בית פורומים בחדרי חרדים

עדות התלמיד: יהודה רבי זרק אותי מהישיבה לזרועות הצבא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/6/2017 18:15 לינק ישיר 
עדות התלמיד: יהודה רבי זרק אותי מהישיבה לזרועות הצבא

לא פיתויים, לא ציידים • האזינו

תלמיד 'נחלת משה' מעיד: נזרקתי מהישיבה ולכן התגייסתי

ר., תלמיד ישיבת "נחלת משה", שהוזכר כמי שהתגייס בגלל "הציידים", מספר לראשונה - בהקלטה הנחשפת ב"כיכר השבת" - כי נזרק מהישיבה על-ידי הרב יהודה רבי בגלל טלפון ולכן התגייס (חרדים)

|
כ' בסיון תשעז   17:51  14.06.17

הסערה סביב נאומו של הרב יהודה רבי מישיבת "נחלת משה" שדיבר בהפגנת הגיוס של חסידות סאטמר וחוגי הקנאים על תלמידי הישיבה שהתגייסו לצה"ל לאחר שפותו על-ידי הציידים נמשכת.

אמש (שלישי) פורסם ב"כיכר השבת" כי השמות שהציג הרב רבי בנאומו היו בדויים ולפיכך מדובר היה ב"פייק ניוז" משום שחלק מהשמות כלל אינם רשומים אף במרשם האוכלוסין. הדבר גרם לסערה גם בחסידות סאטמר לאחר שראש הישיבה הגאון רבי יעקב בן נאים שיגר מכתב לאדמו"ר על העובדות השגויות.

במכתבו, הבהיר הרב בן נאים כי "ב"ה כל תלמידיו לומדים ומתעלים, כולם בני עליה, ואף אחד ךא יצא לצבא בעקבות גייסים או פיתויים בלשכת הגיוס, והכל בדוי מן הלב".

בשעות הערב פרסם "כיכר השבת" כי אכן יש מספר בחורים שהתגייסו לצבא מבוגרי הישיבה אולם מבדיקה מעמיקה עולה כי בניגוד לטענות של הרב רבי הללו עשו זאת על דעת עצמם ולא כפי שטען בנאומו שעשו זאת בשל פיתויי הציידים והגייסים.

יתירה מכך, בהקלטה של שיחה עם אחד הבחורים שהתגייסו ושנחשפת עתה ב"כיכר השבת "עולה כי הוא עצמו טוען כי התגייס לצבא רק בשל העובדה שנזרק מהישיבה על ידי הרב רבי.

מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי הבחורים לא התגייסו לצבא בגלל פיתויים או בגלל בעיות בלשכת הגיוס וממילא הדבר תואם את מה שכתב ראש הישיבה לאדמו"ר במכתבו.

אחד הבחורים ר.צ. ששמו פורסם אמש כי התגייס לצבא בשל עבודת הציידים מספר כי המשגיח קטן שנאם בעצרת, הרב יהודה רבי, זרק אותו לאחר שהיה לו טלפון עם הודעות, התלמיד התחנן על נפשו ואמר שהוריו יקחו אותו לצבא אם לא יהיה בישיבה אך הרב לא נענה לתחנוניו.

"כיכר השבת" חושף את התמליל המלא:

ר.: "הייתי בישיבת נחלת משה, היה לנו מק"ק (משגיח קטן) קצת קשה, הוא  היה סוגר את הבחורים קצת, הרב רבי, יום אחד הוא תפס אותי עם מכשיר לא כשר, אבל לא היה בו כלום, לא אינטרנט לא כלום רק שיחות נכנסות היה בו. הוא אמר לי שמע רועי, נסיים את זה, תלך מהישיבה".

מה זה לא כשר, רק שיחות נכנסות?

ר.: "אפילו לא היה לי שם קו, היה לי רק שיחות נכנסות, לא הייתי יכול  לשלוח הודעות רק מקבל הודעות ולא היה לי בו אינטרנט. ממש טלפון בלי כלום, אבל לא משנה הטלפון, אמרתי לו אני מוכן לסגור הכל, קח את הטלפון תשבור אותו, אני מוכן להישאר בישיבה כדי שלא יגייסו אותי, אם אני יוצא מהישיבה אני בסוף מתגייס. אז אמרתי לו: תעשה איתי חסד תשאיר אותי בישיבה שלא יגייסו אותי. הוא לא הסכים, ואז גייסו אותי.

