בית פורומים בחדרי חרדים

שמעון ברייטקופף בטור מראה: למה הרעותם ???

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/2/2017 16:27 לינק ישיר 
שמעון ברייטקופף בטור מראה: למה הרעותם ???

לפני כמה דקות פנה אלי יהודי שאני מאד מעריך ושאל שאלה שצפה שוב ושוב בימים האחרונים: אתה? אתה מגן עליהם? הרי לו רק הייתה להם את ההזדמנות, אתה ובניך ובני בניך, הייתם מוקעים לעמוד הקלון החברתי. הרי הם כבר כינו אותך ושכמותך בכל גינוי גנאי אפשרי, אז אתה עכשיו מסנגר עליהם? אתה לא מבין שהכל תרגיל שלהם לחזור לשליטה ולהעיף אותך ואת משפחתך מהחברה החרדית?

תרשו לי רגע להניח בצד את הפוליטקלי-קורקט. לא רוצה להביע שוב זעזוע מהמפגינים ולהתחלחל מהחילול ה' שיש ברחובות. היה לנו מהסכריניות הזו בשפע בימים האחרונים. 

בא נדבר רגע עלינו. 

שנים הבטחתם לנו שרק נתי גרוסמן/ הפלג הירושלמי/ ר' שמואל מרקוביץ'/ ה'מחבלים' יעזבו את הגאי השליטה בחברה החרדית ונחזור למצב של אדם הראשון לפני החטא. גן עדן פלוס פלוס. לא תהיה שנאה, לא יהיו מחלוקות, איש לא ישליט את דעתו באכזריות על דעתו של האחר. האמנו לכם. חשבנו שהשיח האלים, השונא, שהופנה כלפי כל מי שלא היה במיינסטרים החרדי, הוא בעיה של יחידים שהצליחו להתקמבן לעמדות השליטה. רק נקבל את ההזדמנות להוליך אותם הביתה – ונהיה אור לגויים. 

אבל במקום זה קיבלנו את אותה גברת במהדורה משופרת בהרבה. 

השיח האכזרי, החרמות והגידופים, ובעיקר השנאה שלא יודעת גבולות ממשיכה לשלוט במוקדי הכח. אז נכון, עכשיו זה לא מופנה נגדי ונגד כשכמותי אלא נגד ציבורים אחרים. את נפשי הצלתי. אבל, באמת, לזה חיכינו? כל המאבק היה אינטרסנטי? לא הבטחתם לנו שינוי? לא אמרתם שתתנהגו אחרת? שתדברו אחרת? האם רצינו את הנשק בשביל להשתמש בו בדיוק כמו האנשים שסיפרתם לנו שהם הביאו את תרבות הרוע לחברה החרדית? זה הכל? היינו סטטיסטים במאבק שליטה בין שתי כנופיות? 

קשה לזעזע אותי. באמת. ראיתי 2-3 דברים בחיים. אבל את כמות הרוע והשנאה שנחשפתי אליהם בימים האחרונים, לא ראיתי מעולם. אנשים שמאחלים להרג אחיהם, סרטונים בהם רואים המון מוסת של בחורי ישיבות שצועק לשוטרים: "כנסו בהם, בלי רחמים". על מי? על אחים שלהם. מהישיבה ליד. איך זה קרה לנו? האמינו לי, המחלוקת המיותרת הזו תיפתר בסוף. תרבות השנאה תישאר בעצמות של הדור הצעיר לעד.

@

ועוד מילה אחת לחבורת הצדקנים שמגדפת את 'מחללי ה'' מהכבישים. 

למען ה', תהיו אמיצים והגונים. 

הבחור שהולך להפגין לא אכזרי ולא מרושע. הוא עושה מה שהרבנים שלו אומרים לו שהקב"ה רוצה. הוא בעיניו נלחם על חייו. אתם חושבים שזה טעות? לכו לרבנים שלו. תתקפו אותם. 

כולנו עושים דברים שלאחרים נראים כאכזריות בגלל דברים שאנחנו מאמינים בהם. אנחנו לוקחים ילד בן שמונה ימים ופוצעים אותו. למה? כי אנחנו מאמינים שזה מה שהקב"ה רוצה. אנחנו נותנים לילד בן 13 לצום יממה שלמה, רק כי אנחנו מאמינים שזה מה שהקב"ה ציווה עלינו. אנחנו נהרוג תינוק בלונדיני חמוד שלא עשה דבר, אם יתברר לנו שהוא מזרע עמלק. למה? כי זה מה שהקב"ה ציווה. 

היהדות היא לא תוכנית כבקשתך, אלא מסגרת חיים קשוחה שיש בה גם דברים שמחייבים אותנו להתנהג כאכזריים.

אז נכון, יש קבוצה של אנשים שאנחנו לא מבינים אותם. אבל זה לא אשמתם. רוב העולם גם לא מבין אותנו. 
לכו בהגינות למי שברא אותם. עזבו אותם.

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 10/02/2017 16:37:16

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2017 16:39 לינק ישיר 

אם אתם מוציאים שוב את קמפיין ה'רדיפעס' אות הוא שמצוקתכם קשה. אבל העולם לא גולם וכולם רואים מי הרודף ומי הנרדף, אפשר לרמות כמה אנשים פה ושם, אבל גם זה נגמר בסוף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2017 16:49 לינק ישיר 

אותם מנוולים שכל דרישתם היא לגיטימציה לרדיפת והשמצת כל מי שלא חושב כמוהם. כל מי שלא חושב כמוהם הוא 'בכלל לא חרדי' אלא רק אוכלי צ'ולנט וקוגל על פי אפשטיין, רודפים בפועל אנשים ורבנים על ימין ועל שמאל, מתבכיינים שכשהם חוסמים את הכביש באלימות מתוך מטרה מוצהרת להציק לציבור החרדי שלא חושב כמוהם יש מי שמתעצבן וקורא למשטרה למצות איתם את הדין. אין בושה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 18:42 לינק ישיר 

טור לא חכם במיוחד.

הוא טוען שמכיוון שיש מחלוקת, לא היו צריכים לסלק את "המחבלים" מהשלטון.

אז למעשה הוא תומך בהם כי הם ממשיכים במחלוקת גם אחרי שגורשו מהגה השלטון.

אבל עכשיו הם ממשיכים ממקום נמוך יותר. ההתפרעויות מלמדות שאינם יכולים למחות רגיל כי מעמדם נחלש. הם מתפרעים, אנשים שגם לפני זה תמכו בהם מבינים שמנהיגיהם אינם יציבים נפשית או שמטרותיהם זרות, ועוד מספר שנים יהפכו למיעוט קטן ולא משמעותי ביהדות החרדית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 18:47 לינק ישיר 

הם לא עושים את זה בהוראת רבם אלא בהוראת רע-בם הרוע שבהם ללכת ללהזיק ולהציק הרי ברור שאם היו שולטים לא הייתה גזירת גיוס ולא כלום הכל היה בסדר וחק הגיוס המתוקן היה נהפך להצלת עולם התורה הכל צביעות אחת גדולה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:01 לינק ישיר 

עיתונאי קטן ולא חכם.
לא לכל דבר יש הצדקה.
לפני שאתה מחליט ברוחב דעתך לכבד את פרחחי הפלס תחשוב האם באמת לכל התנהגות תתן צאנס בגלל שזכות השני לחשוב אחרת?
האם לטעון רבם הורה להם מכשיר כל שרץ ?
אין לך מעט שכל בקודקודך לדעת למה אין לגיטימיות ?
האם כשאומות העולם סבלנים כלפי אויבנו הערבים אתה מתרגז כי לא לכל סכסוך יש שני צדדים ?
לצורך מילוי תפקידך מותר לך ללכת לעבודה ולא להשאיר את השכל והגיון הבריא בבית !
לא תמיד איפכא מסתברא !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:22 לינק ישיר 

