בית פורומים בחדרי חרדים

האדמו"ר מסאטמאר (2017): אין אפשרות להלחם בציונים ובגזירותיהם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2017 15:26 לינק ישיר 
האדמו"ר מסאטמאר (2017): אין אפשרות להלחם בציונים ובגזירותיהם

הרב שטיינמן מקבל חיזוק מפתיע לגישתו ממהר"א מסאטמאר

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 28/06/2017 15:31:12
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 15:27 לינק ישיר 

הרבי מסאטמר: "אנחנו לא יכולים לנצח את המדינה; זו המציאות"

בישיבת עסקנים שהתקיימה במעונו של האדמו"ר מהר"א מסאטמר בנושא ההתייצבות, דיבר האדמו"ר בחריפות נגד גישת הפלג הירושלמי המורה לבחורים שלא להתייצב בלשכת הגיוס לקבלת דיחוי או פטור ויש מהם שנתפסים ע"י המשטרה ונשלחים לכלא הצבאי • "יושבים שם פושעים אמיתיים", אמר הרבי

הדפס
האדמו
האדמו"ר מהר"א מסאטמר

בישיבת עסקנים שהתקיימה בשבוע האחרון במעונו של האדמו"ר מהר"א מסאטמר בנושא ההתייצבות, דיבר האדמו"ר בחריפות נגד הנהגת הפלג הירושלמי המורה לבחורים שלא להתייצב בלשכת הגיוס לקבלת דיחוי או פטור, ויש מהם שנתפסים ע"י המשטרה ונשלחים לכלא הצבאי. 

בשיחה ארוכה עם העסקנים פירט האדמו"ר את ההיסטוריה של ההסדרים לדיחוי בני ישיבות, עפ"י הדיווח אמר האדמו"ר שעבר על רשימת הבחורים ה"מסובכים" שהופצה על ידי הפלג וראה שאין בהם אפילו אחד שהתייצב להסדיר את מעמדו כנדרש, והכל מדובר בכאלו ששיחקו עם ההוראות או שאינם זכאים לדיחוי על פי חוקי המדינה מאז ומקדם. לאחר מכן נענה לטענות העסקנים על הצורך ב"מחאות" כנגד גזירת הגיוס, וטען שכל זה לא מסייע "למעשה", ומה שצריך לעשות הוא לסייע להסדרת מעמדם של מי שאינם זכאים לדיחוי באופנים אחרים. 

"כל הדיבורים שדיברו פה זה להלכה ולא למעשה" אמר האדמו"ר לעסקנים, "מה למעשה? למעשה בחורים בארץ ישראל הולכים לצבא, בחורים מסתבכים עם בעיה, ומי שמסתבך עם איזה בעיה מוכרח ללכת לצבא, מה הוא יכול לעשות אחרת? הרי יקחו אותו לכלא, הוא לא רוצה ללכת לכלא, ועצם ההליכה לכלא זה דבר חמור מאוד, אתם יודעים מה זה לבחור ללכת לכלא צבאי? עם מי יושבים שם בכלא? איזה "ראשי ישיבות" יושבים שם? איזה בחורים יושבים שם? איזו יראת שמים קונים שם בכלא? יושבים שם פושעים, פושעים אמיתיים, עם כזה חברותא מותר להחזיק בחור יום אחד? צריך לראות לעשות מה שאפשר כדי להציל את הבחורים בארץ ישראל". 


 
דברי האדמו"ר מסאטמר • האזינו 

"לעשות אפשר לעשות רק למעשה, להקים כאלה משרדים כמו מרכז עזרה וייעוץ, צריך שיהיה אחד בירושלים. צריך אחד בבית שמש. צריך אחד כזה בבני ברק, היכן שיש יהודי שצריך עזרה, שיוכלו לעזור לו, ולא רק לחוגי סאטמאר, לכל החוגים. איפה שיש יהודי חרדי שלא רוצה לשרת בצבא - צריך לעזור לו. זה מה שאפשר, זה הלכה למעשה מה שצריך לעשות. מי שכואב לו הבעיה של הגיוס, צריך להתאמץ ולעשות למעשה, לגייס כספים, זה עולה כסף, עורך דין עולה כסף, רופאים עולים כסף, משרד עולה כסף, עובדים שצריכים לזה עולה כסף, כל דבר עולה כסף, צריך מוניות נסיעות וכו'. עם כסף יצליחו, עם דיבורים ריקים לא יעשו כלום, רק עם מעשים, ומעשים זה הדברים האלה, וחוץ מהארגון הזה יש עוד ארגונים דומים, למען האמת צריך לדעת, אסור להגיד שאנו היחידים שעושים, צריך לומר את האמת, וזה לא נפק"מ, כל אחד יכול לעשות. אבל, את המשרד הזה הקימו לפני כמה שנים עוד לפני שהבעיה הייתה כל כך חמורה, לפני שהייתה פוליטיקה כמו היום. 

"נכון שהיום יותר קשה לעשות פטור, זה אמת שהיום זה יותר קשה, אבל לצערנו אנו חיים במציאות הכאובה הזו במדינה של גיהנום הזו, זה קיים, אנו לא יכולים לנצח אותם, אין דרך כזו, זה המציאות שבה אנו חיים, הם גוזרים גזירות ואנו חיים בגלות בשבי הציוני, והקב"ה יעזור שנוכל לצלוח את זה עד יעבור זעם, כשהקב"ה יעביר ממשלת זדון מן הארץ, כשהמשיח יגיע וניפטר מכל הגזירות ומכל המדינה ומכל הרשעים וכל הרשעה כולה כעשן תכלה ואז הקב"ה יעזור. ובינתיים אנו צריכים לעשות, לעזור בכל היכולת מה שיכולים ולעזור להם, זה האמת וזו הדרך היחידה וזה מה שאנו צריכים לעשות", אמר האדמו"ר מסאטמר בישיבת העסקנים.

כזכור, מהר"א מסאטמר יצא בחריפות כנגד שיטת הפלג הירושלמי שלא להתייצב בלשכת הגיוס, ואמר כי מהלך אינו במסורת אותה קיבלו מרבי יואל מסאטמר זצ"ל, אבי שיטת ההתבדלות מהציונים. גם אחיו מהרז"ל מסאטמר הסביר כי איסור ההתייצבות אינו ריאלי והוא נתון ליחידים המסוגלים "למסור נפש", אך לא ניתן להפוך אותו להוראה לציבור ואמר כי "כל השנים התייצבו ואי אפשר לומר ליהודים כעת לא לעשות כך". 

אתמול פורסם ב'בחדרי חרדים', כי בחוברת מיוחדת שהוציאו בימים אלו בחסידות סאטמר והיא מופצת בריכוזי החסידות, מובא שו"ת מיוחד בו הם מספרים על ישיבה שקיימו דייני בד"ץ העדה החרדית ובה הובאה חוות דעתו של עורך דין מטעם הפלג הירושלמי. 

בחוברת חושפים כי עורך הדין של הפלג הטעה את דייני העדה החרדית, כשבעקבות חוות הדעת שלו שהובאה בפניהם הורו בעבר דייני הבד"ץ שלא להתייצב. 

תיעוד ישיבת הבד"ץ המדוברת, בה השתתף נציג הפלג, נחשף אתמול לראשונה ב'בחדרי חרדים'. הישיבה התקיימה בכ"א כסלו תשע"ג בנוגע להתייצבות. בתמונה נראים גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס, הגר"י בלוי זצ"ל (ישיבת הבד"צ האחרונה בהשתתפותו, כחודשיים לפני פטירתו), הגרא"י אולמן, הגר"י רוזנברגר, הרב שלמה פפנהיים ז"ל מהנהלת 'העדה' (שהגיע בעיצומה של חתונת נכדו), הרח"צ טייטלבוים בן האדמו"ר מהרז"ל מסאטמר, כשהם מאזינים לדבריו של יעקב לוי, נציג מטעם הפלג. 

יצויין כי באותה עת, חיבר עורך הדין רפאל שטוב חוות דעת בנושא, שעיקריה פורסמו באותם ימים ב'פלס', ולכאורה מדובר באותה עמדה משפטית. חוות הדעת נחשפה אתמול ב'בחדרי חרדים' ועו"ד שטוב, אמר ל'בחדרי חרדים' כי "הוא עדיין עומד מאחוריה". 

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים' לפני כשלושה חודשים, נשא האדמו"ר מסאטמר דברים בהיכל המתיבתא של סאטמר ודיבר בחריפות נגד גישת הפלג הירושלמי שמורה שלא להתייצב בלשכות הגיוס לקבלת דיחוי או פטור. "הדרך של בני העדה החרדית להתפטר מהצבא היה על ידי התייצבות וקבלת פטור" אמר האדמו"ר. 