"בזמן הזה שהייתי בישיבה אף אחד לא הגיע בכוח לגייס אותי, אף אחד לא בא אליי להוציא אותי מהישיבה בכוח. לא באו לגייס אותי בכוח. אני הלכתי מעצמי, המשפחה שלי רצו, שאם אני לא בישיבה שאני אתגייס, זה הכל, אין אנשים שמגייסים בכוח".

ולמה הוא לא הסכים להשאיר אותך בישיבה?

ר.: "אני לא יודע מה הסיפור שלו, אבל שידע שזה על הראש שלו אם אני  בצבא זה על הראש שלו, הוא היה צריך להשאיר אותי בישיבה, אם הוא היה משאיר אותי בישיבה, לא הייתי היום בצבא".

"הוא החליט שבכל מצב אני לא יחזור לישיבה, אז אמרתי לו הרב, קרה מה שקרה, אני מוכן לפתוח דף חדש, אל תעיף אותי מהישיבה, אני סתם יתגייס לצבא, אל תעשה לי את זה, תשאיר אותי בישיבה, ככה לא יהיה פתח להורים שלי לגייס אותי, הוא לא הסכים לזה, הוא אמר לי: אתה לא נשאר בישיבה, אמרתי לו זה על הראש שלך. אני לא מבין למה בחורים אחרים תפסו אותם ושברו להם את הטלפון, ונשארו וסבבה, ואני, שאני אומר לך שיש לי מצב שאם אני לא נשאר בישיבה אני מתגייס, הוא לא הסכים לזה, ואז הלכתי ואחרי חצי שנה התגייסתי לחיל חרדים, וזה הכל".

להאזנה

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 14/06/2017 18:47:06

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 18:25 לינק ישיר 

איפה רחמים?????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 18:41 לינק ישיר 

ובכן, אני גר מספר בניינים ליד ישיבת נחמ"ש, כהיום הזה לקחתי 2 בחורים טרמפ, ושאלתי אודות הנ"ל.
השיב לי אחד הבחורים שאותם נערים עפו מהישיבה כבר קודם לכן, ואח"כ חוילו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 18:49 לינק ישיר 

אבל הוא לא ראש הישיבה, הוא רק משגיח. אולי הרב בן נאים אשם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 18:59 לינק ישיר 

כנראה אין לך הרבה מידע בנעשה בישיבות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:08 לינק ישיר 

חיים_התמים כתב:
כנראה אין לך הרבה מידע בנעשה בישיבות

אתה יורד עימו לפרטים לא רלוונטיים. מיותר.

הרבי הזייפן, לקח בחור שהלך לצבא בגלל שנזרק מהישיבה, והשתמש בו כדי לטעון שיש ציידים. זו העובדה.
עניין הבחורים הנזרקים מישיבות הוא אחד הנושאים הכי חריפים עליהם מעורר רא"ל בכל הכח, ולהשתמש בזה גופא כדי לנגח אותו, זו חוצפה, שחיתות, וחוסר אנושיות במובן הכי פשוט של המילה.
שוטי הזאלי שלא ידעו מימינם לשמאלם, עליהם אין שאלה איך קונים הלאקש'ן הללו. חכמי המחבלים המושחתים, אלו שמגבים אותו בכל דרך, מתוחכמת ושאינה כזו, הם הסיפור האמיתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:12 לינק ישיר 

שימו לב

נותנים לחרדק מקולקל להשמיץ את רבותיו, בלי נתינת זכות תגובה לרב בעצמו, תוך הפרת כל כללי האתיקה הבסיסיים

ובכן מידיעה ברורה, הבחור לא נזרק כלל ועיקר, והרב רבי התחשב במצבו הרוחני, כשהוא ידע כי הוא כבר נתון תחת השפעתם הקלוקלת של ציידי הנפשות

ככה זה כשכל כוחות הרשע והשקר מגוייסים למטרותיהם הנלוזות, וכשהסטרא אחרא משתוללת ונלחמת על קיומה

