בית פורומים בחדרי חרדים

תעמולת השקר של הפלג ועסקני "גזירת הגיוס" ממשיכה להחשף

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/6/2017 19:28 לינק ישיר 
תעמולת השקר של הפלג ועסקני "גזירת הגיוס" ממשיכה להחשף


כך ניסו לשכנע את הרבנים שיש "גזירת גיוס" בארץ ישראל

בחורים שלא התייצבו בלשכת הגיוס בהוראת "הפלג" • בחורים עובדים, עם פייסבוק • וכן, גם בחורים שסודרו דרך ועד הישיבות • חשיפה: אלו המסמכים שהציגו עסקני "גזירת" הגיוס בפני הרבנים (ארץ)

|
י"ג בסיון תשעז   18:31  07.06.17המאבק על חוק הגיוס המתרחש בשבועות האחרונים, הפך למלחמה חוצת גבולות כאשר קבוצת עסקנים המזוהה עם חוגי סאטמר ו'הפלג הירושלמי' הצליחו להיכנס למעונם של גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות בארץ ובארה"ב ולשכנעם כביכול קיימת גם כיום גזירת הגיוס.

המאבק הוביל לחלופת המכתבים הנדירה בין גדולי הדור לגדולי ראשי הישיבות בארה"ב שנחשפה ב"כיכר השבת" וכן ליוזמת עצרת המחאה שבשלב זה אינה צוברת תאוצה.

רק לאחר מאמץ עילאי מצד גדולי האדמו"רים, ראשי הישיבות והעסקנים, הצליחה הנהגת הציבור החרדי בארץ הקודש להדוף את הטענות השקריות ולהעמיד אמת על תילה.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת" העסקנים אהרן וואזנר, יצחק שטרן ואחרים, הסתובבו בבתי רבנים ואדמו"רים עם קלסרים, לדבריהם, של אלפי "מקרים" של בחורים ש"הסתבכו", והתגייסו לאחר פיתויים שונים.

אחד מהרבנים ביקש לקבל לידיו את החומר לעיון מעמיק, לאחר נסיונות התחמקות רבים קיבל את המסמכים לידיו, וחלקם הגיעו לידי "כיכר השבת". עיון קל בחומר מגלה כי מדובר במעשה הונאה.

הקלסרים עימם הסתובבו העסקנים הם מסמכי "האיגוד הספרדי" המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' שמפעיל מענה טלפוני שבו אספו כל שם של בחור ישיבה שלא הסדיר את מעמדו כראוי, תייקו ותיעדו במסמך מיוחד, וכעת הוגש לרבנים כ"בחורים שנפלו בגלל חוק הגיוס", בין אם הוא אינו שומר תורה ומצוות, בין אם הוא עובד, בין אם הוא לא התייצב וגם אם הוסדר לו המעמד מחדש בצבא ע"י ועד הישיבות.

מעיון ברשימות שהוגשו לרבנים ושהגיעו לידי "כיכר השבת", מתברר כי גם העסקנים הפעילים נגד הגיוס מודים במסמכים הפנימיים שלהם כי מדובר בבחורים שהתגייסו מרצונם לצבא וביקשו לחזור בהם, בחורים שזוהו כחילונים ברשתות החברתיות על ידי חוקרי צה"ל (חילול שבת, צניעות, ועוד), כאלו שאינם רשומים בשום מוסד לימודים במשך שנים, עובדים בצורה רשמית ועוד, בחורים שנסעו לחו"ל לתקופות ארוכות מעבר למותר על פי כללי הצבא, וכאמור, לגבי חלק ניכר מהבחורים אף מצויין שעניינם הוסדר ע"י הממונים על כך.

''הבחור עובד עם תלוש'' (סריקה)
"הבחור עובד עם תלוש" (סריקה)
''נטפלו עליו דרך פייסבוק'' (סריקה)
"נטפלו עליו דרך פייסבוק" (סריקה)
''דרכי טיפול: ועד הישיבות'' (סריקה)
"דרכי טיפול: ועד הישיבות" (סריקה)
''עבד חצי יום עם תלוש. הונחה שלא להתייצב בשום אופן'' (סריקה)
"עבד חצי יום עם תלוש. הונחה שלא להתייצב בשום אופן" (סריקה)
''המשגיח פנה לוועד הישיבות'' (סריקה)
"המשגיח פנה לוועד הישיבות" (סריקה)

במסמכים נוספים מדובר על בחורים שלא התייצבו בלשכת הגיוס כהוראות גדולי ישראל בשל התעמולה כנגד ההתייצבות, וביקשו לחזור ולהתייצב. עיון קל מלמד כי האיגוד אף פעל לגייס מי שישכנעו אותו להמשיך לא להתייצב ולא להסדיר את מעמדו בהמשך.

כל זה כאמור מעיון במסמכים שנכתבו ע"י "האיגוד" ושהוצגו בפני הרבנים ע"י אותם עסקני גזירת הגיוס, מבלי לברר את הדיוק בפרטים ואמינותם ומדוע אכן נקלעו לבעיות מול שלטונות הצבא.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת" הובילו חברי הכנסת מהלך של שכנוע והסברה בבתי גדולי ישראל בארץ ובארצות הברית ובכך מנעו את מסע התעמולה ואת ההפגנה נגד גדולי הדור, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה.
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/6/2017 19:36 לינק ישיר 

ממש הפתעה - נו באמת זה הרי ברור לכל יושבי ארץ הקודש דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/6/2017 19:52 לינק ישיר 

תוקן על ידי צבוני ב- 07/06/2017 19:52:31
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/6/2017 20:08 לינק ישיר 

עוד מעט הערל יקום, ואז נשמע ממנו..דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/6/2017 20:28 לינק ישיר 

תגובת הערל (מאשכול סמוך):

חוסר ידיעת האמת מחמת שקרי עסקני החצר הנאלחים. 
השקר הגלוי והבזוי של היתד הגנוב עוד יתנפץ להם בפרצוף הטמא עוד הרבה יותר מהר ממה שהם חושבים. הכונו...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/6/2017 23:32 לינק ישיר 

התמיהה הגדולה היא על אותם אלו שחתמו על פי 'מסמכים' אלו שיש אלפי מסובכים.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2017 00:23 לינק ישיר 

ראשי הישיבות באמריקה לא ביררו מה המשמעות הביטוי "הר"ם הנורווגי הפחדן"?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תעמולת השקר של הפלג ועסקני "גזירת הגיוס" ממשיכה להחשף
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר