בית פורומים בחדרי חרדים

האוצר מודה: המחירים בישראל יקרים בעשרות אחוזים מהעולם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/8/2017 23:55 לינק ישיר 

הכלכלן הראשי: פערי המחירים בין ישראל למדינות ה-OECD מגיעים ל-52% במכוניות ומוצרי חשמל, ל-30% בתחום התחבורה ול-29% בתחום המסעדות והמלונות

אזרחי ישראל היו נהנים מרמת חיים גבוהה במידה משמעותית אלמלא יוקר המחיה הגבוה - כך עולה מהסקירה השבועית שמפרסם היום (ב') הכלכלן הראשי באוצר. הכלכלן מציין כי המחירים בישראל גבוהים לעתים בעשרות אחוזים מהמקובל במדינות המפותחות (OECD), והבעיה חריפה במיוחד בתחומי התחבורה, המלונאות ומוצרי חשמל.

על-פי נתוני הכלכלן הראשי, פערי המחירים בין ישראל למדינות המפותחות מגיעים ל-52% בענף המוצרים בני-הקיימא (מכוניות, מוצרי חשמל), ל-30% בתחום התחבורה ול-29% בתחום המסעדות והמלונות.

הכלכלן הראשי סבור כי חשיפת ענפים נוספים לתחרות תוכל לסייע בהוזלת יוקר המחיה ובשיפור דירוגה של ישראל בתוצר לנפש.

לגבי הקשר בין רמת חיים למחירים, הכלכלן הראשי כותב כי "באופן מובנה, ככו שהמדינה מפותחת יותר, בממוצע, רמות המחירים בה עולות. ככול שרמת החיים עולה, השכר נוטה לעלות בהתאם".

התוצר לנפש הוא אחד המדדים הכלכליים המקובלים למדידת רמת החיים. התוצר לנפש בישראל עומד על 37.2 אלף דולר לשנה – נתון שמעמיד את ישראל במקום ה-20 בקרב מדינות ה-OECD, בין איטליה וצרפת.

עם זאת, השוואת תוצר לנפש במונחי שוויון כוח קנייה (PPP) מורידה את ישראל 3 מקומות בדירוג ומעמידה אותה בין צ'כיה לספרד. ההסבר לפער הוא רמת המחירים בישראל, אשר גבוהה בהשוואה בינלאומית, בדגש על מוצרי בני-קיימא, תחבורה, מסעדות ומלונות. שלושת התחומים (היחידים) שבהם המחירים בישראל זולים מממוצע ה-OECD הם תקשורת, ירקות ופירות וחינוך.

הסקירה של הכלכלן בוחנת גם את מיקומה של ישראל במדדים השוואתיים אופנתיים: מדד הביג-מק של ה"אקונומיסט", מדד בילי לארונות איקאה ומדד לאטה של סטארבאקס. על-פי מדד בילי, ישראל נכללת בחמשת המדינות היקרות ביותר. לעומת זאת, בתחום הביג-מק מציין הכלכלן כי לאורך השנים הוזל מחיר הביג-מק בישראל עד לכדי הערכת חסר של השקל מול הדולר. כך, שער החליפין (שקל\דולר) "הביג-מקי" הוא 3.3, נמוך בהשוואה לשער החליפין הרשמי.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001200221

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 00:18 לינק ישיר 

הבעיה היא!
שלא רוצים שיהיו פירות וירקות.
במחירים נמוכים.
ומעדיפים לשלוח אותם ל ה ש מ ד ה!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 06:57 לינק ישיר 

"מודה" עאלק... כי בלי זה היינו בספק..
אנחנו יודעים לספור גם אם יכחישו, כי את החי לא ניתן להכחיש כידוע..

