בית פורומים בחדרי חרדים

מה קורה במשטרת ישראל?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/8/2017 18:21 לינק ישיר 
מה קורה במשטרת ישראל?

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד ליאורה נהון, הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד רס"ב צאלח ג'בר, אחראי הנשקייה במרחב דוד במשטרת ישראל בגין עבירה בנשק (ריבוי עבירות), גניבה בידי עובד ציבור (ריבוי עבירות), שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות. בכתב האישום נאשמים גם האדי ג'בר, בן דודו של השוטר, וחברו, ודאע אבוקטיש בעבירה בנשק ובניסיון לעבירה בנשק. בנוסף, נאשם אבוקטיש בקשירת קשר לביצוע פשע. התיק נחקר על ידי צוות חשיפה במחלקה לחקירות שוטרים.

על פי כתב האישום, צאלח שירת כאחראי הנשקייה במרחב דוד במשטרה. במסגרת תפקידו, בין היתר, היה אמון צאלח על קבלת אמל"ח, אחסונו בנשקיה, והנפקתו לשוטרי המרחב, האמונים על השמירה והסדר בעיר העתיקה בירושלים ובהר הבית. צאלח נהג ליטול שלא כדין אמל"ח מהנשקיה, ולהעבירו באמצעות האדי, קרוב משפחתו, ששימש כמתווך. החל משנת 2016 ולמשך תקופה של שנה, אחת לשלושה שבועות לערך, נהג צאלח להעביר להאדי מאות כדורי אקדח. במקרים נוספים קשר צאלח קשר עם האדי להעביר לו ארגזי רימוני הלם וחלקי אמל"ח נוספים. לאחר שצאלח דיווח להאדי על הימצאות אמל"ח ברשותו, האדי דיווח לודאע, חברו, ויחד קשרו קשר לקבל את האמל"ח. הנאשמים נהגו לעשות שימוש בשמות קוד כגון "צינורות", "ברזים", ארנבים", "חבילות", על מנת לתאר אמל"ח לסוגיו.

צלאח נאשם עוד בעבירת גניבה בידי עובד ציבור בכך שביצע את העבירות האמורות במסגרת תפקידו כשוטר אשר היה אמון על הנפקת האמל"ח, וכן בשיבוש מהלכי משפט בכך שדיווח על מעצרו על אתר לשאר הנאשמים. בנוסף נאשם כי השיג מהמרשם הפלילי מידע שאינו זכאי לקבלו, אודות פרטי רכב של נהג שהיה מעורב עם קרוב משפחתו בתאונת דרכים.

לנוחותכם מצ"ב כתב האישום ובקשת המעצר עד תום ההליכים המשפטיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2017 20:38 לינק ישיר 

וואלה מגיע למח"ש צל'ש על זה שלעיתים נדירות הם מצליחים לעשות את העבודה שלהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2017 21:22 לינק ישיר 

גאונים. לתת לחתול לשמור על השמנת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2017 17:12 לינק ישיר 

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד שני שוטרי יס"מ מאזור המרכז בגין תקיפה בחגיגות ל"ג בעומר בהר מירון.

שני השוטרים, גיא אוחיון ויואב פונדקי, אבטחו את חגיגות ל"ג בעומר במירון בחודש מאי האחרון. אוחיון שימש באירוע כראש צוות ופונדקי שירת תחת פיקודו.

עם תום החגיגות, המשיכו המשתתפים אל תחנת איסוף הנוסעים בתחבורה ציבורית שהוקמה בהר מירון. בשלב מסוים התפתח ויכוח לגבי העלייה לאוטובוס. פונדקי תפס את אחד האזרחים בדש חולצתו, משך אותו והורידו מהאוטובוס, בעודו מגדף אותו.

עם הוצאתו מהאוטובוס, לפתו שני השוטרים את האזרח בצווארו, קיפלו בחוזקה את ידו לאחור והובילו אותו לפינה צדדית הסמוכה לתחנת האיסוף, תוך שבדרך הם בועטים בו ברגליו, ללא כל סיבה.

במהלך הובלתו של האזרח, נפלה הכיפה אשר הייתה מונחת על ראשו, אך חרף בקשותיו מהשוטרים כי יסייעו לו להרים את הכיפה, הם סירבו לעשות כן ואף דרכו בהתרסה על הכיפה באומרם "אתה לא ראוי לכיפה הזאת".

האזרח נלקח אל הפינה הצדדית ויואב פונדקי הרכין את ראשו של האזרח, פיסק את רגליו בחוזקה והחל לחבוט בו, תוך שהוא ממשיך ומגדף אותו.

אוחיון פנה אל פונדקי ואמר לו: "תיזהר עם הידיים באזור האוטובוס, הוא מרושת מצלמות, אם אתה רוצה לטפל במישהו תטפל בו רק כאן".

בשלב זה, פונדקי קיפל בחוזקה רבה יותר את ידו של האזרח והמשיך לכופף את גופו ארצה, תוך שהוא ממשיך ומגדף אותו. בתגובה, החל האזרח לבכות, אולם השוטרים לא הרפו ממנו והמשיכו לאחוז בו ולגדפו.

כתב האישום מייחס לשני השוטרים תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/355195

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/9/2017 12:05 לינק ישיר 

ארגון חוננו :

*בנות 14 הדביקו סטיקר ובילו לילה במעצר*

*חמש קטינות יהודיות הדביקו מדבקה "די לצווים המנהליים" בסמוך להר הבית ונעצרו. שלוש בנות סרבו להרחקה והושארו לילה במעצר. עו"ד משה פולסקי מחוננו "הבנות נחקרו בניגוד להוראות החוק"*

חמש קטינות יהודיות נעצרו אתמול (א') בשעות הערב, בעיר העתיקה בירושלים, בסמוך לשערי הר הבית, בחשד כי הדביקו מדבקה "די לצווים המנהליים" במקום.

הבנות, חלקם בנות 14, נלקחו לתחנת המשטרה שם נחקרו בחשד להשחתת פני מקרקעין. חרף איסור בחוק הנוער לחקור קטינים בשעות הלילה, נחקרו הנערות בשעות הערב. חקירתם של הנערות התאפשרה בעקבות אישור מיוחד של קצין אשר התיר את החקירה בשעות הלילה. בנוסף הורה קצין המשטרה לחקור אותם ללא נוכחות הוריהם בחקירה, זכות המוקנית לקטינים אשר נחקרים תחת אזהרה.

לאחר חקירתם נדרשו הבנות לחתום על הרחקות מהעיר העתיקה, שתי בנות אשר הסכימו להרחקה, חתמו על תנאי השחרור ושוחררו בסמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. שלושת הבנות האחרות סרבו לחתום והותרו במעצר במהלך הלילה.

בשעות הקרובות יובאו הבנות לדיון בבימ"ש השלום בי"ם, שם ייצג אותם עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו אשר בשעות הלילה הגיע לתחנת המשטרה והעניק לבנות סיוע משפטי.

"חמש בנות עוכבו בשעות הלילה המאוחרות רק בשל חשד להדבקת מדבקה "די לצווים המנהליים"" סיפר עו"ד פולסקי, "הבנות נחקרו בשעות הלילה המאוחרות בניגוד להוראות חוק הנוער, תוך הפרת זכויות בסיסיות למרות שברור שלא נעברה כל עבירה. התנהלות המשטרה מעוררת תמיהות קשות. במקום להשקיע זמן ומאמצים במלחמה במחבלים ובכל התומכים בהם שרצחו לא מזמן 2 שוטרים על הר הבית, במקום זאת מבזבזים את זמנם על שטויות" הוסיף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/9/2017 12:10 לינק ישיר 

הגיעו הזמן ששוטרים שעושים עבירות כאלו
יורחקו ויפוטרו מהמשטרה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/9/2017 17:35 לינק ישיר 

ארגון חוננו :

*פינוי המאחז בשומרון : גג קרס על קטין כבן 15 שנפצע ונעצר*

*במהלך פינוי מבנה במאחז בשומרון קרס גג כתוצאה מעומס של שוטרים אשר שהו עליו, מהקריסה נפצע קטין כבן 15 בראשו, מיד עם פציעתו נעצר הקטין. עו"ד נתי רום מחוננו : "עד כה הקטין לא קיבל טיפול רפואי – המשטרה לא מפנימה את החוק"*

במהלך הריסת מבנה בשעות הצהרים בסמוך ליישוב הר ברכה בשומרון, נפצע קטין כבן 15 בראשו כתוצאה מקריסת גג. הגג קרס על ראשו של הקטין לאחר ששוטרים רבים עלו לגג אשר קרס מעומס. עם פציעתו נעצר הקטין בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור, הקטין נלקח לתחנת המשטרה באריאל שם נחקר.

במהלך הפינוי נעצר קטין נוסף, כבן 17, אשר תיעד את פינוי המבנה ואת אלימות השוטרים במקום, בשלב מסוים נדחף והותקף הקטין ע"י השוטרים, כלב שמירה שהיה במקום נשך את אחד השוטרים, אשר עצרו את הקטין בחשד לתקיפה באמצעות הכלב, בחקירתו הכחיש הקטין כל קשר לכלב. השניים נעצרו ויובאו מחר לדיון בבימ"ש השלום בפ"ת.

עו"ד נתי רום אשר מייצג את השניים מטעם ארגון חוננו, סיפר כי הקטין אשר נפגע אינו קיבל עד שעה זו טיפול רפואי, בנוסף אומר רום כי המשטרה לא אפשרה להורי הקטינים להיות נוכחים בחקירה כמתחייב בחוק הנוער "לצערי הרב משטרת ישראל לא מפנימה כי החוק הנוער חל גם על קטינים ביהודה ושומרון, המשטרה לא אפשרה להורי הקטינים להיות נוכחים בחקירתם כמתחייב בחוק. בנוסף משאירה המשטרה לילה במעצר קטין כבן 15 שחשוד בהפרת צו בלבד, לא בכל עבירת אלימות או בהפרעה לפינוי. הקטין נפצע תוך כדי פינוי המבנה בעקבות קריסת גג על ראשו כתוצאה מעומס של שוטרים רבים אשר עלו לגג, חרף פניות חוזרות ונשנות שלנו הקטין לא קיבל כל טיפול רפואי עד כה." סיפר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/9/2017 23:22 לינק ישיר 

רק תביעת נזיקין אישית כנגד השוטר תעשה את העבודה!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2017 23:06 לינק ישיר 
נורא

אז איך זה מרגיש כשגוף שאמור לשמור עלינו בעצם פוגע בנו?
נסעתי היום בכביש 75 לכיוון צפון (ממש לפני הכניסה לחיפה) במקטע שמותר לנסוע בו על 90. אוקיי חרגתי. התנועה זרמה ונסעתי מהר יותר. מודה. פתאום הופיעה לצידי ניידת משטרה שקראה לי ברמקול לעצור בצד. מיד ירדתי לשוליים ועצרתי (השוליים היו צרים מאד. הרכב ממש עמד על הפס הצהוב) ניגש אלי שוטר, אני שואלת אם לא מסוכן לעמוד כאן כי רכבים ומשאיות עברו צמוד אלינו במהירות גבוהה והוא ענה- "תביאי כבר רישיון. מסוכן היא אומרת לי. חוצפנית". אוקיי הבאתי לו את הרישיונות, הוא חזר לניידת ואני חיכיתי בסבלנות שאדון שוטר יסביר לי במה אני מואשמת. אחרי 3-4 דקות השוטר קורא לי ברמקול של הניידת "גברת צאי מהרכב ותיגשי לניידת". הסתכלתי בהלם במראה והתלבטתי אם הוא רציני. הכביש הוא כביש מהיר וסואן. הוא ממש מצפה שאני ארד מהאוטו?? אחרי עוד 2 דקות שוב קריאה "גברת תיגשי לניידת!!!" אוקיי, חינכו אותי בבית להקשיב לשוטרים, אז ירדתי מהרכב וניגשתי לחלון ושאלתי האם הוא רציני שהוא מבקש ממני לרדת מהאוטו בכביש סואן כשאין באמת שוליים. הוא ענה לי "סתמי את הפה!" ומבקש ממני להסתכל במד מהירות כדי לראות את המהירות שבה נסעתי. ברגע זה הבנתי שכדאי לי לפתוח את המצלמה בפלאפון כי אדון שוטר כנראה לא פועל בהגיון ואדיבות.
לא הספקתי להתחיל לצלם ואני רואה משאית ענקית שועטת לעברנו בקטע שהיא עוד רגע מגלחת את הניידת, אותי ואת הרכב שלי ובשנייה האחרונה סטתה מהנתיב תוך צפירה רמה ומהטלטול של המשאית עפו ממנה כמות אדירה של אבנים שהושלכו ישירות עלי. רגע כבר אמרתי שהשוטר יושב במזגן באוטו ואני עומדת בחוץ וחוטפת גל אבנים על הראש? באותו רגע אני דורשת ממנו ללא שום נימוס את הרישיונות שלי בחזרה כדי שאוכל לעזוב את המקום אבל הוא צועק עלי ומתעלם ממני תוך שעולה בקשר מול המשטרה שתאתר את המשאית ותגיע לפנות את האבנים מהכביש. מבקשת ממנו פרטים אישיים- מסרב לתת לי. מנסה לצלם- סוגר לי חלון בפנים.
באותו רגע חוזרת לאוטו שלי כשכולי בוכה ורועדת מהבהלה והכאב, מתקשרת למשטרת ישראל- מאין יבוא עזרי? אבל היי. מה אני גנובה? מתקשרת למשטרה כד להתלונן על המשטרה? השוטרת שענתה העבירה אותי לשוטר שאמר לי- "חמודה תרגעי. יש שוטר במקום ואת לא בסכנה." וניתק.
מחכה עוד 10 דקות בבכי והסדרת נשימה באוטו (אסתמה. בלי משאף. לא כיף) ואז השוטר חוזר- מבקש ממני לחתום על הקנס. אני מסרבת. הוא זורק את הקנס והרישיון פנימה מהחלון, חוזר לניידת ונוסע.
אוקיי. עד כאן המקרה.
אחרי שעה אני נוסעת לתחנת המשטרה בחיפה, נחושה להתלונן על השוטר. מעבירים אותי מאחד לשני עד שאני נשלחת לקומה 5- נציב תלונות הציבור. נשמע טוב. נכנסת למשרד, מקבלת אותי גברת נציבת תלונות הציבור ואחרי חצי דקה (כשאני בשורה 2 בסיפור) קוטעת אותי ואומרת- "אנחנו לא מטפלים בתלונות תעבורה. תפני במייל ל%^%$#%^&* ויענו לך. בהצלחה. ביי"

מיותר לציין שלפי החוק אסור לשוטר לומר לנהג לרדת מהרכב כשהכביש בשוליים. וגם אם מוריד את הנהג עליו ללוות אותו מהאוטו וחזרה לאוטו. מה שכמובן- לא קרה כאן.
ההנחיה הזו של המשטרה יצאה בעקבות 2 מקרים דומים שהסתיימו במוות.

אז אני קיבלתי את החיים שלי במתנה היום, מה יקרה להבא כשמלאך המוות בדיוק יעבור במקום?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2017 23:12 לינק ישיר 

מתי תפנימו שאף אדם רציני לא מתגייס למשטרה.זה רק ......... של החברה ,שיכורי כח
תוקן מחשש להעלבת עובד ציבור

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי משגיחבשער ב- 31/10/2017 23:43:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2017 23:45 לינק ישיר 

אני בסך הכל משתדל להציף את זה כדי שבסוף משהו יחלחל וישפיע

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2017 23:57 לינק ישיר 

אחרי התשקורת.
הגיע הזמן לטפל בפצץ (בגץ) ובמשטרע!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/11/2017 14:29 לינק ישיר 
זה לא נגמר

*שוטרים טעו בזיהוי וביצעו לינץ' באזרח תמים. עו"ד בן גביר: נגיש תביעת ענק.*

ביום חמישי האחרון יצא י' בשעה אחת בלילה מאירוע חברתי בתל אביב לביתו בשכונת רמות בירושלים כשהוא רכוב על קטנועו. לאחר מספר דקות נסיעה הגיחה מאחוריו ניידת משטרה והפעילה סירנה. י' שחשב כי השוטרים ממהרים לאירוע כלשהו זז מעט הצידה ואו אז סטתה הניידת לעבר י', ניגחה אותו והוא הועף מהקטנוע אל הכביש.

מיד לאחר מכן, קפצו השוטרים על י', החלו להכותו, ירו עליו באקדח טייזר ואזקו אותו תוך שהוא צורח מכאבים, מתחנן שיעזבו אותו שכן לא עשה דבר ומבקש שיזמינו אמבולנס.

אלא שהשוטרים סרבו לבקשתו ורק לאחר שלקחו ממנו תעודת זהות וערכו בירור הבינו כי טעו בכתובת והזמינו לי' אמבולנס שלקח אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים שם הוא מאושפז עם חבלות בגופו ושברים בידיו וצפוי לעבור ניתוח בימים הקרובים.

פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה לאירוע: "מדובר באירוע חמור ביותר בו שוטרים מתנהלים כאילו אנחנו במדינת עולם שלישי. אין שום הסבר ללינץ' שעושים שוטרים באזרח תמים שכולל ניגוח עם הניידת, מכות אלה וירי טייזר. גם אם הוא היה חשוד באיזו שהיא עבירה יש בתי משפט והליכים חוקיים שניתן לנקוט בהם ולא ניתן לבצע לינץ', קל וחומר כשכאמור מדובר באזרח תמים ומדובר בטעות בזיהוי. בימים אלו מתגבשת תביעת ענק נגד המשטרה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/11/2017 16:19 לינק ישיר 
שוב משקרים

ארגון חוננו :

*2 קטינים נעצרו בשומרון*

*שתי קטינים נעצרו הבוקר במאחז מגיני ארץ הסמוך ליישוב הר ברכה בשומרון בחשד לשטח צבאי סגור. השניים מובאים בשעה זו לדיון בבימ"ש. עו"ד רום מחוננו: "בניגוד לחוק המשטרה לא הציגה לא לעצורים ולא לי צו"*

כוחות משטרה ומג"ב עצרו היום (ד') בשעות הבוקר שני קטינים, במאחז מגיני ארץ בסמוך ליישוב הר ברכה בשומרון. השניים נעצרו בחשד להפרת שטח צבאי סגור, ומובאים לדיון בשעה בבימ"ש השלום בפ"ת.

בימים האחרונים נערכו מספר פשיטות משטרה על המאחז, וניסיונות לעצור את תושביו, וזאת ככל הנראה במטרה לפנותם מהמקום, לאחר שמספר ניסיונות של כוחות הביטחון להרוס את המבנה במקום כשלו. בתחילת השבוע מיד לאחר אחת מפשיטות המשטרה על המקום, עלו כעשרים פורעים ערבים מהכפר קליל הסמוך על המאחז, זרעו הרס במקום וגנבו ציודים שונים.

עו"ד נתי רום מארגון חוננו אשר מייצג את הקטינים תקף את התנהלות המשטרה "היום בבוקר נעצרו שני קטינים בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור, נכון לרגע זה לא הוצג לעצורים שום צו, וגם בקשתי לראות את הצו נענתה בשלילה, דבר זה מנוגד לחוק, ומנוגד לדין בו נקבע שהצו צריך להיות מוצג לכל דורש וכן להיות מוצג בתחנת המשטרה. לצערנו משטרת ישראל משתמשת בצו בניגוד לחוק וככלי ענישתי דבר המנוגד להוראות החוק בעניין."

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2017 10:00 לינק ישיר 
מחריד

ב"ה

שוטר לקטין בטרמפיאדה: "תוריד את התחתונים או שאתה מעוכב לתחנה"

תלונות חמורות הוגשו כנגד שוטר ממחוז ש"י בגין תקיפת אזרחים וחיפוש בלתי חוקי בתחתוניהם של קטינים בתחנת הסעה.  עו"ד מנשה יאדו מ'חוננו': "שוטר חם מזג ומסוכן שאסור להביא אותו במגע עם אוכלוסייה"

שלוש תלונות שונות הוגשו לאחרונה לקצין תלונות הציבור של המשטרה במחוז ש"י כנגד שוטר אחד בגין עיכוב אלים, עיכובים וחיפושים בלתי חוקיים ברכב וחיפוש על גופם של קטינים תוך שהוא מביט מתחת לתחתוניהם.

באירוע הראשון שהתרחש במוצאי שבת חודש, נסעו גבר ואשתו ההרה מירושלים לכיוון השומרון. בכיכר אדם האיר  השוטר הנילון לרכבם ודרש מהבעל שנהג ברכב תעודת זהות. תוך כדי כך, החל השוטר לערוך בידוק על גופו של טרמפיסט שישב מאחורה ובאותו רגע החל הנהג לתעד את מעשיו של השוטר בעזרת פלאפון.

בסרטון נראה השוטר דורש לפתוח בעצמו את תא המטען ולאחר שהנהג מסרב דורש השוטר לערוך חיפוש על גופו. הנהג מבקש לראות את תעודתו של השוטר, אך זה מסרב ואומר לנהג כי הוא מעוכב ושואל אותו אם הוא מסרב לבדיקה. הנהג השיב שהוא מסרב לחיפוש על גופו ובאותו הרגע מודיע השוט לנהג כי הוא עצור, מסתער עליו בברוטאליות ואוזק אותו על הכביש בצעקות "חתיכת חוצפן" ו"עכשיו תלמד איך לדבר לשוטרים", תוך כדי שאשתו ההרה של הנהג זועקת ובוכה בבהלה.

לאחר מכן החל השוטר לבצע חיפוש ארוך ברכבם של הזוג, תוך שהוא פותח את תיקיהם, ארנקם והציוד שבתא המטען. 

בסיום החיפוש הכניס השוטר את הנהג לניידת והורה לו על מעצרו בגין "הכשלת שוטר". כאשר ביקש הנהג כי ישחרר אותו לאור מצבה של אשתו, ענה השוטר בתגובה: "תמחק את הסרטון ואני אשחרר אותך!". הנהג סירב לכך, ורק כאשר אשתו נגשה לשוטר וביקשה שישחררו בשל כאבים שהחלה להרגיש, נעתר השוטר ושחררו.

במסמך התלונה, שהוגש בייצוגו של עו"ד מנשה יאדו מארגון "חוננו", נכתב: "בלא התראה מוקדמת מצד השוטר, אמר השוטר למתלונן 'בסדר אתה עצור' והסתער על המתלונן בברוטאליות רבה".

עוד נכתב כי "גם אילו הייתה קיימת עילת חיפוש.. וגם אילו הייתה קיימת עילה להפעיל שימוש בכוח, דבר המוכחש, כי אז הסתערות פיזית על אזרח צריכה להיות מוצא אחרון ולכל הפחות יש להתריע לפני שעושים כן".

המתלונן באירוע זה, בחור נשוי כבן 25, סיפר על תחושותיו בעקבות האירוע: "מדובר בחוויה קשה ומשפילה, בה שוטר, שאמור להיות נציג החוק, מתנהג בצורה אלימה וברוטאלית. אני לא רוצה לחשוב איך היה יכול להסתיים האירוע מבחינתי. זה היה יכול להיגמר גם בתיק פלילי נגדי. אני מצפה מהמשטרה והגורמים הרלוונטיים לטפל במקרה הזה במלוא החומרה הנדרשת בכדי להציל אזרחים אחרים מהתנהגות אלימה שכזו".

באירוע השני, שאירע באותה הכיכר באותו הערב, עיכב השוטר שלא כדין שני זוגות נוספים תוך שהוא עורך חיפוש ארוך בחפציהם האישיים וציודם. גם באירועים אלה תועד השוטר, כשהוא מסרב למסור למעובים את שמו ועילת החיפוש ברכבם. שוטרת שנכחה במקום ערכה חיפוש על גופה של אחת הנשים תוך שהיא ממששת את בטנה ההרה ואף מבקשת להסתכל מתחת לחולצתה של האישה.

באירוע השלישי, שאירע בצומת שילה ותועד גם הוא, הגיע אותו השוטר לטרמפיאדה בה פגש בצעיר ושני קטינים, תוך שהוא מסרב להזדהות ועיכב את השלושה לבדיקה. בבדיקה דרש מהם השוטר לערוך חיפוש על גופם ובמהלך הבדיקה על גופו של אחד הקטינים מתח את מכנסיו והסתכל מתחת לתחתוניו. הקטין לקח צעד אחורה בבהלה ולתמיהתם של השלושה השיב כי הוא מעוניין לערוך חיפוש בתחתוניהם ומאיים עליהם שיעוכבו בתחנה אם יסרבו. בכתב התלונה מפורט הדיאלוג בין השוטר לבין הקטינים:   

הקטינים: "מה אתה רוצה לעשות לו? חיפוש בתחתונים?" 
השוטר: "כן! חיפוש בתחתונים שלו! וכל מה שאני מבקש אתם תעשו! ואני מעכב אתכם!"     
שוטר לקטין: "אתה לא מוריד את התחתונים שלך?"         
הקטין: "אני לא מוריד! אני לא מוריד!"   
שוטר: "אתה לא מוריד? אתה מעוכב לתחנה!"

השלושה סירבו ולאחר חיפוש נוסף בכליהם ועל גופם שחרר אותם השוטר.

עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו' שהגיש את התלונות, מסר: "התנהלות מבישה ומכוערת של שוטר שתועד מסתער בברוטאליות מלאת חמה על אזרח תמים בלי להציג תעודה ובלי להסביר מדוע, פועל סטיגמטית נגד מאריכי פאות ופוגע בשלוש משפחות ובמספר קטינים ומשפיל אזרחים תמימים אותם אמור היה לשרת. אירועים שלא היו אמורים לקרות, כשמדובר בשוטר חם מזג ומסוכן שאסור להביא אותו במגע עם אוכלוסייה. יש לקוות כי המשטרה תוקיע את התנהלות השוטר ותנקוט כנגדו מיידית את הסנקציות המתאימות".

מצ"ב קישור לסרטונים מתיעוד האירועים:

https://www.dropbox.com/sh/gbplhl9i6am6g4l/AADciEsdiPPXE87jyHkO02_ma?dl=0

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2018 14:29 לינק ישיר 

שלום רב,

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד שקד דהן, הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שלושה שוטרים המשרתים בתחנת שלם בירושלים בגין תקיפה סתם ועבירות נוספות. שוטרת המשרתת ככלבנית בתחנה הוחלט כי תועמד לדין משמעתי בגין מעורבותה באירוע.

על פי כתב האישום, לפני כשלושה חודשים בשעות הערב המתינו בתחנת שלם שני קטינים אשר נעצרו קודם לכן. על פי כתב האישום, אחד השוטרים ניגש לאחד מהם אחז בו בחולצתו באזור העורף ודחף אותו אל תוך החדר, שם נכחו מי ששרת בתפקיד קצין תורן ביחידה והכלבנית כשברשותה כלבה מסוג רועה בלגי, אותה החזיקה באמצעות רצועה. השוטר הטיח את גופו של המתלונן בקיר והורה לכלבה לתפוס אותו, וזאת בנוכחות הקצין התורן והכלבנית. ואכן, הכלבה התקדמה במהירות לכיוונו של המתלונן ואף נבחה בעוצמה לעברו. השוטר אמר לקטין – אשר היה מבוהל מאוד וחשש לשלומו – כי אם לא יודה בחקירתו, ימשיך ויאיים עליו באמצעות הכלבה. הקטין, החל לצעוק מפחד ולבכות. השוטר הוציא אותו מהחדר ואיים עליו שוב באומרו "מה שראית עד עכשיו זה שום דבר". כל אותה עת, חרף העובדה שהמעשים בוצעו בנוכחותו, נמנע הקצין שהיה גם בתפקיד ראש המשמרת, מלעצור בעד השוטר מלבצע את המעשים, הוא גם לא דיווח על האירועים ואף נמנע מלתארם בדו"ח הפעולה שרשם לאחר מכן.

מיד לאחר מכן הוביל השוטר את הקטין השני לכיוון החדר. הקטין אשר שמע את בכיו של חברו ואת נביחות הכלבה, מיאן להיכנס לחדר בשל חששו, אחז במשקוף דלת החדר, אמר לשוטר כי הוא מפחד והפציר בו כי ימנע מלהכניסו פנימה. השוטר התעלם מתחנוניו של הקטין ודחף אותו בעל כורחו אל תוך החדר, שם הכלבה נבחה לכיוונו והתקדמה במהירות לעברו. בשל פחדו, החל הקטין לצעוק. אז, הוציא אותו השוטר מהחדר, לא לפני שאיים עליו באומרו כי אם לא ישתף פעולה בחקירתו, אזי יפגיש אותו פעם נוספת עם הכלבה. גם במקרה הזה הקצין התורן, אשר נכח אותה עת בחדר, נמנע מלעצור בעד השוטר מלבצע את המעשים ולא דיווח עליהם.

עוד עולה מכתב האישום כי באותו ערב במהלך סיור שגרתי בגבעה הצרפתית בירושלים, הבחינו השוטרים ברכב חונה בצד הכביש. הם ניגשו אל הרכב לצורך ביקורת שגרתית במהלכה התפתח דין ודברים בין השוטרים לנוסע הרכב וחבריו, בעקבותיו הוחלט על מעצר הנוסע ואחד מחבריו. השניים נכבלו והוכנסו על-ידי השוטרים אל שתי ניידות משטרה. במהלך שהותו של המתלונן בתא העצורים בניידת, בעודו כבול בידיו, מאחורי גבו, נכנס אחד השוטרים אל תא העצורים והחל להכותו במספר אגרופים לראשו ולחלקי גופו.

בהמשך, בהגיעם לתחנה, הובילו השוטרים את המתלונן לחדר החקירות. בהגיעם למעלית, אחז השוטר בראשו של המתלונן וחבט את ראשו - שלא כדין וללא כל צורך - בדלת המעלית, אשר הוחזקה פתוחה על ידי שוטרת שנכחה במקום. במהלך הנסיעה במעלית המשיך השוטר להכותו באמצעות מספר ברכיות שכוונו לרגליו ולבטנו. בסמוך לאחר מכן הגיע למקום הקצין התורן והחל לצעוק על המתלונן ולהכותו באמצעות מספר סטירות לפניו ולראשו. רק לאחר שהמתלונן החל לבכות, פסק הקצין התורן מלהכותו.

התיק נחקר על ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים.

מצ"ב כתב האישום.

בברכה,

אפרת אורן

דוברת מחוז ירושלים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה קורה במשטרת ישראל?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.