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 14/06/2017 21:13:12

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:13 לינק ישיר 

נותנים לחרד"ק מקולקל, המשמש במקרה כמקק בישיבה, לעמוד מעל במה ולזרוק רפש, ואח"כ מתלוננים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:18 לינק ישיר 

אתיקה? הצחקת אותי.
מי שמשמיץ בשם וכתובת ומספר זהות בחורים אומללים שנשרו מישיבות כדי להלחם בגדולי הדור ובציבור החרדי לא יכול להטיף על אתיקה.
מי שמשקר במצח נחושה כלפי עם רב, ממציא נתונים ומאשים בהם את גדולי התורה, הוא תחתית הביוב ולא יכול להטיף על אתיקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:32 לינק ישיר 

לצערי אני מאמין לכל מילה של הבחור שהתראיין.

מזה כעשור אני קשור לאחד הארגונים שמתעסק עם נוער נושר ואני יכול לקבוע מנסיוני בוודאות שהאשם המרכזי לתופעה הגדלה של בחורי הישיבה שמתגייסים  נעוץ בכך שראשי הישיבות בעיקר הישיבות הספרדיות עם אצבע קלה על ההדק ומעיפים באופן אוטומטי בחורים שנתפסו עם טלפונים לא כשרים על הפעם הראשונה והם עדיין לא הפנימו שמצב הדור התדרדר בצורה דרסטית והנסיונות הפיתויים שעומדים בפני הבחורים כיום גדולים לאין ערוך כך שבחור שנזרק כיום מהישיבה רוב הסיכויים שהוא יתגייס לצבא במקום להשקיע מאמץ למצוא ישיבה אחרת ולהעביר את הזמן עד לחתונה.

מצורף לינק למכתב מזעזע של אבא שבנו נזרק מישיבה ספרדית עקב שימוש בטלפון לא כשר והתגייס לצבא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:40 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
שימו לב

נותנים לחרדק מקולקל להשמיץ את רבותיו, בלי נתינת זכות תגובה לרב בעצמו, תוך הפרת כל כללי האתיקה הבסיסיים

ובכן מידיעה ברורה, הבחור לא נזרק כלל ועיקר, והרב רבי התחשב במצבו הרוחני, כשהוא ידע כי הוא כבר נתון תחת השפעתם הקלוקלת של ציידי הנפשות

ככה זה כשכל כוחות הרשע והשקר מגוייסים למטרותיהם הנלוזות, וכשהסטרא אחרא משתוללת ונלחמת על קיומה

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 14/06/2017 21:13:12

צבועים!!
כשהשמצתם באמריקה לעיני אלפי אנשים ישיבה חשובה, נתתם לראש הישיבה להגיב באותו מעמד? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 21:44 לינק ישיר 

"ראש הישיבה" "בעצמו" דיבר. שכחת?..
כמדומה שהיה כאן אחד ששאל בשעת מעשה, בשידור החי, איך זה ייתכן ראש ישיבה שמשמיץ את ישיבתו שלו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 22:55 לינק ישיר 

בקיצער 

מדובר במקק עציץ נקוב מובהק שלקח כמה נושרים/מועפים (בגללו ?!) ו"הלביש" עליהם את נושא הגיוס. 
כל עציצון לא מפולס יודע שמי ש"תורתו אומנותו" לא יגוייס, עד כדי כך שהאסימון נפל לחלק מהישיבות שלהם כדוגמת פוניבז' של הר' מרקוביץ וחדרה של הר' ארנברג שהחליטו שהולכים ללשכת גיוס לתת דיחוי ואוסרים על הבחורים לא להתייצב...כי זה פוגע ברישום.. איזה אבא רוצה שהבן שלו ייעצר כל שני וחמישי ולא ילמד...

ודרך אגב, אם יהודה רבי בכל שנות מקקותו הצליח לשלות 5 שמות (אמיתיים או בדויים ,  ממש לא משנה) של נושרים אזי מצבה של הישיבה הוא יותר ממצוין , כי אפי' במעיילעס יש יותר נושרים..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 23:16 לינק ישיר 

תם_יושב כתב:
איפה רחמים?????

רחמים לא ידע, הוא לא ידע...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2017 23:36 לינק ישיר 

כל החמישה מכחישים את הפייק ראשי ישיבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2017 00:03 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עדות התלמיד: יהודה רבי זרק אותי מהישיבה לזרועות הצבא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.