכונס עצמו, ולעיתים הורדה במחיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 17:21 לינק ישיר 

אני ממש שמח על אשכול הזה כי הוא בדיוק רב מוכיח את מה שאמרתי..

את השרץ ניתן להכשיר בק"ן טעמים..

אחד יאמר הרגולציה האחר יתרץ כולם יודעים ועוצמים עיניים השלישי יאמר הפריץ  וכו' וכו'

אבל שוכחים את האמת הפשוטה - הבנקים הם אלו שתובעים את יועצי המשכנתאות הנ"ל ולא לחינם כי בהכרח השיטה גרמה להם הפסדים. ואני לא צריך להגיע לכך מלבד לומד 'לא תגנוב' פשוט אל תקח כסף ממקום שלא מוכן לתת לך אותו כי יש לך שחור או לבן או לא משנה מה הוא פשוט תבנאים האלו לא מכון לתת ואתה מערים עליו בצורה הכי נחותה של זיופי מסמכים..

עכשיו שוב תצטטו תירוצים למכביר זה רק מסביר את ההנחה שלי.

בנוגע לנתוני ההוצלפ -כפי ששיערתי לאף אחד אין נתון מדוייק סתם ערמה של השערות רק אציין שאם לבנקים היה כל כך נח וכל כך נעים הם לא היו עורכים בזה מלחמת חרמה- (ולא הבנתי מה הקשר לפרסום בעיתון שזו חובה של הרגולציה ללא קשר למגזר כזה או אחר במילים אחרות התיקים שלנו בהוצלפ לא צבועים בצבע חרדי)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 17:25 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

בנוגע לנתוני ההוצלפ -כפי ששיערתי לאף אחד אין נתון מדוייק סתם ערמה של השערות רק אציין שאם לבנקים היה כל כך נח וכל כך נעים הם לא היו עורכים בזה מלחמת חרמה- (ולא הבנתי מה הקשר לפרסום בעיתון שזו חובה של הרגולציה ללא קשר למגזר כזה או אחר במילים אחרות התיקים שלנו בהוצלפ לא צבועים בצבע חרדי)
פשוט מאוד, בניגוד לכל הפרסומים השונים בעיתון, שאין קשר בינם לבין מי שאמור לראות את המודעות. הרי שבכינוס ומכירת דירות, מפרסמים בעיתונים המיועדים לציבור המתאים לרכוש את הדירה.
אין אכן נתונים בהוצל"פ ביחס לחרדים. אבל יש נתונים לגבי הערים החרדיות שכמעט ואין כינוסים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 17:27 לינק ישיר 

לאחרונה יש פרסומת בעיתונים ובכל פינה
בוא תקח משכנתא
אנחנו נעזור לך במשכנתא ועוד כהנה

והציבור צריך משכנתא

לא שואל שאלות ומקבלים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2017 17:51 לינק ישיר 

לומד1 כתב:
אני ממש שמח על אשכול הזה כי הוא בדיוק רב מוכיח את מה שאמרתי..

את השרץ ניתן להכשיר בק"ן טעמים..

אחד יאמר הרגולציה האחר יתרץ כולם יודעים ועוצמים עיניים השלישי יאמר הפריץ  וכו' וכו'

אבל שוכחים את האמת הפשוטה - הבנקים הם אלו שתובעים את יועצי המשכנתאות הנ"ל ולא לחינם כי בהכרח השיטה גרמה להם הפסדים. ואני לא צריך להגיע לכך מלבד לומד 'לא תגנוב' פשוט אל תקח כסף ממקום שלא מוכן לתת לך אותו כי יש לך שחור או לבן או לא משנה מה הוא פשוט תבנאים האלו לא מכון לתת ואתה מערים עליו בצורה הכי נחותה של זיופי מסמכים..

עכשיו שוב תצטטו תירוצים למכביר זה רק מסביר את ההנחה שלי.

לא "הבנקים" מדובר בבנק אחד בלבד שמנסה להסיט את האש של הציבור נגד מעשיו לכיוון החרדי !!!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תפיסת יועצי המשכנתאות- אף אחד לא שואל את השאלה האמיתית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.