בית פורומים בחדרי חרדים

העוף המזוקן - סערה חדשה בעופות העדה החרדית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/8/2017 14:26 לינק ישיר 
העוף המזוקן - סערה חדשה בעופות העדה החרדית

העוף המזוקן וועד השחיטה: סערה חדשה בעופות 'העדה החרדית'

בעוד סערת הזריקות בעופות 'העדה החרדית' בעיצומה, ורבים חוששים מלאכול את העופות עד שיימצא פתרון, הרי שסערה חדשה פרצה כשעוף מזן חדש ובלתי מוכר, יובא לארץ • לדברי המעורבים, הסיפור רווי אינטרסים, ועסקנים בעלי עניין בוחשים בו

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2017 14:27 לינק ישיר 

עוף ה'נזיר מבראקל' שמסעיר את רבני ה'עדה החרדית': בעוד סערת הזריקות בעופות 'העדה החרדית' בעיצומה, ורבים חוששים מלאכול את העופות עד שיימצא פתרון, הרי שעוף חדש מחו"ל מסעיר בשבועות האחרונים את וועד הכשרות של 'העדה החרדית', לאחר שעסקני הוועד ביקשו להכניסו לשוק העופות. 

מדובר בסיפור מוזר - המעורבים בו לא מעט בעלי אינטרסים, מנהלים, משבקי"ם של רבנים ועסקני' ועד השחיטה' של 'העדה החרדית' המעוניינים להכניס את הזן החדש לשוק. 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הון רב הושקע בין עסקני ועד השחיטה של העדה החרדית בשיתוף כמה עסקנים שפעלו בשקט במשך יותר משנה להביא זן חדש של עופות ללא שום מסורת. 

מדובר בזן עוף המכונה ה"נזיר מבראקל" המיובא מאירופה. לעוף החדש והבלתי מוכר מסגרת שיער גדולה מסביב לראשו וסנטרו, עד עתה הובאו לארץ עשרות אלפי עופות מהזן המדובר, והם אמורים להישחט במשחטה של העדה החרדית באשדוד. 

אחד הגבירים המפורסמים בלוס אנג'לס - הנגיד ר' בערל וייס שהשקיע בנושא מידי חודש מאות אלפי דולרים - החל לחשוד לאחרונה במניעי המעורבים ביבוא העוף הבלתי מוכר, והפסיק את התמיכה בייבוא העופות. 

מי שיוצא בחריפות כנגד הניסיון להכניס לשוק את העוף הוא הגאון רבי משה ברנסדורפר, אב"ד 'היכל הוראה' בירושלים ומהפוסקים הבולטים, שכותב במכתבו לגאון רבי אברהם דוב ליטמנוביץ מרבני 'העדה החרדית', כי לעוף אין שום מסורת. "מביאים אותו ממדינה רחוקה שרגל יהודי לא דרכה בהן ואומרים שהוא עוף טהור בלי שום תערובת". 

לדבריו, כל אלו שאומרים שהוא כשר, אומרים זאת רק כי הוא דומה לעוף בלאדי שעליו יש מסורת, אולם ה"נזיר מבראקל" איננו דומה לעוף הבלאדי. הוא משונה בתוארו וצורתו, והוא מנתר בקפיצות גדולות יותר מתרנגול בלאדי. 

הגר"מ ברנסדרופר אף אוחז כי גם אם אכן לא נתערב העוף עם גנים אחרים הרי כל העוף בעצמו אין לו מסורת שיהודים אכלוהו ויתכן שזה עוף הדורס ודינו כעוף טמא. 

בשיעור שמסר אמר הרב ברנסדרופר: "ניכרים הדברים, שמי שהמציאו רעיון זו לא עיינו מעולם בפוסקים בנידון, ואינם מודעים לחומרת הדבר של לגעת בסוג חדש של עוף ללא מסורת מדויקת מפי גברא רבה שמעיד שאכלוהו כלל היהודים באחת מן המדינות". 

"ובגלל איזה חששות של חומרות על העופות שמקובל בקרב כל ישראל בכל תפוצות העולם עקב שהכניסו בהם תאים גנטיים, הגיעו להביא עוף שזר לגמרי, וכדברי ה'דברי חיים' הרי הוא עוף טמא ממש! 

"סוף דבר במעשה זה - החליפו פרה בחמור. ואין לנו אלא דברי האשכול שכתב בזה"ל: "והאידנא אין חכם בעולם שבקי בעופות בהן ובשמותיהם ובמיניהם", ע"כ. וודאי שאין שום אפשרות למצוא עוף חדש שאין לנו מסורת מדורות ולומר עליו טהור הוא" אמר הרב ברנדסדורפר בשיעורו. 

