בית פורומים בחדרי חרדים

בשורה - יבוטל ראיון בבקו''ם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/11/2017 01:22 לינק ישיר 
בשורה - יבוטל ראיון בבקו''ם

בשורה: יבוטל ראיון בני הישיבות - בהתייצבות לצו ראשון בבקו"ם

פרסום ראשון ל'בחדרי חרדים': לאחר מאמצים, הגיע ועד הישיבות להסדר מיוחד עם צה"ל לפיו, במקום הראיון המתקיים בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2017 01:23 לינק ישיר 

פרסום ראשון: סיכום בין ועד הישיבות לצה"ל על הקלת הליכי ההתייצבות בלשכת הגיוס – במקום הראיון שהיה נערך עד היום בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס. 

כידוע, עד היום במשך השנים, כל בן ישיבה שהגיע לצו ראשון ללשכת הגיוס עבר ראיון על ידי חייל או חיילת, במהלכו היה עליו להצהיר על היותו בן ישיבה. בסיכום חדש אליו הגיעו ועד הישיבות והצבא, הוסכם כי המועמדים לגיוס שמצהירים על היותם בני ישיבות ואמורים לקבל דיחוי, לא יצטרכו לעבור את הראיון הנהוג זה שנים בלשכת הגיוס, אלא יסתפקו בשאלון אותו ימלאו כבר בישיבה. 

הדבר יסייע לבני הישיבות המגיעים להתייצב בפעם הראשונה, שיחסוך את זמן השהייה בלשכת הגיוס ואפשר להם לשוב לסיים את ההליך בזמן קצר יותר על תלמודם בישיבה, שלא יופרעו מתלמודם, וללא בעיות נוספות. 

יצויין כי בעבר היו עוברים תלמידי הישיבות בדיקות רפואיות, אך גם נושא זה הוסדר לאחר פעילות נמרצת של ועד הישיבות עם חברי הכנסת. 

פעילות זו מצטרפת אל פעילויות רבות של ועד הישיבות לטובת בחורי הישיבות. לפני כשלושה חודשים פורסם ב'בחדרי חרדים' כי ראשי הישיבות מינו "ממונים" שיפעלו בתיאום עם "ועד הישיבות" להסדיר דיחויים של תלמידי הישיבות והכוללים אשר תורתם אומנותם. 

כפי שהוסבר אז, הסדר ההיסטורי הושג עם קום המדינה, כעת, לנוכח העומס המוטל על משרדי הישיבות והכוללים, עם ריבויים המופלא של החוסים בצילם בלי עין רע, בשלל דברים הנצרכים לטיפולם השוטף והתמידי, הורגש הצורך ונתבררה התועלת הגדולה במינויים באופן מיוחד של "ממונים" – אחד מאנשי הצוות האחראים שימונה על ידו ומטעמו של ראש הישיבה ויטול על עצמו את האחריות לטיפול בתלמידי הישיבה בכל הנוגע להסדרת מעמדם מול שלטונות הצבא, בתיאום ותוך קשר רציף עם ועד הישיבות, כשבכך תקל הדרך להעברת מידע פרטני או לפתירת בעיה המתעוררת מבעוד מועד, ולליווי והכוונה באופן אישי של כל תלמיד. 

ביותר התעוררה חשיבות הדבר בעת האחרונה עת אירעו מספר מקרים, שההנחיות והטיפול בהסדרת מעמדם הנכון של תלמידי הישיבות ואברכי הכוללים לא נמסרו בזמנם לידיעת אחדים מהתלמידים, מה שגרר להם עגמת נפש וביטול תורה, והצריך טיפול פרטני ומסור של "ועד הישיבות" אל מול השלטונות להסדרת מעמדם מחדש. 

ואכן על דעת חברי נשיאות ועד הישיבות, נשלחה ההודעה בה נתבקשו ראשי הישיבות למנות אחד מאנשי הצוות להיות "ממונה" מטעמם בישיבתם וההודעות הנוגעות לנושא חשוב זה, יועברו על ידי הממונה בכל ישיבה, בין לכלל התלמידים במקרה הצורך, ובין במקרים פרטניים הנוגעים לתלמידים מסוימים. 