מסכים רק עם משפט אחד: " תלכו לרבנים שלו ותתקפו אותם " .
שורש הרע הם העסקנים/הרעבנים/ראסי היסיבה שמסיתים את הבחורים הללו .
יש צעירים שזו רק הזדמנות ל'אקשן' וצ'ומי והם צריכים להיענש.  ויש בחורים תמימים ונורמטיביים שמוסתים  ע"י הרעבנים/ראסי היסיבה למען האינטרסים האישיים שלהם של ממון וכבוד. והם גם צריכים לתת את הדין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:22 לינק ישיר 

ברייטקופף,  כל מילה פנינה!
הבעת את דעתי בצורה הרבה יותר טובה וברורה ממה שאני יכול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:26 לינק ישיר 

מכל ההפגנות הללו יצא רק חילול ה' עצום.
השנאה  לחרדים רק התעצמה.
" דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום" 
רק אינטרסנט/אגואיסט/מטומטם/חולה נפש/רשע/ (מחק את המיותר) יכול להורות ל "בני תורה" לחסום כבישים באלימות 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:29 לינק ישיר 

שמעון, אני יסביר לך בקצרה,

אני לא יודע מי הבטיח לך שכשנתי גרוסמן יילך אז הכל יהיה בסדר,תפנה למי שהבטיח לך,
אני כן יכול להגיד לך למה העליהום הזה, וכמה שאתה חושב שאתה יפה נפש אז זה מזכיר לי את האנשים שאומרים בואו ניתן לערבים לשלוט בנו כי אין לנו דרך אחרת,

ואני יסביר, הדבר שאנחנו רואים שמתפתח ב 4-5 שנים האחרונות, מדובר בשטיפת מוח שאין דומה לה, אנשים שמלפני 4 שנים אם היית אומר להם שיעצרו צמתים, יהיה להם תיקים במשטרה, ירגישו שהם חייבים להציל את הציבור החרדי מעצמו..., זה הזוי, הם לא יאמינו בעצמם, ותראה מה כוחה של תעמולה, בהיסטוריה הקצרה שאני מכיר, להבדיל אלף אלפי הבדלות, (באמת, ללא שום כוונה שזה דומה, אלא רק מבחינת התעמולה) במלחמת העולם השנייה שאלו כולם איך הצליחו להביא את הגרמנים שלכאורה הם עם מתורבת, לבצע פשעי אנושות ברמה כזאת, והתשובה הייתה תראו מה כוחה של תעמולה!

זה מפחיד מאוד לחשוב ככה, אבל אתה עומד מולם, ואין שיח משותף, הם נמצאים במקום אחר, ואל תשאל אותי מי  אמר לי שאני לא מושפע מהתעמולה, כי אני לא עושה דברים שלא עשיתי מלפני כמה שנים החיים שלי המשיכו כרגיל, 
הטענה, שלכו לרבנים שלהם, צודקת במחצה, הרי חצי מהציבור שמה, לא נשמע לר' שמואל, זה ערוב של כמה פרשיות, זה הכל, 
ואגב,] בהיסטוריה לא מצאנו שחסמו צמתים בשביל להרוויח משהו בציבור החרדי, על חילולי שבת עצרו את הכביש שמחללים, על פתיחת חנויות טריפה הפגינו נגד החנות, על קברים הפגינו נגד האתר שמחלל את הקברים, הרי סגירת כביש לאנשים היא סה"כ תשומת לב ציבורית, זאת המטרה, אז בוא תסביר לי מה האינטרס שלהם בתשומת לב הציבורית החילונית? לעלות את נושא הגיוס בכוח לעניין? אולי אבל אם ככה זה כתם אישום חמור מאוד, זה כתפיים של רבבות בני תורה ולומדים שיכולים להינזק מזה!

