בית פורומים בחדרי חרדים

מעשה שהיה ועדיין קורה (הפנים המכוערות של חלק מאיתנו)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/8/2017 07:14 לינק ישיר 
מעשה שהיה ועדיין קורה (הפנים המכוערות של חלק מאיתנו)

את הסיפור הזה שמעתי אתמול מחבר, זה קרה לו אתמול, ואני רוצה לשתף אתכם בסיפור
לא הבאתי כאן שום פרט מזהה אפילו לא באיזה עיר מדובר
וכך הוא סיפר:

אני מנהל קייטרינג כבר כמה שנים, אתמול (א) בצהרים פנתה אלי לקוחה (אם הרך הנימול) וביקשה הצעת מחיר לברית שהם עורכים מחר (ג)
מיד הסברתי להם שנשאר כאן חלון צר מאוד של יום וחצי ועליהם להגיע להחלטה מהירה כי לא נשאר כמעט זמן לקניות מיוחדות לפי הזמנה ולהכנת אירוע בזמן קצר, ובכן, בשעה 5 אחר הצהרים הם - היא ובן זוגה שיחי' קיבלו החלטה להזמין.
ההזמנה היתה בת 35 מנות בלבד..
למי שאינו מבין ומתמצא, קייטרינגים אינם מוכנים לקבל הזמנות לאירועים קטנים, כי הרווח קטן והטרחה מרובה כמעט כמו אירוע גדול, כולל הובלה השגחה וכל היתר, יש רף של 50 מנות מינימום כדי להצדיק רווח על הרבה שעות עבודה מפרכות + הובלה והשגחה, הסברתי להם את הענין וסיכמנו על מחיר מעט גבוה מהרגיל ברמה סבירה שתשאיר כדאיות, הרבה ברירה לא נותרה להם כי קייטרינגים אחרים לא אבו לקבל את ההזמנה המצומצמת, ולמה אני כן קיבלתי את ההזמנה? כי אני לא ידוע בשוק, אין לי עשרות לקוחות קבועים, אין לי כמעט הזמנות, אני תופס כל הזמנה שמגיעה ומשתדל לעשות אותה.

אמרתי להם שאני דורש מקדמה של חצי מסך התשלום, כדי לכסות עלויות, הם אמרו שהם גרים רחוק ממני (אם יש לך מישהו שעובר לידינו נביא לו בכיף..) ומפאת חוסר הזמן הסכמתי לקבל את ההזמנה ולהתחיל לבצע אותה מבלי שישלמו מקדמה
יהיו שיקראו לזה טעות וחוסר אחריות, אני קראתי לזה אמון בין בני אדם
לאחר שהסברתי להם שאני יוצא לקניות על חשבוני, על פי רוב יש במלאי דברים, אבל הם רצו דברים מעבר לסטנדרט, סליחה על הפירוט - כבד למנה ראשונה, מתוך מבחר בשרים שהצעתי הם בחרו פרגיות למנה עיקרית, על אף מחירן הרב (108 ש"ח לקילו של העדה החרדית..) סוכם על תוספת תשלום למנה בגלל מחירן הרב של פרגיות.

יצאתי לדרך במרוץ נגד הזמן, כי מלבד קניות יש המון שעות עבודה, סובבתי בחנויות ולאחר שהוצאתי 500 שקלים על חלק מהדברים, הבנתי שיש בעיה, הספק הקבוע של הבשר אמר לי שאין לי פרגיות (של העדה החרדית) חשבתי למצוא בחנויות, כיתתי רגלי מחנות לחנות ולא מצאתי (בבקשה אל תגידו לי עכשיו "בחנות ליד הבית שלי יש פרגיות, הייתי בכמה חנויות לא מצאתי, ואילו הייתי ממשיך בחיפושים לא היה נשאר זמן להכנות)