בוועד הישיבות הדגישו אז, כי מלבד התועלת העצומה שתושג בעז"ה בהסדר זה ע"י הכתובת המוסדרת בתוך המוסד עצמו לטפל בנושאים רבי חשיבות אלו, הרי שהדבר ימנע ביטול תורה דרבים של בחורים ואברכים רבים שלעתים נדרשים להפסיק ממשנתם לצורך בירורים שונים בנושאים אלו לצורך הסדרת מעמדם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2017 02:07 לינק ישיר 

תגובת הערל:
הוא אשר אמרנו! אם התייצבות תחילת חיול, ותחילת ההתייצבות נעשית כבר בישיבה על ידי מילוי הטופס - כלומר שתחילת החיול נעשה בין כתלי הישיבה עצמה, רח"ל.
מה זה אם לא ישיבות הסדר!

זה בדיוק כמו שהחצריים שולחים את בנותיהם ללמוד בסמינרים שלא על טהרת הקודש, בהם מקבלים תעודת הוראה רח"ל, שהיא שוות ערך לבגרות שר"י. כבר עדיף ללכת ישר לגיוס בנות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2017 02:10 לינק ישיר 

אם נכון וכבר מסוכם, מדובר בבשורה אמיתית מכמה בחינות. 
ועזבו כבר את הערל. הוא לא פונקציה לכלום.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2017 02:38 לינק ישיר 

שלא נצטרך ולא נגיע, אבל בהמשך הסבבים צפויים בפלג להכריז על מסורת מהרב שך שאין להתייצב לראיונות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/11/2017 07:35 לינק ישיר 

סוף כל סוף רואים אור בקצה המנהרה כאשר המחאות ואי ההתייצבות מתחילות להשיג את יעדן, ולכל הפחות למראית עין נראה שועד הישיבות החל לפעול בענין, אם כי עוד הדרך ארוכה

כולנו תקוה ששיתוף הפעולה עם יעדי השמד אכן ייפסק כליל ולאלתר, ושנציגי החצירות והמפלגות יסירו ידיהם מפשרותיהם, והיה זה שכרנו

יצויין, כי כל ההסדרים וההישגים של חוגים חסידיים וישיבתיים שונים עם שלטונות הצבא, כמו גם ההישגים המפוקפקים של הנציגות החרדית מול השלטונות, מושגים אך ורק כתוצאה מהרצון של השלטון ומשתפ"יהם לבודד את גרעין המחאה כנגד החוק ומזימות השמד, כך שבמקום לתת תודה לאלו שמחרפים  נפשם לטובת כלל בני הישיבות, תחת זאת אנו עדים למתקפה אנטישמית מזעזעת מצידם של קנאי הפשרנות.

אך אנו בני התורה נמשיך להגן גם על כפויי טובה אלו, בתוקף תחושת הערבות הכלל ישראלית עליה מחונכים בני היהדות הנאמנה ובני התורה, ובזכות מוסרי הנפש עולם התורה ימשיך לשגשג ולפרוח על אפם ועל חמתם של שונאי ישראל,

היהדות החרדית לא תנוח ולא תשקוט עדי תבוטל גזירת הגיוס ושאר מסלולי השמד למיניהם

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 07/11/2017 07:36:50
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/11/2017 07:40 לינק ישיר 

שטויות הטופס רק עושה לגייסים חצי מהעבודה. כדוגמה האם ההורים גרושים האם אתה חומד לימודי חול.
הטופס רק בא להקל על הגיייסים שיעבדו מראש על החלשים זה האמת.נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/11/2017 07:41 לינק ישיר 

מידיעה מבפנים זה ביקשו לראות איך אפשר להחליף את הראיון בדף ומי שלא ימלא את מה שנכון זה כבר פלילי


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/11/2017 07:45 לינק ישיר 

לכל הפחות יבלו הבחורים קצת פחות בלשכת ציד הנפשות

כמובן שכולנו נעקוב אחר ההתפתחויותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/11/2017 09:10 לינק ישיר 

לדעת הערל שיבלו בבתי הכלא זה עדיףדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/11/2017 16:54 לינק ישיר 

כברהיה כתב:
שלא נצטרך ולא נגיע, אבל בהמשך הסבבים צפויים בפלג להכריז על מסורת מהרב שך שאין להתייצב לראיונות.


אחרת אין להם זכות קיוםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בשורה - יבוטל ראיון בבקו''ם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר