בית פורומים בחדרי חרדים

חקירתו של הרב אריה דרעי - מתעדכן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/5/2017 16:23 לינק ישיר 
חקירתו של הרב אריה דרעי - מתעדכן

 הגאון רבי ציון מוצפי, מגדולי הפוסקים הספרדים, התייחס בצהריים (שני) לחקירתו של יושב ראש ש"ס השר אריה דרעי ואמר כי "הוא שליח של גדולי הדור, וכולם יודעים את שנאת עמי הארץ לבני התורה, וחפצים להכניעינו חלילה".

הרב נשאל על ידי אחד מתלמידיו: "לצערנו יושב ראש ש"ס אריה דרעי נמצא כרגע בחקירה האם זה לא ביזיון לתורה שמנהיג שמייצג ציבור שלם של חרדים נמצא בחקירה".

"לא תשנא את אחיך בלבב", כתב לו הרב בתשובה והוסיף, "לא תשא שמע שוא. יכרת השם כל שפתי חלקות. לא תונו איש את אחיו. לא תקום ולא תטור. לא תלך רכיל בעמך. כאילו כופר בהשם יתברך. שקול יותר מעבודה זרה גילוי עריות שפיכות דמים".

לדבריו: "ועיין תוספתא ערכין ב, י. שלשון הרע וגנות של חבירו גרוע מאונס ומפתה וחומס חמס. ונגעים באים עליו. ועשרה נסיונות ניסו אבותינו את הקדוש ברוך הוא במדבר ולא נענשו אלא על לשון הרע כמובא במסכת אבות דרבי נתן פרק ט. ואפילו מרים הנביאה הצדקת לא ניצלה מעונש".

הרב תקף בחריפות חריגה את השואל והוסיף: "אתה משחק באש של גהינם. מפני שיש איזה רשעים בדורינו שזה דרכם כסל למו ורבים נגררים אחריהם. חוסו על נפשיכם ועל נפש עם ישראל הסובל נוראות ואין יום שלא נפטרים ילד או ילדה בישראל. ועל אלה המספרים נאמר יהי דרכם חושך וחלקלקות ומלאך השם רודפם כדאיתא באבות דרבי נתן פרק מ״א. ועליהם נאמר כי הנה היום בא בוער כתנור.....".

"ובמסכת דרך ארץ א, הלכה י"ג אמרו אין לו חלק לעולם הבא. וכמה חוליים בר מינן באים לעולם בגללו עיין במסכת שבת ל"ג, ב. ועיין פסחים פ״ז, ב. שזכה ירבעם בן נבט להימנות עם מלכי יהודה מפני שלא קיבל לשון הרע על עמוס. והמקבל לשון הרע ראוי להשליכו לכלבים. והגשמים נעצרים בגללו תענית ז, ב.

"ובמסכת סוטה מ״ב, א. אמר רבי ירמיה בר אבא ארבע כיתות אינן מקבלות פני שכינה. כת ליצים (בטלנים המדברים דברים בטלים) כת חניפים, כת שקקנים, כת מספרי לשון הרע וכמה האריך רבינו האר״י ז״ל בגודל הפגם שפוגם למעלה. ואיזה עונש נורא ואיום צפוי לו שם.

"עוד אמרו ז"ל כי לשון הרע חמור יותר משלש עבירות שנאמר עליהם יהרג ואל יעבור כדאיתא במסכת ערכין ט״ו, ב. שהם עבודה זרה זה המשתחוה לפסל. גילוי עריות זה החוטא בזדון באשת איש ושאר קרובותיו שדינו בשריפה, ושפיכות דמים שכמעט אין לו כפרה. וכמה נורא הדבר הזה. חוסה חוסה חוסה על נפשך ידידי ואהובי. אנחנו באמצע שלשת ימי הגבלה הקדושים והטהורים. ואיך נאזין לדברי הבלים ורשע".

הרב סיים את תשובתו: "לכן ידידי אהוב נפשי, תברח ותתרחק מאלה המספרים גנאי על אחרים והפסידו את עולמם ומזיקים למאזיניהם. התרחק מכלי התקשורת השורפים את עם ישראל בהבליהם".

בשאלה אחרת נשאל הרב האם להתפלל להצלחתו של השר: "אריה דרעי בשעה זו נמצא בחקירה עם רעייתו שאלתי האם יש עניין על פי ההלכה להתפלל להצלחתו ומה נכון לעשות? אם הרב יכול להביע דעתו בנושא".