התקשרתי ללקוחה, הסברתי לה את המצב כמות שהוא, הצעתי לה בשר בקר במקום, וכאן אני שומע ברקע את בעלה שואל "מה קורה" היא עונה לו שיש תקלה באספקת פרגיות, הוא עונה מיידית ללא מחשבה "תבטלי הכל".
נדהמתי לשמוע את זה, ריבונו של עולם, הם באו בהתראה כל כך קצרה להכנת אירוע שכמעט לא שווה להכין אותו מבחינת הרווח המועט, אני כבר 5 שעות על הרגלים, ועדיין עומד באמצע קניה ענקית באושר עד אחרי כיתות רגלים של שעה וחצי, ואחרי קניות נוספות ב500 ש"ח מחנויות קודמות הכל טיפ טופ לפי בקשותיהם המדוקדקות "שהכלים יהיו בצבע נוגד את המפות והמזלגות יהיו ככה וכו'", וככה במחי יד לבטל את הכל כי הבשר אינו הבשר שסיכמנו, יש עוד סוגי בשר, ומה יהיה עם כל מה שקניתי ואנשים על פי רוב אינם מבקשים פירוט כזה על 35 מנות ..

סיכמנו שהם יחזרו אלי ויודיעו לי מה ההחלטה, אני יושב ומחכה עם בני ליד העגלה באמצע אושר עד, אחרי כחצי שעה של מריטת עצבים והם לא מתקשרים, התקשרתי אני, ולראשונה הבעל עונה (טריק נחמד לביטול הזמנה, מעבירים אותך למישהו אחר כי לראשון שביצע את ההזמנה אין את האומץ לבטל)
אני שואל נו מה קורה מה החלטתם?
הוא עונה "אשתי אמרה כבר אמרנו לפני חצי שעה לבטל הכל"
נדהמתי - "מה פתאום סיכמנו שהיא תחזור עם תשובה ואני מחכה חצי שעה"
- "לא, ביטלנו"
- "מה עם הקניות שביצעתי, הסברתי לכם שאני קונה על חשבוני דברים, נתתי לכם אמון, אילו היית משלם מקדמה 1000 ש"ח לא היה לך את האומץ לומר לבטל כי אז לא היית מקבל כסף כי אם מוצרים.."
- תחזיר הכל לחנויות" הוא עונה, "או תשאיר אצלך לאירועים הבאים" (בעיה כי הוא ביקש דברים ספציפיים מאוד ל35 מנות במספר) "זה בעיה שלך כי לא עמדת בהזמנה"
- "ומה עם השעות שאני מכתת רגלי לפי הרשימה הארוכה שלכם"?
- "אני אשאל רב, אם הוא יגיד לשלם לך על העבודה אני אשלם"
- "איך הוא ישמע גם את הצד שלי?"
- "אנחנו נסביר לו הכל בדיוק כמו שהיה, נייצג גם את הצד שלך"

המשך הסיפור יהיה מחר (ג) כשבברית יככב קייטרינג אחר שיביא להם פרגיות לשביעות רצונם על סיר הבשר
בשביל האיש הזה, אני קייטרינג אחד מתוך רשימה, יש לו בצד מספר טלפון נוסף של קייטרינג אחר שיש לו פרגיות במלאי, מה הבעיה להתקשר לקייטרינג השני ולבטל את הראשון, סך הכל עוד קייטרינג
בשבילי זה הבושה, (מה, ביטלו לך את הההזמנה"?)
זה חוסר האונים מול חוסר בשר בחנויות
זה האמון שנפגם, מתי אתן אמון לאנשים מחדש בלי תשלום מראש כמו יקה? זה יקרה אי פעם?
האם ארצה לקבל בכלל עוד הזמנות? איך אתחיל מהתחלה קניות חדשות לאירועים אחרים כשאני לא יודע איך זה יסתיים?
האם אהיה מסוגל להיכנס מחדש לכל התכנונים המדוקדקים של הכנת אירועים נוספים, מבלי לדעת בטוח שזה יסתיים באירוע?