"זה כבר מאז שקיים המדינה, וכל השנים ככה נהגו עד היום הזה כל תלמידי סאטמאר, עוד מימי בריאותו של דודי הקדוש, וגם בשנים שהוא לא היה בריא. לאחר מכן כל אחד התייצב, כל מי שלמד בישיבה של סאטמר התייצב, ואפשר להראות את זה ולהיווכח מאנשים שכיום גרים כאן באמריקה, כולם התייצבו". 

כאן הרבי עבר להתקפה חזיתית נגד הפלג הירושלמי הקיצוני: "היום התחדשו קנאים חדשים, בשיטה חדשה, שאסור להתייצב בכלל בצבא. הגמרא אומרת קשים גרים לישראל כספחת. כל אחד מתקשה למה כל כך קשים הגרים, התירוץ הפשוט הוא כי אין לו מסורת אבות, הוא לא יכול לומר 'כך נהג אבי ז"ל' - וזה הקושי". 

לדברי הרבי, "יש קנאים חדשים שהוציאו שיטה חדשה שאסור להתייצב. יש הרבה דברים שהונהגו בארץ על ידי אנשים חסרי אחריות ובהפקרות, וסובלים מזה כל תושבי ירושלים. הם רק לא יכולים לעזור לעצמם, אסור להם לומר מילה. האנשים האחראים באמת של העדה החרדית, אין להם קשר עם צורת ההתנהגות הזו". 

"זה ברור, שאף תושב בויליאמסבורג ובקרית יואל ובבורו פארק או ביישוב יהודי אחר, לא היה סובל התנהגות כזו, אנשים צריכים ללכת ללמוד ולעבוד, וסוגרים כבישים. יולדת לא יכולה לעבור. גם בניו יורק שיש בעיה של מציצה בפה, עוד לא עלה על הדעת לסגור את רחובות ויליאמסבורג. זה דבר קל מאוד, אפשר בקלות לעשות כאוס בעיר, אבל זה לא עלה על דעת אף אחד. אבל בירושלים עושים זאת, מי הרשה זאת? בלי אחריות".

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 15:34 לינק ישיר 

הוא לא אמר אי אפשר להילחם אלא אי אפשר לנצח. וזה כמובן שיטת כל גדולי ישראל, למעט קנאי האצ"ל החדשים.

כולל ר' יואליש זצ"ל:


והאדמו"ר מתולדות אהרן זצ"ל:תוקן על ידי כברהיה ב- 28/06/2017 16:30:22
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/6/2017 15:39 לינק ישיר 

האמת התורתית ניצחה ושרדה משך כל שנות גלותה בין שבעים הזאבים המבקשים לטורפה, והיא תשרוד גם את כת הערב רב החילונים ושותפיהם חובשי השחורות המבקשים לעקור את הכל, וזאת התורה לא תהא מוחלפת ועם ישראל חי וקייםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 15:42 לינק ישיר 

טעות גדולה בידך זו לא שיטת גדולי ישראל, אתה נופל כפרי בשל לתעמולת הפלג ומשרת אותם בטיעון שלך.


הרי בכל תולדות עמנו מאברהם אבינו דרך מרדכי ואסתר, החשמונאים, ועד היום לא היה סיכוי לנצח ואם הם היו מחשבים את הסיכוי הם לא היו יוצאים למלחמה וכל אחד מבין היכן היינו היום, לכן לומר שגדו"י סבורים שא"א לנצח ובגלל זה אין לצאת למלחמה זה טעות נוראה

הנקודה היא "האם צריך לצאת למלחמה"? אבל כשצריך לצאת ללחמה וודאי שגדו"י  לא עושים שיקולי ניצחון,
כי לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר השם"


כברהיה כתב:
הוא לא אמר אי אפשר להילחם אלא אי אפשר לנצח. וזה כמובן שיטת כל גדולי ישראל, למעט קנאי האצ"ל החדשיםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 15:47 לינק ישיר 

תכלס מוזר עד לאן הוא מגיע ברצון שלו להתנגח באחיו.
כי בא נניח שבאמת יש גיוס ולא רק בפנטזיות של יידל רבי,גם אז לא להלחם כי המדינה חזקה יותר?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 15:59 לינק ישיר 

בעדונגד כתב:
תכלס מוזר עד לאן הוא מגיע ברצון שלו להתנגח באחיו.
כי בא נניח שבאמת יש גיוס ולא רק בפנטזיות של יידל רבי,גם אז לא להלחם כי המדינה חזקה יותר?


גם אחר שנתברר כי כל דברי הרב רבי צדקו ב-100% וכי מאחורי כל שם בדוי ישנו שם אמיתי, גם אז ממשיכים לדקלם שמדובר בפנטזיות...

כמה נמוך ירדתם אתם ותומכיכםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 16:02 לינק ישיר 

הרבי מסאטמר לא אמר לא להילחם, הוא אמר שצריך לדעת שאי אפשר לנצח. זה הכל. ולכן למשל מי שמורה לא להתייצב, הוא שולח בחורים בידיים לכלא טמא.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/6/2017 16:04 לינק ישיר 

מאחורי כל שם בדוי יש שם אמיתי ומאחורי כל גזירה בדויה אין גזירה אמיתית.מי שנגש ומגיש דיחוי לא מתגיס, לאורך כל השנים היו נושרים שהתגייסו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 16:05 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
הרב שטיינמן מקבל חיזוק מפתיע לגישתו ממהר"א מסאטמאר

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 28/06/2017 15:31:12טיפש אכלתם אותה לך תבכה בפינה בשקטדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 16:44 לינק ישיר 

החזון איש מקבל חיזוק מהמהר"א
ר' אהרן קוטלר מקבל חיזוק מהמהר"א
הגרא"מ שך מקבל חיזוק מהמהר"א.

אתם מקבלים חיזוק מישראל מאיר הירש ומשה דב בעק
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 16:53 לינק ישיר הערל כתב:
האדמו"ר מסאטמאר (2017): אין אפשרות להלחם בציונים ובגזירותיהםכברהיה כתב:
הרבי מסאטמר לא אמר לא להילחם, הוא אמר שצריך לדעת שאי אפשר לנצח. זה הכל. ולכן למשל מי שמורה לא להתייצב, הוא שולח בחורים בידיים לכלא טמא.

כל מילה על תעשיית תעמולת השקרים של הפלג מיותרתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 16:54 לינק ישיר 

אתגר ללוקשע'ן מאכער: לך תביא כאן את שמותיהם של הגיבורים ששלחתם לכלא כבשר תותחים, עם פרטים איפה הם היום, ומה מצבם הרוחני והנפשי.
נסה להתמודד עם דבריו הענייניים והאמיתיים של האדמו"ר, במקום לקשקש כאן ססמאות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/6/2017 18:14 לינק ישיר 

בשורה התחתונה, יוכיחו בני היהדות הנאמנה ובני התורה המסולאים בפז שעומדים איתנים על משמר חומת היהדות, וכל כלי יוצר עליך לא יצלח, כאשר עוד לא היתה מעולם מלחמה בסדר גודל כזה של מדינה שלימה וגרורותיה מבית ומחוץ, משמאל ומימין תוך יצירת דה לגיטימציה מזעזעת כנגדם, ועדיין עולם התורה חי וקיים, על אפם ועל חמתם של המשחיתים בעלי חזויות מטעות, נושאי משרות ומותגים שנתרוקנו מתוכנם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 18:43 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
בשורה התחתונה, יוכיחו בני היהדות הנאמנה ובני התורה המסולאים בפז שעומדים איתנים על משמר חומת היהדות, וכל כלי יוצר עליך לא יצלח, כאשר עוד לא היתה מעולם מלחמה בסדר גודל כזה של מדינה שלימה וגרורותיה מבית ומחוץ, משמאל ומימין תוך יצירת דה לגיטימציה מזעזעת כנגדם, ועדיין עולם התורה חי וקיים, על אפם ועל חמתם של המשחיתים בעלי חזויות מטעות, נושאי משרות ומותגים שנתרוקנו מתוכנם.

מכונת הסיסמאות הנבובותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/6/2017 22:41 לינק ישיר 

לומד1 כתב:
הרב שטיינמן מקבל חיזוק מפתיע לגישתו ממהר"א מסאטמאר

טיפש אכלתם אותה לך תבכה בפינה בשקט


מי אכל אותה? דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האדמו"ר מסאטמאר (2017): אין אפשרות להלחם בציונים ובגזירותיהם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.