תשובת הרב: "בהחלט, כולנו צריכים להתפלל על כל יהודי הנמצא בבעיה ולהצילו. משום לא תעמוד על דם רעך. ועוד מכיוון והוא שליח של גדולי הדור וכולם יודעים את שנאת עמי הארץ לבני התורה, וחפצים להכניעינו חלילה, ולכן עלינו להרבות בתפילה כי יפר עצתם ויקלקל מחשבותם".
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:25 לינק ישיר 

חקירת דרעי: 5 שעות, אנשי עסקים וחברים

חקירת דרעי נמשכת למעלה מחמש שעות. עוד נחקרו: קרובי משפחתו, אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, משה ליאון חבר מועצת עיריית ירושלים ועוד

כבר למעלה מחמש שעות נחקר שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה במשרדי להב 433 של משטרת ישראל בלוד, בחשד לעבירות מיסוי בעיקר בתחום הנכסים ועוד. 

במסגרת החקירה, הבוקר (שני) עוכבו לחקירה 14 חשודים בהם קרובי משפחתו, אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, משה ליאון חבר מועצת עיריית ירושלים, אב ובנו התורמים רבות לעולם התורה, איש עסקים ורואה חשבון חרדי מירושלים. חלק מהחשודים כבר שוחררו חלקם גם נחקרו תחת אזהרה. 

במסגרת החקירה הגיעו למשרדי להב 443 גם חוקרי רשות המיסים, היות ומרבית החשדות הן בהיבט הכלכלי ועסקאות נדל"ן. 

מטעמו של משעל נמסר כי, "עדותו של משעל החלה בבוקר והסתיימה לפני כשעה. משעל שיתף פעולה באופן מלא ובתום חקירתו הודיעה לו המשטרה כי אין עליו שום מגבלות". 

מטעמו של משה ליאון נמסר כי שיתף פעולה וענה לכל השאלות ובתום החקירה לא הוטלו עליו מגבלות כלשהן. "השאלות התמקדו בנושא נקודתי אחד בלבד בנוגע לתקופה בה אריה דרעי היה איש עסקים פרטי. כאמור, ליאון מסר את כל הפרטים הידועים לו ולא הוטלו עליו מגבלות כלשהן בתום החקירה". 

מדובר בחקירה שהחלה באפריל 2016, בחשד לעבירות מיסוי בעיקר בתחום הנכסים והורחבה גם לחשדות נוספים, המיוחסים לחשודים רבים לרבות אריה דרעי ואשתו. 

השר דרעי נחקר בין השאר על הדרך המימון של נדל"ן שרכש בשנים האחרונות, כולל ביתו ביישוב ספסופה. 

במרץ אשתקד החליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה נגד דרעי בחשד לעבירות שחיתות בתום בדיקה שנמשכה חודשים והחלה עוד בתקופת כהונתו של היועץ הקודם, יהודה וינשטיין. כחלק מהחקירה בוצע לפני כמה חודשים חיקור דין בגרמניה. 

דרעי התייחס להחלטה ואמר כי מרגע פרסום הבדיקה, כי הוא מוכן מידית לענות לכל שאלה שיתבקש. דרעי אמר כי הוא "ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי". 

אתמול פורסם בערוץ 2 כי עמותת 'מפעלות שמחה' בראשות יפה דרעי, אשתו של השר, הגישה בדצמבר בקשה לסיוע בגובה של כ-570 אלף שקלים מהמשרד שבראשו עומד בעלה. על פי הדיווח, בתחילה המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אישר את העברת הכספים, אולם בעקבות התערבות של גורמי מקצוע במשרד לפיתוח הנגב והגליל בהם החשב הכללי של המשרד, נמנעה העברת הכספים.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:28 לינק ישיר 

יגאל גואטה אצל רינו צרור בגל"צ: איך אומר ביבי: לא היה כלום כי אין כלום כנ"ל אני אומר על ידידי מחולל המהפכה ומנהיג יהדות ספרד. המפכ"ל אלשיך הוא אדם סרוג שיש לו עניין להפיל את ש"ס.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:30 לינק ישיר 

הנחקרים בפרשת דרעי

משה ליאון
אריאל משעל
טליה המזכירה של שס
שלומי אטיאס 
משה עידן
 ממו דרעי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:33 לינק ישיר 

*דוברות ש״ס:*

חברים ותומכים יקרים,

משעות הבוקר ישנם גורמים הטורחים להנפיץ ידיעות מופרכות וחסרות שחר, בנסיון לפגוע ולהוריד את המורל. *אל תקחו חלק בזה.* אל תעתיקו שום ידיעה שלא קיבלה אישור מוסמך.

אלו שעות מאתגרות, שעות לא קלות, אולם כולנו עומדים מאחורי יו״ר התנועה אריה דרעי, בטוחים בחפותו ותומכים בו תמיכה מלאה. כפי שהשר דרעי עצמו אמר: הוא נותן אימון בגורמי אכיפת החוק ובטוח שיעשו את עבודתם בצורה אחראית וראויה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:40 לינק ישיר 

התנועה לאיכות השלטון


18 שנה אחרי ששר הפנים אריה דרעי נחקר לראשונה, הוא שוב זומן לחקירה בלהב 433 והפעם נראה שכל משפחתו מעורבת. דרעי ורעייתו חשודים בעבירות שחיתות הקשורות לעבירות מס ולעסקאות נדל"ן. לפי פרסומים בתקשורת, בחודשים האחרונים נבדקו גם חשבונות הבנק של דרעי ושל אחיו, ונגבו עדויות מבני משפחה ומגורמים הקשורים בעסקי הנדל"ן של המשפחה. 

דרעי כבר הורשע בשוחד והוא, כמו נבחרי ציבורי אחרים, הבין שפרשות שחיתות וחקירות במשטרה לא ימנעו ממנו לחזור ולכהן בתפקידים בכירים. זו הסיבה בגינה חייבים לתמוך בהצעת החוק של ח"כ מיקי רוזנטל שנוסחה יחד עם התנועה. לפי הצעת החוק, דרעי ואחרים שיורשעו בשוחד, לא יוכלו לחזור לשירות הציבורי. חתמו על העצומה ויחד נדאג שלא יהיו עוד עבריינים בכנסת ישראל! 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:43 לינק ישיר 

התמונה של ‏‎Moshe Nakar‎‏.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:49 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:

הנחקרים בפרשת דרעי

משה ליאון
אריאל משעל
טליה המזכירה של שס
שלומי אטיאס 
משה עידן
 ממו דרעיילד וואטסאפ, שלומי אטיאס לא נחקר


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-29/5/2017 16:50 לינק ישיר 

כדי לצאת מן החקירה בשלום על ר' דרעי לתת הסבר הגיוני וחוקי לנכסים שמשפחתו מחזיקה. הגב' דרעי צריכה להסביר את זרם הכספים שנכנס ויצא מן העמותה שהיא מנהלת;  גם כאן נחוץ הסבר הגיוני וחוקי. לדעתי בני הזוג דרעי לא יוכלו לספק הסברים הגיוניים וחוקיים אלה, ועל כן הם "יזכו" בכתב אישום חמור (ומעוגן היטב בעובדות המצביעות על התנהלות בלתי חוקית).

תוקן על ידי עיבל ב- 29/05/2017 16:51:32
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-29/5/2017 16:54 לינק ישיר 

דרעי? אתם עברתם את הגבול // יענקי פרבר

אין לי תלונות למי שלא שמע על "המלבין פני חבירו ברבים", אבל מחרדים הייתי מצפה להתנהלות אחרת בפרשת דרעי

תתביישו לכם: אתם קוראים לעצמכם חרדים? היום שר הפנים אריה דרעי ורעייתו, הגיעו לחקירה במשטרת ישראל, הם נחקרו מספר שעות רצופות. מיד התקשורת כולה החלה לחגוג. 

אין לי תלונות לעיתונאים חילונים שלא למדו פרקי אבות, ואין להם מושג מה התנאים והאמוראים מסרו לנו, הם לא שמעו על "המלבין פני חבירו ברבים", ולכן אין לי מהם ציפיות בנושא הזה. 

כך גם עיתונאים מסויימים - גם דתיים - תמיד היו אוייבי ומגדפי הציבור החרדי. היכן שרק יכלו, דקרו וסובבו את הסכין ככל שיכלו. 

אך לצערי, עתה גם עיתונאים חרדים, משתתפים בלינץ התקשורתי נגד כל איש ציבור או פוליטיקאי חרדי, שמחים לאידו ורוקדים על דמו. 

והיום ערב חג מתן תורה, שבו עם ישראל עמד מתחת הר סיני ואמר "נעשה ונשמע", דווקא היום הריקוד על הדם של אריה דרעי עלה לדרגה הגבוהה ביותר.

אריה דרעי ישב בעברו בכלא, זה לא סוד, הוא שילם את חובו לחברה זה גם לא סוד, הוא חזר לזירה הפוליטית באופן חוקי לחלוטין, ואם זה מפריע למישהו הוא מוזמן לשנות את החוק. 

אבל מה שקרה היום הוא עלבון לאנשים שקוראים לעצמם 'חרדים'. 

איזה חרדי מרשה לעצמו להלבין את פניו של יהודי? איך זה שחרדים מפיצים את תמונת אשתו של אריה דרעי כשהיא מביטה מחלון של הבנין בו נחקרה, ומנתחים את התמונה "האם היא נראית מסכנה, שמחה, עצובה, חזקה או אומללה". 

השתגעתם? מה באשר להלבנת פנים, שעל זה אמרו חז"ל, "נוח לו לאדם שיפיל עצמו לכבשן האש ואל ילבין פני חבירו ברבים", וגם "כל המלבין פני חבירו ברבים כאילו שופך דמים". 

רק לפני ימים אחדים, אנשים חגגו במירון את ל"ג בעומר, רקדו ופיזזו אצל התנא רבי שמעון בר יוחאי. ושכחו (או שבכלל אינם יודעים) שהוא אמר "נוח לו לאדם שיפיל עצמו לכבשן האש ואל ילבין פני חבירו ברבים". 

שיזכרו אותם אנשים שקוראים לעצמם חרדים, הקב"ה יושב בשמים ואוסף דמעות של לבבות שבורים, הילדים והנכדים של אריה דרעי מצטערים ושבורים כשהם רואים "חרדים" יורדים לחיי אביהם וסבם. 

ואם נשאר להם טיפת זכרון, ממה שנאמר בפרקי אבות "רבי אלעזר המודעי אומר המלבין פני חברו ברבים אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא", שיזכרו שסופם של הדמעות מהלבבות השבורים גם לחזור אליהם.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 16:54 לינק ישיר 

השבת פורעת את חובה - מתעדכןדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 17:44 לינק ישיר 

ומה עם דמו של אלי ישי שנשפך על לא עוול בכפו....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/5/2017 17:49 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:

כבר למעלה מחמש שעות נחקר שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה במשרדי להב 433


דורשי רשומות אמרו:
אריה נחקר הבוקר, ויפה שעה אחת קודם..


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/5/2017 00:39 לינק ישיר 

הסתיימה חקירת השר אריה דרעי; "שיתפתי פעולה עם החוקרים"

לאחר 11 שעות, הסתיימה לפני זמן קצר חקירתו של השר אריה דרעי. החשדות: הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס. דרעי בסיום החקירה: "שיתפתי פעולה עם החוקרים; אמשיך בעזרת השם בעשייה"

"שיתפתי פעולה באופן מלא ועניתי על כל שאלות החוקרים" אמר דרעי ביציאתו מהחקירה. "כמו שאמרתי, יש לי אמון במערכת אכיפת החוק ואני קורא לציבור להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה". 

לסיום הוסיף דרעי: "אמשיך בעזרת השם במלוא הכוח והתנופה בעשיה הציבורית". 

החל משעות הבוקר ועד לפני זמן קצר נחקר דרעי ביחידת להב 433 - יאח"ה. כאמור, על פי הודעת המשטרה החשדות נגד דרעי הינן - הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס. 

"מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות" נמסר הערב בהודעת המשטרה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/5/2017 11:44 לינק ישיר 

שר בכיר ב'הליכוד ללוינסון ב'הארץ': "הקואליציה רק מתחזקת מהחקירה. כי היא מחלישה את דרעי בכל הנושאים הנפיצים כמו חוק השבת ומתווה הכותל. הוא לא יכול לאיים במשברים גדולים".

אתםן הבנתםן את הקומבינה?

הליכוד הפליל בזמנו את דרעי לכלא
 והליכוד עושה זאת שוב.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/5/2017 13:18 לינק ישיר 

נצ"מ בדימוס מאיר גלבוע שחקר את דרעי בעבר אצל יוסי בן עטר ב'גלי ישראל': "בד"כ עבירות צווארון לבן לא ממוקדות בנושא אחד, איסוף הראיות מתבצע על מס' מקרים. ‏בנוגע לדרעי המשטרה כבר שנה מאזינה לו ולכל משפחתו ומקורביו. המשטרה חזרה 13 שנים אחורה בניסיון למצוא חומרים. ברור לי שהמשטרה תמצא משהו. כמו שלא תמצא נהג שנוסע שעתיים רצוף בלי עבירת תנועה אחת"דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חקירתו של הרב אריה דרעי - מתעדכן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.