ועיקר הטענה שאתה מדבר על שנאה, אתה צודק! נכון, ממישהו שאתה מצפה ליותר אחריות, שכל השנים הטיף על אחריות ציבורית, ועל איך שעיתון משפחה מקלקל את הדור, ואתה מבין בסוף שהוא בשביל העיתון שלו מסכים לעשות ה-כ-ל אבל ה-כ-ל ולקלקל עשרות בחורי ישיבות שחודשים לא לומדים, אתה מבין שמשהו רקוב, השנאה היא תוצאה של אכזבה על הליכת שולל למשך עשרות שנים!

תוקן על ידי focusm ב- 11/02/2017 19:29:54

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 19:51 לינק ישיר 

צריך לתת לכל אחד מהם שנת מאסר בפועל, לשבור לו את הידיים והרגליים, לגייס אותו בכפיה, ולפחות להתיז עליו סירחון שלא יצא ממנו גם עוד 200 שנה. כל אחד כזה יש עליו דין רודף של כל הציבור החרדי, וגם מונע חזרה בתשובה של עשרות אלפי חילוניים שהוסיפו בגללו שנאה לדת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 20:28 לינק ישיר 

שמעון, כמה שילמו לך אנשי הפלס כדי שתכתוב טור כל כך הזוי ומנותק מהמציאות? אף אחד לא הבטיח לך שמלחמות על רקע אידאולוגי יפסקו. כי זה אנחנו הציבור החרדי ולא יעזור בית דין. וכן, נז"ג העלה את הרדיפה האישית והגירוד של רבנים שלא התיישרו איתו לדרגה אחרת ולא מוכרת בכלל עד היום וזה הנושא. שוב פעם, לא הרדיפה הרגילה כנגד מי שלא חושב כמוך אלא כנגד רבנים חשובים שלא צייתו לו כולל ר' שמואל עצמו לא פעם ולא פעמיים.
ובעניין ה"רשעות" כנגד המפגינים. זו לא רשעות ולא שנאה אלא סהכ קהל אדיר ששבוי שוב ושוב בידיי קיצונים מטורפים שמדברים בשמו ומסיתים את כל הציבור בארץ נגדו רק כדי לזכות ברווח פוליטי כלשהוא.
וסתם לידיעתך, שאלתי השבוע כמה מפגינים למה אתם מפגינים ברבי עקיבא ולא יורדים לאיזורים חילונים וכולם ענו לי שמכיוון שכלל הציבור החרדי לא תומך במאבקם אז הם מפגינים נגד הציבור החרדי. כלומר נסיון לכפות באלימות את דעתם ודרכי הפעולה שלהם על כלל הציבור החרדי. ועל אלימות חצופה שכזו הגיוני שיהיו שיענו באלימות משלהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 20:47 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 20:54 לינק ישיר 

לא, מה שהוא אומר שההפגנות נועדו גם "לעורר" את הציבור החרדי, לא "נגד"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 21:06 לינק ישיר 

איגוד כתבי החצר

ברייטקופף, אדמקר, ביתאן, גדסי.

רחמנות על אנשי הפלג שצריכים להחליף את ההשקפה שלהם מדי יום

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 11/02/2017 21:32:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2017 21:16 לינק ישיר 

מדהים לראות איך שמי שלא כורע לבעל, ומביע דעה קצת שונה מחרדק"י חזו"א 5 וגרורותיהם הסרטניים מיד מוקע אל עמוד הקלון.

תפנימו שיש אנשים שנמאס להם מכל הדיקטטורה השולטת בחצרות הפשע חזו"א 5 & רשב"ם 23, ומותר להם להביע את דעתם, גם אם זה קצת פותח פתח לאינטרסים המרושעים של כת חצרות השנאה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > שמעון ברייטקופף בטור מראה: למה הרעותם ???
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.