בית פורומים בחדרי חרדים

חוויותי מבית דינו של הרב קרליץ

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/11/2017 17:26 לינק ישיר 
חוויותי מבית דינו של הרב קרליץ

חוויותי לאחרונה מבית דין מכובד ביותר לענייני ממונות. (קרליץ)
א. התנהלות חובבנית ברמת קביעת הדיון. לדוג', נקבע דיון ליום מסוים ויום לפני כן אני מקבל מייל שהדיון נדחה כי יש שבע ברכות לדיין. דיון אחר, נדחה ברגע האחרון כי יש 'הספד' לדיין.
ב. ההתנהלות חובבנית ברמת סדרי הדין. אין הליכים או סדר להליכים הכל נקבע במייל או בטלפון עם המזכיר מהרגע להרגע.
ג. בדיון עצמו ישבו הדיין ושני אברכים מתלמדים. הדיון עצמו היה די קרקסי, כאשר טיעונים עפים לכאן ולכאן, כאשר האברכים המתלמדים מגחכים על טענה זו או אחרת, מנסים להראות את כוחם בכל מיני סוגיות.
ד. ההתנהלות החובבנית הגיעה לשיא בסיפור הבא. המדובר הוא, על תביעה לפינוי מושכר של שוכר שלא משלם ונתקע בדירה. הגיע השכן והחליט לקחת על עצמו את תפקיד הפשרן. משום מה בית הדין הבין שאני מסכים לפשרה על פני פסק דין, למרות שמעולם לא פניתי לבית הדין, לכן הם החליטו לא לשלוח לי את פסק הדין. תכלס ראיתי שעבר זמן רב ואני לא מקבל פסק אז פניתי אליהם ואמרתי להם מה קורה ? התשובה המדהימה שקיבלתי אנחנו הבנו שאתה רוצה פשרה על סמך מה ?? בסוף,  קיבלתי את הפסק כאשר התאריכים לפנוי בכלל לא רלוונטיים כי התברר שהם כתבו אותו ממזמן 
ה. הפסק עצמו כתוב ברמת החובבנות, או העצלות, או שניהם יחד. מדובר בכמה שורות, אין נימוקים, או דיון כלשהוא, או התייחסות לגופי טענות שנטענו. החובבנות ברמה כזו שכתוב 'הדירה תפונה' כשבכל פסק הדין לא כתוב מי הדירה, מה הסיפור שלה, ואיפה היא.
ו. האבסורד מגיע לשיא, כאשר בפסק עצמו אין שום היטל או קנס על השוכר המפר. פשוט כתוב לקונית שהוא ישלם את דמי השכירות ללא הוצאות משפט, או תשלום הפיצויים המוסכמים בחוזה, או אפילו לשלם דמי שכירות מעודכנים למחיר בשוק. פשוט אין שום סנקציה על המפר.
ז. מסקנה - פשוט תתרחקו מבתי דין מסוימים, הם לא יעילים ולא מבינים דבר וחצי דבר במשפט או צדק.
ח. דרך אגב שכר הבטלה שלהם מאוד גבוה (יותר מבתי משפט).
ט. רק לחשוב שבית דין כזה יטפל במקרים קצת יותר מורכבים ומסובכים כולי צמרמורת.

נ.ב בכדי להסביר במעט לבלתי בקיאים. בבתי המשפט סדרי הדין הם מאוד קפדניים ומכניסים את הצדדים לסד, בו הדברים מתלבנים ומתבררים לפני המשפט. כך לדוג' יש כתבי טענות, שאלונים, גילוי מסמכים, תצהירי מסמכים, תצהיר עדות ראשית - ורק אז, אפשר להתכנס לדיון הוכחות. לאחר מכן, יש סיכומים בכתב ובעל פה ולבסוף יש פסק דין מנומק וכמובן שאפשר לערער על פסק הדין. אין שום דבר מזה בבית הדין, ברמה כל כך קיצונית שהכל בעל פה ובעל דין בדרך כלל לא יודע מה בכלל הוא צריך לטעון ומהן זכויותיו. כאשר הדיינים כותבים פסק דין בלי נימוקים או התייחסות לטענות או מבלי שיחששו שמישהו יהפוך את הפסק הם עצמם לא מבינים בהכרח למה וכמה. ויש להאריך ואכמ"ל.

תוקן על ידי לומד1 ב- 09/11/2017 17:36:51

תוקן על ידי לומד1 ב- 09/11/2017 17:37:08

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 20:09 לינק ישיר 

בוקר טוב
אתה לא מחדש שום דבר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 20:22 לינק ישיר 

באמת בוקר טוב...
אגב, הם לא מכירים שם כמעט פסק דין. הכל שם זה פשרות.. ובשביל זה לא ממש צריך אותם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 20:36 לינק ישיר 

רוב הדינים היום זה חבורה שגורמים נזק בלתי הפיך ליהדות החרדית וחילול השם שאין כדוגמו כל מי שמסתובב בבתי דין יודע זאת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 21:00 לינק ישיר 

ידוע הסיפור על התייר שהגיע לבני ברק, מצא אברך שיסייר עימו בישיבות באיצקוביץ בגן 93 וכו' וכו' ובתום הסיור ביקש בשכרו 2000 דולר, התייר הביע פליאתו על הדרישה שלא סוכמה מראש, הציע לו האברך לבוא לבית הדין של ר' ניסים קרליץ, שם שמעו את הצדדים והציעו פשרה, יצאו הצדדים מבית הדין והאברך הודיע לתייר שאינו רוצה את הכסף, לתמיהתו של התייר על התרגיל הלא ברור, אמר לו האברך, רציתי שתראה עוד אטרקציה בבני ברק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 21:50 לינק ישיר 

תמהני איך לא חוששים מללעוג על התורה שקיבלנו בסיני.
וכך כתב מרן השו"ע חו"מ יב ב

מצוה לומר לבעלי דינים בתחלה הדין אתם רוצים או הפשרה אם רצו בפשרה עושים ביניהם פשרה וכשם שמוזהר שלא להטות הדין כך מוזהר שלא יטה הפשרה לאחד יותר מחבירו

וכל בית דין שעושה פשרה תמיד הרי זה משובח

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 22:27 לינק ישיר 

ברור שפשרה זה טוב אבל היום לצערנו הבתי דין מתנלים כמו בית משוגעים יושבים דינים שלא מבינים כלום ורוצים להראות שהם חכמים גדולים ומוציאים תחת ידיהם פסקי דין הזוים         אני לא מקנא בגיהנום שלהם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 22:30 לינק ישיר 

מנטש כתב:
אם רצו בפשרה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/11/2017 22:43 לינק ישיר 

נראה לי ששום בי"ד לא דן ללא שבעלי הדין יצהירו שרוצים פשרה .
מלבד זאת לא כדאי להסתמך על הציטוטים שלי או אחרים, והמעיין שם בשו"ע בהמשך ימצא שיש מצבים שכופין לפשרה, כגון כשהדין לא יכול להתברר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 00:13 לינק ישיר 

לתשומת לבכם, לפי החוק הישראלי, כדי לתת תוקף לפסק דין של ביד לממונות (ואז לאכוף על ידי הוצלפ), צריך לחתום על שטר בוררות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 01:37 לינק ישיר 

דווקא אצלנו היה דין תורה מסובך עם כמה בניינים וויכוחים בין שכנים וקבלן, וכולם (גם אלו שהפסידו) יצאו מהכלים מהמקצועיות והיעילות של בית הדין של הרב קרליץ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 02:15 לינק ישיר 

עד לפני מספר חדשים היה שם מזכיר שניהל את הענינים ביד רמה. הדיינים והמתלמדים וגם הבעלי דינים נשמעו לו. אפילו שוקי קרליץ התנהג לידו כמו בן אדם. האיש עזב ומאז שוררת שם הפקרות, בלשון המעטה. כל אחד הישר בעיניו יעשה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 12:23 לינק ישיר 

כמאמר הגמ', דיין שבני עירו אינם שונאים אותו אינו דיין.
כלומר, תרשו לי לפקפק במהימנות התיאור של מי שהיה בעל דבר ואולי אפילו לא ניצח בדיון.
אגב, אני מעודכן מהזמן האחרון אחרי שנכנסו מזכירים חדשים, וככל הידוע לי כיום העסק התייעל בהרבה - התיקים ממוחשבים והם פועלים כל הזמן לזרז דיונים ולסגור עניין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 13:37 לינק ישיר 

דברי כתב:

ידוע הסיפור על התייר שהגיע לבני ברק, מצא אברך שיסייר עימו בישיבות באיצקוביץ בגן 93 וכו' וכו' ובתום הסיור ביקש בשכרו 2000 דולר, התייר הביע פליאתו על הדרישה שלא סוכמה מראש, הציע לו האברך לבוא לבית הדין של ר' ניסים קרליץ, שם שמעו את הצדדים והציעו פשרה, יצאו הצדדים מבית הדין והאברך הודיע לתייר שאינו רוצה את הכסף, לתמיהתו של התייר על התרגיל הלא ברור, אמר לו האברך, רציתי שתראה עוד אטרקציה בבני ברק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2017 15:37 לינק ישיר 

חברים זה לא קשור לרב רליץ זה דיינ ים צעירים שלא תמיד יודעים .
ויש שם גם דיינים רציניים זה תלוי מי ההרכב
בגדול אתה צודק אבל לא להכליל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/11/2017 19:25 לינק ישיר 

אמתצמח כתב:
חברים זה לא קשור לרב רליץ זה דיינ ים צעירים שלא תמיד יודעים .
ויש שם גם דיינים רציניים זה תלוי מי ההרכב
בגדול אתה צודק אבל לא להכליל

נשלח מהאנדרואיד שלי

אכן זה תלוי מאוד בהרכב ולא קשור לגיל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חוויותי מבית דינו של הרב קרליץ
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.