לעת עתה לא יצא מכתב רשמי האוסר ולדברי העסקנים המעורים בנושא, צפוי לצאת מכתב של ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרנבוך בנידון. לדברי העסקנים, הרבנים האחרים התוודעו לנושא והחלו חילופי האשמות בתוך וועד השחיטה של העדה החרדית שעסקנים עושים מה שרוצים ללא שום תיאום עם הבד"ץ. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2017 15:03 לינק ישיר 

עוף עם זקן = עוף חרדי...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 09:47 לינק ישיר 

סערת הבראקל: הרבנים התכנסו והביאו את התרנגולים לסלון הבית

לאחר הסערה שקמה סביב כשרותו של 'העוף המזוקן' - ה'בראקל', הוא הובא לפני רבני 'העדה' בסלון ביתו של הראב"ד, שם התנהל דיון הלכתי לכאן ולכאן במשך 4 שעות • בסיומן כתב הגר"מ שטרנבוך: "דינו כעוף טמא". ומי החולקים עליו? • תיעוד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 12:17 לינק ישיר 

מקור: https://forum.otzar.org/download/file.php?id=48568

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 13:31 לינק ישיר 

אולי אם רבני הבד"ץ היו עוסקים פחות בחתימה על פשקווילים, כתבי חרם, כתבי נידוי ושאר עינייני ריב ומדון, אולי הם היו שמים לב שמדובר בתרנגול. לא נזיר, לא ואזיר ולצערנו גם לא חזיר, אלא תרנגול בן זוגה של התרנגולת עליו שרו הגשש החיוור את השיר הידוע "יש לי תרנגגגגגגגגגגגגגולת כל היום אוכלת סוווווווווווווווולת" תודה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 14:11 לינק ישיר 

משעמם לאנשים בחיי שמשעמם להם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 14:13 לינק ישיר 

תכל'ס?
עוף החול או עוף אכול!
??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 15:50 לינק ישיר 

מה היתרון בעוף הנזיר:הרי אין מחסור בעופות עם מסורות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 16:00 לינק ישיר 

לךתדע1 כתבה:

שאלה מה עמידותם למחלות,
לבעיות בצומת הגידים ועוד (של העופות שמגדלים כיום),
ומכיוון שרבים הבעיות,
אז מחפשים עופות עמידים יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 19:40 לינק ישיר 

יצחק תודה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 22:00 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
לךתדע1 כתבה:

שאלה מה עמידותם למחלות,
ומכיוון שרבים הבעיות,

נשלח מהאנדרואיד שלי

אתה מקשקש, כהרגלך.

העופות המצויים בארץ לשחיטה/ביצים, הם הכלאה של כמה זנים, ויש כאלה שלא אוכלים אותם בגלל חשש שחלק מהזנים חסרי מסורת. לכן הביאו את העוף הזה שלדעתם אין בו חשש הכלאה והוא ודאי תרנגול שנאכל בעבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 22:13 לינק ישיר 

הדבר היחיד שלא הבנתי מהכצבה היא: האם מישהו כבר שוחט כסדר, את העופות הללו?
אם כן, מי מהכשרויות/משחטות שוחטים אותם?
אני מניח שאם הרבי מטשארנוביל לא אוכל יותר עוף, לא ברור אם שוחטים או איזה עוף במכולת הוא "ברקל"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 22:45 לינק ישיר 

מנהשורה כתב:

יצחקהספרן כתב:
לךתדע1 כתבה:

שאלה מה עמידותם למחלות,
ומכיוון שרבים הבעיות,

נשלח מהאנדרואיד שלי

אתה מקשקש, כהרגלך.

העופות המצויים בארץ לשחיטה/ביצים, הם הכלאה של כמה זנים, ויש כאלה שלא אוכלים אותם בגלל חשש שחלק מהזנים חסרי מסורת. לכן הביאו את העוף הזה שלדעתם אין בו חשש הכלאה והוא ודאי תרנגול שנאכל בעבר.

עוד "מבין" שמקרקר,
זו זכותך,
כי הניר סובל הכל,
אז המשך גם המשך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 23:05 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
מנהשורה כתב:

יצחקהספרן כתב:
לךתדע1 כתבה:

שאלה מה עמידותם למחלות,
ומכיוון שרבים הבעיות,

נשלח מהאנדרואיד שלי

אתה מקשקש, כהרגלך.

עוד "מבין" שמקרקר,
זו זכותך,
כי הניר סובל הכל,
אז המשך גם המשך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

"מנהשורה" צודק, אתה הוא זה שמקרקר כדרכך בקודש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 01:29 לינק ישיר 

החלבן, (אתה מטרה או תנובה ?)

אם אתה כבר מעתיק את עלון הלוח "הלכה ומנהג" תעתיק גם את מה שמודפס שם המכתב של השו"ב שלמה ציפער מי-ם שם הוא כותב שהעוף הזה היה נאכל לפני עשרות שנים בבלגיה שם התגורר אבי אביו של ר' משה ברנדסדורפר,

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > העוף המזוקן - סערה חדשה בעופות העדה החרדית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.