מה שאנחנו לא יודעים לעשות, זה להפגין נגד היוקר ולדרוש מנציגי הציבור לשנות את החוקים והתקנות ביחס למיסים הגבוהים כ"כ של הרכבים, הדלק, ומוצרי מזון

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אךטובוחסד ב- 08/08/2017 06:58:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 07:54 לינק ישיר 

יודעים שיקר אבל לא יודעים למה.
אחת הסיבות שמוצרי חלב בארץ יקרים פי שלושה מהולנד או צרפת או גרמניה, היא בגלל הסכם בין הרבנות לבין תנובה.
שהרבנות החליטה סתם, שאבקת חלב נוכרי כשרה, אבל חלב נוכרי שהוא לא באבקה, מה שנקרא חלב ניגר, הוא לא כשר.

למה נקבעה ההלכה הזו?
כדי שתנובה תרוויח יותר כסף.

מדהים כמה הלכות נפסקת לפי שיקולים כאלו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 08:39 לינק ישיר 

הוא מודה במקצת, 'פאר אקסלנס'.
מדובר בהפרשים של מאות אחוזים במוצרים מסוימים כדוגמת הלבשה והנעלה, צעצועים ועוד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 10:05 לינק ישיר 

קירטון כתב:

אחת הסיבות שמוצרי חלב בארץ יקרים פי שלושה מהולנד או צרפת או גרמניה, היא בגלל הסכם בין הרבנות לבין תנובה.
שהרבנות החליטה סתם, שאבקת חלב נוכרי כשרה, אבל חלב נוכרי שהוא לא באבקה, מה שנקרא חלב ניגר, הוא לא כשר.

למה נקבעה ההלכה הזו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

ההלכה הזו נקבעה מאות רבות של שנים לפני שתנובה הוקמה. החידוש הוא שבתקופה שהחלו לייצר אבקת חלב נוכרי הכריעו חלק מהפוסקים שזה לא כלול באיסור וכך הוזילו את המוצרים שמבוססים על אבקה זו למי שסומך על היתר זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 11:40 לינק ישיר 

haptel כתב:

קירטון כתב:

למה נקבעה ההלכה הזו?

ההלכה הזו נקבעה מאות רבות של שנים לפני שתנובה הוקמה. החידוש הוא שבתקופה שהחלו לייצר אבקת חלב נוכרי הכריעו חלק מהפוסקים שזה לא כלול באיסור וכך הוזילו את המוצרים שמבוססים על אבקה זו למי שסומך על היתר זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אוי באמת.
הרב פיינשטיין התיר חלב נוכרי מתועש, כולל חלב ניגר , כולל אבקת חלב כולל הכל.

על ההיתר הזה סומכות הרבנויות בחו"ל, אבל לתנובה הוא היה גורם להרבה הפסדים ולכן הרבנות עשתה כאן שעטנז בין היתר לאיסור.

בנושא אבקת חלב נוכרי היא סומכת על ההיתר של הרב פיינשטיין ובנושא חלב ניגר היא עוזרת לתנובה להרוויח הרבה כסף.

זה הכל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 15:37 לינק ישיר 

קירטון כתב:

haptel כתב:

קירטון כתב:

למה נקבעה ההלכה הזו?

אוי באמת.
הרב פיינשטיין התיר חלב נוכרי מתועש, כולל חלב ניגר , כולל אבקת חלב כולל הכל.

על ההיתר הזה סומכות הרבנויות בחו"ל, אבל לתנובה הוא היה גורם להרבה הפסדים ולכן הרבנות עשתה כאן שעטנז בין היתר לאיסור.

בנושא אבקת חלב נוכרי היא סומכת על ההיתר של הרב פיינשטיין ובנושא חלב ניגר היא עוזרת לתנובה להרוויח הרבה כסף.

זה הכל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

נו באמת הרב פיינשטיין התיר אז הגזירה התבטלה? הגזירה היא לא של הרבנות אלא של חז"ל והרב פיינשטיין התיר במצב מסוים בהתאם לתנאים שקיימים בחוץ לארץ. זו לא הרבנות זו שאוסרת אלא חזל הם שאסרו והרב פיינשטיין הוא המתיר אבל זה שהרב פיינשטיין סבר להתיר זה לא שבטלה גזירת חזל. ומי שלא מסכים עם הרב פיינשטיין לא עליו מוטלת האשמה של איסור והחמרה חדשה אלא על כתפיו הרחבות של הרב פיינשטיין מוטלת הקולא הגדולה ומי סומך עליו אשריו אבל צריך לדעת שאצלו נמצא החידוש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 17:52 לינק ישיר 

כל הטענה שלי אינה נוגעת בשום צורה ואופן למי שלא סומך על ההיתר של הרב פיינשטיין ולכן ההתעסקות בזה היא לא רלוונטית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/8/2017 21:34 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 00:18 לינק ישיר 

קירטון כתב:
כל הטענה שלי אינה נוגעת בשום צורה ואופן למי שלא סומך על ההיתר של הרב פיינשטיין ולכן ההתעסקות בזה היא לא רלוונטית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הטענה שלך גם לא נוגעת לטקסטיל, או לנעליים. לא למוצרי חשמל או צעצועים. גם לא לענף הדיור המלונאות או השירותים. בקיצור, היא לא באמת מסבירה את יוקר המחיה. אבל אם אפשר להאשים את ההלכה, למה לא, בכיף. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 06:56 לינק ישיר 

לומדמכלאדם כתב:

קירטון כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

הטענה שלך גם לא נוגעת לטקסטיל, או לנעליים. לא למוצרי חשמל או צעצועים. גם לא לענף הדיור המלונאות או השירותים. בקיצור, היא לא באמת מסבירה את יוקר המחיה. אבל אם אפשר להאשים את ההלכה, למה לא, בכיף. 

המזון הוא מרכיב מרכזי כיוון שהוא נרכש על בסיס יומיומי בהשוואה למחירי המכוניות שאמנם יקרים בהרבה אבל הם מרכיב זעיר בעלות המחיה.
ההלכה גם לא אשמה כיוון שיהודים שומרים הלכה במקומות זולים יותר כמו ניו יורק, כמו לונדון או פריז.
ההבדל הוא ששם מי ששומר הלכה משלם ומי שלא שומר הלכה לא משלם.
לכן האשמה אינה בהלכה אלא בקשר בין הדת למדינה.

הבנת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 07:22 לינק ישיר 

שמעתי אומרים שבימי הרב פיינשטיין לא היה אפשרות לייצר אבקת חלב שאינן כשרות ועל סמך זה בוסס ההיתר
ושמעתי גם שהיום הנתונים השתנו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 09:15 לינק ישיר 

קירטון כתב:

למה נקבעה ההלכה הזו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 09:19 לינק ישיר 

העלות של כשרות בישראל זניחה ביחס למתח הרווח של הספקים בשוק סיטונאי קטן וריכוזי. להפוך את יוקר המחיה לוויכוח דת ומדינה זה להחטיא את הנקודה  (במקרה הטוב, ובפחות טוב וטמון את הראש בחול או אפילו גרוע מכך לשחק לידיהם של היצרנים).
פעמים רבות יצרנים רוקדים על הדם של הרבנות רק כדי להצדיק כביכול בעיני הציבור את מחירי השחיתות שהם גובים (עיין ערך מחאת יצרני הבשר בספטמבר שעבר, וגם תנובה לא טמנה ידה בצלחת במחאת הקוטג'). אפילו במשק הבשר הריכוזי שם מחוייבים היבואנים לייבא בשר בכשרות, מחיר הכשרות הוא קטן לעומת הרווח אותו גוזרים ספקים (בפרט בכשרויות מהודרות).

מעבר לכך כל עסק יכול לבחור אם להחזיק בתעודת כשרות אם לאו. זה עניין של היצע וביקוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/8/2017 09:37 לינק ישיר 

הנה כתבה מהיום שקצת תעשה סדר:

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האוצר מודה: המחירים בישראל יקרים בעשרות אחוזים מהעולם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.