בית פורומים בחדרי חרדים

תולדות המכשיר הכשר (או עד מתי נהיה פראיירים?)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/7/2017 22:47 לינק ישיר 
תולדות המכשיר הכשר (או עד מתי נהיה פראיירים?)

עד מתי נהיה פראיירים?
השבוע יצאתי לחפש מכשיר פלאפון חדש וערכתי סקירה די מעמיקה של הפלאפונים המוצעים למכירה בציבור החרדי.
אחרי שוטטות ארוכה בחנויות ומספר שיחות עם חברים שמתמצאים בנושא הגעתי למסקנה האחת.
אנחנו פראיירים.

וזה בערך המצב בשוק (חודש תמוז תשע"ז):

נוקיה 208  - אזל מהמלאי. 

נוקיה C2 - אזל מהמלאי.

סמסונג 'אברכים' (E1300) - אזל מהמלאי. ניתן לרכוש מכשיר מחודש במחיר שנע בין 200 ל300 שקל.
לתשומת לבכם נזכיר שמכשיר כזה חדש עלה עד לפני כמה שנים משהו כמו 120 שקל.

סמסונג E3300 - אזל מהמלאי.

אוקיי, עד כאן מדובר במכשירים הגיוניים. טובים, חזקים, חברות שניתן לסמוך עליהם. הכל אחלה.
אפשר לומר שלמרות המחיר הגבוה שנאלצנו לשלם על מכשיר 'כשר' - לפחות קיבלנו בתמורה משהו שעונה על ההגדרה של "פלאפון". 

זה היה פעם. מה שדוחפים לנו היום לידיים בחנויות הוא פשוט בושה.
בחנות הסלולר המוכר ניסה למכור לי מכשיר מפלסטיק, תוצרת חברת-פח סינית, כל כולו נראה כמו משחק ילדים.
ועל הדבר הנורא הזה לא מתביישים לבקש ממני 350 שקל?! (במבצע!). 

אני שואל את המוכר אם יש לו מכשיר נוסף להציע לי. בטח שיש לו.

הוא מתחיל להוציא מכשיר אחר מכשיר פלאפונים שנראים משנות התרפפ"ו עם כפתורים בגודל של חצי שקל.
לקח לי שתי דקות להבין שאלה מכשירים שמיועדים לזקנים (על גבו של אחד המכשירים מוצמד 'לחצן מצוקה' אדום...).
והמחירים? 350, 400, 550 שקל..

יצאתי מהחנות וטלפנתי לסוחר פרטי שחבר הפנה אותי אליו.
בחורצ'יק נחמד, בוגר עולם הישיבות שמתפרנס טוב טוב מכל המסחרה שעושים עלינו.

וכאן הגענו לשוק השחור של הסלולארי החרדי.
אני חייב להודות שבמושג 'תומך כשר' נתקלתי עד היום רק במכתבי הרבנים ב'יתד' של יום שלישי.
אבל כשהפער בין מכשיר טוב (שלם! בלי מצלמה שבורה, כולל נגן MP3 ל"ע, עם בלוטות' שממש עובד!) לבין מכשיר מרוסק מפלסטיק הוא כמה מאות שקלים, גם אני מתחיל לתהות אם "גדולי ישראל" מ'יתד' של יום שלישי יצאו לאחרונה לקנות פלאפון כשר..

בכל אופן, מכשירי סמסונג 'תומכי כשר' יש והרבה, המחירים הרבה יותר שפויים מכיוון שאת מכשירי סמסונג הרבה יותר קל לפרוץ.
מכשירי נוקיה ניתן למצוא ב'עלי אקספס' במחירים מצחיקים (130-150 שקל). מדובר במכשירים טובים שאת האיכות שלהם כולנו זוכרים לטובה.

אממה? -  להכניס 'סים' כשר למכשיר נוקיה אי אפשר אלא אם כן תנייד לפה ולשם ותוסיף כסף ותמשיך להתפלל ש"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" לא תעלה על הפירצה שמצאת ותחסום גם אותה..

ואני שואל, כל זאת למה? למה מכשיר פלאפון "טרף" שעולה 130 שקל צריך עולה כמכשיר כשר 550 שקל?

אחרי בירור שערכתי (חבר של חבר שמחזיק בבעלותו חנות פלאפונים) נתודעתי לאמת שהרבה אנשים לא רוצים שתדעו.

מי שאחראי על שיווק הפלאפונים הכשרים לחנויות, הוא גם זה שמחזיק במונופול על השוק וקובע את המחירים המופקעים.

לגוף שמפקח על כל אלה קוראים "ועדת הרבנים לענייני תקשורת".

אז לאן הולך כל הכסף שלי, שלכם, שלנו? על מה ולמה?  למה בכלל הגענו למצב כזה?
הוא שאמרתי. אנחנו פראיירים.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2017 22:48 לינק ישיר 

נ.ב.

חסה התורה על ממונם של ישראל.

מכשיר נוקיה C2 מחודש ב130 שקל (עלי אקספרס) :

לחץ כאן

תוקן על ידי הNקק ב- 06/07/2017 22:52:27

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2017 22:51 לינק ישיר 

כ"כ חבל שמלחמה שהיא באמת חשובה נעשית כלי למטרות ותועלת עסקנים בזויים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2017 23:01 לינק ישיר 

מה שמכאיב בכל הסיפור הוא שכיום סמארטפון חדש (לדוגמה סמסונג גלקסי J2 ) עולה 380 שקל. 
אני מנסה לחשוב על עצמי כבחור ישיבה שרוצה לקנות פלאפון מהכסף שהוא קיבל בישיבת בין הזמנים. 

מה אני הייתי קונה?... 

אני לא בטוח בתשובה.. 

חבל שדווקא אלו שאמורים היו לספק פתרונות למי שכמוני לא רוצה אינטרנט בכיס, גורמים לצעירים תמימים לקנות את הדבר האמיתי.. 

ומה היה קורה אם במכשיר הכשר היה גם נגן MP3? 

הייתי יכול לפתוח אשכול כזה על הסיפור עם הנגנים שמוכרים לנו (סאן דיסק מחודש 4 ג'יגה עולה 200 שקל. לי יש נגן כזה שקניתי לפני חמש שנים ב130 שקל חדש..). 

פראיירים.

תוקן על ידי הNקק ב- 06/07/2017 23:02:12

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2017 23:05 לינק ישיר 

ורווח תשימו בין עדר ובין עדר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 02:17 לינק ישיר 

זה שעושה כאן את הקופה השמנה, לוקח גם אחריות על אלפי חרדים שקונים C2 תומך כשר, כמו זה שהביא כאן את הסיפור שלו, המספרים של קוני תומכי כשר עצומי, בגלל הפרשי המחירים המטורפים
אין הסבר הגיוני למחירים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 02:44 לינק ישיר 

רק השבוע ראיתי בקהל חסידים אשדוד שמוכרים סמסונג 1200 (מכשיר מעולה וחסכוני) ב-139 ₪ בלבד !.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 02:52 לינק ישיר 

ועדת התישקורת שמורכבת מחסידי גור שעושים קופה גדולה מאוד
וצוחקים על כולם בדרך אל הבנק!!
הם מאשרים רק טלפונים מחברות שמשלמות להם דמי פרוטקשן !!
לכאורה זהו המדד היחיד להכנסת מכשיר סלולרי !!
את הצורה ושמה טלפון כשר הביאו חסידי גור שכמו תמיד עובדים ומנהלים את כל הציבור החרדי !!
ולכן מכשיר ישן שהיה בשוק לפני 6 שנים משווקים במחיר מפולפל !!
לציבור החרדי שקונה את הלוקש .
כי פראייר לא מת רק מתחלף !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 08:44 לינק ישיר 

פה נתחיל להבין מי מממן את עלות שלטי החוצות והפירסום נגד הטלפונים תומך כשר וכו'
ואיך יש כסף לפרסם נגד הסלולר עם אינטרנט מסונן.
והנה ההסבר למה וועדת ה"רבנים" לא מאשרת סינון לאינטרנט סלולרי
ולמה לקח כל כך הרבה זמן עד שקמו וועדות אחרות שמאשרות

עובדים עלינו ועושים כסף!
פשוט מאפייה! מי שמשלם פרוטקשן מאושר!

וכמאמר העם "וועדת התקשורת לענייני רבנים"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 09:19 לינק ישיר 

תארגן יוזמה ותביא מכשירים כשרים לשיווק. אם תביא מכשיר שעומד בתקנות, תקבל אישור מהרבנים עצמם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 09:54 לינק ישיר 

הNקק כתב:

ומה היה קורה אם במכשיר הכשר היה גם נגן MP3? 

ואני שואל, ומה היה קורה אם במכשיר היו גם מצלמה ו- SMS ?   עצוב שעסקנים נכלוליים שולטים בתחום וברבנים שאמורים לפקח עליהם, ובכך לא זו בלבד שהם גורמים לציבור נזק כספי אלא גם דוחפים רבים לרכוש סמרטפונים.