גם אם יתנו לי 300 ש"ח עלובים על השעות שעבדתי, וגם אם יתנו לי את כל הסכום כאילו עבדתי, אני את האמון באנשים איבדתי

-

עד כאן סיפורו

אציין, בסופו של דבר הוא לא יכל לספק את ההזמנה שלהם במדויק, וכאן השאלה, האם ראוי היה לעמוד על כך, או להתחשב בכך שהם ביצעו הזמנה בדקה ה90

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 07:31 לינק ישיר 

בפעם הבאה שלא יתחייב לספק כלום עד שבירר שיש לו הכל, קודם טלפון לבדוק שיש לך פרגיות ורק אז להתחייב לברית.
אם היה לוקח מקדמה ואז מתקשר שאין פרגיות - הוא היה הרמאי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 07:38 לינק ישיר 

או שיודיע מראש שההזמנה מחייבת גם אם לא יהיה פרגיות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 08:20 לינק ישיר 

רואים מדבריו שהוא אכן חסר נסיון וכמו נותני הטיפים,
יבורכו כל אלו יעזרוהו בעצותיהם,
ומעבר לכך יש ארגונים שנותנים יעוץ לעסקים קטנים ראוי שהוא יתיעץ אם כי כנראה בגודלו הנוכחי אני בספק אם הוא מוגדר ואם כדאי לו להיות מוגדר עסק עצמאי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 08:49 לינק ישיר 

סיפור עצוב מאוד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 08:59 לינק ישיר 

הוא לא עמד בהזמנה מי שרוצה יכול להתחשב בו ומי שלא לא חייב גם אם הוא היה לוקח מקדמה הוא היה צריך להחזיר אותה אם אין לו את הסחורה
זו דעתי כבעל עסק עצמאי ולא ערכתי בירור עם רב בנושא

נ.ב. אם אין פרגיות או בעצם מלכתכילה קונים כרעיים ומפרקים אותם זה הרבה יותר זול

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 09:09 לינק ישיר 

סליחה מאדון קייטרינג, הם ביצעו הזמנה מראש על משהו מסוים וברגע שאתה לא יכול לספק את מה שהזמינו הרי שעליך לשאת בתוצאות, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הם היו נותנים לך מקדמה והיית מסרב להחזיר להם את הכסף לאחר שההזמנה שלהם לא היתה מתבצעת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 09:12 לינק ישיר 

שני צדדים למטבע
יש גם בעלי קייטרינג ש"עושים סיבוב" על הלקוח הבא כדי "להחזיר" הפסד מהעסקה הכושלת הקודמת (או לכתחילה עושים זאת כדי להרוויח כמה ג'ובות).
חבר שלי סיפר על מקרה שהוא הזמין אירוע עם מלצרים וכלי פורצלן. שילם מקדמה. וקיבל בני בעל הקייטרינג בני הטיפש-עשרה ופחות בתור מלצרים, וכלים חד-פעמיים "כי זה כבד לילדים לסחוב כלי פורצלן".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 10:00 לינק ישיר 

תניחו את הרגש והסימפטיה בצד - להלכה הוא פטור. הוא הזמין משהו והלה אינו מסוגל להשיג אותו, יהיה מאיזה טעם שיהיה. הזמנתי ארון פרומייקה בצבע עכבר, הנגר עשה את כל הארון, עמל ויגע, אבל בסוף אין לו את צבע הפרומייקה המסויים (כי יש שביתה במפעל / כי הפסיקו לייצר אותו) - הריני פטור. והכל הלך פייפען.

אלא מאי
צריך גם להיות מענטש, ולחשוב על הזולת וכו' וכו'. ובזה כל אחד עם הערכים שלו, וכן גם עם היכולות שלו (מי שאין לו שקלים מיותרים להיות 'דיפלומט' ולארג' ודאי לא חייב ללוות כסף בשביל כך)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 10:02 לינק ישיר 

פיינרך, אתה מביא ספור אחר שאינו דומה לנידון. 
לגבי בעל הקיטרינג, שהובא למעלה, עליו להודות להם מכל הלב על כך שיצא בזול בשכר הלימוד לדעת כיצד להתנהל. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 11:07 לינק ישיר 

