בית פורומים בחדרי חרדים

ה'מרן' של החרד"קים מציג בקיאות בביאליק ושייקספיר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/2/2017 01:41 לינק ישיר 
ה'מרן' של החרד"קים מציג בקיאות בביאליק ושייקספיר

דברי מקורבו של מרן החרד"קים, מר יוסל'ה פטרוף, בכתבה היח"צנית על רבו בעיתון החילוני 'ישראל היום':

"דיברתי איתו על המון דברים מהעולם. ביאליק, שייקספיר ופילוסופיה. הוא אדם מוכשר, ערני, שומע מה קורה סביבו. הוא אמנם לא יגיד את שמו של ביאליק, כי זה 'לא מתאים' מבחינת השפה החרדית, הוא יאמר 'המשורר הידוע'. אבל הוא מכיר. הוא אדם רב־גוני".

תוקן על ידי שמעו_נא ב- 17/02/2017 01:42:10

תוקן על ידי שמעו_נא ב- 17/02/2017 01:43:44

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 01:47 לינק ישיר 
ולמי שזוכר, מהכתבה של מקורבו י. ב. פרידמן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 08:42 לינק ישיר 

הרש"א למד על כך מהרב שך או מהגרי"ש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:07 לינק ישיר 

אמר רבי יוחנן: אין מושיבים בסנהדרין אלא בעלי חכמה, בעלי מראה, בעלי קומה, בעלי זקנה, בעלי כשפים, ויודעים שבעים לשון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:15 לינק ישיר 

ברור. בשביל זה שאלתי אם הוא למד זאת מראש הסנהדרין הקודם, או מזה שלפניו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:19 לינק ישיר 

דוברים ומדבררים אלו מייצגים בדבריהם אך ורק את עצמם, ופרשנותם המעוותת על רבינו מתוך מטרה למצוא חן בעיני הפריץ החילוני מחייבת התנערות חריפה ביותר, וברור שאם הדברים יוודעו למרן ראש הישיבה שליט"א דוברים אלו ייאלצו לחזור בהם מדבריהם הכוזבים והמסולפים.

על דוברים בשם עצמם אלו להבין כי נפשו של רבינו קצה מנוסח מביש זה של יח"צנות נורבגית זולה, ורבבות בני התורה מוקיעים דברים חמורים אלו, ובטוחים ומקווים שהדברים ככל הנראה סולפו ע"י מערכת 'ישראל היום'

\אוי לנו מעלבונה של תורה להדביק כזבים ושקרים על קדוש ישראל ותפארתו

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 17/02/2017 09:27:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:26 לינק ישיר 

אני לא מבין בכלל את הביקורת מה רע לדעת ביאליק  ?? הרב הוא דמות שצריכה להיות אדם מצומצם ?? האם אתה חושב שהחזון איש לא הכיר את ביאליק?  קח לך את גדול חכמי ישראל הרמב"ם שהיה פילוסוף ורופא ומדען.. ועכשיו קמה לה תורה חדשה שהרב צריך להיות אידיוט בענייני הרוח ובענייני העולם הזה וזה טמטום מוחלט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:33 לינק ישיר 

עובדתי כתב:
ברור. בשביל זה שאלתי אם הוא למד זאת מראש הסנהדרין הקודם, או מזה שלפניו.
אתם החלטתם שהוא זקן ממרא אז לפחות לשיטתך הוא חבר הסנהדרין....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 09:57 לינק ישיר 

לומד, כל הנידון הוא אם הוא מתאים להנהיג את הציבור הקנאי של בני הפלס וקו ההגנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 10:01 לינק ישיר 

ברור שהוא חבר הסנהדרין, רק בגלל זה אני שואל.
האם הוא למד את התורה שלו מהרב שך או מהגרי"ש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 11:43 לינק ישיר 

כאשר רואים דבר כזה, מבינים הרבה יותר את החורבן של שלטון "דעת התורה" ע"י אנשי עץ. זה לא סתם "לא שומעים לרבנים" או לחילופין "הרב שלנו יותר גדול בתורה", פשוט יש להם עיוות תפיסתי (שאותו הם מנסים להנחיל לכלל הציבור, ולדאבון לב לא פעם בהצלחה) מהי דעת תורה.

ובכן, דעת תורה זה בן אדם שלמד הרבה תורה כל חייו ורק תורה, וכל מחשבתו ורגשותיו הם של תורה. כזה לב ושכל יודע להכריע כל שאלה שמונחת לפתחו ב"שפראך" של תורה.

כאשר מר פטרוב מספר על רבו שהוא בקי בכתבי שייקספיר וביאליק, והוא "רחב אופקים" גם מחוץ לתורה, ולא מתבייש לפחות לספר את זה, הרי שהוא צועק יותר בקול אצלינו עיתונאי יכול להבין ב"דעת תורה" יותר מאשר גדול בתורה שעמל בתורה ורק בתורה כל ימיו.

להלן קטע נוקב של מרן שר התורה הגר"מ פיינשטיין זצוק"ל בו הוא מסביר לעיתונאי שהאשימו ב"פשרנות" מאיפה נובעת ה"דעת תורה" שלו.

"הנה קבלתי מכתבו הארוך מאד המלא דברי תוכחה על כל גדותיו על מה שלפי דעתו נדמה לו שתשובותי סימן י' וסימן ע"א מספרי אגרות משה על אה"ע יגרמו איזה פרצה בטהרת וקדושת יחוס כלל ישראל. וניכר ממכתב כתר"ה שהיה סבור שיהיה לי קפידא על דברי התוכחה שלו, ואני אדרבה אני נרגש מזה שאני רואה שנמצאים אנשים בעלי רוח שאינם יראים ולא מתביישים מלומר תוכחה. אבל האמת שאין בדברים שכתבתי ושהוריתי שום דבר שיגרום ח"ו איזה חלול בטהרת וקדושת ישראל אלא תורת אמת מדברי רבותינו הראשונים, והערעור של כתר"ה על זה בא מהשקפות שבאים מידיעת דעות חיצוניות שמבלי משים משפיעים אף על גדולים בחכמה להבין מצות השי"ת בתוה"ק לפי אותן הדעות הנכזבות אשר מזה מתהפכים ח"ו האסור למותר והמותר לאסור וכמגלה פנים בתורה שלא כהלכה הוא, שיש בזה קפידא גדולה אף בדברים שהוא להחמיר כידוע מהדברים שהצדוקים מחמירים שעשו כמה תקנות להוציא מלבן. ואני ב"ה שאיני לא מהם ולא מהמונם וכל השקפתי הוא רק מידיעת התורה בלי שום תערובות מידיעות חיצוניות, שמשפטיה אמת בין שהוא להחמיר בין שהוא להקל. ואין הטעמים מהשקפות חיצוניות וסברות בדויות מהלב כלום אף אם להחמיר ולדמיון שהוא ליותר טהרה וקדושה. ועתה נדבר מעצם ההלכה למאור תוה"ק."

המכתב המלא כאן

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי כברהיה ב- 17/02/2017 12:07:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 15:59 לינק ישיר 

כברהיה, היה לך להביא את הנאום המפורסם של גדול הקנאים הליטאים ר'אלחנן וסרמן, על אלה שאין להם 100% "דאעאס תעיירע", אלא גם דעת אישתו ובניו וכו' (המקור: נאום באחת מישיבות המויעצעס דאז, מופיע אי שם בקבצי "הפרדס")

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 16:01 לינק ישיר 

אגב אני מתחיל להשתכנע שערלך הוא מעצם שוינא שעובד הפוך על הפוך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 16:01 לינק ישיר 

שוב הניקים הנורבגים הסלבודקאים החצריים עם העזות והדימוי מילתא למילתא העקום שלהם.

הם כמובן לא יציינו את שנאמר בכתבה שאע"פ ש'מרנראשהישיבה' בקי ורגיל בכל חכמות הגויים ושיריהם ושאר הדברים הרחוקים מעולמה של תורה ת"ק על ת"ק פרסה, הרי הוא לא מצהיר זאת כלפי חוץ ואף לא נוקב בשמו של ביאליק, ורק מכנה אותו 'הידוען' או 'המשורר הידוע'.
וכבר לימדונו רבותינו שהעיקר בהכל היא ההצהרה כלפי חוץ כשיטתנו מעולם, והמעשה בפועל אינו חשוב אם ההצהרה היא כמו שצריך.
כך נוהג רבינו שליט"א גם בענין הצבא והאקדמיה שכלפי חוץ הכל אסור באיסור חמור יהרג ואל יעבור, וב'הוראה פרטית' הניתנת לכל מאן דבעי הכל מותר.

להתייצב בלשכת הגיוס זה איסור חמור כידוע, אך זה לא סותר את ההתייצבות ההמונית של בחורי מרקוביץ ושאר בחורי הכת.
ללכת לאקדמיה זה איסור נורא, אך זה כמובן לא סותר את הליכת נשות בכירי הפלג למוסדות אקדמיים.
להתגייס לשירות אזרחי או לצבא זה ממש יהרג ואל יעבור, אך זה לא סותר כלל את שירותו של ויין דובר הפלג בצבא.
להיות חרד"ק זה הדבר הכי מאוס, אבל זה ממש לא סותר את חרד"קותו של מר אפשטיין (תבררו קצת על סגנון ביתו, מי הם חתניו ואיך בנותיו נראות...) ומנקס ושאר בכירי הכת.
גם להיות מעורים בעולם החילוני זה הדבר הנורא ביותר ממש ממש, אך זה כמובן לא סותר את בקיאותו של רבם בעולם הבידור החילוני.

העיקר היא אך ורק ההצהרה כלפי חוץ!

ולכן הכעס הגדול של אנשי הכת על מרן רשכבה"ג שליט"א, כי הוא איש אמת במלוא מובן המילה, אצלו אין דבר כזה לא לעמוד מאחורי דבריו ולא לקחת אחריות על מה שהוא מורה ועושה. דבר שאינם יכולים להכיל אותו בהיותם אנשי רשע ושקר וצביעות מכף רגלם ועד קדקודם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2017 19:00 לינק ישיר 

ההשקפה ה-ט-ה-ו-ר-ה. לא יאומן, איך הבנאדם עומד ומתגלה במערומיו בראש חוצות.                                        רק שהרב אוירבך לא יגיד שגם את זה הוא קיבל ב"מסורת" ממרן הרב שך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2017 00:14 לינק ישיר 

עדות שניתנה לדברים כבר מזמן

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ה'מרן' של החרד"קים מציג בקיאות בביאליק ושייקספיר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.