חן-חן לך הNקק על הבירור רציני שעשית בתחום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 09:57 לינק ישיר 

המצחיק בכל הענין, זה שעל אף ההתגנדות למכשירי נתיב וכדומה (בלי הסבר הגיוני) מוציאים לאור חדשות לבקרים מכשירים המספקים אפליקציה אחת, כמו המכשיר לוויז שיצא רק לאחרונה. אז במקום לרכז הכל במכשיר מאושר אחד, נצטרך להסתובב כמו שוטרים עם חגור מלא, מצוידים בפלאפון לדיבור, מצלמה, מכשיר לוויז, מכשיר לכתיבת סמס, מכשיר למייל, מכשיר לפנגו, מכשיר לבנק וכו'. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 12:43 לינק ישיר 

חבשמו כתב:
המצחיק בכל הענין, זה שעל אף ההתגנדות למכשירי נתיב וכדומה (בלי הסבר הגיוני) מוציאים לאור חדשות לבקרים מכשירים המספקים אפליקציה אחת, כמו המכשיר לוויז שיצא רק לאחרונה. אז במקום לרכז הכל במכשיר מאושר אחד, נצטרך להסתובב כמו שוטרים עם חגור מלא, מצוידים בפלאפון לדיבור, מצלמה, מכשיר לוויז, מכשיר לכתיבת סמס, מכשיר למייל, מכשיר לפנגו, מכשיר לבנק וכו'. 

מכשירי "מוגן" ו"מושגח" עולים כ500 שקל ומעלה. (ולדעתי הם בהחלט שווים את המחיר).
אלא שכל מי שקצת מבין באנדרואיד יכול למצוא דרכים לעקוף את כל החסימות... 

הסוחר שאיתו דיברתי השבוע, מוכר את הנוקיה C2 האחרון שבשרותו (תומך כשר) ב800 שקל(!!).
הבעיה היא שנגמרו הנוקיה התומך כשר וקשה מאוד לפרוץ מכשיר כזה.
(צריך לשנות מספר IMEI - דבר שהוא כמעט ובלתי אפשרי בנוקיה..). 

אבל בניוד לחברות מסוימות ניתן עדיין לדחוף לו 'סים' כשר. 

נקודה נוספת מעניינת היא המלחמה של "ועדת הרבנים" נגד קווי הנעייס. גם ככה אנחנו סובלים מזרם הצינתוקים היומי. 
אבל האמת היא שלא בדיוק ברור מי מחליט איזה מספר חוסמים ולמה.. 

את קוו הנעייס של הפלג הירושלמי ('קו ההגנה'), לדוגמה - לא חוסמים. 

ואני שואל מה ההבדל בינו לבין שאר קווי הנעייס? (גם הם מצנתקים לי לפחות פעמיים ביום..). 

מצאתי שהנושא כבר הועלה בעבר : אין תקשורת: מי מחליט את מי חוסמים ב'ועדת הרבנים'?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 13:02 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

ועדת התישקורת שמורכבת מחסידי גור שעושים קופה גדולה מאוד
וצוחקים על כולם בדרך אל הבנק!!
הם מאשרים רק טלפונים מחברות שמשלמות להם דמי פרוטקשן !!
לכאורה זהו המדד היחיד להכנסת מכשיר סלולרי !!
את הצורה ושמה טלפון כשר הביאו חסידי גור שכמו תמיד עובדים ומנהלים את כל הציבור החרדי !!
ולכן מכשיר ישן שהיה בשוק לפני 6 שנים משווקים במחיר מפולפל !!
לציבור החרדי שקונה את הלוקש .
כי פראייר לא מת רק מתחלף !!

תמיד הכי פשוט להאשים את הגעררררר כי ממילא כולם שונאים אותם.

אני שואל איפה הרב שיהיה מוכן לעמוד מול המצלמות של יוטיוב ולהודות שכל הסיפור של המכשירים הכשרים הוא שקר וגנבה.

מתי יקום הרב הראשון שיחליט להיות הגון ויפתח את הפה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 15:06 לינק ישיר 

זה באמת עבר כל גבול! גם מי שעדיין יש לו מכשירי נוקיה במלאי, מוכר אותם במחירים מפולפלים שלא מביישים סמארטפון דגל של שיאומי. לא מזמן נתקלתי במודעה שהכותרת שלה "אל תהיו ספינרים" ובתוכן המוכר מנסה למכור מכשיר גלקסי יאנג מחודש ב 550 שקל. מדובר במכשיר שנמצא בשוק כבר 7 שנים ועלה כשהיה חדש בזמנו 700 שקל בלבד. אם אנחנו לא ספינרים, לא יודע מה אנחנו כן..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2017 15:09 לינק ישיר 

muki28 כתב:

זה באמת עבר כל גבול! גם מי שעדיין יש לו מכשירי נוקיה במלאי, מוכר אותם במחירים מפולפלים שלא מביישים סמארטפון דגל של שיאומי. לא מזמן נתקלתי במודעה שהכותרת שלה "אל תהיו ספינרים" ובתוכן המוכר מנסה למכור מכשיר גלקסי יאנג מחודש ב 550 שקל. מדובר במכשיר שנמצא בשוק כבר 7 שנים ועלה כשהיה חדש בזמנו 700 שקל בלבד. אם אנחנו לא ספינרים, לא יודע מה אנחנו כן..

גלקסי ינג קניתי בחמש מאות שקל חדש בחנות ליד צומת רש"י רבי עקיבא בבני ברק ב2014

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תולדות המכשיר הכשר (או עד מתי נהיה פראיירים?)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.