סליחה על התגובה הלא עניינית.. בעיני זה פשט של שנאת חינם. כל אחד חושב על עצמו, מבלי לנסות להגיע לצורך ולכאב של השני! כולם צודקים.. אבל להכאיב לשני לפעמים אפשר להיות צודק לגמרי.. איפה מה ששנוי עליך? היכן האהבה לשני? בן אדם!!יהודי!!אחיך ובשרך!! נגרם לו נזק, כאב, כסף... פרגיות נכנסות מפה, יוצאות משם.. הרגשת בושה, ניצול או יחס כזה לא עובר לעולם!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 11:11 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
תניחו את הרגש והסימפטיה בצד - להלכה הוא פטור. הוא הזמין משהו והלה אינו מסוגל להשיג אותו, יהיה מאיזה טעם שיהיה. הזמנתי ארון פרומייקה בצבע עכבר, הנגר עשה את כל הארון, עמל ויגע, אבל בסוף אין לו את צבע הפרומייקה המסויים (כי יש שביתה במפעל / כי הפסיקו לייצר אותו) - הריני פטור. והכל הלך פייפען.

אלא מאי
צריך גם להיות מענטש, ולחשוב על הזולת וכו' וכו'. ובזה כל אחד עם הערכים שלו, וכן גם עם היכולות שלו (מי שאין לו שקלים מיותרים להיות 'דיפלומט' ולארג' ודאי לא חייב ללוות כסף בשביל כך)

זה לא מענטש ולא הלכה בצד! ההלכה היא לאהוב את הנגר כמו שאתה אוהב את עצמך נקוד! הלכה מפורשת שעיקר כל התורה וההלכות תלויות בה.נסה לחשוב מה היית עושה לאוהבך או לעצמך אם היה נגמר לך צבע עכבר .. לא היית מנסה לבוא לקראת? לשכוח? לוותר מעט? מה זה צבע לעומת מהות? כסף לצורך דיפלומטיה? אז מסתפקים בצבע אחר לא ה-כ-י מה שרצית? או בשר לא בדיוק מה שהתכונת.. מה שייך פה כסף? היית צריך להוסיף ? בקשו ממך להתפשר קצת בטעם. מינימום התנהלות של בן תורה והלכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 11:28 לינק ישיר 

חלק מהתגובות כאן פשוט בושה, לא להאמין בקרב איזה חיות טרף אנחנו חיים.

דרך ארץ קדמה לתורה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 11:54 לינק ישיר 

אינך צודק.
המדרש מספר על דוד המלך שהיה דן את ישראל, ואם עני היה יוצא חייב בדינו מול העשיר, הרי שלאחר שנפסק דינו לחובה היה דהמע"ה משלם משלו את חובו.
התורה מבדילה מאוד בין דין ("ודל לא תהדר בריבו"!) לחסד.
לפי הגישה שלך העני תמיד צודק?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 12:12 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:
התורה מבדילה מאוד בין דין ("ודל לא תהדר בריבו"!) לחסד.
לפי הגישה שלך העני תמיד צודק?

נכון מאוד לפי דעת בעלי בתים כאן.
שאני בטוח כמה הם מזלזלים בשוטר תנועה ובשאר קשי יום שדורכים להם על העצבים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/8/2017 13:37 לינק ישיר 

אל_קפונה כתב:

הוא לא עמד בהזמנה מי שרוצה יכול להתחשב בו ומי שלא לא חייב גם אם הוא היה לוקח מקדמה הוא היה צריך להחזיר אותה אם אין לו את הסחורה
זו דעתי כבעל עסק עצמאי ולא ערכתי בירור עם רב בנושא

נ.ב. אם אין פרגיות או בעצם מלכתכילה קונים כרעיים ומפרקים אותם זה הרבה יותר זול

גם את הידע הזה לא כל בעל קייטרינג מתחיל יודע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעשה שהיה ועדיין קורה (הפנים המכוערות של חלק מאיתנו)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.