בית פורומים בחדרי חרדים

הרבנות הראשית החלה בהליך לשלילת התואר רב מיונה מצגר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/8/2017 23:37 לינק ישיר 
הרבנות הראשית החלה בהליך לשלילת התואר רב מיונה מצגר

במכתב שנשלח לעורכי דינו של הרב הראשי לשעבר שהורשע בשוחד ומרצה עונש מאסר נמסר על ההליך נגדו. אם ההליך יושלם, תישלל ממנו התעודה שניתנה לו כדי לשמש רב שכונה ועיר, והוא לא יוכל לחתן זוגות

הרבנות הראשית לישראל החלה בתהליך שלילת התואר רב מהרב הראשי לשעבר יונה מצגר שהורשע בעבירות שוחד. מצגר מרצה עונש מאסר של שלוש שנים וחצי באגף 10 בכלא מעשיהו. היועץ המשפטי של הרבנות הראשית, עו"ד הראל גולדברג, שיגר היום (שני) מכתב לעורכי דינו של מצגר שבו הודיע להם על שימוע בטרם יתקיים דיון בעניין בפני ועדת המשמעת מטעם מועצת הרבנות הראשית.

"אנו בוחנים בימים אלו, את שלילת הכשירויות הרבניות השונות שניתנו לו מטעם הרבנות הראשית לישראל", נכתב. המשמעות היא כי אם הרבנות תחליט על כך תישלל ממצגר התעודה שניתנה לו לצורך כהונה כרב שכונה, רב מושב ורב עיר ובנוסף גם האישור לעריכת חופות וקידושין.

התהליך החל בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון לפיה יש לשלול ממצגר את התואר רב בעקבות הרשעתו. התנועה ביקש לשלול גם את התואר של הרב יאשיהו פינטו שהורשע במתן שוחד ובנוסף גם לרב אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף המכהן כרב העיר חולון, לאחר שהורשע בעבירות של הפרת אמונים. במקרה של פינטו נמסר מהרבנות כי "לא ניתנה כל הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל". במקרה של הרב יוסף נרמז כי יתחיל הליך דומה, "לאחר מתן גזר דין בעניינו".

המקרה הראשון שבו נשלל תואר רב מרב מכהן היה לפני ארבע שנים, בתקופה שבה מצגר כיהן כרב ראשי. האחרון קידם את שלילת התואר מהרב יהודה חיים רוזיליו שכיהן כרב המושב ברוש והודה שגנב ספרי תורה מהבית כנסת המקומי. הוא נשלח למאסר ומצגר תמך בשלילת התואר ממנו. הוא אמר אז כי "רב שסרח איננו עובר רק על איסור הלכתי, מוסרי או ערכי - אלא הדבר עלול לסכן את המשך כהונתו ומעמדו כרב בישראל".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2017 23:53 לינק ישיר 

אני בעד לשלול את התואר אבא סבא דוד ...בן דוד שלישי וכן תואר מנקה רחובות מדופלם למי שגנב כמה עלי שלכת לכיסו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 00:18 לינק ישיר 

התנהגות מגעילה, למה לזרוק אבן אחר הנופל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 00:24 לינק ישיר 

ולדרעי יפסיקו לקרוא הרב ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 00:39 לינק ישיר 

צעד מיותר וזריקת אבן אחר הנופל.
לתעודת הכושר שברשותו ממילא אין כל ערך,
שכן לא יוכל להתמנות לשום תפקיד רשמי.
את התואר 'רב' אינם יכולים לשלול שכן
ממילא אינו בסמכותם.
ובכל מקרה לא נראה לי שהדבר יצא אל הפועל,
כי אז תיאלץ הרבנות לשלול גם את הכושר של
הרב בקשי דורון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 07:54 לינק ישיר 

הייתי פעם בישיבה בחו"ל שם ראש הישיבה, לאחר שהסמיך אברך אחד לרב הבין שאותו אברך אינו ראוי.

הוא הוציא דמים מרובים כדי שאותו אברך יחזיר את הסמיכה לרבנות ויסכים לא להתהדר בתואר רב.

בזמנו פחות הבנתי, היום יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 08:01 לינק ישיר 

אפשר לחשוב שיש לו את מי לחתן בכלא..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 15:12 לינק ישיר 

גלאגוזים כתב:

צעד מיותר וזריקת אבן אחר הנופל.
לתעודת הכושר שברשותו ממילא אין כל ערך,
שכן לא יוכל להתמנות לשום תפקיד רשמי.
את התואר 'רב' אינם יכולים לשלול שכן
ממילא אינו בסמכותם.
ובכל מקרה לא נראה לי שהדבר יצא אל הפועל,
כי אז תיאלץ הרבנות לשלול גם את הכושר של
הרב בקשי דורון.

מצגר הוא רב שכונה שהוקפץ למשרה שגדולה עליו בכמה רמות בגלל חשבונות פוליטיים מטופשים. מעללי מצגר בנוסח אבי זרקי עוד מאותה תקופה כבר פורסמו בתקשורת, שלא לדבר על כתבות מסוג אחר לגמרי שהושתקו במהירות.
מרן הרב בקשי הוא מגדולי הדור כפשוטו וקיבל ביושר את התואר "ראשון לציון". הפרשה שנפלה עליו היתה באדיבות ש"ס המושחתים שהוא העלים עין לבקשתם. כל השוואה בינו לבין מצגר היא עלבון לאינטלגנציה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 15:13 לינק ישיר 

אל יתהלל חוגר כמפתח.....אני לא הייתי מייעץ להם לעשות את זה כי אין לאף אחד הבטחה על מה יתפוס מחר. ואז התקדים הזה שהנושא במשרה כעת יצר, הוא אשר יעמוד לחובותו. ודי לחכימא ברמיזא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2017 16:00 לינק ישיר 

סופר כסף
זה ממש לא משנה.
ברגע שהרבנות תפעל לפי הוראת היועץ המשפטי שלה,
היא לא תוכל להבדיל בין הרב מצגר להרב בקשי דורון.
החוק רואה בשניהם עבריינים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרבנות הראשית החלה בהליך לשלילת התואר רב מיונה מצגר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר